>> Rady i porady
1 do 4 z 4

Witamy w dziale RADY I PORADY
Zapraszamy Państwa do artykułów na temat podstawowych i uniwersalnych zasad związanych z wychowywaniem dzieci.
Zachęcamy do przeczytania, obserwacji i zrozumienia zachowania dziecka w odniesieniu do naturalnych jego cech i etapu rozwoju.

"Płacz przynosi ulgę, łzy zmywają smutek” Owidiusz.
Pozwólmy dzieciom płakać, jeśli chcemy, aby wyrosły na zrównoważonych emocjonalnie dorosłych. Płacz bez kontroli, oceny, cenzury przywraca równowagę ducha i ciała, przynosi ulgę, leczy bieżące i przeszłe urazy a zawsze pozwala zobaczyć świat w jaśniejszych barwach.
Mgr Maria J. Bielecka Psycholog

O niegrzecznych dzieciach
Z problemem wychowawczym mamy do czynienia wówczas, gdy dorośli kierują się sprzecznymi poglądami i uczą dziecko różnych zachowań w bardzo podobnych sytuacjach. Stwarza to okazję do wybierania tej sytuacji , która się bardziej dziecku opłaca np. czy słuchać mamy, czy taty.

Cyfrowi rodzice
Książka "Cyfrowi rodzice" Yaldy T. Uhls jest wyjątkowym poradnikiem dla rodziców i nauczycieli troszczących się o zharmonizowany rozwój swoich dzieci i dbających, by nie popadły w skrajności świata internetu i social mediów. Autorka rozbiera na czynniki pierwsze świat nowych mediów, ale w bardzo konkretnym kontekście: wychowywania dzieci i młodzieży.

1 do 4 z 4

Zobacz archiwum