>> Kącik nauczycielski >> Programy MEN
1 do 25 z 25

Andrzejkowe spotkanie z rodzicami
Propozycja zajęć otwartych z rodzicami mająca na celu poznawanie tradycji związanych z Wieczorem Andrzejkowym.

SCENARIUSZ ,,JASEŁEK”
Koleżanki Urszula i Zofia proponują bardzo ciekawy scenariusz Jasełek który może Wam też się spodoba.

WIELKANOC
O Wielkim Tygodniu i tradycjach Wielkanocnych.
Małgorzata Piotrowska

BOŻE NARODZENIE DAWNIEJ I DZIŚ
GWIAZDKA ŚWIECI NISKO - BO JUŻ ŚWIĘTA BLISKO
czyli Boże Nardozenie dawniej i dziś.
Małgorzata Piotrowska przypomina tradycję i przedstawia ciekawe informacje o historii Świąt.
Małgorzata Piotrowska

Choinka piękna jak las
Konspekt do zajęć z dwoma tematami: Stroimy choinkę oraz Świąteczne pierniki. N-lka proponuje zastosowanie różnych rodzajów aktywności dzieci poprzez inspirację, ciekawe zabawy i zadania w ramach tematu kompleksowego przygotowań do świąt.
Aleksandra Felis

Spotkanie wigilijne
Konspekt do zajęć zwierający zapoznanie z tradycjami i przygotowaniami do wieczerzy wigilijnej, z wykorzystaniem opowiadania i wierszy (załączonych ) oraz wykonywaniem przez dzieci przygotowań do wieczerzy.
Olga Niedośpiał

Pomocnicy Świętego Mikołaja
Scenariusz zajęć w których na kanwie tradycji św. Mikołaja dzieci uczestniczą aktywnie w zaplanowanych przez n-lkę sytuacjach edukacyjnych. Zajęcia urozmaicone i tematycznie spójne sprawią dzieciom radość i pozwolą osiągać cele edukacyjne.
Magdalena Czapkiewicz

Finlandia kraina Mikołaja
Scenariusz zajęć w którym dzieci poznają Finlandię jako krainę św. Mikołaja. W załączniku są szablony flagi, mapy Europy i ozdób. Temat z cyklu poznajemy zwyczaje i tradycje świąt w różnych krajach
Olga Lesz

Poznajemy zwyczaje świąteczne
Scenariusz zajęć tematycznych przygotowania do Świąt z wykorzystaniem historyjki obrazkowej, wykonywanie ozdób, poznawanie atrybutów świątecznych, nauka kolędy.
Wiesława Czerwiec

Scenariusz zajęć w których dzieci słuchają wiersza o choince oraz uczestniczą w pieczeniu pierniczków
Marzena Rolka

Święta z choinką
Scenariusz świątecznej inscenizacji pozwalającej na prezentację rodzicom indywidualnych predyspozycji dzieci. Opracowanie zawiera bardzo bogaty zbiór tematycznie i ciekawie dobranych wierszy oraz piosenek odpowiednich dla dzieci 6-letnich.
Grażyna Krychowiak

Spotkanie przy choince
Scenariusz świątecznego spotkania z rodzicami przy choince, wokół żłobka z występami dzieci i wspólnym kolędowaniem. Pomysłowa, żywa inscenizacja i zabawa z urozmaiconymi tekstami dla dzieci oraz śpiewaniem.
Irena Rejczak

Jasełka
Scenariusz Jasełek z ciekawymi rolami dla dzieci oraz z zastosowaniem dla kilku postaci śląskiej gwary, co nadaje inscenizacji naturalny lokalny klimat
Danuta Pilch

Świąteczne zamieszanie
Scenariusz inscenizacji słowno-muzycznej dla rodziców. Inscenizacja stwarzająca atmosferę radosnego oczekiwania dzieci na święta z postaciami Mikołaja, Śnieżynek, Wróżki...
Barbara Michniewicz

Jasełka na wieczór wigilijny
Inscenizacja dla rodziców w formie prawdziwego spektaklu teatralnego, bardzo ambitna inscenizacja zawierająca między innymi zwiastowanie, narodzenie, przybycie trzech króli, w finale z krakowskimi akcentami.
Małgorzata Miernik

Święta Bożego Narodzenia
Scenariusz inscenizacji dzieci przy żłóbku, śpiewanie kolęd oraz opłatek w czasie spotkania opłatkowego z udziałem rodziców.
Barbara Drążewska

Bal karnawałowy
Scenariusz zabawy karnawałowej podczas której dzieci witają króla i królową balu, otrzymują kotyliony, poznają atrybuty balu, uczestniczą w zadaniach i zabawach oraz tańcach.
Jolanta Wiśniewska

Dzień Babci i Dziadka na balu w przedszkolu
Scenariusz imprezy karnawałowej pomyślanej jako zabawy dzieci z udziałem zaproszonych babć i dziadków. Zawiera propozycje wesołych i zróżnicowanych zabaw, konkursy, wybór króla i królowej balu.
Maria Lipka

Zabawa karnawałowa
Propozycja programu zabawy karnawałowej dla przedszkolaków z udziałem rodziców zawierająca propozycje zabaw i konkursów dla dzieci.
Monika Gostomczyk

BOŻONARODZENIOWE ŚWIECZKOWISKO
Warsztaty rodzinne nawiązujące do staropolskich tradycji świątecznych.
Elżbieta Kotyra

Inscenizacja „BOŻE NARODZENIE”
Spektakl przedszkolny bogaty w treści oraz występujące w nim postaci.
Anna Paligaca

Scenariusze spotkań rodzinnych
Scenariusze uroczystości przedszkolnej „Dzisiaj Wasze święto Kochani Dziadkowie” oraz z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Elżbieta Kotyra

Andrzejki – wspólna zabawa przedszkolaków.
Jeśli komuś brakuje pomysłów na zabawę andrzejkową przedstawiam swoją propozycję wspólnej zabawy wszystkich grup przedszkolnych.
Maria Lipka

Konspekt spotkania wigilijnego
Tradycje wigilii i zwyczaje na spotkaniu z rodzicami z okazji Świąt Bożego Narodzenia,
Bożena Kaźmierska

Wielkanocne zabawy
Scenariusz imprezy przedszkolnej z okazji Świąt Wielkanocnych wraz z zabawami i grami.
Ewa Krzesiwczyk

1 do 25 z 25