Niepubliczne Przedszkole STEP
ul. Boh. Westerplatte 4
step@przedszkolak.pl

Etapy rozwoju

Artykuł przedstawia etapy rozwoju dzieci od 3 do 7 lat. Dziecko dokonuje w samoistny sposób i w indywidualnym dla siebie czasie przejścia pomiędzy nimi co jest wynikiem systemu wzajemnych oddziaływań, procesu dorastania i uczenia się oraz atmosfery i warunków w jakich dziecko się rozwija.

pokaż wszystkie

artykuły

Na czym polega specyfika nauczania języków obcych dzieci?

Nie można zaprzeczyć, że ponad gestami, mimiką, kodami język jest źródłem porozumienia pomiędzy ludźmi. Nie dziwi fakt, że w dobie globalizacji i unifikacji przykłada się wielką wagę do nauczania języków obcych wśród małych dzieci.

Angielski zaczyna się w przedszkolu

Spotkanie z językiem angielskim w przedszkolu daje maluchom szanse nabycia pozytywnych doświadczeń i rozwinięcia motywacji do nauki na późniejszych etapach edukacji szkolnej. Jakie działania podjąć, aby wprowadzenie dziecka w świat języka angielskiego było przyjemne i efektywne?

Agresja wśród dzieci i jak jej zaradzić

Agresja towarzyszy nam od urodzenia. Już niemowlę, później małe dziecko, młody człowiek i dorosły poprzez agresję zwracają uwagę na swoje potrzeby. Bez agresji nikt, a już na pewno nie małe dziecko nie miałby siły sprzeciwić się i powiedzieć,,nie”.

Jak pozytywnie wychować dziecko

Gdy rodzi się nam dziecko, trzymamy w rękach jego przyszłość. Nie mamy jednak okazji przygotować się do roli rodzica. Stajemy przed koniecznością zaopiekowania się bezbronnym dzieckiem i nie do końca wiemy co jest dla niego dobre.

Nasz program edukacyjny

Pragnę zachęcić do zainteresowania się stosowanym w przedszkolu programem edukacyjnym „Nasze dzieci są radosne”. Nowoczesna pedagogika stawia tezę: małe dziecko przedszkolne nie jest i nigdy nie będzie uczniem. Małe dziecko w edukacji potrzebuje sytuacji naturalnych z życia, a więc uczenia się przez zabawę i uwzględniania zasady indywidualnego rozwoju.

1  ·  2  ·  »