Niepubliczne Przedszkole STEP
ul. Boh. Westerplatte 4
step@przedszkolak.pl

Agresja wśród dzieci i jak jej zaradzić

Agresja towarzyszy nam od urodzenia. Już niemowlę, później małe dziecko, młody człowiek i dorosły poprzez agresję zwracają uwagę na swoje potrzeby. Bez agresji nikt, a już na pewno nie małe dziecko nie miałby siły sprzeciwić się i powiedzieć,,nie”.

pokaż wszystkie

artykuły

Na czym polega specyfika nauczania języków obcych dzieci?

Nie można zaprzeczyć, że ponad gestami, mimiką, kodami język jest źródłem porozumienia pomiędzy ludźmi. Nie dziwi fakt, że w dobie globalizacji i unifikacji przykłada się wielką wagę do nauczania języków obcych wśród małych dzieci.

Angielski zaczyna się w przedszkolu

Spotkanie z językiem angielskim w przedszkolu daje maluchom szanse nabycia pozytywnych doświadczeń i rozwinięcia motywacji do nauki na późniejszych etapach edukacji szkolnej. Jakie działania podjąć, aby wprowadzenie dziecka w świat języka angielskiego było przyjemne i efektywne?

Agresja wśród dzieci i jak jej zaradzić

Jak pozytywnie wychować dziecko

Gdy rodzi się nam dziecko, trzymamy w rękach jego przyszłość. Nie mamy jednak okazji przygotować się do roli rodzica. Stajemy przed koniecznością zaopiekowania się bezbronnym dzieckiem i nie do końca wiemy co jest dla niego dobre.

Nasz program edukacyjny

Pragnę zachęcić do zainteresowania się stosowanym w przedszkolu programem edukacyjnym „Nasze dzieci są radosne”. Nowoczesna pedagogika stawia tezę: małe dziecko przedszkolne nie jest i nigdy nie będzie uczniem. Małe dziecko w edukacji potrzebuje sytuacji naturalnych z życia, a więc uczenia się przez zabawę i uwzględniania zasady indywidualnego rozwoju.

1  ·  2  ·  »