Niepubliczne Przedszkole STEP
ul. Boh. Westerplatte 4
step@przedszkolak.pl

Agresja wśród dzieci i jak jej zaradzić

Agresja towarzyszy nam od urodzenia. Już niemowlę, później małe dziecko, młody człowiek i dorosły poprzez agresję zwracają uwagę na swoje potrzeby. Bez agresji nikt, a już na pewno nie małe dziecko nie miałby siły sprzeciwić się i powiedzieć,,nie”.

pokaż wszystkie

biedronki

Zabawa dzieci

Nowy rok szkolny 2018/19 czas zacząć :)

Karnawałowo

5 i 6 latki wybrały się do Kliniki Weterynarii, by poznać tajniki zawodu weterynarza

Zabawa dowolna

Wigilia w naszej grupie

Idą Święta...

Mikołajki :)

Dzisiaj tj. 6 grudnia odwiedził nas św. Mikołaj i obdarował wszystkie dzieci słodkościami.

A to nasz mały Mikołaj :)

Wszystkiego najlepszego z okazji imienin od wszystkich dzieci :)

Wycieczka do Sienna. Poznajemy tradycje Bożego Narodzenia.

Dzieci 5 i 6 letnie pojechały na wycieczkę do Sienna. W otoczeniu przyrody i w ponad 100 letniej Zagrodzie, dzieci poznawały tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

Sokohartowanie - przypominamy, że w każdy piątek robimy sok owocowo - warzywny i zachęcamy do przynoszenia owoców i warzyw :)

Smacznego :)

Patriotycznie

Zabawy sensoryczne

Lekcja biblioteczna ,, Co przyniesie jesień w koszu ?"

Jesienny spacer w promieniach słońca

Praca plastyczna ,, Pani Jesień"

Rytmika z panem Tomkiem

Ktoś tu się chyba za bardzo rozpycha :) - poobiednia drzemka

Nasze słodziaki

Lekcja ciszy po pracy z czerwono - niebieskimi beleczkami , na których dzieci przeliczały

Robimy sałatkę owocową , ale najpierw trzeba umyć owoce, co dzieci z wielką ochotą czynią :)

Przedszkole to nie tylko zabawa ale również praca i nauka :)

Jesteśmy samodzielni

Zabawa - najlepsza forma aktywności

Zabawa też czasem bywa męcząca :)

Wycieczka do Myślęcinka

Z okazji Dnia Dziecka dzieci pojechały na wycieczkę do Myślęcinka - do Ogrodu Fauny.

Aura , humory i apetyt dopisały :)

Dziękujemy p. Jasiowi - tacie Wojtka i p. Ali - babci Anastazji za pomoc w zorganizowaniu wycieczki :)

Nasz dzień integracji z nowymi maluszkami

Częstsze wizyty w przedszkolu ośmielają dzieci i sprawiają że czują się bezpieczniej, a to niewątpliwie ułatwi rozstanie z rodzicami we wrześniu.

siostra ratuj.... woła mała Hania

zadowolona Antosia w towarzystwie starszego brata

mały Maksiu w otoczeniu starszych kolegów, którzy chętnie mu pomogą :)

tak już wyrosły ?? - chyba czas do szkoły ! :)

...a my jeszcze razem przez rok :)

Spotkanie z muzyką etniczną

dzieci poznały dzisiaj instrumenty pochodzące z Afryki, a wykonane z tykwy - rośliny dyniowatej

Wiosenne prace w naszym ogródku

Ale nam fajnie :)

W świecie teatru

Dzieci obejrzały teatrzyk stolikowy ,, Czerwony Kapturek" , a także same mogły wcielić się w aktorów prezentując mini przedstawienie.

A oto nasi laureaci konkursu ,, Eko - zabawka" - dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za udział w konkursie.

Wojtuś Wach zajął I miejsce w Międzyprzedszkolnym Konkursie Fotograficznym ,, Polska Przyroda Zimą" BRAWO Wojtuś :)

Nasza codzienność :)

Wiosennie i Wielkanocnie - dzieci malowały pisanki, wyklejały bazie i poznawały słownictwo związane z Wielkanocą po angielsku.

Zabawy ruchowe w Bajlandii

Tydzień z dinozaurami

W tym tygodniu dzieci zdobywały i utrwalały wiedzę na temat dinozaurów, dzieliły się swoją wiedzą z innymi, a zabawy ruchowe w dinozaury dostarczały im wiele emocji.

Podejrzane obiektywem :)

Zabawa piaskiem kinetycznym

chwila relaksu i wyciszenia

Jak w każdy piątek robimy sok owocowo -warzywny, który coraz chętniej wypijany jest przez nasze dzieci