Niepubliczne Przedszkole STEP
ul. Boh. Westerplatte 4
step@przedszkolak.pl

Jak pozytywnie wychować dziecko

Gdy rodzi się nam dziecko, trzymamy w rękach jego przyszłość. Nie mamy jednak okazji przygotować się do roli rodzica. Stajemy przed koniecznością zaopiekowania się bezbronnym dzieckiem i nie do końca wiemy co jest dla niego dobre.

pokaż wszystkie

Nowy rok szkolny 2018/19

Mam zaszczyt powitać Dzieci i Rodziców w nowym roku szkolnym 2018/19.

Edukacja przedszkolna jest bardzo ważna dla wszechstronnego rozwoju dziecka i nie można jej zaniedbywać. Przedszkole - to placówka przyjazna wszystkim dzieciom. Dziecko uczęszczając do przedszkola czerpie wiele korzyści, które obejmują rozwój społeczny, intelektualny, emocjonalny, językowy czy ruchowy. To właśnie tutaj zapewnia się dziecku poczucie akceptacji, bezpieczeństwa, rozbudza i rozwija się jego ciekawość poznawczą, pozwala zrozumieć samego siebie i otaczający go świat.

Jak wiemy, przedszkole jest miejscem, w którym dziecko zostaje przygotowane do szkoły i późniejszej edukacji. Przedszkolak uczy się nie tylko takich umiejętności, jak koncentracja uwagi, ponoszenie konsekwencji swoich działań, reagowania na polecenia, ale także czynności samoobsługowych . Dla dzieci, które uczęszczają na zajęcia przedszkolne, pójście do szkoły będzie łatwe i naturalne.

Uczęszczanie dziecka do przedszkola przynosi korzyści zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Dzieci zdobywają nowe umiejętności, a rodzice mają czas na pracę zawodową oraz, co bezcenne, mają możliwość spotkań z innymi rodzicami i specjalistami, mogą nawiązać kontakty w lokalnej społeczności, otrzymać wsparcie i informacje związane z zagadnieniami rodzicielstwa oraz pomoc psychologiczno-pedagogiczną.

Mamy nadzieję, że docenicie Państwo magię przedszkola-  miejsca radości, nauki, zabaw i odkrywania świata, czego z całego serca Wam życzę.

Beata Wegnerska-Gackowska

powrót do listy aktualności