MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

ZAPYTANIA O PRZEDSZKOLA I OPINIE , KLUBY oraz ŚWIETLICE

Forum > ZAPYTANIA O PRZEDSZKOLA I OPINIE , KLUBY oraz ŚWIETLICE > przedszkole w Toruniu
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: julianna 25.03.2008 10:09  
przedszkole w Toruniu
od niedawna mieszkam w Toruniu, chciałabym moją trzylatkę posłać od września do przedszkola, co polecacie i czy w ogóle jest szansa żeby dostać się jeszcze do przedszkola ? pozdrawiam,
wyślij odpowiedź

Autor: mama2 02.04.2008 16:26  
Odp:przedszkole w Toruniu
Właściwie teraz w kwietniu rekrutacja do państwowych przedszkoli zakończyła się. W wielu prywatnych już nie ma miejsca. Warto rozejrzeć się i pytać o miejsca już na przyszły rok. Istnieją kluby malucha(domowe przedszkola) np.na ul Lecha(w poradni psychologiczno-logopedycznej) lub w Chacie Skrzata-nie pamietam ulicy.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 22.04.2008 12:06  
torunianka
ale ja szukam przedszkola w Toruniu a co mi tu Pani proponuje Warszawę
wyślij odpowiedź

Autor: studentka 07.05.2008 18:39  
ranking przedszkoli
Czy istnieje w ogóle coś takiego jak ranking przedszkoli w Toruniu? Które przedszkole państwowe w Toruniu jest najlepsze? Będę wdzięczna za informację bo jest mi ona potrzebna do pracy na studia.
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa 04.05.2009 21:24  
Akademia Malucha
Powstaje nowe przedszkole pod Toruniem, ostatnio byłam i zapisałam córeczkę, słyszałam że są jeszcze wolne miejsca
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa 04.05.2009 21:25  
Akademia Malucha
Dodam jeszcze że jest przy ul. Szkolnej 5, Złotoria
wyślij odpowiedź

Autor: Marta 30.05.2009 17:44  
polecam małe domowe przedszkola np."Mali Odkrywcy", dopiero zaczyna swoją działalnośc więc chyba są jeszcze miejsca.
wyślij odpowiedź

Autor: Magda Kotkiewicz 30.05.2009 22:16  
Odp:torunianka
a ja szczerze poleca, Klub Maluszka Kłapouchy. Mają tam bardzo dużo atrakcyjnych zajęć dla dzieci i z tego co wiem są jeszcze miejsca w grupie starszaków. Klub mieści się przy ulicy Chrobrego.
Pozdrawiam
Magda
wyślij odpowiedź

Autor: Ania Drewek 01.06.2009 09:26  
Odp:Odp:przedszkole w Toruniu
Witam,
Chciałabym zapytać o namiary na przedszkole MALI ODKRYWCY. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: jola 18.11.2009 17:22  
Akademia Makucha
www.przedszkolezlotoria.pl
wyślij odpowiedź

Autor: Rafał 22.12.2009 11:50  
Wolne miejsca w przedszkolu w Toruniu
Miejsca zwolniły się w "Domowym przedszkolu" przy ul. Łyskowskiego. Priorytetami jest edukacja dzieci i dobre ekologiczne żywienie, dzięki czemu maluchy dużo żadziej chorują i są wesołe. Polecam jako rodzic! Info na tel 509 564 304. Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Autor: Joanna 12.01.2010 09:47  
klapouchy
a ja natomiast nie polecam Klubu Maluszka Klapouchy. Nie ma tam nawet żadnej możliwosci sprawdzenia w jakich warunkach bawi się dziecko. Rodzice wchodzą tylko za próg i na tym się kończy wgląd w to, co będzie robiło dziecko. Jeśli to jest normalna praktyka przedszkoli...
wyślij odpowiedź

Autor: Ania 12.01.2010 19:13  
Odp:klapouchy
Ja także słyszałam nie za ciekawe opinie na temat tego klubu.Jedna znajoma mająca dziecko 6-miesięczne opowiadała,że odebrała któregos dnia swoje maleństwo z siniakami w różnych miejscach i na pytanie-co się stało? usłyszała,....że w takim stanie przyniosła dziecko z domu.
wyślij odpowiedź

Autor: Nina 12.01.2010 19:49  
Widzę,ze niektóre osoby mają trudności z rozróżnieniem przedszkola, klubu dla malucha i jakiś nowych wytworów zajmujących się opieką.Od kiedy to 6 miesięczne dzieci uczęszczają do przedszkola.Przedszkole to miejsce dla dzieci od lat 3- 6 tylko w wyjątkowych sytuacjach przyjmowane są 2,5 - latki.Często gdzieś w blokach organizowane są jakieś klubiki a wy nazywacie to przedszkolem a gdzie nadzór kuratorium.Powstają coraz częściej i bardzo szybko znikają.
wyślij odpowiedź

Autor: Ania 13.01.2010 19:29  
Odp:Odp:klapouchy
Proszę przeczytać na stronie Kłapouchego w jakim wieku przyjmują dzieci,to się Pani dowie.Niech Pani zerknie tez do "galerii",widac niemowlęta w wózkach.
wyślij odpowiedź

Autor: Sylwia 17.01.2010 16:34  
Najlepsze Przedszkole Akademia Malucha Złotoria k/ Torunia
Wspaniałe przedszkole i nauczyciele, cudowna atmosfera, dzieciaki szczęśliwe. Nie ma lepszego przedszkola. Wszystkim polecam.
www.przedszkolezlotoria.pl
Świetny dojazd z Torunia. 5 min od OBI.
wyślij odpowiedź

Autor: Kaśka 22.01.2010 14:45  
Nowy Klub Malucha w Toruniu
Witam, zamierzam otworzyć niebawem nowy Klub Malucha w Toruniu. Uprzejmie proszę o wszelkie informacje, sugestie rodziców dot. ich oczekiwań od takiego miejsca. Z góry dziękuje i pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Iwona 25.01.2010 18:10  
Chata Skrzata
Polecam zajęcia przedszkolne w Chacie Skrzata dla dzieci w wieku 2 do 4 lat. Są tam organizowane zajęcia plastyczne, muzyczne, zabawa i opieka nad dziećmi. Dzieci mogą też korzystać z placu zabaw, który niedawno został bardzo zmodernizowany. Jest tam teraz bardzo ładnie i przyjemnie. Można też zorganizować tam urodziny dla Pociechy. Polecam. Informacje pod nr tel 503 95 94 84
wyślij odpowiedź

Autor: Ania Wang 02.02.2010 16:07  
montessori
witam drodzy rodzice,
zastanawiam sie nad otwarciem domowego przedszkola montessori z nauka jezykow (angielski,chinski z native speakerem).oczywiscie plastycznie,muzycznie i w kontakcie z natura:) czy sazicie,ze takie przedsiewziecie ma snes? dziekuje serdecznie za szczere i konstruktywne opinie.Ania
wyślij odpowiedź

Autor: Ania Wang 02.02.2010 16:10  
montessori
dodam,ze jestem zainteresowana Toruniem,tylko.. gdzie waszym zdaniem takiej placowki brakuje.moze jakies sugestie,co do rejonu?
Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Mika 22.02.2010 14:39  
Odp:ranking przedszkoli
Możesz wejśc na portal edula.pl Tam rodzice sami oceniaja placówki a jak wiadomo nie ma rzetelniejszej oceny niz ta która moze wystawic placówce rodzic dziecka które do niej uczęszcza. Swietny portal.Polecam
wyślij odpowiedź

Autor: aleksandra kamińska 08.03.2010 23:58  
Odp:montessori
Ja bardzo chętnie zapisałabym dziecko do takiego przedszkola.Już proszę mnie wpisać na listę:) A najchętniej na Rubinkowie,ale będę dowozić wszędzie do takiego przedszkola!!
wyślij odpowiedź

Autor: Aneta 07.04.2010 19:40  
Akademia Malucha w Złotorii
Mój syn chodzi do tego przedszkola jestem bardzo zadowolana.Syn bardzo lubi soją pania i bardzo duzo wynosi wiedzy z przedszkola. Bardzo polecam poniewaz menu jest wspaniałe sama widzialam jak estetycznie i smacznie jest podawane.
wyślij odpowiedź

Autor: Joanna Rupińska 12.04.2010 11:03  
Szukam Pracy (Niania, opiekunka, wychowawca, przedszkolnaka)
Dzień dobry!
Jestem studentką studiów II stopnia pedagogiki przedszkolno z wczesnoszkolną, ukończyłam studia licencjackie pedagogiczne o specjalności opiekuńczo-wychowawczej. Poszukuję pracy, że powiększyć swoją zdobytą wiedzę, aby móc również wykorzystać ją w praktyce. Jeżeli Któraś z Pań słyszała by o wolnym miejscu, albo o ewentualnej pracy to proszę o kontakt. Wtedy wyślę swoje CV.
Każda pomoc się przyda. Z góry dziękuję
Z wyrazami szacunku
Joanna Rupińska
wyślij odpowiedź

Autor: Danuta Grotkowska 28.04.2010 22:19  
Odp:Szukam Pracy (Niania, opiekunka, wychowawca, przedszkolnaka)
Jeżeli pani jest zainteresowana pracą w nowym
przedszkolu w Toruniu proszę o kontakt
tel. 0603 927077
wyślij odpowiedź

Autor: agnieszka 07.05.2010 19:32  
Absolutnie ODRADZAM!Dzieci wystraszone,rodzice nie mają żadnego wglądu w to,co robią dzieci gdyż zwyczajnie nie są wpuszczani do środka.Zero pojęcia o wychowywaniu dzieci!
wyślij odpowiedź

Autor: ktoś 10.05.2010 19:31  
A co byście chcieli robić w środku? Przedszkole jest dla dzieci a nie dla rodziców.Chyba wystarczy,ze dziecko jest zadowolone.Szukacie dziury w całym.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 11.05.2010 13:07  
mają być tam szczęśliwe!!!
oczywiście ,że przedszkole jest dla dzieci, ale każdy rodzic chce by było mu tam dobrze..moje dziecko chodziło do żłobka publicznego i nawet tam mogłam wejść ,zobaczyć jak tam jest,co robią dzieci..a co dopiero w prywatnym ,gdzie płaci się dużo kasy!!!no ludzie dla rodziców dzieci to największe skarby a dla przedszkola kim są? bachorami zapewne rozwydrzonymi!
Ale odcinam się od opiniowaniu tego akurat przedszkola ..bo tak naprawde nie znam i nie wiem jak tam jest naprawde...zdenerwowała mnie tylko odpowiedz poprzedniczki..a swoją drogą chyba bardzo zorientowaną osobą jak tam jest;)......
wyślij odpowiedź

Autor: Ania J. 13.05.2010 12:11  
Kącik Malucha na podgórzu
Witam!
Z wykształcenia jestm muzykiem-pedagogiem, wiele lat opiekowałam się dziećmi jako niania ale i sama jestem mamą. Założyłam kącik malucha na podgórzu. Prowadzimy opiekę całodzienną i na godziny, w ofercie ciekawe zajęcia. Więcej informacji pod numerem: 512-811-822 i na stronie internetowej www.maluchy-podgorz.pl
wyślij odpowiedź

Autor: Joanna 13.05.2010 18:20  
wolne miejsca
A czy ktoś wie, gdzie są jeszcze wolne miejsca Na Skarpie lub w okolicach? (chodzi mi o przedszkole:))
wyślij odpowiedź

Autor: Betsi 19.06.2010 22:57  
Odp:wolne miejsca
Znalazłam miejsce dla mojego maleństwa w nowym przedszkolu które mieści się na ul. Lubickiej 18,z tego co się orientuję to mają jeszcze wolne miejsca. ich strona to www.bajkowydworek.eu
wyślij odpowiedź

Autor: xs666 20.06.2010 10:14  
dziwne, że ktoś w ogóle śmie pisać '' A co byście chcieli robić w środku?''. Przecież oddajesz swój największy skarb obcym ludziom?!? Jak można zrobić to nie wiedząc kto się nim opiekuje, co dziecko robi w ciągu dnia itd.? Szukając kącika malucha byłam w Kłapouchym i powiem, że pierwsza rzecz, która mi się baaaardzo nie spodobała to właśnie fakt, że nie można tam przyjść z dzieckiem nawet na pół h i zobaczyć jak ono będzie się tam czuło i czy mu się w ogóle to miejsce spodoba. To chore! Wiem, że są płaczące mamusie przy drzwiach, które utrudniają pobyt dziecka w placówce, ale bez przesady...
Nie mówię, że ta placówka jest zła, że źle się tam opiekują dziećmi,ale pewne rzeczy dają do myslenia...
W ''Promyczku'' z kolei byliśmy już z synem 2 razy. Mogłam sprawdzić jak zachowuje się dziecko w otoczeniu innych maluchów, kim są Panie opiekujące się dziećmi. Widziałam, że dzieciaki lgną do opiekunek co pokazało, że krzywda im się tam nie dzieje. W ''Kłapouchym'' powitała nas za to Pani z ''grobową'' miną, dla której najwyraźniej najważniejsza była kolejna osoba, na której będzie miała zarobek, bo tylko o finansach potrafiła rozmawiać. Co więcej- ''to nasza prywatna kuchnia'', ''tu nie wolno'', ''tam nie wolno''... No nie wiem jak rocznemu dziecku zakaże gdzieś wchodzić. Coś mi się zdaje, że tam dzieci siedzą tylko w wydzielonych pokojach i tam ''mają'' się bawić. Na zdjęciach wszystko wygląda pięknie, ale w rzeczywistości chyba wcale tak fantastycznie nie jest...
wyślij odpowiedź

Autor: Taniula 28.06.2010 14:39  
Ja również miałam córkę w Kłapouchym. Przez trzy miesiące (7-9 mies.)Panie, które przyjmowały dzieci były bardzo miłe, ale co z tego, skoro ja również nie uzyskiwałam żadnych konkretnych informacji dotyczących dziecka. Miałam wiele uwag, ale najbardziej denerwowało mnie to, że panie nie uwzględniały moich próśb. Odebrałam kilka razy spragnione dziecko. Nie przepadała generalnie za woda, ale kiedy je odbierałam potrafiła wypić nawet 150ml!
Nie wiem też jak dokładnie wyglądał jej dzień, bo na moje pytanie na ten temat powiedziała, że plan jest na gazetce. Ja szczerze nie polecam
wyślij odpowiedź

Autor: Viva 04.08.2010 12:09  
Kłapouchy
Oglądając galerię tego "kącika malucha" widać ze dzieci nie są tam zbyt szczęśliwe, uśmiech wymuszony, i wygląda to tak jakby zabawy i zajęcia odbywały sie pod zdjęcia a nie zdjęcia przy okazji dobrej zabawy.
wyślij odpowiedź

Autor: rodzic 04.08.2010 19:09  
Kłapouchy
Boże, nie uśmiechają się - źle, uśmiechają się też źle. A jak zmuszono de dzieci do uśmiechu, pewnie stała woźna z kijem.
wyślij odpowiedź

Autor: Viva 04.08.2010 23:41  
do rodziców
Może jednak przejdę do konkretów: wystarczy spojrzeć na kadrę Klapouchego: absolwentka biologii z półrocznym kursem pedagogicznym (wiem jak on wyglada bo sama skonczyłam biologię na UMK), studentka zaocznej pedagogiki, a trzecia pani to "wykwalifikowana niania" (kwalifikacje nie podane). Jedynie logopeda i pani od tanca mają prawdziwe kompetencje. Można kochać dzieci i mieć do nich dobre podejście i bez wyksztalcenia pedagogicznego ale za 950 zł miesięcznie to juz chyba wymaga się troszkę wiecej od osób które włączaja się w kształtowanie naszego dziecka. A od, galerii...wejdzcie na stronę Kłapouchego, obejrzyjcie i jeśli macie dziecko to zauważycie same co miałam na myśli w poprzednim poście....
wyślij odpowiedź

Autor: justyna miastkowska 15.08.2010 13:43  
a jakie kwalifikacje i doswiadczenie Panie prezentują??? osobiscie nie skorzystam, bardzo źle o Was słychać, uważam, ze kontrola wlaściwej temu instytucji, nie zaszkodzi
wyślij odpowiedź

Autor: emilka w. 21.08.2010 12:17  
własnie chce zapisac tam córeczke????? moze cos wiecej Pani mi o tym powiedziec??????bardzo prosze o opinie
wyślij odpowiedź

Autor: Jola 23.08.2010 12:17  
najlepiej wybrac placówkę nadzorowana przez kuratorium
Jestem zdania, że dla dzieci powinno się wybierać placówki nadzorowane przez kuratorium, sanepid itd a nie kluby, które same sobie ustalają zasady działania.Z drugiej strony wcale nie podobają mi się zatłoczone przedszkola miejskie.Moje dzieci chodzą do Mędrka na ul. Bydgoskiej i jestem bardzo zadowolona,mała kameralna grupa, panie zawsze do dyspozycji rodziców.super. a dzieci płaczą jak za szybko po nie przyjdę.polecam
ich strona to www.medrek.edu.pl
wyślij odpowiedź

Autor: kinga 23.08.2010 13:55  
Odp:Odp:torunianka
Beznadziejne miejsce!!!! nie polecam
wyślij odpowiedź

Autor: anna 23.08.2010 17:58  
witam,
w delfinku na bukowej maja jeszcze miejsca - cena 320zl/mc. Jutro maja spotkanie organizacyjne 0 17,30 - wiem bo moj syn tam idzie.
wyślij odpowiedź

Autor: Alicja 30.08.2010 13:17  
poszukuję żłobka prywatnego
Witam,
poszukuję żłobka prywatnego w Toruniu.
Proszę o przesłanie sprawdzonych i godnych polecenia miejsc. Z góry dziękuję i pozdrawiam wszytskie mamy
wyślij odpowiedź

Autor: Mama malucha 01.09.2010 13:52  
Uwaga nowe wspaniałe przedszkole Jaś i Małgosia na Donimirskiego
Wyremontowane, jasne sale, duża przestrzeń, piękne położenie zdala od ulic, duży ogród, nowe zabawki i mebele. Pyszne, zdrowe obiady (p. kucharka gotowała w szpitalu dziecięcym. Mojemu synkowi baaardzo smakują, a do tego jest alergikiem i nie ma z tym problemu. Bardzo miłe Panie. Czesne spore, bo 800 zł ale naprawdę warto!
wyślij odpowiedź

Autor: MAMA I TATA 02.09.2010 15:09  
RODZICE ZOBACZCIE "Jaś i Małgosia na Donimirskiego "
...."Wyremontowane, jasne sale, duża przestrzeń, piękne położenie zdala od ulic, duży ogród, nowe zabawki i mebele. Pyszne, zdrowe obiady (p. kucharka gotowała w szpitalu dziecięcym. Mojemu synkowi baaardzo smakują, a do tego jest alergikiem i nie ma z tym problemu. Bardzo miłe Panie. Czesne spore, bo 800 zł ale naprawdę warto"!Sama bym lepiej tego nie opisała, słów zachwytu brakuję. Panie przedszkolanki są SUPERRR wiem bo jestem z synkiem, który się powoli adaptuję.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 04.09.2010 16:31  
Odp: RODZICE ZOBACZCIE "Jaś i Małgosia na Donimirskiego "
Szkoda, że tylko troje dzieci mają:)Czesne odstrasza!
wyślij odpowiedź

Autor: Mama Tosi 13.09.2010 12:18  
Przedszkole Mały Wielki Świat w Toruniu
Witam. Szczerze polecam nowy Punkt Przedszkolny w Toruniu, na Św. Antoniego - podlegają pod wydział oświaty, kuratorium i sanepid. Uczęszcza do niego moja córeczka, bardzo sympatyczna kadra, piękne, przestronne wnętrza, duży ogród - dziecko nie chce wracać do domu;))) Na chwilę obecną maja jeszcze miejsca, ale to może szybko się zmienić, bo czesne mają bardzo przystępne - ja za 9 godzin płacę 600zł.
wyślij odpowiedź

Autor: mmmmmmm 14.09.2010 13:14  
mama
Jaś i Małgosia staniał już kosztuję 590 zł hoho
wyślij odpowiedź

Autor: AAA 18.09.2010 22:55  
Jaś i MAłgosia
Czesne spadło do 590 zł + wpisowe 450... Dzisiaj i 23-go są Dni Otwarte
wyślij odpowiedź

Autor: kasia zdemska 22.09.2010 13:04  
klapouchy
ja osobiście odradzam!!!!! moim zdaniem jest tam doslownie tresura dzieci!!! takie metody wychowawcze panowaly za czasow naszych babć...bo nasi rodzice mieli metody bardziej reformowane..chociaz znam osoby ktorym to odpowiada...ale dla m.in metody szokowe, czy siedzenie godzinami, naprawde godzinami!! malych dzieci w jakis lezaczkach to dno!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: mama G&K 14.11.2010 17:40  
nowy żłobek w Toruniu
witam,
zapraszam do nowego żłobka który bedzie otwarty przy przedszkolu Delfinek na Bukowej. Dyrektorem prowadzacym jest p.Kozłowska - dawna kierowniczka żłobka na ligii polskiej z 15 letnim stażem, opiekunki są wykwalifikowane - po liceum medyczynym specjalizacja opiekunka dziecieca. Otwieraja się 3.01.2011 - od 15.12.2010 można oglądać sale żłobkowe
wyślij odpowiedź

Autor: Magda K. 05.12.2010 16:44  
Poszukuje pracy
Witam,
Jestem absolwentką pedagogiki wczesnoszkolnej. Poszukuję pracy, a tym samym wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Jeżeli Któraś z Pań słyszała by o wolnym miejscu, albo o ewentualnej pracy to proszę o kontakt. Wtedy wyślę swoje CV.
Każda pomoc się przyda. Z góry dziękuję
Z wyrazami szacunku
Magda K.
wyślij odpowiedź

Autor: Kasia R. 02.01.2011 14:51  
Poszukuje pracy
Witam,
Jestem studentką studiów magisterskich na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Poszukuję pracy, aby w ten sposób wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Jeżeli Któraś z Pań słyszałaby o wolnym miejscu, albo o ewentualnej pracy to proszę o kontakt (kasiazabka123@wp.pl). Wtedy wyślę swoje CV.
Kasia R.
wyślij odpowiedź

Autor: MADZIA 12.01.2011 20:54  
ZŁOBEK KOLO DELFINKA
Zastanawiam sie nad przedszkolem dla mojego maluszka poniewaz zmusza nas niestety sytuacja finansowa i musze isc do pracy..Tesciowa nawet o opiece nad wlasnym wnukiem nie chce slyszec choc nawet chcialam jej zaplacic. Maly ma rok i 7 miesiecy niestety nie robi na nocnik i jeszcze samodzielnie nie je.. przedszkola przyjmuja od 2,5 lat a bardzo zastanowil mnie nowy zlobek kolo delfinka. Mozna wiecej opinii??
wyślij odpowiedź

Autor: mama S. 19.01.2011 14:17  
zlobek kolo delfinka
hej,
mój młody tam chodzi - jestem zadowolona - mlody na początku płakał (ale to norma)ale teraz nie chce wychodzić. Sala jest super przygotowana, zabawki (fisher price, itp, basenik z piłkami), Panie bardzo sympatyczne (na 1 panią 5 dzieci- w państwowoym jest chyba 8 na 1 panią).
ja osobiscie polecam!
wyślij odpowiedź

Autor: Beata 19.01.2011 14:24  
odp: zlobek kolo delfinka
W państwowym na jedną panią przypada minimalnie 25 dzieci, wiem , b pracuję od lat.
wyślij odpowiedź

Autor: Monika Żelachowska 19.01.2011 23:00  
Monika
pilnie potrzebuję informacji: czy są jeszcze w Toruniu jakieś inne prywatne żłobki bądź klubiki, które przyjmują dzieci 6-miesięczne. Rozważałam do tej pory klub Kłapouchy ale po przeczytaniu wcześniejszych wpisów zaczęłam sie na poważnie zastanawiać nad posłaniem tam dziecka. zależy mi też na opiniach rodziców posyłających tam swoje dzieci
wyślij odpowiedź

Autor: mama S 20.01.2011 10:41  
żłobek
słyszałam jak w delfinku dyrektora mówiła, żeby wysyłać podania nawet dla takich 6mc, bo jak tylko wejdzie ustawa o żłobkach to chcą też otworzyć grupę niemowlęcą.
wyślij odpowiedź

Autor: anka 21.01.2011 20:40  
dobry złobek
a raczej domowe przedszkole polecam PROMYSZEK na zagonowej. to sa wrzosy. super. chodzilam tam miesiac z synkiem aby sie przyzwyczaił...i to bez problemu!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Beata G 22.01.2011 10:19  
Akademia Malucha Złotoria--NIE POLECAM
Przestrzegam przed przedszkolem w Złotorii. Jeśli macie ruchliwe i bardzo żywe dziecko, nie poradzą sobie. Oni marzą o spokojnych bawiących się przez kilka godzin jedną zabawką dziecku.NIE POLECAM!
wyślij odpowiedź

Autor: A.C. 02.02.2011 09:00  
Proszę o więcje opinni nt przedszkola Jaś i Małgosia
Zapisałam tam moją córkę- ma zacząć swą przygodę z przedszkolem we wrześniu. Może macie jakieś bardziej szczegółowe opinie???
wyślij odpowiedź

Autor: MaMa 03.02.2011 19:33  
Jaś i Małgosia
Mój synek chodzi do Jasia i Małgosi i jesteśmy bardzo zadowoleni. Dziecko wraca z przedszkola wesołe. Jak zapisywałam synka do przedszkola byłam pełna obaw, a teraz wiem, że to był bardzo dobry wybór, bo mój synek jest szczęśliwy i uczy się pożytecznych rzeczy. Dobra opieka, smaczne jedzenie. Spokojnie mogę polecić wszystkim rodzicom.
wyślij odpowiedź

Autor: Monika 04.02.2011 10:10  
Odp:Akademia Malucha Złotoria--NIE POLECAM
Zapraszam na portal Edula.pl gdzie możecie oceniać i komentować placówki które znacie. Na pewno inni rodzice chętnie skorzystają z Waszej pomocy i doświadczenia.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna Konopka 12.02.2011 14:22  
Odp:dobry złobek
Zdecydowanie polecam Promyczek na Zagonowej.Panie tam pracujące mają bardzo dobry kontakt z dziecmi,dzieci są zadbane pod każdym względem.W lutym mija rok,jak prowadzam tam swoja córeczkę.Dziecko uśmiechnięte,niechętnie wraca do domu.
wyślij odpowiedź

Autor: ja 12.02.2011 16:50  
Klub Maluszka
a ja polecam dla dzieci do 4 roku Klub Maluszka na ul Poznańskiej (w budynku Domu Muz i Urzędu Miasta). oddaję tam dziecko i jestem bardzo zadowolona.
wyślij odpowiedź

Autor: Weronika 17.02.2011 22:47  
Odp:Jaś i Małgosia
TRAGEDIA...:(
wyślij odpowiedź

Autor: Beata 19.02.2011 17:29  
Odp:Odp:Jaś i Małgosia
a czemu tragedia?
wyślij odpowiedź

Autor: Mama małej W. 19.02.2011 17:35  
delfinek - żłobek
ktoś tu pytał o żłobek w delfinku - moja córka tam chodzi - tzn wozimy ją. Powiem szczerze bałam się tam dać dziecko, bo dopiero zaczynali ale niepotrzebnie. Pani Halinka i pani Sylwia są rewelacyjne - młoda nie chce wychodzić, czasem jak wpadne tam po drodze bez zapowiedzenia (mozna tak robić by zobaczyc co pociecha robi) to albo tańczą albo śpiewają, budują z klocków, szaleją w piłeczkach. Pupa młodej nie jest nieodparzona - sprawdzają często zawartość pieluchy. Polecam serdecznie to miejsce
wyślij odpowiedź

Autor: ja też 22.02.2011 14:58  
na Podgórzu
Ja również jestem zadowolona z Klubu Maluszka na ul.Poznańskiej. Panie-Ciocie b.sympatyczne, mało dzieci więc każde traktowane jest indywidualnie. Zawsze wiem co dziecko robiło w ciągu dnia, co jadło, informują o każdym zdarzeniu, problemie czy o tym czego nowego dziecko się nauczyło. Czasem nawet przychodzi pani pielęgniarka, oczywiście za zgodą rodziców. A do tego ceny rozsądne, chyba najtaniej w Toruniu. Oby więcej takich miejsc.
wyślij odpowiedź

Autor: Mały Wielki Świat 24.02.2011 09:53  
Mały Wielki Świat
Zapraszamy Państwa do małego Wielkiego Świata.
Przyjmujemy dzieci od 2 roku życia. Czesne miesięczne to 600 zł z pełnym wyżywieniem (śniadanie, dwudaniowy obiad oraz podwieczorek), językiem angielskim oraz rytmiką. Dzieci znajdują się pod opieką wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej, a nadzór nad naszą placówką sprawuje kuratorium oraz wydział oświaty UM. Wszelkie informacje dostępne są na naszej stronie internetowej www.malywielkiswiat.pl lub pod numerem 511 38 38 36.
wyślij odpowiedź

Autor: p 24.02.2011 11:24  
Przedszkola Prywatne:(
Myślę, że "Autor: ja też" słusznie zauważyła bardzo ważne rzeczy - wie co się dzieje w przedszkolu i jeśli jest zadowolona to ok. Dla mnie najważniejsze, aby panie opiekujące się dziećmi były kompetentne i umiały zainteresować dzieci, a o to na prawdę nietrudno...Polecam wszystkim rodzicom jeśli mają jakiekolwiek wątpliwości lub dzieci nie opowiadają co się dzieje w przedszkolu na zagoszczenie i poobserwowanie...

powodzenia
wyślij odpowiedź

Autor: zatroskana mama 25.02.2011 21:27  
Odp:Odp:Odp:Jaś i Małgosia
czy ktos ma tam dziecko? Czy ktos moze powiedziec cos wiecej? mam zapisanego malucha od wrzesnia, ale slyszalam niezbyt dobre opinie-obie panie chyba niedoswiadczone:(
wyślij odpowiedź

Autor: Danusia 25.02.2011 21:49  
Przedszkole w Złotorii Akadenia Malucha - POLECAM!!!!
Uważam ,że te wcześniejsze uwagi na temat ,że panie chcą tylko grzeczne dzieci, a z bardziej ruchliwymi sobie nie radzą to bzdura. Mam tak syna a od września daje moje drugie dziecko . Mój syn nie należny do spokojnych dzieci i uważam , że panie dają sobie świetnie radę. Myślę sobie,ze rodzice piszące takie głupoty mają sami problem z upilnowaniem swojego dziecka w domu i winę najlepiej zrzucić na placówkę, bo tak najłatwiej.Drodzy rodzice przekonajcie się sami na temat danej placówki bo jedna czy dwie opinie negatywne w stosunku do 80 dzieci uczęszczanych do przedszkola to śmieszne.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 03.03.2011 22:43  
do zatroskana mama
ja mam dziecko w tym przedszkolu,maluch jest zadowolony i lubi tam chodzić, chociaż sporo choruje ale ja dostrzegam coraz więcej niedociągnięć(niestety), opiekunki są miłe ale to młode dziewczyny które nie mają swoich dzieci i pomimo chęci popełniają błędy w opiece zwłaszcza nad młodszymi dziećmi,które to błędy mają wpływ na zdrowie,z czego te dziewczyny nie zdają sobie sprawy z winy swojego niedoświadczenia, no i problem z jedzeniem, jest naprawdę niezbyt zachwycające, prawie wcale owoców, ciągle jakieś budynie i kisielki z proszku i ciastka ze sklepu,na śniadania właściwie codziennie kanapki, a tego dzieci nie lubią,
wyślij odpowiedź

Autor: psycholog 05.03.2011 23:43  
Cała masa BŁĘDÓW DYDAKTYCZNYCH popełnianych przez panie prowadzące grupę...:(
Cała masa... podstawowych błędów...:(
wyślij odpowiedź

Autor: Dziadek 06.03.2011 17:07  
Odp:Odp:Odp:Odp:Jaś i Małgosia
Szanowny Panie "Pycholog" chyba jet Pan z konkurencji.

wyślij odpowiedź

Autor: Babcia 06.03.2011 17:15  
Przedszkole jest bardzo dobre, polecm. Mam tam wnuczka, bardzo dobrze się rozwija i jeszcze nigdy nie chorował przez pobyt w przedszkolu.
wyślij odpowiedź

Autor: psycholog 06.03.2011 23:05  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Jaś i Małgosia
Zdecydowanie NIE jestem z żadnego innego przedszkola...
Babci, Dziadkowi (choć to pewnie ta sama osoba) życzę aby wnuk dalej rozwijał się prawidłowo i rósł zdrowo:)
Ile osób tyle opinii na temat przedszkola, każdy ma prawo wyboru.
wyślij odpowiedź

Autor: Przedszkolanka 13.03.2011 19:36  
Odp:Odp:do zatroskana mama
Czy mogłaby zatroskana mama uszczegółowić jakie błędy???? Jeżeli sie kogoś wini to trzeba powiedzieć za co????
wyślij odpowiedź

Autor: Magdalena 13.03.2011 20:03  
odp do psycholog i mama
Czy mogłaby psycholog i mama uszczegółowić jakie błędy???? Jeżeli się kogoś wini to trzeba powiedzieć za co???? Może jakieś rady????
wyślij odpowiedź

Autor: Magdalena 13.03.2011 20:08  
odp do mama
Ciekawa jestem czy mama miała bardziej profesjonalną nianię niż panie w przedszkolu???? Trzeba było nie rezygnować...
wyślij odpowiedź

Autor: Mietek 14.03.2011 15:33  
odp. Jaś i Małgosia
Mój synek również uczęszcza do tego przedszkola i uważam, że powyższe opinie o pracy wychowawczyń są krzywdzące:
Pani Magda - osoba bardzo zaangażowana w swoją pracę, z dużym wyczuciem i taktem pedagogicznym, serdeczna w stosunku do dzieci. Natomiast p.Ewelina - pracuje zaledwie 3 miesiące bez doświadczenia więc może się zdarzyć że mimo dobrych chęci popełnia błędy....
To raczej należy zapytać panią dyrektor dlaczego zdecydowała się zatrudnić niedoświadczonego nauczyciela do prowadzenia tak trudnej - bo bardzo zróżnicowanej wiekowo(2,3,4 i 5latki) grupy?
wyślij odpowiedź

Autor: Beata Zwolińska 18.03.2011 17:56  
Jaś i Małgosia
mnie tylko zastanawia czemu Dyrekcja Jasia i Małgosi reklamuje się wszędzie jako przedszkole z dużym doświadczeniem skoro mają tylko 10 dzieci. maja otwierać żłobek ale marnie go widze ze względu na brak doświadczenia
wyślij odpowiedź

Autor: Zuzanna 18.03.2011 20:20  
odp :Jaś i Małgosia
A cóż to za przedszkole gdzie 2- latki (właściwie jeszcze bobasy) są w grupie z dziećmi 5- letnimi. Przecież te starsze dzieci nic nie wyniosą ,żadnej wiedzy. Mówcie co chcecie, ale nigdy w życiu nie oddałabym dziecka do takiego żłobko- przedszkola.Jedna wielka pomyłka.Tu nawet doświadczony nauczyciel wielce nie zdziała.To nie przedszkole to raczej taka przechowalnia.
wyślij odpowiedź

Autor: tata 18.03.2011 23:40  
Odp:odp :Jaś i Małgosia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zazdro%C5%9B%C4%87
pozdrowienia
tata
wyślij odpowiedź

Autor: psycholog 19.03.2011 20:40  
Jaś i małgosia
Uważam, że wprowadzony w przedszkolu"system rodzinkowy" tj. grupa wiekowo zróżnicowana to krzywda dla dzieci. w domu dziecka owszem to dobre zastosowanie, odwołanie do normalnej rodziny, ale w edukacji to pomyłka. Czy p.Dyrektor zna podstawy psychologii rozwojowej?? Wątpliwe.
wyślij odpowiedź

Autor: Mama 19.03.2011 21:27  
Klub Malucha na Skarpie
Witam serdecznie, polecam wszystkim rodzicom Klub Malucha ,,Maluchy i Spółka". Pani Magda, która jest właścicielką, jak również wychowawcą grupy to osoba sympatyczna i przede wszystki świetnie dogadująca się z dziećmi, zresztą sama jest Mamą, także doskonale zna potrzeby dzieci.W Klubie panuje bardzo rodzinna atmosfera, jest tam miło i przytulnie. Panie pracujące w Klubie zaimponowały mi przede wszystkim fantastycznym podejściem do mojego dziecka, ponieważ mój synek miał problem z rozstawaniem się ze mną, płakał, krzyczał tupał, jednakże Panie poradziły sobie z nim świetnie, bo odbierając go z Klubu mój maluch w ogóle nie chciał wracać :) Cenne jest również dla mnie, że p. Magda ma bardzo dobry kontakt z rodzicami, sama telefonowała do mnie podczas zajęć, abym nie martwiła się o mojego synka, bo świetnie się bawi, jeżeli dziecko jest chore - dzwoni pyta, bardzo interesuje się każdym dzieckiem i co ważne była już w kilku Klubach a tylko tu dano mi do wypisania kwestionariusz dot. dziecka co znaczyło, że do każdego dziecka podchodzi się bardzo indywidualnie. Naprawdę polecam :) Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Kasia Załuńska 21.03.2011 14:49  
Klub Malucha na Skarpie
Zgadzam się i potwierdzam,"Maluchy i spółka" to świetne i przyjazne miejsce! Moja córeczka ma 2 latka i jest nim zachwycona! Pani Magda jest spokojna uśmiechnięta,ma świetny kontakt z dziećmi i z rodzicami!To miejsce ma duży potencjał i szanse na stanie się wyjątkowym miejscem! Ja szczerze polecam ten klub malucha!!! Zadowolona mama!
wyślij odpowiedź

Autor: gość:) 21.03.2011 22:16  
Odp:odp :Jaś i Małgosia
Zgadzam się w 100%
Zajęcia dla dzieci w tak zróżnicowanym wieku powinny się odbywać osobno (przecież nawet język, zasób słownika 2-latka czy 5-latka jest zupełnie na innym poziomie), ale tak niestety nie jest.
Panie oczywiście będą broniły się nogami i rękami,ale to że w ogóle nie próbują zainteresować dzieci np. otaczającą je przyrodą podczas spacerów wokół przedszkola czy podczas pobytu na placu zabaw można zauważyć będąc osobą zupełnie bezstronną - niemającą dzieci w tym ani w żadnym innym przedszkolu. Wystarczy BYĆ w pobliżu - popatrzeć i dokładnie posłuchać...Niczego mądrego się nie usłyszy - tylko tekst jednej z pań do płaczącego chłopca, któremu katar lecący z nosa upaprał już całą kurtkę - "MAMUSIA ZANIEDŁUGO (???) PRZYJDZIE"

wrrrr jak ja nie cierpię braku profesjonalizmu.....i to w TAKIM miejscu:(
No ale to już nie mój problem:)
Rodzice tej dziesiątki (?) powinni się baczniej przyjrzeć.
wyślij odpowiedź

Autor: Beata Zwolińska 24.03.2011 07:30  
Odp:Odp:odp :Jaś i Małgosia
Ciekawe ile rodziców sie skusi na ich ofertę żłobkowa - tanią ale pytanie jakiej jakości. Słyszałam dobre opinie o żłobku DELFINEK MINI, ponoć mają też starać sie o dotację by obniżyć cenę. Mają jednak przewagę nad Jasiem i Małogsią, bo przyjmują dzieci od 7mc życia, a nie od 12mc.
wyślij odpowiedź

Autor: gość:) 24.03.2011 22:01  
Odp:Odp:Odp:odp :Jaś i Małgosia
MYślę, ze rodzice się skuszą - warunki są pewnie świetne, odpłatność - tylko ponad 200 zł, tez ok, ale jeśli będzie taka BYLE JAKA opieka jak w przedszkolu to juz Urząd Miasta powienien się tym tematem zainteresować, w końcu z Urzędu na konto J i M wpłynie PONAD 800 zł dopłąty NA JEDNO DZIECKO - a te pieniądze skąd?
wyślij odpowiedź

Autor: Ada 25.03.2011 19:22  
odp.do gość
A co się tak interesujesz przdszkolem Jaś i Małgosia skoro nie masz dzieci i jesteś osobą bezstronną rzekomo?
Opowiadasz bzdury o paniach prowadzących grupę i o ich podejściu do dzieci, nie wspominając już o spacerach...Obie panie są po studiach pedagogicznych mgr wyższych, p. Magda pracuje od lat z dziećmi zarówno w Polsce jak i jak i zagranicą, pracowała w żłobku i przedszkolu w Dublinie itd. Skoro jesteś osobą spoza przedszkola to skąd ta krytyka??? Przyjdź i zobacz wtedy wydawaj osądy.Trochę optymizmu w życiu łatwiej, oto moja rada dla CB!!!
wyślij odpowiedź

Autor: mama 25.03.2011 20:47  
odp. do beata zwolińska
Co pani rozumie pod pojęciem przewagi żłobka delfinek na jasiem i małgosią? To, że przyjmują takie 6 mczne maluszki???Takie niemowlęta powinny być w tym okresie z matką, bezwzględnie!!!!Poza tym pomieszczenia w tym żłobku i przedszkolu tj. DELFINEK sa małe, nie ma jak nawet przeprowadzać zajęć rytmiki!!!oKNA SĄ WYSOKO, JEST Półmrok TO NA PEWNO NIE WPŁWA KORZYSTNIE NA DZIECI!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Magdalena M. 27.03.2011 21:45  
Odp:odp. do beata zwolińska
pomieszczenia gdzie znajduje się Delfinek są po barakach, dzieci mojej sąsiadki dostały przez to grzybicę górnych dróg oddechowych, podobno sprawa miał mieć swój finał w sądzie - niestety nie wiem jak to się skończyło. - NIE POLECAM.
wyślij odpowiedź

Autor: Emilia 27.03.2011 21:55  
Poszukuję pracy.
Witam serdecznie jestem mgr pedagogiki
opiekuńczo-wychowawczej,w trakcie studiów podyplomowych z edukacji przedszkolnej
i wczesnoszkolnej. Pracuję w świetlicy środowiskowej w wymiarze 1/2 etatu.
Poszukuję pracy w przedszkolu,żłobku,klubie malucha itp.
Kontakt: 607-903-150.
wyślij odpowiedź

Autor: gość:) 28.03.2011 22:59  
Odp:odp. do beata zwolińska
A pani Magda dała się wciągnąć....
po co te nerwy, tyle pytań, wykrzykników - nawet jak się pani podpisze Ada, czy mama,tata czy babcia stasia....

Całą energię proponuję spożytkować w pracy TWÓRCZEJ z dziećmi zamiast prowadzić monologi na forach internetowych podpisując się różnymi imionami...

I jeszcze jedno - posiadanie tytułu mgra pedagogiki nie jest jednoznaczne z byciem dobrym pedagogiem (to takie ogólne moje stwierdzenie, więc proszę darować sobie komentarze, dotyczy każdego innego zawodu także: uzyskanie dyplomu nie zawsze oznacza, że jest się Alfą i Omegą w danym temacie - wiedzę zawsze należy pogłębiać i mieć w sobie sporo pokory, mieć świadomość, że nie jestem najlepszy/a i zawsze warto się starać wiedzieć więcej, lepiej...i uczyć się, uczyć jak najwięcej:)
Życzę wielu sukcesów - nie tylko pedagogicznych...:)
wyślij odpowiedź

Autor: mama Julki 01.04.2011 17:35  
Magdalena M
witam, moja Julka chodzi do Delfinka - okna nie są wysoko, w salach nie jest ciemno - opinie deczko nie trafione. Co do grzybicy górnych dróg oddechowych to czy istnieje taka jednostka chorobowa? ;-) o sprawie w sądzie nie słyszałam, chyba ktoś tu chce na siłę zniechęcić do Delfinka. Pani Magdaleno M. proszę uważać na składnie zdania - "Delfinek są po barakach" - mało gramatyczne.
wyślij odpowiedź

Autor: joanna 01.04.2011 21:16  
Odp:poszukuję żłobka prywatnego
chyba na bukowej 25 jest przedszkole i żłobek, prywatny może tam będzie jeszcze wolne miejsce
wyślij odpowiedź

Autor: z doswiadczenia 08.04.2011 15:15  
zlobki i kluby....
przetestowałam kilka klubów w Toruniu dla maluszków takich do 3 roku, mam 2 synow i powiem jedno nie zaufam nigdy zadnego klubowi, domowemu przedszkolu..itp zawsze jak jest rodzic jest super ale w praktyce to zawsze wygląda inaczej. nie ma co wierzyc tym Pania jak to cudownie jest u nich...bo tak nie jest. moim zdaniem w zadnym klubie!!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: również doświadczona 08.04.2011 19:58  
Odp:zlobki i kluby....
Do szkoły też nie posyłaj,bo równiez się możesz zrazić.Polecam guwernantkę-teraz są na czasie
wyślij odpowiedź

Autor: Kasia 09.04.2011 08:16  
kluby malucha
Witam,myśle że nie ma znaczenia czy nasze dziecko jest w klubie malucha, żłobku, czy w domowym przedszkolu...Ważne żeby pracowali tam dobrzy ludzie którzy podejdą do naszego maluszka z sercem! Są takie miejsca, trzeba tylko podejść do tematu z cierpliwością i spokojem...bez pościechu. Ja zanim zostawiłam córkę samą z paniami w spędziłam tam wiele godzin obserwowałam , rozmawiałam...i pomału konsekwentnie się wycofywałam, teraz moja 2 letnia córeczka jest szczęśliwa i bezpieczna! Trochę to trwało ale było warto! Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Autor: anna 09.04.2011 11:36  
JAŚ I MAŁGOSIA
Witam,czytam opinie na temat przedszkola JAŚ I MAŁGOSIA i zastanawia mnie opinia GOŚCIA.Pytam ,czy ta osoba skrada się w pobliżu spacerujących dzieci,że dokładnie wie co mówią panie do dzieci.TA OSOBA powinna przyjrzeć się sobie dokładnie.Mój synek chodzi od niedawna do tego przedszkola.Moje odczucia są jak najlepsze,pani Ewelina i Magda wspaniale opiekują się dziećmi,przedszkole jest nowoczesne i bardzo czyste,jedzenie wspaniałe.Mój syn wczesniej chodził do innego przedszkola ,rano był tylko strach i płacz.Teraz pedagogiczne podejście pań z JASIA I MAŁGOSI spowodowało,że syn jedzie do przedszkola szczęśliwy.Jeśli chodzi o łączenie grup,wiadomo,że jest to sytuacja przejściowa.Jest to nowe przedszkole i trudno żeby podzielić 14-ścioro dzieci na grupy.Mam wrażenie ,że te negatywne opinie pisze konkurencja,która została zdeklasowana jakością JASIA I MAŁGOSI.
wyślij odpowiedź

Autor: gość:) 09.04.2011 22:47  
...
Skoro pani pyta to odpowiadam:
nie skradam się w pobliżu spacerujących dzieci i nie jestem z konkurencji.
A co oznacza, że jakieś przedszkole zostało "zdeklasowane jakością Jasia i Małgosi"?
Kilkoro dzieci, które chodzi do tegoż przedszkola przyczyniło się do upadku innego???
Szczerze wątpię...
Litości, nie mam siły komentować takich wpisów:(

Zastanawia mnie takie negatywne nastawienie osoby - mamy, która posyła OD NIEDAWNA dziecko do nowego przedszkola - jest pani negatywnie nastawiona do osoby, która napisała to, co usłyszała z ust wychowawczyni grupy - problemem DLA PANI jest czy ja zakradam się, podsłuchuję...no i mam się sobie DOKŁADNIE PRZYJRZEĆ!!!
Droga pani Anno...Przyjrzałam się sobie - moja subiektywna opinia brzmi - wszystko ze mną w porządku:)
wyślij odpowiedź

Autor: Mielewicz 11.04.2011 11:19  
Powstrzymać emocje
Przegladając całe forum, znalazłem w innym temacie uwagi prowadzącego Portal.To sie zwykle nazywa "od redakcji". Myśle ze wklejenie tego tekstu tutaj ostudzi troche emocje. Mozna miec uwagi i dobre rady dla innych. Ale nie mozna robic z siebie alfy i omegi.Zeby napisac ze okna sa za wysoko albo za nisko? Jakis inspektor budowlany na emeryturze czy jak?Przeciez nie po to stworzono taka platforme komunikacji. Zreszta=- poczytajcie sami...
Autor: xxx 15.08.2008 08:18
do złośliwych
Autor: Jurek Stepniewski 26.03.2008 22:07
Od Redakcji
Cieszymy się, że ten wątek znajduje pozytywny oddźwięk. Faktycznie dość często dokonywane są wpisy negatywne, które mogą być jedynie subiektywnymi odczuciami rozczarowanych rodziców. Można też sądzić, że niektóre wpisy robią rozgoryczeni byli pracownicy. To nie służy dobrze ani Forum ani sprawie pozyskiwania wiedzy na temat przedszkoli.
Intencją założycieli tej platformy jest stworzenie możliwości wymiany doświadczeń i wiedzy zainteresowanych edukacją dzieci w wieku przedszkolnym, w sposób odpowiedni i oczekiwany dla portalu edukacyjnego. Zwracamy się zatem do Państwa z gorącą prośbą aby nasze Forum służyło do prezentacji własnych, głównie pozytywnych odczuć, jak również do poruszania problemów w których oczekujemy porady innych.

Dla osób oburzonych, czy mających problem mamy radę. Właściwymi miejscami dla zgłaszania istotnych problemów są państwowe urzędy nadzorujące pracę przedszkoli pod względem edukacyjnym -Kuratorium, zaś warunków sanitarnych -Sanepid. Nie można bowiem stawiać publicznie poważnych oskarżeń anonimowo, czy dwuznacznych sugestii w sposób godzący w dobre imię pedagogów czy przedszkoli.

Jeśli zaś złe opinie jednak się pojawią warto je skontrować dobrze napisanym tekstem i argumentami. W Świecie wolnych mediów i internetu obrażanie się nawet na kłamstwa nie ma sensu, bowiem to tylko daje satysfakcje frustratom. Nie oczekujcie Państwo korekty redakcji, bowiem naszym celem nie jest ingerowanie w opinie. Praktyka zaś dowodzi, że wpisy nie mające wsparcia innych, szybko tracą aktualność i nie są przez internautów podtrzymywane. Zresztą mazanie złych wpisów nie będzie skuteczne, ponieważ nie jesteśmy jedynym Forum internetowym w tej dziedzinie i zainteresowani znajdą inną platformę gdzie powtórzą swoje opinie, jeśli bardzo chcą się wyzłościć

wyślij odpowiedź

Autor: doswiadczoina:-)) 12.04.2011 09:32  
Odp:zlobki i kluby....
pisalam ze MOIM ZDANIEM nie mozna ufac klubom i złobkom takim do 3 lat. jak dziecko idzie do prezedszkola dla mnie jest wówczass ok...co z tego wynika...ze tym bardziej jestm "puszcze" do szkoły.
dziecko okolo 3 lat jest juz na tyle emocjonalnie rozwiniete i samodzielne ze da rade sobie w przedszkolu czy zareaguje, powie jak cos jest nie tak..a wczesniej marne szanse!!!
wyślij odpowiedź

Autor: kami 17.04.2011 21:33  
Odp:ZŁOBEK KOLO DELFINKA
witam ..
ja osobiscie jak najbardziej proponuje Delfinka ..moja mała ma 13mc-y tez nie jest samodzielna robi nadal w Pampera i sama nie je.
chodzi do najmłodszej grupy "skrzatów" i jestem bardzo zadowolona...wyżywienie jest dobre, posiadaja naprawde fajniusia opieke "ciocie" tworza super atmosfere i musze dodac że dzieki temu nie płacze przy wejsciu..zabawki tez same fisher'y itp. basen z piłkani w sali wiec
warto tam zajrzec
z tego co wiem otworzyli niedawno nowa grupe dzieci młodszych wiec pewno wolne miejsce jeszcze bedzie..
pozdrawiam
mama Pati
wyślij odpowiedź

Autor: ..;-)... 17.04.2011 21:34  
polecam Delfinka na bukowej..;-)
wyślij odpowiedź

Autor: .............................. 17.04.2011 22:01  
Odp:Odp:ZŁOBEK KOLO DELFINKA
To nie jest żłobek,tylko klub malucha.
wyślij odpowiedź

Autor: bogna 20.04.2011 22:09  
delfinek żłobek
witam,
delfinek może mianować się żłobkiem zgodnie z nową ustawą żłobkową - spełnia wszelkie warunki tam zawarte. Złożone zostały papiery do urzedu miasta bo ubiegamy się o dotację taką jak dostają inne żłobki toruńskie.pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Klub MaluszkaDziecięca Akademia Artystyczna 27.04.2011 14:31  
"fishery i basen"?
Czy dzieciom naprawdę są potrzebne drogie zabawki i basen z piłkami? Czy właśnie takie wyposażenie świadczy o dobrej opiece?
Sama prowadzę mini klub maluszka na podgórzu. Mam małą grupę dzieci ok 5-10 i nie potrzebuję wcale basenu z piłkami i najdroższych zabawek do tego żeby dzieci dobrze się bawiły. Moim zdaniem ciekawiej jest kiedy dzieci uczą się nowej piosenki, zabawy, wspólnie oglądają książeczki, rysują malują lepią. Maluchy uwielbiają przyglądać się jak "ciocia" ze zwykłej kartki papieru zrobi samolocik czy łódkę, która później pływa w misce z wodą. Bardzo często przynoszę też różne instrumenty muzyczne na których gram, a potem dzieci same mogą spróbować "jak to działa".
Owszem mogłabym też wstawić taki basen ale musiałabym podnieść rodzicom opłaty z 400 na ok 700 zł, żeby było mnie stać na takie bajery. Ponadto nie chcę dzieciakom zabierać miejsca do biegania, pełzania itp. a tory przeszkód równie dobrze można zrobić z kartonu, a brzdące dodatkowo mają zabawę z ozdabianiem i malowaniem go.
Myślę, że najistotniejsza w opiece nad dziećmi jest kreatywność. Niestety fakt, że rodzice przywiązują taką wagę do wyposażenia, które tak naprawdę nie jest potrzebne do zapewnienia dobrej opieki i edukacji boli mnie bardzo.
Żeby nikt mnie źle nie zrozumiał dodam, że nie jestem przeciwniczką piłek, basenów, tuneli itp. chcę tylko powiedzieć, że nie to jest najważniejsze i proszę nie dyskredytować miejsc które takich rzeczy nie posiadają.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam,
Ania
www.maluchy-podgorz.pl
wyślij odpowiedź

Autor: Mariola K. 01.05.2011 11:41  
żłobki a dofinansowanie
Pani Aniu,
ma Pani rację, że fishery i baseny nie są konieczne, ale jak są to też dobrze prawda? ;-) Bardziej mnie ciekawi to co wyczytałam w nowościach, tylko jeden podmiot zgłosił się do miasta o wpis do rejestrów żłobków - ciekawe czemu. Wieść gminna niesie, że miasto raczej nie ma ochoty dofinansowywać żłobków niepublicznych. Może to właśnie ma wpływ na otwieranie nowych żłobków, skoro brak jest chęci współpracy ze strony miasta
wyślij odpowiedź

Autor: Klub Maluszka Dziecięcej Akademii Artystycznej 02.05.2011 10:03  
dofinansowanie żłobki
Byłam w Urzędzie Miasta i dowiedziałam się, że na razie problem jest w tym że nie ma ostatecznych decyzji odnośnie działania tego nowego systemu w gminie, a chyba nawet w województwie. Wnioski o wpis i tak nie są jeszcze rozpatrywane, ponieważ muszą być kompletne. A żeby były kompletne należy uiścić opłatę, tyle że na razie nie wiadomo ile ta opłata wynosi czy będzie wynosić. Ja myślę, że do września wiele spraw się wyjaśni i pojawi się więcej podmiotów chcących się zarejestrować. Ja również planuję taki krok, ale muszę jeszcze poczekać na fundusze, żeby dostosować i wyposażyć nowy lokal I jak wszystko dobrze pójdzie to otworzę swój mini żłobek (na 15 dzieci) gdzieś lipiec/sierpień. A i tak dotację od miasta można będzie dostać dopiero od stycznie i nie wiadomo jeszcze czy wogóle i w jakiej kwocie urząd będzie dotował niepubliczne placówki. Mam jednak nadzieję, że wszystko jakoś się ułoży i moje chęci, marzenia i pasję UM wesprze.

Pozdrawiam,
Ania
www.maluchy-podgorz.pl
wyślij odpowiedź

Autor: A.......... 04.05.2011 19:44  
Odp:dofinansowanie żłobki
Dotację dostaną ci,którzy wygrają konkurs-rowniez pytałam.Miasto nie ma dla wszystkich pieniędzy.Zresztą w tym roku nikt ich nie dostanie,tak jak Pani pisze.Dla mnie,to jedna wielka gmatwanina-jak zwykle nikt nic nie wie.
wyślij odpowiedź

Autor: zainteresowana 06.05.2011 18:20  
Odp:Odp:dofinansowanie żłobki
Ciekawy watek nam powstał, od dobra naszych dzieci do pieniedzy. Czyli jak zwykle. Dziwia mnie opinie kiedy ktos pisze kategorycznym tonem, że w tym roku nikt nie dostanie kończąc zdanie ze to wielka gmatwanina. Przypominam, że są to pieniądze publiczne i nie zależy to od widzimisie Pana Prezydenta czy innego Dyrektora a od spełnienie przez placówke ubiegajaca sie o dotacje szeregu wymagań jakie stawia ustawa. Jaki konkurs?? Proponuje przeczytać ustawę a nastepnie zabierac głos w sprawie. Jesli chodzi o pieniądze i ich brak to nasuwa sie pytanie czy w naszym mieście są podmioty równe i równiejsze czy wszysscy sa traktowani jednakowo. Pisze to w kontekscie wydarzeń z końca marca br kiedy to Nasz Prezydent fotografował sie i płonął z zadowolenia po podpisaniu listów intencyjnych w sprawie powstania prywatnego żłobka przy przedszkolu Jaś i Małgosia. Wszem i wobec wiadomo, ze ten żłobek dofinansowanie dostał i to niebagatelne bo ponad 800 pln na kazde dziecko. Jednak pieniądze sie znalazły. Pozostajac dobrej myśli pozdrawiam wszystkich forumowiczów
wyślij odpowiedź

Autor: A............... 06.05.2011 19:17  
Odp:Odp:Odp:dofinansowanie żłobki
Widzę,że jest pani bardziej zorientowana niż "zainteresowana."Więc proszę mi powiedzieć,dlaczego w UM informują o braku funduszy w tym roku i o tym,że nie wszyscy dostaną pieniądze(nie chodzi wcale o spełnieniu wymogów)?Rzeczywiście wspominali o konkursie.
Poza tym,o jakich pieniądzach Pani mówi? Zakładając punkty opieki nad dziećmi wykładamy przeważnie z własnej kieszeni.A to niemałe kwoty.Pózniej wchodzi w zycie ustawa i jak widzę,tylko miasto chce na nas zarobić (mam na mysli koszt rejestracji),bo przecież na dotację nie ma co liczyć
wyślij odpowiedź

Autor: caroool 16.05.2011 12:21  
Odp:"fishery i basen"?
Pani Aniu, kilka m-cy temu szukałam dla synka miejsca w klubie lub żłobku, byłam zarówno w "Delfinku", jak i u pani w klubie Maluszka na Podgórzu i mimo tego, że mieszkam na Podgórzu i miałabym 5 min. drogi do Klubu Maluszka nie zostawiłabym tam dziecka nawet na godzinę i synka zdecydowałam się wozić przez cały Toruń właśnie do Delfinka.Owszem dzieciom nie są niezbędne"fishery" i baseny z piłeczkami takie jak w Delfinku, ale u pani 7 dzieci ma do zabawy 3 zabawki, na podłodze leży szara, podwijająca się szmata "ala dywan", przecięta w połowie, o którą co chwila potykały się dzieci, dzieci miały brudne buzie, chłopcu spadł na podłogę smoczek i żadna z pań (w ciągu 40 min jakie tam spędziłam)nie raczyła go podnieść.Kuchnia składa się ze zlewu i 1 szafki.Poza tym w grupie było dziecko kaszlące, kichające,więc widać, że panie nie zwracają uwagi na takie rzeczy.Wg. mnie warunki fatalne, czesne za m-c z wyżywieniem to prawie 700zł, (w delfinku 550zl)wyszłam od pani w wielkim szoku.
wyślij odpowiedź

Autor: smerfetka 23.05.2011 11:36  
maluchy podgórz
Witam wszystkich, też chciałam od września zeszłego roku dać córkę do klubu " Maluchy Podgórz" 5 min od domu, niezbyt drogo a jeszcze się dowiedziałam, że są miejsca i poleciałam jak na skrzydłach, ale jak weszłam i zobaczyłam to ręce mi opadły.Rozumiem, że nie musi być drogich zabawek, ale tam są małe dzieci!Raczkujące!A tam nawet nie jest odświeżone, tragedia. Nie oddałabym dziecka nawet za darmo.
wyślij odpowiedź

Autor: ja 28.05.2011 21:48  
klub maluszka na poznańskiej
A ja oddaję dziecko na poznańską i jestem bardzo zadowolona. Dziecko jest zadbane jeśli chodzi o pielęgnację (nosi jeszcze pieluchę), najedzone, widać że dobrze się tam czuje. Uczy się nowych wierszyków, piosenek i zabaw ruchowych (jedzie pociąg z daleka...itp), Ciocia gra im na gitarze, mają czytane książeczki, uczą się naprawdę wielu rzeczy. Polecam gorąco ten klubik. Dla mnie brudna buzia nie świadczy o nieodpowiedniej opiece. To normalne. Nawet jeśli ta buzia jest brudna przez godzinę dla mnie ważne jest żeby była uśmiechnięta. Caroool pisze o 3 zabawkach na 7 dzieci.Bzdura. Polecam wizytę u okulisty. Koszta też nie wynoszą 700zł. Skąd ty to wzięłaś dziewczyno? Ja płacę ok. 520 - 550zł w zależności od ilości posiłków w danym miesiącu. Ale najbardziej rozbawiła mnie wypowiedź Smerfetki o raczkujących dzieciach. Wszystkie dzieci, które widuję tam są chodzące, a nawet droga Smerfetko BIEGAJĄCE. Jestem w szoku że ktoś takie brednie wypisuje. Ale z drugiej strony cieszę się bardzo że dzieci takich osób nie będą miały codziennego kontaktu z moim dzieciątkiem a ich mamusie będą rozsiewać swój jad w innej placówce. A może to posty konkurencji?
wyślij odpowiedź

Autor: nana 30.05.2011 16:11  
do ja (klub maluszka na poznańskiej)
zanim oddałam Maleńką do klubu malucha, odwiedziłam kilka żłobków, m. in. dziecięcą akademię artystyczną na poznańskiej. wybrałam inny żłobek, z wyższym standardem. moje dziecko świetnie się czuje w żłobku, jest zadbane, dobrze się rozwija. wszystko to w czystym nowiuteńkim otoczeniu pełnym ciekawych zabawek. jako rodzice mamy preferencje i dokonujemy wyborów. dzielimy się opiniami na forum. przerzucanie się uwagami o jadzie rodziców nie ma chyba sensu ... a może są Rodzice doskonali z prawem do oceniania innych? :)
wyślij odpowiedź

Autor: kicia 31.05.2011 08:54  
a co myślicie o wesołych żabkach na kozackiej
l
wyślij odpowiedź

Autor: caroool 31.05.2011 11:07  
Odp:klub maluszka na poznańskiej
Ilu rodziców, tyle opinii, jedni zadowolą się klubem dla dziecka , które spełnia minimalne standardy, inni będą szukać dalej i znajda taki , który ma wyższy standard (od tego na poznańskiej to nie trudne)z informacji uzyskanych w lutym w klubie na podgórzu , wynikało, że czesne wynosi 450 zł plus wyżywienie - 7 zł/dzień (średnio 22 dni w m-cu daje razem 600zł)Zabawki przeliczyłam:)były 3 i to szczątkowe - kawałek toru dla samochodów, jakiś traktorek, w całości była zabawka z ikei (MUla z koralikami), nie rozpisując sie dalej dodam, że ten pokój i jego "wyposażenie" można było zobaczyć na ich stronie www, niestety teraz ten adres nie działa. Owszem , będąc tam w lutym ja również jak smerfetka wiedziałam chlopca -10 m-c , który raczkował, teraz to on może i biega, potykając się o niepodklejoną sznmatę na podłodze:)
wyślij odpowiedź

Autor: Ewela 09.06.2011 17:05  
Kraina Fantazji
Witam wszystkie mamy, czy któraś z Was może mi coś napisać o Krainie Fantazji na ul. Gdańskiej, czy posyłałyście tam może swoje pociechy? Pytam ponieważ znajduje się to w pobliżu mojego domu ale nie znalazłam dotąd opinii na temat tego Klubiku. Pozdrawiam Ewelina
wyślij odpowiedź

Autor: mama Pauliny 15.06.2011 09:29  
delfinek
orientujecie się czy są jeszcze wolne miejsca w delfinku? bo chcę tam oddać młodą, bo moja Mama słyszała bardzo dobre opinie na temat tej placówki jak była w przychodni ;-))
wyślij odpowiedź

Autor: MALUCHY I SPOLKA 16.06.2011 21:15  
MALUCHY I SPOLKA
Witam! Serdecznie zapraszamy do naszego "Klubu Przedszkolaka" w godzinach 7-17,rowniez mozliwosc pozostawienia maluszka na godziny.Koszt: 1 miesiac:400zl+5zl dwudaniowy obiad i podwieczorek; 1h-6zl. Proponujemy zajecia jez.obcych,rytmika,plastyka,kulinarne,z psem terapeutycznym(zajecia ogolnorozwojowe),wyjscia na spacer i plac zabaw 2x dziennie.Mala grupa dzieci dzieki czemu maluszki nie choruja.Adres: Szosa Lubicka168D (pasaz blisko sklpeu Bobas-wejscie od strony SPnr 18)Numer kontaktowy: 667-301-340
wyślij odpowiedź

Autor: MALUCHY I SPOLKA 16.06.2011 21:21  
MALUCHY I SPOLKA
Proponujemy rowniez ciekawe PÓŁKOLONIE dla dzieci w wieku 3-5 lat.Beda odbywac sie przez 5 dni,koszt 170zl w godzinach 8:30-16. Proponujemy wyjscia do ogrodu botanicznego oraz muzeum piernika,w klubie zajecia rytmiczne,plastyczne,z psem terapeutycznym,jezykowe,wizyta pana policjanta :),zajecia integracyne,duzo zabaw.W cenie wliczony obiadek+podwieczorek.Kontakt 667-301-340
wyślij odpowiedź

Autor: Agnieszka 22.06.2011 18:13  
Mały Wielki Świat - zapisy
Zapraszamy wszystkich Rodziców do naszego Małego Wielkiego Świata.Mamy jeszcze wolne miejsca na rok 2011/2012. Nasze atuty to wykwalifikowana kadra, różnorodne zajęcia oraz przyjazna atmosfera. Jesteśmy przedszkolem jednoodziałowym (możemy przyjąć maksymalnie 25 dzieci) działającym pod kuratelą Wydziału Oświaty UM.
Więcej informacji na stronie:
www.malywielkiswiat.pl lub pod numerem telefonu
511 38 38 36
wyślij odpowiedź

Autor: Agnieszka 22.06.2011 18:17  
Mały Wielki Świat - letnie półkolonie
Witam.
Informujemy Rodziców, że w naszej placówce w miesiącu sierpniu organizujemy tygodniowe półkolonie dla dzieci w wielu 3-6 lat.
Koszt tygodniowych zajęć wraz z pełnym wyżywieniem (śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek) to 250 zł.Półkolonie odbywają się w godzinach 8-16 od poniedziałku do piatku. Szczegółowe informacje - Tel. 511 38 38 36. ZAPRASZAMY!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Daga 02.07.2011 18:31  
ALFIK
Witam serdecznie chciałabym zwrócic wszytskim uwagę na przedszkola te z małym doświadczeniem, zastanówcie się czemu mają wolne miejsca ... bo sa zadrodzy czy mało chetnych, mają małe grupy czy mało dzieci, itp. Ja zapisałam swojego synka do przedszkola ALFIK na Rubinkowie placówka z wieloletnim doświadczeniem,zapisałam synka jak miał rok i juz był 30 na liście tworzą co roku 2 grupy 3-latków i nie mają złych opinii na forach, bo nie ma powodu. Są wyskwalifikowanym przedszkolem z doświadczeniem i renomą, dlatego zastanówcie się mamy czy nie pomyslec o zapisaniu do dobrego przedszkola juz dużżżżo duzo wcześniej. Koniecznie zanim zaprowadzicie dziecko pierwszy raz do nowego miejsca przyzwyczajajcie je do zabawy np. w różnych bawialniach, klubach żeby we wrześniu nie było szoku i rozpaczy. pozdrawiam wszystkie zatroskane mamy i tatusków też i życzę dobrych i trafnych wyborów dla dobra naszych dzieci.
Oprócz ALFIKA godnym polecenia jest MAŁY ŚWIATEK na sz. Chełmińskiej, SŁONECZKO na Kos. Kościuszkowyskich, LEŚNY LUDEK na Mickiewicza, KATARZYNKA na III rubinkowie za Maciejem- sa to sprawdzone miejsca.
wyślij odpowiedź

Autor: mama Małego M. 03.07.2011 13:06  
Odp:Olla
hej,to chyba jakas sytuacja szczegolna, bo ja nigdy takiej sytuacji nie widzialam, a moj synek chodzi tam od poczatku dzialania delfinka mini. Ja jestem bardzo zadowolona, nie zrażaj sie, bo kazdy na poczatku jest zly, że musi dziecko oddac. Dasz radę,glowa do góry
wyślij odpowiedź

Autor: Ilona Kulik 20.07.2011 22:05  
"Stumilowy las"
Zapraszam wszystkim rodziców na drzwi otwarte w nowym klubie maluszka :Stumilowy las" przy ulicy Suwalskiej 23 w Toruniu (blisko CH Bielawy, dojazd 21 i 30). Klub prowadzą wykwalifikowane osoby doświadczone w pracy z dziećmi. Drzwi otwarte odbywają się w każdą niedzielę lipca w godz. 10-14. Trwają zapisy, klub dysponuje wolnymi miejscami od sierpnia 2011r. Przyjmuje dzieci w wieku 2-4 latka. Polecam i zapraszam!!!
informacje pod numerem telefonu: 796840008
wyślij odpowiedź

Autor: "Stumilowy las" 26.07.2011 09:09  
Odp:Kraina Fantazji
„Stumilowy las” to nowo otwarty klub malucha przy ulicy Suwalskiej 23 w Toruniu. Oferujemy
11-godzinną (6.30-17.30) opiekę nad dziećmi w wieku 1 rok-3 latka pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Od najmłodszych lat zapoznajemy dzieci z językiem angielskim. Zapewniamy wiele dodatkowych atrakcji i zajęć wspomagajacych harmonijny rozwój maluszków.
W każdą niedzielę zapraszamy na drzwi otwarte w godz. 10.00-14.00. Organizujemy urodziny i przyjęcia okolicznościowe dla dzieci.
Zapraszamy już dziś!!!
Czesne 500 zł/m-c, wpisowe 250 zł, dzieci są ubezpieczone (roczna składka 35zł), bawią się w małych grupach – uczą się współdziałać w grupie, dzięki czemu łatwiej odnajdują się wśród rówieśników w przedszkolu czy szkole.
kontakt: 796840008, 503999703
wyślij odpowiedź

Autor: zadowolona mama 29.07.2011 14:09  
Żłobek Jaś i Małgosia
Moja córka chodzi do tego żłobka od kwietnia. Idzie do niego szczęśliwa i uśmiechnięta. Po południu często nie chce wyjść ze żłobka bo jest rozbawiona. Panie w najstarszej grupie są bardzo fajne, córka wszystkie panie bardzo lubi. Od grudnia przechodzi do przedszkola Jaś i Małgosia.
wyślij odpowiedź

Autor: Językowa Akademia 30.07.2011 08:45  
Odp:"Stumilowy las"
Ze względu na potrzeby Rodziców rozszerzyliśmy ofertę dla dzieci w wieku roczku. W związku z tym nie przyjmujemy już 4-latków. Dla Maluszków są jeszcze wolne miejsca-zapraszamy!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Katarzyna 31.07.2011 16:05  
DELFINEK
mój syn jest w tym przedszkolu od grudnia, jestem bardzo zadowolona pod kazdym względem. zarówno opieki jak jedzenia i zajęć. szczerze polecam tą placówke. pozdrawiam Katarzyna
wyślij odpowiedź

Autor: anka 10.08.2011 18:50  
na osiedlowej
ktos zna to przedszkole moze z wlasnego doswiadczenia?? czy moge prosic WAS o opinie. to jest calineczka
wyślij odpowiedź

Autor: Bogna Zalewska 11.08.2011 18:01  
DELFINEK MINI
SZANOWNI RODZICE,
po spełnieniu wszelkich wymogów dot. nowych jednostek świadczących opiekę nad dziećmi do lat 3, zostaliśmy oficjalnie wpisani do rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzonego przez Prezydenta Miasta Torunia, nadano nam nr 4/Ż/2011. Staramy się obecnie o przyznanie dotacji dla naszych maluchów.
wyślij odpowiedź

Autor: anka 18.08.2011 17:55  
podgorz maluchy
czy ktos wie co stalo sie z akademia malucha na podgorzu, przeniesli sie do innego budynku czy zawiesili dzialalnosc?
wyślij odpowiedź

Autor: angoba 23.08.2011 10:09  
Odp:Kraina Fantazji
ja dawałam tam swoje dziecko. To co mnie tam najmocniej odpychało to to że po odebraniu dziecka całe pachniało stęchlizną. W sumie jak się tam już wchodziło to już było czuć ten zapach. Placówka jest na 2 piętrze na poddaszu gdzie trzeba wejść po bardzo stromych schodach które są dodatkowo polakierowane co przy niesieniu dziecka na rękach nie jest komfortowe. Przy placówce mieści się wulkanizacja która w zimę pali tymi gumami w piecu i strasznie tam śmierdzi. Jeśli chodzi o opiekę to są tam Panie miłe i mniej miłe. to zależy od własnych upodobań. Nie wiem jak jest w kwestii jedzenia gdyż dawałam tam własne. Z powodu na choroby musiałam wypisać dziecko. Jedyny plus który był pewien to to że mała chętnie tam wchodziła i nie chętnie wychodziła czyli nie było jej tam źle. Mam nadzieję, że w miarę pomogłam. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Annemarii 23.08.2011 20:06  
Jas i Malgosia
czy ktos moze mi powiedzies ile osob w tym przedszkolu pracuje i ile tam jest naprawde grup? i czy pani Magde jest tylko pomoc nauczciele? to jest wzne bo chce zeby chodzil tam mul syn
wyślij odpowiedź

Autor: Maria Winiecka 23.08.2011 22:47  
"STUMILOWY LAS"
Jestem mamą dwulatka i też szukałam przedszkola dla synka. Po rozmowach ze znajomymi i odwiedzeniu kilku placówek trafiłam do "Stumilowego lasu" na Suwalskiej. I chociaż ten klub malucha dopiero zaczyna swoją działalność, zdecydowałam się zapisać synka właśnie tam. Polecam!!! Przesympatyczne Panie, przytulne i dobrze wyposażone sale i fajne zajęcia. Synek chodzi tam dopiero kilka dni, ale chyba dobrze się czuje, gdyż bez problemu codziennie zostaje, a tego się najbardziej obawiałam:) Polecam!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Izabela 24.08.2011 10:32  
Kraina Fantazji
Witam od ok roku posyłam dziecko do tej placówki i co do dziwnego zapachu owszem zgodzę się jednak zwróciłam Paniom na to uwagę i okazało się, że były pewne problemy z wentylacją. W tej chwili już tego nie ma i cieszy mnie to, że osoby tam pracujące są otwarte na nasze sugestie i robią naprawdę dużo by pewne sprawy zmienić. Mój synek jak budzi się rano to od razu woła, że chce iść do "Fantazji". To jest dla mnie najważniejsze i świadczy o tym, że jest mu tam wspaniale. Co do Pań to uważam, że pracują tam z pełnym zaangażowaniem, przytulają dzieci i mają z nimi dobry kontakt.Jedzenie też przynoszę małemu sama, ale to uważam za plus bo wiem ze je to co lubi. A co do schodów to słyszałam że przenoszą się na parter więc problem z głowy bo mój synek po przejściu kilku schodków też wołał na ręce :) Pozdrawiam wszystkie mamy :)
wyślij odpowiedź

Autor: Kasia 24.08.2011 22:33  
maluchy podgórz
Kącik Malucha z ulicy Poznańskiej koło Domu Muz został przeniesiony na ulicę Łódzką 69A/1A. Zmienili mu nazwę na "AkuQ".
Strona internetowa została ta sama:
www.maluchy-podgorz.pl
wyślij odpowiedź

Autor: Anna K. 26.08.2011 22:18  
"Stumilowy las"
Ja też się przekonałam do tego klubiku. Panie są przesympatyczne, dzieci mają wiele zajęć dodatkowych, sale kolorowe i bogato wyposażone. Co ważne - duży ogród za domem z placem zabaw dla dzieci. Moja córka chodzi na godziny adaptacyjne i zostaje tam bardzo chętnie, a gdy po nią przychodzę - jest niezadowolona, bo chciałaby jeszcze trochę zostać. To dla mnie najważniejsze! Polecam!
wyślij odpowiedź

Autor: Aleksandra Kampert 29.08.2011 09:37  
Ola
Czy któraś Mama może mi napisać opinie na temat przdszkola VIoLINEK na targowej??? bo nic nie wiem o przedszkolu a chciałabym zapisać tam moje dziecko...
dziekuję
wyślij odpowiedź

Autor: Kasia 29.08.2011 11:24  
Kasztanek
A ktoś coś może powiedziec o Kasztanku na Rudaku?
wyślij odpowiedź

Autor: Beata 30.08.2011 21:53  
Kłapouchy
Co za bzdury piszecie z tym nie wpuszczaniem rodziców! Czy nikt nie zastanawiał się, nad tym ze obecność rodzica jednego dziecka-nowego na dniu próbnym źle wpływa na inne- pozostałe dzieci. Przecież dzieci widząc innych rodziców też chcą by ich mama czy tata był z nimi wtedy.Zrozpaczone i przerażone mamy lepiej niech znajdą opiekunki a nie takie bzdury wypisują. Każdy musi to przejść, ja również to przechodziłam ze swoją córeczką i wiem co piszę.Dziecku trzeba wytłumaczyć dlaczego chodzi do przedszkola lub klubiku i że mama i tata idą do pracy, a po powrocie je odbiorą i będzie dobrze, a nie rozklejanie się przy dziecku i co gorsza przesiadywanie z nim na adaptacji całymi dniami bo to spowoduje, że dziecku będzie trudniej przetrwać tez jakże stresujący okres.
wyślij odpowiedź

Autor: Monika 31.08.2011 17:19  
HIPPO
Chciała bym polecić punkt przedszkolny "HIPPO" mieszczący się na ul. polnej 8p. Gdzie można spotkać rodzinną atmosferę, domowe warunki, małą grupe i wiele wiele więcej:D
wyślij odpowiedź

Autor: Mama małego Tymka 01.09.2011 18:14  
adaptacja żłobek
ja oddaję swojego młodego do Delfinka - na adaptację chodziłam z nim prawie 2 tyg. Nikomu to nie przeszkadzało, a ja miałam okazję obejrzeć jego zachowanie w grupie, oraz mieć ogląd na całość żłobkowego życia.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 02.09.2011 19:54  
odradzam kasztanek
BARDZO odradzam przedszkole niepubliczne KASZTANEK,nie wiem jakim cudem jeszcze istniejeo tym jaka jest wlascicielka nadaje sie do gazety.
wyślij odpowiedź

Autor: emmy 03.09.2011 10:28  
Kłapołuchy
Na obecną chwilę brakuje takich profesjonalnych żłobków dla dzieci w wieku od 12 do 2 lat.

Zapisując dziecko do takiego klubiku Kłapołuchy myslałam że dziecko bedzie miało lepszą zabawę niż w domu czy z opiekunką. Myślałam ze będzie miało zapewnione zajęcia muzyczne czyli np. słuchanie lub spiewanie piosenek, zabawy taneczne z opiekunką (kółko graniaste), zajęcia edukacyjne,zabawy tematyczne, zajęcia z angielskiego.

Tymczasem wydaje mi się, że opieka tych od roczku do 2 lat polega na przewijaniu, karmieniu i pilnowaniu aby dziecko nie zrobło sobie krzywdy. A dzieci muszą same bawić się. Zaletą jest to że dziecko ma kontakt z innymi dziećmi i chociaż z nimi pobawi się.

Piszę że wydaje mi się, bo nigdy co prawda nie widziałam jak tam panie zajmują się dziecmi, ale co przychodze to wszystkie maluchy płaczą. Dzieco pomimo że jest mało dzieci w grupie czesto odbierałam z odparzoną pupą. A na moje pytanie jak wygląda dzień w Kałpołuchu - usłyszałam dzieci mają zajęcia z logopedą, zajęcia z rytmiki, dogoterapię, angielski, zajęcia plastyczne. Brak szczegółów.Mogłyby Panie zostawiać chociaz dla rodziców tj.jest w innych żłobkach prace dzieci.

Na moje pytanie jak wygląda nauka jęzuka angielskiego Pani odp. że opiekunki mówią po angielsku do dzieci. Wiecej nie dowiedziałam się.
Sądziłam, że zajęcia z angielskiego prowadzą nauczycielki ze szkoły Helen Doron. I wychodzi na to że angielski w tym klubiku - to wielka ściema a dziecko bedziemy musieli zapisać jeszcze do szkoły Helen Doron i ponosić dodatkowe koszta.

Roczniaki muszą spać w wózeczkach lub bujaczkach na dworze - nie mogą bawic się w ogrodzie, w paskownicy - bo to już kłopot dla opiekunki. Trzeba za nimi biegać i pilnować.

Powiem szczerze, że jestem rozczarowana. Myślałąm,że w takim prywatnym klubiku jest lepsza opieka, bardziej profesjonalna, że dziecko szybciej rozwinie się, bedzie miało super zabawę. A jak na razie przychodzi rozdrażnione a rano płacze bo nie chce tam zostać. Nie wiem może to kwestia czasu i dziecko przyzwyczai się.

Na pewno zaletą tego klubiku jest to że sale są dobrze wyposażone, w firmowe, bezpieczne zabawki, dzieci mają do dyzpozycji duży ogród z super zjeżdżalnią pociagiem i etc. Panie organizują urodziny dla dzieci, uwzględniają prośby mam. Dla dziecka można przynieść swoje jedzenie.

Są też i klubiki które przyjmują dzieci od 1 roku ale są w nich grupy łączone (dzieci w wieku 2- 3 lat w jednej sali). Moim zdaniem to nie jest dobre. Bo te starsze dzieci wymagają innej opieki, inny zajęć, zabaw etc. Poza tym jak chodzę do piaskownicy osiedlowej to nie raz widziałam jak 3 latek popchnął, czy zabrał zbawkę temu roczniakowi.

W tym klubiku gdzie chodzi moje dziecko nie można odebrać dziecka bezpośrednio z sali, trzeba czekać aż Pani dziecko przyniesie. Rozumiem, że inne dzieci mogłyby pzrestarszyć się obcej mamy, że nie wolno wchodzić do sal maluszków, żeby nie zarażać etc. tylko że w państwowym żłobku można odbierać bezpośrednio z sali dziecko i przy okazji podejrzeć jak są prowadzone zajęcia czy podejrzeć jak dziecko zachowuje sie wśród innych dzieci- czy bawi się czy też płacze w kącie.

Wydaje mi się, że tłumaczenia właścicielki że nie można pójść z opiekunką pod salę i odebrać dziecko
bezpośrednio z sali są celowe. Anuż matka zobaczy coś nie właściwego. Dodam że wszystkie mamy z grupy dziecka są z tego powodu niezadowlone.

Pani właścicielka zezwala jedynie na przyjście na umówioną wczesniej z nią godzinę- na "pokazowe zajęcia". A JAK WYGLĄDAJĄ CODZIENNE ZAJĘCIA ?

W tym klubiki o którym pisze właścicielka zapewnia, że dzieci słuchają piosenek ale od pól roku jak chodzi tam moje dziecko nie usłyszałam ani razu piosenki. Dla porównania odbieram z państwowego złobka dziecko brata i tam często lecą piosenki dla dzieci albo słychać jak opiekunki bawią się z dziecmi.

Daltego szukam nowego dobrego złobka dla dziecka w okolicy Wrzosy,Koniuchy.Z osobnym oddziałem dla dzieci w wieku od 12 - 2,5 roku.
Może w końcu ktoś otworzy coś profesjonalnego.

Bo jezeli mam płacić 600 zł to wymagam profesjonalnej opieki, edukacji i indywidualnego podejscia do dziecka tj. zapewniają. Po to właśnie dałam dziecko do klubiku i zrezygnowałam z opiekunki.

Możektoś taki owtorzy w okolicach wrzosów, koniuchy, słoneczne tarasy.
wyślij odpowiedź

Autor: emmy 03.09.2011 10:34  
Odp:Kłapouchy
LuLu

Może wymienimy swoje doświadczenia. Podaj e-maila, to napiszę :-)

Twój synuś musi byc razem z moim dzieckiem w grupie. widzę że mamy te same rozterki. Dodatkowo moje dziecko co pojdzie na tydzien do kłapołuszka to potem 2 tyg choruje.

pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: neli1811 03.09.2011 11:11  
domowe przedszkole
Witam szukam miejsca w domowym przedszkolu dla 3 letniej dziewczynki,najlepiej koniuchy, wrzosy i okolice, gdzie jest mało dzieci i dobra opieka. Obecnie mała chodzi do delfinka na bukowej ale tam jest bardzo mała sala 24 dzieci i 2 panie i to dla niej jest za stresujące za duży gwar i za mało czasu dla dzieci, nie leżakują bo jest za mało miejsca, waski korytarz gdzie mozna dostać drzwiami i straszne przeciągi, dla dzieci chorujących masakra. Może ktoś mi coś poleci, podopwie?
wyślij odpowiedź

Autor: Kasia 03.09.2011 11:45  
Odp:domowe przedszkole
Na Polnej 8P na osiedlu nie daleko sklepu netto jest przedszkole HIPPO nie za duża grupa, dwie dość spore sale, codziennie po obiedzie dzieci mają trochę czasu na odpoczynek i z tego co mi wiadomo to jak któreś zaśnie panie kładą na materacu .a Jeżeli zdaży się że w ciągu dnia dziecko zaśnie to i tak nie ma z tym problemu dziecko może spać ile chcę:) znajduję się tam mieszana grupa dzieci od 3 d0 5 lat, ale zajęcia są prowadzone osobno tak by każde dziecko mogło się trochę nauczyć. Najlepiej przyjść i zobaczyć bo storna internetowa wogóle nie pokazuję tego jak tam jest :)bARDZO DUŻY PLUS RODZINNA ATMOSFERA. Moję dziecko tam chodzi i jestem bardzo zadowolona tak jak moja pociecha:)
wyślij odpowiedź

Autor: neli1811 03.09.2011 11:54  
domowe przedszkole
dzięki na pewno sprawdzę
wyślij odpowiedź

Autor: neli1811 03.09.2011 18:50  
przedszk.
albo do przedszkola prywatnego gdzie są mniejsze grupy dzieci?
wyślij odpowiedź

Autor: MALUCHY I SPOLKA 03.09.2011 22:37  
MALUCHY I SPOLKA
do pani Neli1811- zapraszam do nas do prywatnego Klubu przedszkolaka "Maluchy i Spolka",miescimy sie na 3rub,w pasazu blisko sklepu 'bobas',wejscie od strony szkoly nr 18.U nas jest 1 laczona grupa,dzieci w wieku 2-4,3 duze sale,lezakowanie zawsze kiedy dziecko tego potrzebuje.Prowadzone sa zajecia plastyczne,rytmiczne,kulinarne,z psem.wychodzimy na plac zabaw oraz boiso 2x dziennie.Mamy mala grupe dzieci (max 15)dzieki czemu uniknac mozna czestych zachorowan.U nas dziecko czuje rodzinna atmosfere :) najlepiej radze osobiscie przyjsc-oczywiscie z coreczka:) zobaczyc,porozmawiac.Tel kontaktowy 667-301-340 pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: kasia 06.09.2011 08:32  
Odp:przedszk.
"HIPPO" JEST AKURAT PRZEDSZKOLEM PRYWATNYM:)
wyślij odpowiedź

Autor: andzia 06.09.2011 19:25  
Odp:Kłapołuchy
witam
jesli moge cos poradzic ZABIERAJ STAMTĄD DZIECKO|!!1
moj synek ma juz 2 ,5 roku..ale tez dawalam go do dokadnie 2 domowych przedszkoli=klubów..do klapouchy tez....
tam jest tragedia. tak jak piszesz o swoich obawach to tak jest....rygor, brak zainteresowania, tylko uwazac aby nic sie nie stalo...duuzo pisac..generalnie to co tam widzialam i slyszałam bo dotarłam do osoby tam pracujacej to lepiej jest juz chyba w zlobkach panstwowych. dla takich maluchów do 3 lat to w toruniu szału nie ma..chyba niania to jest najlepsze rozwiązanie....na poczatku tego forum masz opinie o klapouchy przeczytaj sobie!!!
tam traktuja dzieci jak lalki, jak marionetki
z tym spaniem we wózkach czy na dworzu masz racje..
nie zadbaja aby dziecko było najedzone czy przewiniete, czy zeby NIE BYLO SPRAGNIONE
to zbyt wiele
zreszta trzeba dzieci kochac aby sie nimi zajmowac, a jak sie robi to dla kasy to tak jest!!!
poza tym to jest chore ze nie mozna zobaczyc jak sie bawi dziecko.....

jak dawalam do innego klubu mozna bylo wejsc zobaczyc normalnie nawet posiedziec i patrezc i wierz mi ze inne dzieci zbytnio nie zwracaly wogole uwagi na to ze kogos mama jest!!!!
powodzenia
wyślij odpowiedź

Autor: Stumilowy las 06.09.2011 19:39  
Stumilowy las
Witam, jesteśmy klubem maluszka - świetną alternatywą dla domowych opiekunek. Nazywamy się "Stumilowy las" i działamy przy Suwalskiej 23 w Toruniu. Jest to duży jednorodzinny dom przystosowany specjalnie dla maluszków zgodnie ze standardami i wymogami określonymi przez Sanepid. Znajdują się u nas dzieci w wieku rok-3 latka, działamy przez cały rok. Mamy nowoczesne wnętrza, dydaktyczne gry oraz ciekawe pomoce do pracy z dziećmi, a przede wszystkim-wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę. "Stumilowy las" czynny jest w godz. 6.30-17.30, dzieci mają dodatkowe zajęcia, m.in. rytmikę, artetarapię. Konsultacje przeprowadza logopeda, dzieci od najmłodszych lat osłuchują się z językiem angielskim i uczą się pierwszych słówek - oczywiście w trakcie zabawy.
Posiadamy własny ogród ze zjeżdżalnią, dwiema piaskownicami, trampoliną i bujakami dla maluszków. Grupa uczęszczających do nas dzieci nie liczy więcej niż 25 osób, więc nie jesteśmy typowym "przeładowanym" przedszkolem. czesne wynosi 500 zł (w tej kwocie są wszystkie atrakcje i zajęcia), wpisowe 250 zł, we wrześniu jednorazowa składka ubezpieczeniowa od nieszczęśliwych wypadków: 38 zł na cały rok. Dla rodzeństwa przewidujemy zniżki czesnego: 800 zł za dwójkę dzieci, 1000 za trójkę rodzeństwa. Jesteśmy naprawdę konkurencyjni wśród klubów maluszka w Toruniu!!!

Pomagamy rodzicom w uczeniu samodzielności i "pozbywaniu się" pampersów.
Wyprawiamy też przyjęcia urodzinowe i okolicznościowe.
Warto przyjść i zobaczyć - Suwalska 23, Toruń (od Olsztyńskiej w prawo, dojazd 21 i 30, 5 minut od przystanku).
Można przyjść z maluszkami, by zapoznać je ze "Stumilowym lasem" na zajecia adaptacyjne w godz. 10-12.
wyślij odpowiedź

Autor: mama małej M. 07.09.2011 18:08  
słuchaj to może w delfinku spróbuj? jeśli kłapouchy Ci nie pasuje - tylko, ze to normalny żłobek. Maja grupę dzieci młodszych - SKRZATY - moja córcia tam chodzi i jestem bardzo zadowolona
wyślij odpowiedź

Autor: Mama Majki :) 07.09.2011 21:11  
Maluchy i Spółka
Witam moja córeczka chodzi do Klubu Malucha ,,Maluchy i Spółka" i jestem bardzo zadowolona. Polecam wszystkim niezadowolonym z poprzednich placówek mamom. Kiedy odbieram moje dziecko z Klubiku nie widzę ,,obrazka" o jakim czytam wyżej, zapłakane dzieci, nienajedzone, itp. Moja córka bardzo często zabiera do domu zrobione przez siebie prace plastyczne lub śpiewa piosenki także mam pewność, że Panie przeprowadzają zajęcia, tak jak mają zapisane w planie dnia. Klub ten znalazłam w internecie www.maluchyispolka.pl , strona jest jeszcze w budowie ale można na niej wyszukać najważniejsze informacje :)
wyślij odpowiedź

Autor: Lulu 10.09.2011 00:04  
Odp:Odp:Kłapouchy
Do emmy

Mój adres elwircia@wm.pl
wyślij odpowiedź

Autor: emmy 12.09.2011 19:01  
Kłapołuchy
Słyszałam o Delfinku bardzo dobre opinie, ale to zbyt daleko od naszego miejsca zamieszkania. Nie mamy samochodu :( Póki co nic lepszego niż Kłapołuchy nie znalazłam.

Chyba że coś nowego powstanie w okolicy Wrzosy - Koniuchy- Słoneczne Tarasy - taki profesjonalny prywatny żłobek, gdzie dzici bawią się w dobrych warunkach,mają zabawy opiekunkami, dodatkowe zajęcia i dobra opiekę. A do tego jest podgląd on-line dla rodziców jak w wielkimmalym swiecie na św. Antoniego. Ale tam przyjmują od 2,5 roku.

Moze w Kłapołuchu zatrudnią nowe opiekunki i w końcu zaczną bawić się z tymi maluchami.

A co uważacie o żłobku na Bażynskich ? Może tam spóbować zapisać dziecko ?
wyślij odpowiedź

Autor: kasia 25.09.2011 18:28  
Odp:do Andzi
Napisała Pani na forum przedszkolak.pl :

"moj synek ma juz 2 ,5 roku..ale tez dawalam go do dokadnie 2 domowych przedszkoli=klubów..do klapouchy tez....
tam jest tragedia. tak jak piszesz o swoich obawach to tak jest....rygor, brak zainteresowania, tylko uwazac aby nic sie nie stalo...duuzo pisac..generalnie to co tam widzialam i slyszałam bo dotarłam do osoby tam pracujacej to lepiej jest juz chyba w zlobkach panstwowych"

Czy mogłaby Pani napisać mi co opowiadała ta osoba zatrudniona w kłapołuchu. Moje dziecko dostało sie do złobka na Bażyńskich nie wiem co robić. Czy zostawić w Kłapołuchu czy zabrać do państwowego żłobka. Czy w tym kłapołuchu to dzieci maja te zajęcia z rytiki, logopedą etc, czy to tylko ściema.

Byłam raz w państwowym tam jest 27 dzieci w grupie w różnym wieku i tez do sali nie można zaglądać dziwne.

Nie wiem gdzie teraz mała bedzie miała lepiej....

wyślij odpowiedź

Autor: wiola 26.09.2011 15:07  
Kłapołuchy- ok
Witam

Moja córeczka chodzi do Klubu Maluszka "Kłapołuchy". Poleciła mi go koleżanka. jej synek uczęszcza do niego od 5 miesiąca. Mogę go polecić. Chodzi tam odkąd skończyła 10 miesięcy. Ja akurat jak byłam pierwszy raz to mogłam wszystkie sale zobaczyć (bo dzieci akurat bawiły się na dworze) i Pani właścicielka była uprzejma. Panie uwzględniają zawsze moje prośby, można dać swoje jedzenie dla dziecka. Panie zawsze przygotują kaszkę, czy mleczko. Jak się poprosi to zrobią dla nas zdjęcia naszej pociechy podczas zabaw. My zrezygnowaliśmy z państwowego żłobka na Bażyńskich na rzecz Kłapołuchego. Mamy bliżej, z opieki jesteśmy zadowoleni, a do tego są mniejsze grupy. W państwowym żłobku – grupy 25 osobowe.

Adaptacja

Na początku córka była zachwycona Kłapołuchym - bo to coś nowego, nowe zabawki etc. A po czasie zaczęła płakać jak tylko miałam ją zostawić. Trochę byłam podejrzliwa jak to matka, ale Pani dyrektor żłobka na Bażyńskich opowiadała mi, że tak jest z dziećmi. Dzieci mogą mieć takie „kryzysy”. Są dzieci, które na początku płaczą a potem nie a inne są takie że na początku nie płaczą a potem zaczynają, bo tęsknią za mamą. Także lulu - będzie dobrze :-)

Informacje o dziecku

Zawsze o dziecku otrzymuję pełne informacje co dziecko robiło w ciągu dnia, czy zjadła, czy spała, nawet takie szczegóły ile spała czy płakała czy ładnie bawiła się, a przecież w klubie jest bardzo dużo dzieci. Pani Magda jest dla mnie aniołem. Ona potrafi wszystko spamiętać (Pani mama również :-), a przecież tak dużo dzieci tam chodzi i każda z mam ma jakąś prośbę. Poza tym Lenka jak słyszy głos Pani Madzi to się uspokaja :-)

Zdarzyło się raz że Lenkę odebrałam z pupą odparzoną, ale córka ma bardzo wrażliwą skórę. Panie bardzo mnie przepraszały. Ale w państwowym żłobku też zdarza się. Tak samo jeżeli chodzi o pobrudzenie bluzeczki. Zdziwiłam się, że tylko raz przyszła z brudną bluzeczką i to jeszcze Panie mnie za to przepraszały. Przecież to normalne że dziecko małe często brudzi się.

Zalety Kłapołuchego

Dużą zaletą tego klubu jest to że dziecko można zostawić o każdej porze dnia. Także to że czynny jest od 6.30 aż do 18.30. O córeczkę naprawdę Panie dbają, wytulą ją. Grupy są małe - w jej grupie jest 6 dzieci, (ale nigdy nie ma pełnego składu, bo dzieci chorują), a do tego 2 opiekunki. Ponadto sale są bardzo dobrze wyposażone, są bezpieczne firmowe zabawki, duży ogród z piaskownicą, pociągiem, zjeżdżalnią, bujakami – super !! Dziecko spędza dużo czasu na powietrzu. Tam jest taka rodzinna atmosfera.

Zajęcia dodatkowe

Bardzo mi się podoba to że są dodatkowe zajęcia z rytmiki, dogoterapia, logopeda, język angielski. W galerii na ich stronie brakuje zdjęć zdjęć i może to rodzi pytania czy naprawdę te zajęcia odbywają się. My dostaliśmy zdjęcia od Pani Pokrzywińskiej, z zajęć z dogoterapii z naszą córką.

Spanie

Kiedy córka jest zmęczona to leży na bujaczku i jest usypiana, a potem przenoszona do łóżeczka. Z tym spaniem na dworzu to prawda. Ale na świeżym powietrzu, w wózeczku bujana szybciej zaśnie niż w łóżeczku. Podoba mi się tu,że w tym punkcie są łóżeczka a nie materace czy leżaki. Jak byłam raz w innym klubiki to dzieci spały na podłodze - i ich nie przeniesiono do sypialni. Po prostu spały tam gdzie padły. Dziwne. W Kłapołuchu jak poprosiłam to dziecko nie spało na dworze tylko mogło pobawić się- poszaleć w ogrodzie 

Rodzice w żłobku

W państwowym żłobku też nie można wchodzi czy zaglądać do sali. Po pierwsze nie można wchodzić w butach, a poza tym zarazki. Ponadto niektóre dzieci boja się obcych. Tak mi powiedziała Pani Ewelina Pokrzywińska. I to prawda. Jak byłyśmy z córką na zajęciach adaptacyjnych w państwowym żłobku, to dużo dzieci na mój widok zaczęło płakać bo bało się mnie- byłam dla nich obca babą. Dopiero jak zaczęłam śmiać się i rozmawiać z nimi to oswoiły się. Także nie dziwi mnie to że w Kłapołuchym nie wolno również wchodzić, czy zaglądać do sali. A jeżeli chodzi o pożegnanie w biegu jak to inni opisują - to jest po to aby nie przedłużać żeby dziecko nie rozpłakało się. Panie poprostu mają doświadczenie i wiedzą, że tak trzeba robić. Ale w Kłapołuchym -- można przyjść na umówione spotkanie, wtedy te dzieci które boją się bardzo obcych są przenoszone do drugiej sali. My akurat nie byliśmy jeszcze na takich zajęciach. Ale dostaliśmy zaproszenie. Trochę na początku brakowało nam tego, że nie widzimy jak dziecko zachowuje się w grupie jakie są zabawy, ale jak teraz z uśmiechem na twarzy na widok „cioci” zostaje w Kłapołuchu albo wędruje samo do sali – to już jesteśmy pewni, że tam się dobrze czuje.

My jesteśmy zadowoleni. Ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Nasza córka akurat dobrze tam zaadoptowała się i nawet po 3 tyg. choroby z uśmiechem tam poszła.

Ale rozpisałam się....
wyślij odpowiedź

Autor: wiola 26.09.2011 15:14  
kłapołuchy
Minusem jest to że faktycznie nigdy nie słyszałam tam piosenek dla dzieci, może nie trafiłam.
wyślij odpowiedź

Autor: Bernadetta O. 26.09.2011 15:32  
Pozytywne opinie
No w końcu coś pozytywnego o Kłapouszku :) Drogie mamy apeluję również jako mama zaufajcie troszeczkę wychowawcom, opiekunkom zajmującymi się naszymi pociechami podczas gdy my pracujemy. Popatrzmy na to z drugiej strony ile trudu, czasu,poświecenia i pieniędzy musi włożyć w stworzenie takiego chociażby klubiku właściciel i wierzcie mi tu nie chodzi o robienie "interesu na dzieciach" jak to się niektórym wydaje- osoba, która nie robi tego z pasji i powołania polegnie choćby na uzyskaniu podstawowych opinii z sanepidu, które wciąż są rygorystyczne... Dlatego proszę zastanówcie się nad wydawaniem krzywdzących i często nieprawdziwych opinii...
Spójrzmy na to wszystko z pozytywnej strony, a o minusach ewentualnych piszmy po ludzku, bo czy wszyscy jesteśmy idealni...
wyślij odpowiedź

Autor: Mamma 29.09.2011 11:40  
Polecam Punkt Przedszkolny Mały Wielki Świat na Św. Antoniego. Wiem, że od tego roku przyjmują tam Dzieci od 2 roku życia. Rodzic ma pełne prawo uczestniczenia w codziennych zajęciach. Wiem, bo mam tam córkę i polecam.
wyślij odpowiedź

Autor: Mamma 29.09.2011 11:42  
Odp:domowe przedszkole
Witam. Polecam odwiedzić Punkt Przedszkolny Mały Wielki Swiat na Św. Antoniego. Może przypadnie Pani do gustu tak jak mojej córce ;)
wyślij odpowiedź

Autor: wiola 30.09.2011 15:22  
Kłapołuchy - nie do konca jednak ok
My jednak zabieramy z Kłapołuchego dziecko.
To co napisałam wyżej to prawda. Ale mam wiele zastrzeżeń co do kompetencji opiekunki i zajęć prowadzonych z małymi dziećmi (od roku do 2,5 lat)

Byłam na zajęciach pokazowych, było strasznie. Pani Malwina śpiewała piosenki. Dzieci ich nie znały. Okazało się że tam jest tj. pisały wyżej Panie.
A do tego sala jakaś pusta (jak byłam tam pierwszy raz było więcej zabawek. Nie było ani klocków, ani piłeczek czy książeczek. Okno otwarte. zimno, przeciąg, dzieci na zmianę brały od siebie smoczek czy butelkę ( i dlatego chorują).
Z tego co opowiadała opiekunka wywnioskowałam, że dzieci tylko śpią na dworze. Powiedziała ze roczne dziecko jest za małe na zabawy na bujaku, dziwne. Ze mną na placu zabaw córka sama wchodzi na małego konika i buja się. To co tego że tam jest super ogród jak dziecko nie może niego korzystać bo opiekunek jest za mało. Mogą tylko bawić się tam starszaki. Opiekunka powiedziała, ze małe śpią w wózkach, bo bawią się duże dzieci i mogą mniejszym zrobić krzywdę i dlatego roczne, półtora roczne nie mogą bawić się w piaskownicy. Miały być 2 opiekunki na grupę a jest jedna niedoświadczona. Właścicielka zaprzeczyła, ale ja nigdy córki nie zastałam bawiącej się w ogrodzie. Informowano mnie tylko że spała na dworze w wózku. I może dlatego ciągle chorowała na zapalenie oskrzeli.
Nie wiem kto zajmuje się grupą małych dzieci ( tych od roku do 2, 5 lat) Najpierw właścicielka powiedziała, że młodziutka Pani Malwina, a potem pod koniec rozmowy (jak wytknęłam braki Pani Malwiny) zmieniła zdanie i powiedziała, że właściwe Pani Malwina zajmuje się głownie dziećmi od 3 lat. Opiekunka nic nie wiedziała na temat grupy i córki. Nie wiedziała nawet co córka już potrafi. A do tego przyznała, że nie ma doświadczenia i wiedzy do pracy z takimi małymi dziećmi. Nawet nie wiedziała że takie dzieci już należy uczyć rysować kredkami. Nie powierzyłabym mojego dziecka jej opiece. Do tej pory myślałam że córką zajmuje się inna opiekunka.
Zajęcia pokazowe odbyły się, nie wiadomo czemu w sali w której córka była pierwszy raz.
A matka chce widzieć w jakich warunkach dziecko spędza cały dzień, czym bawi się.

Pani opiekunka powiedziała że dzieciom nie są puszczane piosenki, że z tymi małymi dziećmi nie odbywają się zajęcia plastyczne ani angielski. Powiedziała że dzieci na rysowanie kredkami są a małe.

Właścicielka, pani Ewelina twierdzi, że zajęcia z angielskiego i rytmiki odbywają się i prowadzi je Pani Janeczka- opiekunka dzieci starszych (nie wiem czy ma do tego uprawnienia i wiedzę). Jak poinformowała mnie właścicielka zajęcia te odbywają się wspólnie – małe dzieci z dużymi. A dziecko przecież miało przebywać cały dzień w małej grupie w swojej wiekowej (od 1 roku do 2,5 lat).Poza tym atutem tego klubu miało być że dzieci od roku do – 2,5 lat są w osobnej grupie. Te dzieci potrzebują innych zabaw, innego programu z ang czy rytmiki. Jak można raem im robić zajęcia rytmiki cy ang ?!!! W szkołach językowych dla dzieci, grupy też są podzielone wg wieku.

To co te dzieci robią cały dzień ? Tylko bawią się same ? Logopedy też nie ma od lipca. Właścicielka oczywiście zaprzeczyła. Twierdzi, że dzieci małe mają wszystkie te zajęcia wypisane w planie dnia na stronie www, tylko w innych godzinach i tu już mija się z prawdą. Bo powiedziała mi też podczas tej samej rozmowy, że dzieci duże (od 3 lat do 5) i małe mają razem te zajęcia. To skoro duże mają w tych godzinach co jest napisane na www to małe też muszą mieć w tych samych godzinach. A ja jak przychodziłam w tych godzinach to nie słyszałam nigdy muzyki, nie otrzymałam nigdy rysunku córki. Coś tu kręci Pani właścicielka. A jej słowom zaprzeczają słowa opiekunki.
Co do logopedy też twierdzą. Zapytałam się Pani Malwiny kiedy przychodzi logopeda. Odpowiedziła, że nie wie. Dziwne. Pracuje tam i nie wie. Pani mama właścicielka pow że od wakacji logopeda nie przychodzi ( bo były wakacje) a teraz musie się z logopedą umówić. A Pani Ewelina (młoda właścicielka) twierdzi że Pani logopeda przeprowadziła się i muszą poszukać nowego logopedy.

Posłaliśmy córkę do Kłapołuchego m.in też, ze względu na różnorodne zajęcia, edukację. Tymczasem mam wątpliwości czy w ogóle te zajęcia odbywają się. Z otrzymanych zdjęć z całego tygodnia, na zdjęciach widać tylko że odbyły się zajęcia z psem.

Dla mnie to jest oszukiwanie ludzi. To córka lepiej będzie miała z opiekunką. Mniej będzie chorować i pójdzie chociaż bawić sie na plac zabaw.
Naprawdę jestem rozczarowana. Tyle pieniędzy płaci się, a opieka polega na tym, że dzieci zajmują sie same.

wyślij odpowiedź

Autor: wiola 30.09.2011 15:35  
kłapołuchy cd
Na pewno tam dzieci są wytulane, Panie rozmawiaja z nimi,ale edukacji czy rowijania zdolności - to tam wg mnie nie ma. Nie ma też wspólnych zabaw małych dzieci z opiekunką. Ale inni są zadowleni i korzystają z usług Kłapołuchego. Ja jednak nie lubię być oszukiwana i dlatego zabieram stamtąd dziecko. Bo z tą zabawą córki w ogrodzie okazało się, że też byłam okłamywana.

Bo skoro wypisuje sie taki plan zajęć, to powinny one się odbywać. Aha a na dowód że Pani ewelina kłamie - to jeszcze to, że powiedziła mi 2 tyg temu że córka ma zajęcia z logopedą a teraz mówi że logopeda nie przychodzi od wakacji...

Także każdy musi sam zdecydować czego oczekuje.
wyślij odpowiedź

Autor: ANNA 30.09.2011 18:44  
Akademia Małego Człowieka
Polecam wszystkim rodzicom to miejsce. Synek chodzi tam od wakacji i jestem bardzo zadowolona. Od wejścia wbiega i wtula się w ciocie :) poza tym dostaję jego prace, a także wiszą one na ścianach, śpiewa też piosenki i opowiada mi co się działo wiec jestem spokojna. O każdej porze dnia można tam wejść i zobaczyć co nasze dziecko robi. Adaptacja też trwała cały tydzień prawie ale nikt mnie nie wyganiał. Minusem są schody ale to chyba nie jest najważniejsze :) Widać ze panie mają doświadczenie więc im zaufałam. Polecam
wyślij odpowiedź

Autor: Mama Michalinki 30.09.2011 18:56  
Wolne miejsce
Drogie mamy zastanówcie się nad przenoszeniem dzieci do miejskich żłobków. Ja tam zrobiłam i z prywatnego klubu przeniosłam córeczkę do Żłobka. Teraz tego żałuję, bo okazało się ze jedynym plusem była kwestia finansowa, bo płaciłam prawie o połowę mniej. Teraz niestety nie przyjmą nas do tego samego klubu bo tam nie ma już miejsca:( zbyt dużo dzieci, mniej opiekunek, ciągły płacz!! Żałuję ze podjęłam taką decyzję, bo pieniądze to nie wszystko, a warunki o wiele lepsze mieliśmy. Czy są gdzieś jeszcze wolne miejsca w Toruniu dla roczniaka??
wyślij odpowiedź

Autor: Stumilowy las 30.09.2011 19:33  
Stumilowy las
Zapraszamy do nas! Mamy naprawdę doświadczone i wykształcone Panie, a co do kwestii edukacyjnych - wystarczy przyjść i zobaczyć wystrój naszego przedszkola: prace plastyczne Maluszków wiszą w całym domu, z kolei ludziki z kasztanów, garnuszki z gliny zdobią nasze półeczki. Na manualnych pracach się nie kończy, dzieci uczą się piosenek, wierszyków, zabaw ruchowych i samodzielności. Mamy już nasze małe sukcesy na koncie (samodzielne jedzenie, korzystanie z nocniczków) :) naprawdę dbamy o nasze dzieciaczki, docelowa grupa to 15 osób - pracują z taką grupą 2 Panie, więc żadne dziecko nie jest zaniedbane. Mamy jeszcze wolne miejsca, można przyjść i zobaczyć klub w godzinach otwarcia 6.30-17.30, zostawić dziecko na godzinki adaptacyjne i porozmawiać z rodzicami, którzy nam zaufali.
Zapraszamy!!! Suwalska 23 (blisko CH Bielawy), dojazd 21 i 30.
tel. 503999703, 796840008
wyślij odpowiedź

Autor: Stumilowy las 30.09.2011 19:35  
Stumilowy las
zapraszamy dzieci w wieku rok - 2 latka, kompletujemy grupę Maluszków
wyślij odpowiedź

Autor: mama 30.09.2011 20:26  
Odp:Stumilowy las
2 panie na 15 dzieci?! i one mają byc zadbane? przecież to fizycznie niemożliwe zająć sie tak liczną grupą tylko we dwie!
wyślij odpowiedź

Autor: Mama małej Mi 30.09.2011 21:21  
żłobki
słuchajcie nie ma co tak najeżdzać na punkty opieki nad małymi dziećmi - może sprawdzcie, ktore z nich zostały wpisane do rejestru jednostek mających takie uprawnienia, prowadzonego przez Prezydenta Miasta Torunia. Jeśli ktoś tam jest wpisany to musiał spełnić dość ostre wymagania - chocby co d kadry zatrudnionej i warunków sanitarnych
wyślij odpowiedź

Autor: Mamma mia 30.09.2011 21:54  
Odp:Odp:Stumilowy las
Może warto pójść i zobaczyć, a dopiero potem się oburzać?
Moja córka chodziła do żłobka, w którym opiekunek było tyle samo na znacznie większą grupę. Podobnie jest w przedszkolach. Ktoś zorientowany w sytuacji zdaje sobie z tego sprawę.
Popieram "Mamę małej Mi", może warto poprosić klub o opinię Sanepidu - ktoś, kto nie ma nic do ukrycia, ma pozwolenie Sanepidu na działalność klubu, mimo iż nie jest wymagana. Dobrze też zorientować się w wykształceniu i doświadczeniu kadry. Najłatwiej narzekać i krytykować, szczególnie jak się w danym żłobku, klubie czy przedszkolu nie było. Taka nasza mentalność rodem z PRL - gratuluję!
wyślij odpowiedź

Autor: ciocia 01.10.2011 01:10  
Jaś i Małgosia
Mają może Państwo trochę więcej informacji na temat tego żłobka? Siostrzeniec od pewnego czasu do niego uczęszcza, ale czytając kilka wcześniejszych opinii zaczęłam się martwić :(
wyślij odpowiedź

Autor: wiola 01.10.2011 12:04  
Odp:Wolne miejsce
A co to była za klubik ?
wyślij odpowiedź

Autor: zaniepokojona mam 12.10.2011 19:23  
delfinek żłobek
Witam wszystkie mamy, czy któraś z Was mogłaby mi przybliżyć działalność Delfinka? Chciałabym zapisać dziecko do ich żłobka (chyba to jednak klub malucha?), ale słyszałam niepochlebne opinie na temat warunków. Podobno tam jest wilgoć i niezbyt przyjemny zapach, a dzieciaki z tego powodu stale chorują. Czy to prawda?
Słyszałam też, że mają ten punkt zamknąć, a nie chciałabym przenosić dziecka z miejsca w miejsce, no i narażać z powodu wilgoci. Proszę o informacje osoby zorientowane.
wyślij odpowiedź

Autor: andzia 13.10.2011 20:53  
Odp:Odp:do Andzi
witam.
akurat o zlobku na bazynskiego słyszalam dobre opinie..niestety o klapouchym same zle, wszytsko to co tu jest pisane to niestety jest prawda..wczesniejsze opinie..cięzko mi doradzac ale raczej ja osobiscie na bazynskich dałabym dziecko, napewno nigdy do klapouchego. generalnie klapouchy to jest "przechowalnia"dzieci....
wyślij odpowiedź

Autor: mama małej Mi 14.10.2011 00:14  
delfinek
hej,
moja młoda chodzi do delfinka - nie zamykaja go to pewne i jest to złobek a nie klub malucha.
Zapach rzeczywiscie jest - jednak malo wyczuwalny i nie zwiazany z wilgocia. Jest to efekt starych krokwi dachowych (budynek to stara wyremontowana szwalnia), maja je wymieniac w przyszlym roku. Dzieci chorują normalnie tzn najpierw wymiana bakterii pozniej spokoj. przyjdz zobacz i nie sluchaj na wyrost opinii, z reszta nie wiem kto je glosi bo na bank nie rodzice dzieci z delfinka ;-) ja tam moge z czystym sumieniem polecic.
wyślij odpowiedź

Autor: MAMA TYMONA 14.10.2011 00:32  
DELFINEK
HEJ
PRZYPADKIEM TRAFILAM NA TA STRONE ;-) I AKURAT SIE PRZYDAM. MOJ SYN CHODZI DO DELFINKA - I W PELNI MOGE POTWIERDZIC OPINIE KOLEZANKI POWYZEJ. NALEZY DODAC, ZE PERSONEL MAJA FANTASTYCZNY, W GRUPIE SKRZATOW - PANI SYLWIA, MAGDA I MALWINA ORAZ W KRASNALACH PANI ŻANETA I HALINKA. IDZ I ZOBACZ, A ZAPACH RZECZ WTORNA - MIELI BADANIA SANEPIDU, KTORE NIC NIE WYKAZALY. TEZ SLYSZALAM O REMONCIE BO WALCZA Z TYM ZAPACHEM. Z TEGO CO WIEM TO DO DELFINKA CHODZA WNUKI DYREKTORKI - MYSLISZ, ZE ODDALABY SWOJE WNUKI GDYBY MIALA JAKIEKOLWIEK WATPLIOWSCI CO DO WARUNKOW?
wyślij odpowiedź

Autor: Viola Krasińska 14.10.2011 11:42  
witam! polecam językowy klub maluszka STUMILOWY LAS! moja córcia tam chodzi i jestem bardzo zadowolona! szczerze polecam. konkurencyjne ceny i mają jeszcze miejsca.
wyślij odpowiedź

Autor: Stumilowy las 16.10.2011 17:23  
Stumilowy las na facebook.pl
Zapraszamy na nasz profil facebook.pl, aktualne zdjęcia i informacje można znaleźć właśnie tam :)
Dziękujemy mamom za ciepłe słowa, pozdrawiamy :)
wyślij odpowiedź

Autor: laura 17.10.2011 17:48  
żłobek na Bażyńskich
Moja córeczka chodzi do Żłobka na Bażyńskich. Jestem zadowlona. Dziecko zabrałam z "przechowalni" z kłapołucha. O żłobku na bażynskich słyszałam tylko dobre opinie i to sie potwierdziło, o kłapołuchu złe a pomimo to dałam tam dziecko i okazało się prawdą że tam nie jest najlepsza opieka. Pzrede wszysstkim nie ma zajęć dla dzieci, żadnego angielksiego czy rytmiki , żadnych zabaw z dziecmi. Wystarczy popatzrec na zdjęcia. Są to zdjęcia pozowane dzieci. Z państwowego żłobka dziecko wychodzi wypoczęte, wyspane, codziennie czegos nowego uczy sie, jego rysynki wiszą na talicy. A w kłapołuchu powiedziano mi że dziecko na zajęcia plastczne jest za małe. Z kłapołuchego dziecko wracało do domu zawsze nerwowe.
wyślij odpowiedź

Autor: laura 17.10.2011 17:49  
żłobek na Bażyńskich
Moja córeczka chodzi do Żłobka na Bażyńskich. Jestem zadowlona. Dziecko zabrałam z "przechowalni" z kłapołucha. O żłobku na bażynskich słyszałam tylko dobre opinie i to sie potwierdziło, o kłapołuchu złe a pomimo to dałam tam dziecko i okazało się prawdą że tam nie jest najlepsza opieka. Pzrede wszysstkim nie ma zajęć dla dzieci, żadnego angielksiego czy rytmiki , żadnych zabaw z dziecmi. Wystarczy popatzrec na zdjęcia. Są to zdjęcia pozowane dzieci. Z państwowego żłobka dziecko wychodzi wypoczęte, wyspane, codziennie czegos nowego uczy sie, jego rysynki wiszą na talicy. A w kłapołuchu powiedziano mi że dziecko na zajęcia plastczne jest za małe. Z kłapołuchego dziecko wracało do domu zawsze nerwowe.
wyślij odpowiedź

Autor: mama Marcela 19.10.2011 09:12  
Delfinek - do zaniepokojona mam
mój synek ma 2 lata, chodzi do Delfinka od połowy maja do grupy krasnali. Delfinka na pewno nie zamykają , został wpisany do rejestru żłobków prowadzonego przez Prezydenta Torunia, więc musiał spełnić wszystkie wymogi dot. jednostek świadczących opiekę na dziećmi wynikające z ustawy z 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3. Grupę żłobkową w Delfinku otworzyli w styczniu , mieli wtedy 7 dzieci , w maju mieli 18 a teraz prawie 30 żłobkowiczów (2 grupy:skrzaty i krasnale)to mówi samo za siebie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z opieki, Marcel chętnie chodzi do żłobka, uwielbia swoje ciocie, a ja jestem pewna , że zostawiam go pod doskonałą opieką. Jedynym minusem jest to, że Delfinek jest daleko od domu - jeździmy z podgórza:( Aha, w ciągu 5 m-cy synek był 2 razy chory, w sumie opuścił 8 dni to chyba nie dużo? no i nam zapach nie przeszkadza, najlepiej przyjdź, i sama zobacz, zanim zapisałam synka do tego żłobka chodziłam razem z nim przez tydzień na adaptację i miałam okazję zobaczyć jak to "wszystko działa":)
wyślij odpowiedź

Autor: Monika 24.10.2011 19:24  
Przedszkole na sobotę!!!
Otwieramy przedszkole HIPPO w sobotę od godziny 9 do 14. Zapraszamy wszystkie dzieci niezależnie do jakiego chodzą przedszkola. Gwarantujemy fachową opiekę, ciekawe zajęcia dydaktyczne a przede wszystkim świetną zabawę. Ograniczona liczba miejsc. Konieczne wcześniejsze zapisy. Więcej informacji pod numerem telefonu +48791767247 Przedszkole znajduję się na ul Polnej 8p
Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Autor: Basia 25.10.2011 17:01  
przedszkole na wrzosach
hej!od niedawna mieszkam na wrzosach i chciałabym się zorientować czy istnieją gdzieś w pobliżu kluby dla maluszków do roku??
Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Marzenna Kajman 31.10.2011 08:21  
stumilowy las
witam! szczerze polecam Stumilowy Las. Moja córcia chodzi tam od dwóch miesięcy i jesteśmy naprawdę zadowoleni. do tego stopnia, że córka nie chce wracać do domu, kiedy po nią przychodzimy :).
Grupą Maluszków opiekują się dwie ciocie oraz ciocia dochodząca. opieka jest naprawdę super. W klubiku są trzy przestrzenne sale - zabaw, odpoczynku i nauki. rodzice mogą zawsze wejść i obejrzeć, co robią ich pociechy.
jako mama polecam ten Klubik! z czystym sumieniem zostawiam tam swój Skarb! :)
wyślij odpowiedź

Autor: oko 01.11.2011 21:35  
Odp:Jaś i Małgosia
Najlepszy sposób to przyjrzeć się z bliska jak wygląda opieka - po prostu wejść na salę i być z dzieckiem jednocześnie obserwując zarówno panie jak i dzieci. To mój sposób - chociaż nie wiem jak to w żłobku wygląda, bo moje dziecko nie chodziło - mieliśmy jednak epizod z tym przedszkolem. Niezbyt miły co prawda - i jak czytam powyższe negatywne komentarze to myślę, że wiele w nich prawdy:( Zrezygnowałam po kilku wizytach...
wyślij odpowiedź

Autor: anna 02.11.2011 18:05  
w Jasiu i Małgosi mozesz być tylko 2 godziny na adaptacji, potem już niestety nie masz wglądu.Przez tak krótki okres nie jesteś w stanie zaobserwować czegokolwiek
wyślij odpowiedź

Autor: mama Oli 02.11.2011 19:06  
adaptacja
W "Stumilowym..." adaptacja trwa tak długo, jak tego potrzebujesz, a w rezultacie jak długo potrzebuje tego dziecko. Można wiele rzeczy zaobserwować, zresztą tam nikt niczego nie ukrywa, bo nie ma po co. Panie są ciepłe i radosne, każde dziecko witają, jakby na nie od rana czekały, a dzieci nie chcą wychodzić do domu - to chyba najlepsza reklama dla tego klubu :)
wyślij odpowiedź

Autor: Katharina 05.11.2011 17:33  
Czy mozna wjedziec jaki to byl epizod? Ja bylam z chszesniakem na adaptci tam!! Ale zo widzalam to byla katstrofa!! Tam bylu 10 dzieci a pani nemogla sobie dac rady. Nepotrafila sie niby zajonc. Zrobila znmi "kolo" i kazam im spewas al dziesi fzale naniom nie reagowaly. Wiens ta pani spewala sama. Zamist dac im sei normalie pobawis ale wysc znimi nadwur kasala sie dzeciom w weku od 3 od 6 lat pzgotwac na "zajanisa". Na dwozu bo barzo cieplo i dziec mogly by nam dore puldia bawic. A bawily sie tylko 10- 15 min. Ale so mie gozej zderwalo byl komentasz pani Dyrektor gdy miuj Chszecniak mlakal ob chcal po 1,5 dodomu. Pani dyrektor kazala mi go ukars ob plakal w perwsz dzien w przedszkolu!! To byl muj perwszy ras przedszkolu wolsce kture kosztuje miesencze 220 € . Ale co oczekwas tot perzonelu jak wlasicele newedzom jaki majom Konzept!!
wyślij odpowiedź

Autor: marti2007 07.11.2011 02:07  
ja natomiast uważam, że wybór tego przedszkola to traf w 10! Panie, prowadzą z dziećmi wiele zajęc, rodzice są na bieżąca informowani, moje dziecko chodzi do tego przedszkola usmiechniete i zadowolone.
wyślij odpowiedź

Autor: Katharina 07.11.2011 18:18  
to calezy kto co lubi !! Jektuzy lubiom wychowac zweje dzecko w sylu autortecki a nie demkratczny to prosze batzo !! Ale jedo wiem jusz teres ze zapere lat rachunek na posedzienie bedom bardzzo wyske
wyślij odpowiedź

Autor: wiola 13.11.2011 11:09  
wykaz przedszkoli i punktów przedszkolnych
Polecam dla wszystkich mam, które szukają przedszkola lub innej alternatywnej opieki dla dziecka portal http://twoja-dziecina.com.pl/
wyślij odpowiedź

Autor: mama małej Mi 14.11.2011 18:16  
twoja dziecina
witam, trochę mało dokładny ten portal - u mojej córki w Delfinku jest i angielski i logopeda oraz dogoterapia.
wyślij odpowiedź

Autor: wiola 14.11.2011 23:59  
twoja dziecina
moze Delfinek nie ma tych informacji na www i stad nie ma tego podanego w tym spisie, ale mysle że inicjatywa dobra. Można napisac do administratora strony ze jest nieścisłość przy delfinku :-)
wyślij odpowiedź

Autor: Agata F. 15.11.2011 11:50  
Nowy Żłobek
Witam słyszałam ze w Toruniu ma powstać nowy Żłobek, czy ktoś ma konkretne informacje na ten temat?? to dość pilne ponieważ szukam takiego miejsca dla mojej córki. Z góry dziękuję za odp
wyślij odpowiedź

Autor: Ilona 15.11.2011 13:06  
Nowy Żłobek???????
To prawda z tym nowym Żłobkiem?? Mamuśki dawajcie znać bo sama jestem zainteresowana!!!! Gdzie, kiedy, jakie opłaty???? Ja mam dość już wciąż zmieniających się opiekunek i tych klubów malucha!! Może w końcu powstanie w Toruniu Żłobek z prawdziwego zdarzenia...
Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: wiola 15.11.2011 19:34  
Odp:twoja dziecina
Witam mamę małej Mi.
Portal http://twoja-dziecina.com.pl/ Poleć znajomym zawiera informacje o zajęciach z j. angielskiego, logopedii i dogoterapii.
Dogoterapia jest wymieniona jako "Inne zajęcia"
wyślij odpowiedź

Autor: Stumilowy las 15.11.2011 19:40  
zapraszamy do nas
"Stumilowy las" to wprawdzie klub malucha, ale zapewniam, że niczym nie odbiega od porządnych żłobków. Posiadamy wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę, dzieci mają dodatkowe zajęcia, a klub wszelkie zezwolenia Sanepidu na prowadzenie działalności.
Zapraszamy na godziny adaptacyjne, można wtedy przypatrzeć się pracy wychowawców, porozmawiać z rodzicami dzieci uczęszczających.
wyślij odpowiedź

Autor: Stumilowy las 15.11.2011 19:41  
Odp:zapraszamy do nas
Klub mieści się przy ulicy Suwalskiej 23, tel. kontaktowy: 503999703
wyślij odpowiedź

Autor: Renata 15.11.2011 22:20  
Odp:Nowy Żłobek???????
Podobno na Bielawach właśnie ma być ten żłobek, ale gdzie dokładnie?? jak nie na suwalskiej to może ten na gdańskiej się zmienia podobno są już na parterze. Muszę zadzwonić tam i zapytać bo to moje okolice a muszę już niestety wracać do pracy i kruszynkę moją czas "usamodzielnić".
wyślij odpowiedź

Autor: mama Oli 16.11.2011 13:58  
Odp:Odp:Nowy Żłobek???????
Ja osobiście polecam "Stumilowy...". W obu byłam, obejrzałam i przyznam, że kwalifikacje kadry w "Stumilowym" są po prostu bardziej zadowalające (jako troskliwy rodzic wypytywałam o wszystko!). Pomijam zabawki i wyposażenie wnętrz, bo tak naprawdę to ma dla mnie najmniejsze znaczenie, prawdziwa przedszkolanka będzie potrafiła zająć dziecko bez drogiego sprzętu, choć zabawek i pomocy dzieciom nie brakuje, co widać już na wejściu: na szybach witraże robione przez dzieci (oczywiście widać pomocną dłoń "cioci"), obrazki, miseczki z gliny, wyklejanki... wiele tego. Poza tym mają własny plac zabaw i nie muszą z maluszkami wędrować po osiedlu, jak robią niektóre kluby. Przy domu znajduje się duży ogród z piaskownicami, bujakami,domkiem i zjeżdżalnią i moja córcia uwielbia tam spędzać czas. Naprawdę polecam "Stumilowy"!!! Zresztą, z tego co wiem po rozmowach z innymi rodzicami - wszyscy są równie zadowoleni. A, i mają zezwolenie Sanepidu - to też jest ważne, że są pod jego kontrolą. No i ubezpieczają dzieciaki od NNW - choć to chyba większość klubów tak robi. Cena też przystępna, niewygórowana, na poziomie wielu toruńskich klubów, choć z mojej orientacji wynika, że jest to jedno z niższych czesnych i właścicielka zapewniała, że od nowego roku go nie podniesie.
wyślij odpowiedź

Autor: Renata 16.11.2011 15:11  
Odp:Odp:Odp:Nowy Żłobek???????
dzwoniłam dziś w sprawie żłobka i to faktycznie ten klub malucha na gdańskiej Kraina Fantazji przekształca się na Żłobek mają już wszystkie zezwolenia i ruszają niedługo. Zapisałam tez tam swoją córeczkę i polecam to miejsce innym. Podobno mają jeszcze wolne miejsca.
wyślij odpowiedź

Autor: Renata 17.11.2011 19:50  
Odp:Odp:Odp:Odp:Stumilowy Las
Można było troszeczkę szybciej o tym pomyśleć...
To chyba ma Pani jakieś znajomości w miejskich bo ja dzwoniłam do wszystkich i usłyszałam, że nie ma... A Fantazja to będzie niepubliczny a nie miejski za mało Pani informacji "wywęszyła" bo inaczej tego nazwać nie można!!!
wyślij odpowiedź

Autor: mama małej Mi 19.11.2011 22:17  
Fantazja
Fantazja nie jest zlobkiem miejskim - nie mozna sie w niego przeksztalcic - obecnie na liscie jednostek prowadzacych opieke nad malymi dziecmi, prowadzona przez wydzial zdrowia w toruniu są 3 zlobki panstwowe, Jas i Malgosia oraz Mini Delfinek. Tylko te jednostki mogą nazywać sie żłobkami, cala reszta placówek to punkty opieki nad malymi dziecmi.
i powtarzam jeszcze raz - nie mozna sie przeksztalcic w zlobek miejski!
wyślij odpowiedź

Autor: Mama Mikołaja 19.11.2011 22:43  
Jak to jest z tymi Żłobkami??
Ja znalazłam informację na stronie Urzędu Miasta że jest już 6 Żłobków w Toruniu, oprócz tych co Pani wymieniła jeszcze właśnie Kraina Fantazji jako niepubliczny. Ja właśnie zapisałam synka do delfinka bo słyszałam o nim bardzo dobre opinie i na razie się potwierdzają.
wyślij odpowiedź

Autor: mama małej Mi 20.11.2011 22:44  
Mama Mikołaja
wiesz masz rację - sprawdziłam Kraina Fantazji też jest wpisana do rejestru. Czyli jest zlobkiem prywatnym i spełnia wymagania nowej ustawy
wyślij odpowiedź

Autor: Stumilowy las 24.11.2011 15:17  
Światowy Dzień Pluszowego Misia w Stumilowym lesie
Zapraszamy do nas wszystkie Maluszki z ulubionymi przytulankami na uroczyste obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia :)
wyślij odpowiedź

Autor: Stumilowy las 24.11.2011 15:18  
Odp:Światowy Dzień Pluszowego Misia w Stumilowym lesie
25 listopada oczywiście :)
wyślij odpowiedź

Autor: mama małej Mi 27.11.2011 17:35  
Mama Mikołaja
Stumilowy las jest żłobkiem dla 11 dzieci - tak mówili w radio Toruń, i dobrze każde miejsce sie przyda;-))
wyślij odpowiedź

Autor: mama małej Mi 27.11.2011 17:36  
Mama Mikołaja
tfu chodziło mi o Krainę Fantazji, sorry za pomyłkę
wyślij odpowiedź

Autor: wiola 02.12.2011 19:51  
Odp:przedszkole na wrzosach
Jest Kłapołuchy na Narcyzowej i Promyczek na Zagonowej

pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: oko 02.12.2011 22:31  
Oczywiście - byliśmy 2 dni, moim celem było nie tyle obserwowanie dziecka na tle grupy, bo to była sprawa drugoplanowa - pierwszego dnai DZIECKO może zachowywać się naprawde różnie, ale obserwacja kadry - reakcji na sytuacje, umiejętności zapanowania nad grupą (10 osób!!!!!!!!!!)atrakcyjność zajęć....... jak zobaczyłam ten chaos, brak profesjonalizmu i podejścia do dzieci a także brak podstawowej wiedzy z zakresu pedagogiki.....nogi się pode mną ugięły.....ale postanowiłam, że przyjdę drugiego dnia, jak weszłam na salę i usiadłam w kąciku (moje dziecko pobiegło się bawić) jedna z pań powiedziała do drugiej "znowu siedzi" Dlatego teraz jest dla mnie jasne, że teraz rodzic może być tylko 2 godziny z dzieckiem. A jeszcze cikawostka - poprosiłam o zwrot szczoteczki do zębów....Pani przyniosła w garści kilka szczoteczek i zapytała, która jest mojego dziecka...........Zapytałam - a którą by pani dała mojemu dziecku???????Szkoda słów...Wyjaśniłam, że szczoteczka mojego dziecka była podpisana lakierem do paznokci.....Próbowałam rozmawiać z właścicielką, ale moje słowa zdaje się niewiele ją obchodziły.....
Piękne sale, łazienki, zabawki z najwyższej półki nie są dla mnie najważniejsze - ważniejsi są LUDZIE, panie które się zajmują dziećmi - byłam rozczarowana i zrezygnowałam.
Teraz chodzi do fantastycznego przedszkola, o którym tu jeszcze nikt nic nie pisał i ja też nie napiszę, bo po co??? Każdy niech sam obserwuje bacznie panie, dziecko....w przyjaznym dziecku przedszkolu nikt się nie zdziwi, że rodzic się interesuje pyta...nie patrzą krzywo jak rodzic wchodzi na salę tylko sami zapraszają rodziców, żeby posiedzieli, popatrzyli - nie dlatego, że ktoś każe - dlatego że tym paniom zależy na dzieciach, ich dobrym samopoczuciu i stworzeniu optymalnych warunków do rozwoju dzieci..:)
Mam to szczęście:)
wyślij odpowiedź

Autor: agnieszka dziemecka 03.12.2011 15:39  
Przedszkole na Głowackiego lub PCK
Bardzo proszę o opinie na temat powyższych przedszkoli? Byłabym bardzo wdzięczna
wyślij odpowiedź

Autor: Beata G 10.12.2011 11:49  
Odp: Przechowalnia dzieci
Jak Pani śmie wyrażać opinie na temat rodziców w ogóle ich nie znając!!!Przedszkolanki w tym "przedszkolu" nie mają żadnego doświadczenia. Sama byłam świadkiem, gdy jedna z nich szarpała dziecko tak, że uderzyło głową w ścianę!!! Proszę więc nie mówić mi, że są troskliwe! Żałosne. Czyżby była Pani jedną z takich przedszkolanek bądź nauczycielek??!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Beata G 10.12.2011 11:51  
Akademia Malucha Złotoria - patrz wyżej
NIE POLECAM!!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: zbulwersowana 12.12.2011 20:21  
plotkary
Alez wy plotkujecie i oczerniacie ludzi, jak wam nie wstyd.
wyślij odpowiedź

Autor: anna kowalska 15.12.2011 13:28  
violonek na targowej
proszę o opinie o violinek na TARGOWEJ w Toruniu
wyślij odpowiedź

Autor: mama 30.12.2011 11:39  
droższe przedszkola?
czy to prawda, że od nowego roku drożeją przedszkola? Kluby też? Wiecie coś na ten temat?
wyślij odpowiedź

Autor: MAMA 24.01.2012 23:34  
odp.PRZEDSZKOLE NA GŁOWACKIEGO I PCK
Odradzam,młoda niedoświadczona pani dyrektor nie mająca pojęcia o prowadzedzeniu takiej placówki,młoda niedoświadzczona,wciąż zmieniająca się kadra,a najgorsze jest w tym wszystkim jedzenie,obiad tylko jednodaniowy przywożony,dzieci chodzą głodne.Mój synek tam chodził,na szczęście w porę zabrałam.Nie wiem jak to możliwe ,że takie placówki funkcjonują!
wyślij odpowiedź

Autor: mama 3 latka 25.01.2012 10:10  
jeżeli mieszka pani blisko Lubicza polecam Żyrafę - wsaniała domowa atmosfera, super zajęcia - tance, angielski logopeda - to nowo otwarty punkt więc sa jeszcze miejsca - ja i mój synek jestesmy zadowoleni. polecam. Lubicz, Lipnowska 9 783-993-309
wyślij odpowiedź

Autor: Mama & Julka 03.02.2012 18:29  
delfinek
Z tego co się dowiedziałam w Delfinku w wakacje robią remont, by ten smrodek nareszcie zlikwidować. Widziałam diagnozę budowlaną gdzie było napisane, że ten smrodek jest wynikiem zbyt szczelnego ocieplenia budynku. Mają zrobić wymuszoną grawitację powietrza i wtedy będzie ok. Co do chorób to chyba przesadzacie, moja córka chodzi tam od początku i choruje tyle samo co dzieci w innych przedszkolach. Ja osobiście jestem bardzo zadowolona i chyba inni też skoro do żłobka jest lista oczekujących a w przedszkolu parę wolnych miejsc.
wyślij odpowiedź

Autor: kasia m. 03.02.2012 18:49  
Odp:Odp:Odp:Odp:DELFINEK
A czy ktoś coś wie o "Stumilowym lesie"? mamy od poniedziałku iść na adaptację - podobno trwa 3-5 dni, żeby się przekonać, jak przedszkole funkcjonuje. Zobaczymy.Jest dość blisko, na Bielawach. Byłam na chwilę zobaczyć, panie wydają się być na właściwych stanowiskach, bo zostawiłam dziecko na pół godziny i nie chciało wychodzić. Ale to tylko pierwsze wrażenie. Może któraś z mam coś podpowie?
wyślij odpowiedź

Autor: andzia 06.02.2012 20:35  
rytmika?? gdzie jest??
witam. czy wiecie moze gdzie odbywaja sie zajecia z rytmiki??? pozdr
wyślij odpowiedź

Autor: monika 20.02.2012 21:04  
w sparwie pracy
Dzień dobry.Jestem magistrem pedagogiki wczesnoszkolnej,obecnie pracuje jako pomoc nauczyciela w przedszkolu i szukam czegoś nowego, gdyż tam gdzie pracuje mam nie pewną sytuacje co do umowy.Proszę o jakieś propozycje. mój meil: mika2063@wp.pl
Dziękuje.
Monika Z.
wyślij odpowiedź

Autor: ewa 21.02.2012 09:17  
Odp:ALFIK
A ja ma zupełnie inne zdanie nt. tego przedszkola. Wcale nie jest tam tak fajnie. Mojej znajomej dzieci tam chodzą i stale narzeka, np. że płaci za angielski, a wcale go tam nie ma. Poza tym w przedszkolach zarówno publicznych, jak i prywatnych z niepokojem patrzę na opiekę. Jak to jest możliwe, by jedna pani radziła sobie z 27-33 dzieci? Bo tak jest w wielu przedszkolach, w którym listy są zapełnione - niby takich świetnych, które Pani wymieniła. Może od czasu, gdy Pani dziecko tam chodziło, wiele się zmieniło, nie wiem, ale wiem, że przedszkola coraz bardziej oszczędzają. Moja córka prosi rano, bym dała jej dodatkowo kamizelkę polarkową na bluzę, bo w sali jest jej zimno. To wcale nie chodzi o to, że wybrzydzam, że żadne przedszkole nie jest dobre, ale widzę co się dzieje. Moja starsza córka na szczęście idzie do pierwszej klasy, na szczęście - bo coraz więcej rodzice mają zastrzeżeń do chwalonego tutaj przedszkola, a i ja jestem coraz mniej zadowolona. Jeszcze parę miesięcy temu, bym tego nigdy nie powiedziała, ale teraz taka jest prawda. Widzę, że ni się nie poprawia, ceny idą do góry, a jakość spada...
Dla młodszej wybieram właśnie przedszkole i nie jest to łatwy wybór, bo w wielu placówkach listy są zapełnione do około 33 dzieci (i tak będzie w przedszkolu, do którego ma uczęszczać moja córka), a liczba opiekunek nie zwiększa się. Już w paru przedszkolach usłyszałam, że 1 pani na 27-33 dzieci. To ma być opieka? Moja znajoma pracuje w takiej placówce i jest załamana, bo na dodatkową pomoc może liczyć 2-3 godziny dziennie, a dzieci są w przedszkolach po 8-9 godzin.
Narzekacie, mamy, na kluby maluszka, ale jak do paru dzwoniłam, to jedna pani przypada na maksymalnie 8-10 dzieci. Nie wiem, czy to nie jest lepszy wybór niż przepełnione po brzegi przedszkola. A i cena klubów nie zawsze odbiega od ceny prywatnego przedszkola, przynajmniej niektórych klubów. Nie mam doświadczenia z takimi placówkami, może któraś z Was dała dziecko do takiego klubu i może coś powiedzieć?
wyślij odpowiedź

Autor: jola 27.02.2012 15:04  
Odp:Kluby Malucha
Witam jestem mamą 4-letniej Zuzi. Moja córka uczęszcza juz drugo rok do Klubu dla dzieci "GUCIO"- podgórz. Jestem zadowolona, posiłki, sporo zajęć wliczonych w czesne, mozliwośc zajęć dodatkowych ale co najwazniejsze mila i rodzinna atmosfera. Polceam
wyślij odpowiedź

Autor: Stumilowy las 06.03.2012 18:51  
zapisy na nowy rok
Zapraszamy Rodziców wraz z pociechami do Stumilowego lasu, przyjmujemy zapisy na nowy rok do grup przedszkolnych i żłobkowych. kontakt: 796-840-008, 503-999-703
wyślij odpowiedź

Autor: Ewelina B. 13.03.2012 19:23  
Odp:Odp:ALFIK
Przeczytałam Pani wypowiedź i bardzo się dziwię, że nie znając przedszkola,a postanowiła Pani podjąć temat oczerniając je mając na uwadze tylko słowa znajomej. Czy jest Pani pewna, że wszystko co powiedziała znajoma to prawda. Myślę, że zanim postanowi Pani wystawiać opinię powinna najpierw poznać zalety czy wady danej placówki. W tym przedszkolu grupy liczą do 25 dzieci w każdej grupie wiekowej. Poza tym w kazdej grupie sa dwie nauczycielki,nauczyciel wspomagający z wykształceniem pedagogicznym oraz pani do obsługi. Przedszkole nie należy do najdroższych wśród prywatnych, są bowiem droższe. Ponadto w ramach czesnego jest wiele zajęć dodatkowych tj.rytmika, komputery, logopeda,warsztaty plastyczne, teatralne, dogoterapia, korekcyjna itp.Natomiast jeśli chodzi o jęz. angielski to i tym razem się Pani nmyli. Język do tej pory odbywał się 3 razy w tygodniu w kazdej grupie wiekowej. Dopiero od marca z uwagi na zmianę lektora (poprzednia lektorka Panijest na zwolnieniu z uwagi na ciążę)odbywa się 2 razy w tygodniu i odbywa się cały czas. Przedszkole rownież nawiązało współpracę z organizacją przy UMK, która zajmuje się wymianą studentów i właśnie przez styczeń luty i część marca gościło studentów z Japonii Indonezji i Maroka. Dzięki tym gościom jez. angielski przez ten czas odbywał się codziennie.(a więc koleżanka wprowadziła Panią w błąd) Życzę Pani aby w przyszłości zabierając głos lepiej poznała placówkę w sprawie której Pani się wypowiada.Łatwo komuś niechcący popsuć opinię .Przdszkole w sprawie kt orego tak chętnie zabrała głos to bardzo dobra placówka, wykwalifikowana kadra traktująca dzieci jak swoje oraz dzięki kuchni przedszkolnej dobre wyżywienie gotowane z myślą o dzieciach, ich zachciankach a nie z myślą o rodzicach. Proszę mi wierzyć dziecko w tym przedszkolu jest najwazniejsze. I jeszcze jedno, w placówce na grzaniu się nie oszczędza gdyż jak wiem zainstalowana jest automatyka pogodowa i Energia dostarcza tyle ciepła ile potrzeba aby dzieciom nie było zimno.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna Piłat 13.03.2012 21:31  
Przedszkole Jacek i Agatka
Serdecznie zapraszam rodziców na stronę nowego przedszkola Jacek i Agatka w Toruniu - jacekiagatka.trn.pl. Zapisy na rok 2012/2013 rozpoczną się od 1 kwietnia :-)
wyślij odpowiedź

Autor: Oxford Station Akademia Jezyków Obcych 14.03.2012 13:40  
Kursy języka angielskiego dla przedszkolaków
Zapraszam Państwo do skorzystania z oferty kursów języka angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zajęcia odbywają się w Przedszkolu Niepublicznym Mikołajek przy ulicy Rydygiera 12a.
Nawiążemy również chętnie współpracę z przedszkolami.
Zachęcam do wejścia na stronę akademii i obejrzenia zdjęć zrobionych podczas naszych zajęć:
www.oxfordstation.pl
wyślij odpowiedź

Autor: Jola 14.03.2012 21:37  
Klonowy Listek w Łysomicach i Przedszkole Marzeń 2 w Papowie
Witam, czy ktoś z Państwa ma doświadczenia z wyżej wymienionymi przedszkolami? Będę wdzięczna za opinie.
wyślij odpowiedź

Autor: Cetler Anna 02.04.2012 13:59  
Kącik Malucha" Promyczek" od maja na Przedmieściu Bydgoskim!
Informuję,że od 4 maja zmienia swoją siedzibę na większą Kącik Malucha "Promyczek".
W związku z tym posiadamy wolne miejsca dla dzieci w wieku 1-3 lata.
Nasz nowy adres: Mickiewicza 56/1
Informacje na stronie internetowej www.kacik-malucha.pl
wyślij odpowiedź

Autor: Stumilowy las 04.04.2012 18:01  
nasza strona
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych:
www.stumilowylas-torun.pl
wyślij odpowiedź

Autor: Bogna Zalewska, właściciel 06.04.2012 14:27  
nowy żłobek i przedszkole za Wisłą
Szanowni Rodzice,
informuję,że otwieramy nowe przedszkole i żłobek za Wisłą. ul. Włocławska 33. Planowane otwarcie wrzesień 2012 - zapisy trwają. Więcej informacji na naszej stronie internetowej www.delfinektorun.pl.
pozdrawiam,
Bogna Zalewska
wyślij odpowiedź

Autor: Ewelina Grzelak - przedszkole Jaś i Małgosia 12.04.2012 21:42  
Oxford Station Akademia Języków Obcych - język angielski dla przedszkolaków
Polecam i zachęcam do skorzystania z oferty tej szkoły językowej! Pani Edyta (prowadząca zajęcia) ma świetny kontakt z dziećmi, w przystępny sposób uczy poszczególnych bloków tematycznych. Na każdych zajęciach jest mała powtórka z poprzedniego tematu, co nie pozwala na umknięcie zdobytej już wiedzy przez dzieci. Pani Edyta zawsze korzysta z pomocy dydaktycznych, co uatrakcyjnia przekazanie nowych słówek. Dzieci w mig uczą się nowych piosenek, prezentując je z dumą przed swoimi rodzicami na różnych przedszkolnych uroczystościach. Na zajęciach dzieci uczą się poprzez zabawę! Profesjonalizm w każdym calu :)
wyślij odpowiedź

Autor: Monika 13.04.2012 14:25  
w sprawie pracy.

Dzień dobry.Jestem magistrem pedagogiki wczesnoszkolnej,obecnie pracuje jako pomoc nauczyciela w przedszkolu i szukam czegoś nowego, gdyż tam gdzie pracuje mam nie pewną sytuacje co do umowy.Proszę o jakieś propozycje. mój meil: mika2063@wp.pl
Dziękuje.
Monika Z.
wyślij odpowiedź

Autor: Stumilowy las 30.04.2012 19:11  
wolne miejsca
Informujemy, że mamy jeszcze wolne miejsca w grupie żłobkowej dla dzieci od 6 miesięcy i w grupie przedszkolnej dla dzieci od 2,5 roku. Zapraszamy!!!
Szczegóły na www.stumilowylas-torun.pl
wyślij odpowiedź

Autor: mikusiam 15.05.2012 11:40  
Przedszkole Skrzat ul. Spółdzielcza
Witam. Czy któraś z Was może podzielić się opinią na temat przedszkola Skrzat w Toruniu? Zapisałam tam mojego synka, ale nigdzie nie mogę znależć opinii o tej placówce. Warunki nie są zbyt powalające, ale o jakości opieki świadczą przede wwzystkim ludzie. Będę wdzięczna za odpowiedzi
wyślij odpowiedź

Autor: Stumilowy las 04.06.2012 18:52  
wakacje w Stumilowym lesie
W odpowiedzi na liczne zapytania informujemy, że nasz klub otwarty jest również w wakacje w godz. 6.30-17.30. zapraszamy!!! Więcej informacji na www.stumilowylas-torun.pl
wyślij odpowiedź

Autor: mama! 04.07.2012 22:06  
Mama
Polecam DELFINEK przy ulicy Bukowej. Moja córka jest bardzo zadowolona, chętnie chodzi do przedszkola. Panie często organizują zajęcia otwarte. jest fajna atmosfera , Nauczycielki miłe.
Z tego co wiem to są jeszcze wolne miejsca. Podczas przerwy wakacyjnej będzie trwał remont w sumie już trwa od kilku dni i zapach zniknie. A wilgoci tam nie ma bo moja córcia jest uczulona i nie miałam z nią problemów przez ten rok w którym uczęszcza do delfinka.
wyślij odpowiedź

Autor: ewelina 07.07.2012 18:32  
szukam
witam,
mam prosbe do wszystkich odwiedzajacych,prosze o namiary na wolne miejsce w przedszkolu od zaraz,na terenie Torunia dla chlopca niespelna 3-letniego. To dosc pilne wiec jesli uzyskam wolne miejsce bede bardzo wdzieczna. Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Autor: Stumilowy las 08.07.2012 21:29  
Odp:szukam
www.stumilowylas-torun.pl. Zapraszamy.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 09.07.2012 15:23  
Na ul. Moczyńskiego będzie otwarte nowe przedszkole, ale dopiero od września. Można spróbować na ul. Głowackiego
wyślij odpowiedź

Autor: Mama & Julka 10.07.2012 14:29  
delfinek
w Delfinku na Bukowej mają wolne miejsca. Polecam.
wyślij odpowiedź

Autor: Asia 11.07.2012 13:14  
praca
Witam, jestem absolwentką pedagogicznych studiów magisterskich, jeśli któraś z Pań słyszałaby o pracy w przedszkolu, klubie malucha itd., poproszę o kontakt mailowy, będę wdzięczna za pomoc;) biaua@vp.pl
wyślij odpowiedź

Autor: mama! 12.07.2012 20:19  
delfinek na Bukowej są wolne miejsca...także polecam
wyślij odpowiedź

Autor: mama Marysi 15.07.2012 20:19  
odp:szukam
Polecam Przedszkole Jacek i Agatka w Toruniu - nowy i funkcjonalny budynek, własna kuchnia, profesjonalna kadra, nieduże grupy i piękne położenie. Na stronie przedszkola można odbyć spacer wirtualny. Są jeszcze wolne miejsca.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna Ehlert 17.07.2012 22:16  
Szukam pracy
Dobry wieczór!
Jestem studentką studiów II stopnia pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, ukończyłam studia licencjackie: pedagogika specjalna o specjalności oligofrenopedagogika. Dotychczas pracowałam jako animator zabaw dla dzieci. Poszukuję pracy, aby powiększyć swoją zdobytą wiedzę i by móc również wykorzystać ją w praktyce. Jeżeli Któraś z Pań słyszała by o wolnym miejscu, albo o ewentualnej pracy to proszę o kontakt mailowy na adres: ehlert.anna@gmail.com
Każda pomoc się przyda. Z góry dziękuję.
Z wyrazami szacunku
Anna Ehlert
wyślij odpowiedź

Autor: Danuta 01.08.2012 13:17  
szukam żłobka
Witam, szukam żłobka lub klubu maluszka dla mojego 14 miesięcznego synka na podgórzu, kto wie gdzie są jeszcze wolne miejsca?
wyślij odpowiedź

Autor: Joanna Książek 02.08.2012 14:07  
Odp:szukam żłobka
Jeśli Pani nie znajdzie nic na Podgórzu, to polecam najbliżej za mostem Klub Maluszka Promyczek na Bydgoskim Przedmiesciu, ul. Klonowica www.kacik-malucha.pl, baaardzo przyjazny żłobek, moja mała tam chodzi.
wyślij odpowiedź

Autor: Mama & Julka 05.08.2012 21:02  
żłobek podgórz
witam,
z tego co wiem to Delfinek bedzie otwierał na łódzkiej żłobek i przedszkole, mieli problemy z poprzednią lokalizacją ale juz maja nowy lokal. Zawiesili info na swojej stronie,
wyślij odpowiedź

Autor: Mały Wielki Świat 06.08.2012 13:24  
Witam.
Polecam Mały Wielki Świat ma Wrzosach, ulica Św. Antoniego 16A. Mamy jeszcze wolne miejsca.
wyślij odpowiedź

Autor: ala kowalska 08.08.2012 13:25  
choroba bostońska
czy to prawda ,że w przedszkolach panuje teraz choroba bostońska ?
wyślij odpowiedź

Autor: Lena Dolońska 09.08.2012 22:14  
LENKA
Witam, co drogie mamy przedszkolaków słyszeliście o przedszkolu PROMYCZEK na PCK? Prosze o szczere opinie rodzicow... dziękuje.
wyślij odpowiedź

Autor: pytanie 16.08.2012 12:29  
Delfinek
Czy po remoncie zniknął ten nieprzyjemny zapach?
wyślij odpowiedź

Autor: Mama & Julka 17.08.2012 14:36  
Odp:Delfinek
hej, wg mnie zniknął, lub jest ledwo wyczuwalny - możliwe, że jeszcze meble muszą się wywietrzyć ;-)
wyślij odpowiedź

Autor: tata na adaptacji 20.08.2012 21:57  
delfinek
jestem na adaptacji z dzieckiem i nie sadze, że cos brzydko pachnie lub przeszkadza w pobycie. czytałem wczesniejsze posty i nic nie czuje. Obserwuje zachowanie opiekunek i jak do tej pory wszytko gra, zobaczymy co dalej. Jestem dobrej mysli.
wyślij odpowiedź

Autor: ania 22.08.2012 22:40  
chyba wolne miejsca sa w Promyczku na ul. Moczyńskiego.
wyślij odpowiedź

Autor: HANIA 25.08.2012 08:22  
promyczek
promyczek na moczynskiego to jest promyczek przeniesiony z pck...PROSZE O JAKIES OPINIE NA TEMAT TEJ PLACOWKI I KADRY!!!!!DZIEKUJE
wyślij odpowiedź

Autor: hania 26.08.2012 07:37  
Odp:LENKA-promyczek
tez szukam opini na temat tej placowki!! gdybys cos slyszala prosze umiesc tutaj opinie.
wyślij odpowiedź

Autor: Stumilowy las 27.08.2012 10:28  
wolne miejsca
W Stumilowym są jeszcze wolne miejsca w grupie przedszkolnej - 2 miejsca, w grupie żłobkowej - 2 miejsca
wyślij odpowiedź

Autor: Matka 31.08.2012 14:54  
Delfinek
Mam czuły nos. Zapach nadal jest. Wszystko, co córka ma na sobie pachnie lekko stęchle i zaraz ląduje w pralce. Jesteśmy tam od niedawna. Chętnie poznam opinie rodziców, którzy mają tam dzieci dłużej lub mieli dawniej. Kadra jest super. Ale jak jest z higieną? Czy wasze dzieci szybciej uczyły się tam samodzielności, zdobywały nowe umiejętności? Zwraca się na to uwagę?
wyślij odpowiedź

Autor: mama 31.08.2012 18:16  
delfinek
moje dziecko chodziło, chodzi i chodzic bedzie do tego przedszkola. Remont naprawde pomógł jeśli chodzi o przywołany zapach. Nie to jednak jest w tym przedszkolu najwazniejsze. Zwracam wieksza uwage na to co dziecko robi i jak sie zachowuje, z radoscia patrze ja moja córka radzi sobie niejednokrotnie lepiej od rówiesników czy nawet starszych dzieci i mysle, ze to zasługa tego ze chodzi do przedszkola. Mozna gdybac czy inne przedszkole jest lepsze pod tym czy innym wzgledem, tak jak dzieci są rózne i szybciej lub wolniej przyswajają pewne wiadomości lub wykonuja różne czynnosci. Jak napisałam wcześniej jestem zadowolona i moja córka bedzie tam do konca swojej przedszkolnej edukacji. A co do zapachu to mysle ze obecnie jest to malutki detal, który może przeszkadzać ale nie musi...ludzie są najwazniejsi.
wyślij odpowiedź

Autor: pracująca mama 01.09.2012 09:18  
Przedszkole jest właśnie po to, by dzieci się dobrze rozwijały - myślę, że to nie jest kwestia konkretnej placówki. Oczywiście są przedszkola, w których duży nacisk kładzie się na konkretne elementy rozwoju, np. dbanie o higienę czy rozwój intelektualny, lecz różnice są minimalne. Jeśli grupą kieruje wykształcony i przygotowany do pracy nauczyciel, który ma dobry kontakt z dziećmi, to maluchy będą tam chętnie chodziły. Jeśli zapach jest dyskomfortem (w moim przypadku było to nie do zaakceptowania), to warto się zastanowić nad zmianą miejsca, póki dziecko się jeszcze do końca nie zaaklimatyzowało. Wiem, że w Delfinku pracują fajne osoby, organizacja jest też na wysokim poziomie i chętnych jest tam wielu, ale przeniosłam moją córkę do innego przedszkola i też jestem zadowolona. Także podpowiadam: warto się zastanowić nad problemem.
wyślij odpowiedź

Autor: mama Maćka 01.09.2012 15:56  
tu są jeszcze wolne miejsca -mama Maćka
Drodze Rodzice, jeśli jeszcze poszukujecie przedszkola dla swojego dzieciaczka to polecam Przedszkole Jacek i Agatka w dzielnicy Kaszczorek. Nowy, funkcjonalny budynek, fantastyczna kadra i piękne położenie. Zresztą sami sprawdźcie:-)
wyślij odpowiedź

Autor: mama Kacpra 01.09.2012 22:24  
Jeśli chodzi o czystość w Delfinku, to nie mam im nic do zarzucenia. Z zapachem walczą cały czas, zrobili remont gruntowny - myślę, że kupe kasy na to wydali - a wg świadczy to o ich pełnym zaangażowaniu w walkę. Wg mojego męża, który ma doświadczenie budowlane, powinno pomóc zimowe wygrzanie budynku.Wiem, że zrobili badania powietrza w przedszkolu (sanepid robil) i nic nie wyszło szkodliwego.Wracając do pranie ciuchow codziennie - i tak przecież trzeba to robić, bo jak sie wyszaleją to i ubrudzą.ja osobiście to przedszkole i żłobek polecam.
wyślij odpowiedź

Autor: mamma 04.09.2012 21:29  
skarpa/rubinkowo II
Proszę o opinię na temat przedszkoli:
Katarzynka, Słoneczko, Kangurek, Alfik.
Czy są jeszcze inne przedszkola w tej lokalizacji godne polecenia?
wyślij odpowiedź

Autor: żłobkowicz 05.09.2012 21:56  
Żłobek Bażyńskich
Bardzo proszę o opinie. Oddaje tam mojego synka i chciała bym sie dowiedziec jak najwiecej.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 06.09.2012 11:18  
Violinek
Bardzo proszę o opinie na temat Violinka. Jest bardzo blisko mojego domu i chciałabym posłać tam dziecko, ale z tego , co przeczytałam to nie ma za dobrej reputacji. wszystkie posty sa dosc lakoniczne a mi zalezy na tym, by faktycznie dowiedziec sie czy cos jest nie tak z tym przedszkolem a jesli tak to co ??? z góry dziękuje za odpowiedzi :)
wyślij odpowiedź

Autor: wiola 07.09.2012 13:52  
Odp:Żłobek Bażyńskich
Moja córeczka chodzi juz tam 2 rok i jesteśmy bardzo zadowoleni. Panie bardzo dobrze opiekują się dziećmi. Uczą bardzo samodzielności.nasza mała po wakacjach z usmiechem biegła do żłobka. Panie-ciocie przytulają dzieci, bawia się z nimi. Jedyny minus to to że córka bardzo czesto chorowała.
wyślij odpowiedź

Autor: mama Maćka 12.09.2012 14:47  
Odp:skarpa/rubinkowo II
Są,są. Pisałam o takim przedszkolu wyżej - Jacek i Agatka przy ul. Gościnnej 8. Wejdź na ich stronę i zobacz.
wyślij odpowiedź

Autor: żłobkowicz 18.09.2012 13:19  
Odp:Odp:Żłobek Bażyńskich
No okazało się że nie taki diabeł straszny ;) Żłobek fajny, synek chodzi bez oporów. A mi spadł kamień z serca
wyślij odpowiedź

Autor: Oxford Station Akademia Języków Obcych 20.09.2012 21:52  
Język angielskie dla przedszkolaków
Zapraszamy placówki przedszkolne do skorzystania z oferty kursów języka angielskiego dla dzieci. Wykorzystujemy najnowocześniejsze metody pracy z maluchami, co pomaga zwiększyć naszą skuteczność. Łączymy zabawę z efektywną nauką.
Zachęcam do wejścia na stronę akademii, aby obejrzeć zdjęć zrobionych podczas naszych zajęć:
www.oxfordstation.pl
wyślij odpowiedź

Autor: Magda G. 26.09.2012 16:38  
Szukam pracy
Witam Jestem absolwentką oligofrenopedagogiki, obecnie studiuję na 5 roku pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną. Swoją przyszłość wiążę z pracą z dziećmi. Jestem osobą odpowiedzialną, sumienna i cierpliwą. Chętnie podejmę się pracy, jako wychowawca, opiekun... lub ich pomoc, nawet na kilka godzin tygodniowo. Jeżeli potrzebują Panie takiej osoby, to bardzo proszę o kontakt mailowy: mga0904@o2.pl
Z wyrazami szacunku
Magda
wyślij odpowiedź

Autor: mamamia 28.09.2012 08:23  
Delfinek
Drążę temat zapachu w Delfinku. Trochę już minęło od remontu. Jest poprawa?
wyślij odpowiedź

Autor: mama Kacpra 28.09.2012 21:08  
hej, wg mnie jest. Rozmawiałam z dyrektorka,bo ja też jestem z tych co lubią wszystko wiedzieć, zrobili już kosztorys na montaż dodatkowej isntalacji klimatyzacyjnej. A czemu tak ciągle podpytujesz? czyżbyś była z konkurencji ;-)))
wyślij odpowiedź

Autor: mammamia 29.09.2012 22:12  
Odp:Odp:Delfinek
Bardzo mi to przedszkole odpowiada. Tylko ten zapach... Stąd moje dociekania. I nadzieja, że zniknie.
wyślij odpowiedź

Autor: mama Kacpra 30.09.2012 14:19  
Odp:Odp:Odp:Delfinek
Trzymajmy za nich kciuki, jak widać walczą z tym a to dobrze wróży ;-)
wyślij odpowiedź

Autor: mammamia 01.10.2012 09:47  
Odp:Odp:Odp:Odp:Delfinek
Czy Pani dziecko chodzi już do Delfinka? Czy zapach jest do "przełknięcia"?

Co do walki, to myślę, że to wdarło się wszędzie (wyposażenie, ściany) i walka może być mało skuteczna :(
wyślij odpowiedź

Autor: mama Kacpra 01.10.2012 20:09  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Delfinek
witam,
tak chodzi, zaczął od żłobka a teraz jest w przedszkolu.Jestem zadowolona z jakości opieki, wyżywienia i zaangażowania pracowników i dyrekcji. Myślę, że takie ciągle wyciąganie wątku zapachów nie służy Delfinkowi, bo pojawiają opinie tylko w jednym temacie. Jest wiele innych przedszkoli, każde ma coś za uszami, jedni przeladowane grupy, inne wysokie czesne - zawsze można pójść do innego.
wyślij odpowiedź

Autor: mammamia 02.10.2012 07:59  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Delfinek
Ale to jest forum. I nie ma służyć bądź nie służyć jakiejś placówce. Wymina opinii (choć wpisy konkurencji fałszuja obraz.
Dla mnie kwestia zapachu jest istotna. Opinie na temat Delfinka w innych tematach są jak najbardziej pozytywne, więc myślę, że żadnej szkody nie będzie.
Co do czesnego, to tak naprawdę chyba tylko Delfinek nie przekroczył 400 zł/miesiąc.
A inne przedszkola? Cóż, cudów nie ma i cudownych przedszkoli też, niestety.
wyślij odpowiedź

Autor: mama Kacpra 02.10.2012 08:14  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Delfinek
widzę, że myślisz normalnie ;-) trzymam kciuki za wasze przyjście.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 04.10.2012 12:56  
Nie ma. Śmierdzi w wilgotne dni, jak diabli.
wyślij odpowiedź

Autor: Mama 04.10.2012 13:13  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Delfinek
Jeśli jesteś naprawdę wrażliwa na zapach, to sobie daruj Delfinka. Wszystkie rzeczy, jakie dziecko ma ze sobą, kurtki, buty śmierdzą (zwłaszcza w deszczowe dni) okropnie i nawet po praniu ja osobiście nadal to czuję w grubych rzeczach (mówię o stanie z tego roku, po remoncie, który miał pomóc). Nawet jak dzieci owoc dostają przy wyjściu, to on tak śmierdzi, a one w tym się bawią, jedzą, a małe nawet śpią... cały dzień przecież. Nie wiem, czy to obojętne dla zdrowia. Mi po porostu trudno znieść zapach własnego dziecka. Ma długie włosy i trudno mi je myć każdego dnia, gdy robi się coraz zimniej i one nie schną szybko. Sanepid twierdzi, że nie ma tam grzyba, ale jest to zapach wilgoci, taki jak w starym kościele, piwnicy, nieogrzewanym strychu. Budynek jest parterowy i stary i sądzę, że ciągnie to z gruntu. Dla mnie to duży kłopot, choć nie jedyny w tej placówce. My szukamy miejsca w innej. Dlatego tu jestem, żeby poszukać opinii :) Jakie przedszkola polecacie?
wyślij odpowiedź

Autor: postronny 04.10.2012 19:41  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Delfinek
czytajac ten watek (przedszkola w Toruniu) odnosze dziwne wrtazenie, że tak naprawde w tym miescie jest tylko jedno liczace sie i zaslugujace na uwage przedszkole, jest nim Delfinek i moze 2-3 z aspiracjami. Zastanawiam sie dlaczego tyle wpisów i uwagi jest poswieconych Delfinkowi i wniosek nasuwa mi sie jeden. To jest bardzo dobre przedszkole posiadajace jeden feler, jest nim tak pieczołowicie przywoływany zapach czy jak sie niektórzy forumowicze wyrażaja smród. Konkurencja musi zieleniec z zazdrosci bo co bedzie kiedy ten feler zostanie wyeliminowany czego jako osoba postronna szczerze Delfinkowi życze. Tak nawiasem mowiac przedszkoli w Toruniu jest lekko liczac moze 50 moze wiecej. Skoro Delfinek jest taki beeeeee, to zamaist oddawac sie gdybaniu i analizowaniu sztuki budowlanej moze osoby niezadowolone skierowalyby swoja energie na poszukiwaniu innej placowki dla swoich pociech. Chyba że jest to w ich interesie zeby zniechecac nowych rodziców do tego przedszkola. Osoby rozsadne same sprawdza jak jest i czy im to odpowiada a te ktorym sie poprostu niechce beda ujadaly na forum jaki to Delfinek jest zły bo koleżanka mowila to co sama slyszala w kolejce w miesnym. Całe szczescie ze jest w miescie cala reszta idealnych przedszkoli, w ktorych dzieci nie choruja sa caly czas usmiechniete, dyrekcja spełnia najmniejsze zachcianki kazdego rodzica jest poprostu bajecznie...
wyślij odpowiedź

Autor: Bogna Zalewska, właściciel 05.10.2012 12:36  
dość
Szanowni Państwo,
jako właścicielowi Delfinka jest mi przykro, że tak negatywnie ktoś ocenia nasze przedszkole, zdziwiona jestem również, że tak często przewijamy się na forum. Dokładamy wszelkich starań by byli Państwo zadowoleni z opieki jak i z jakości świadczonych przez nas usług. Jeśli ktoś jest niezadowolony (wpis Mama z godz. 13,13) to chyba jesteśmy osobami dorosłymi, które mają odwagę cywilną by wprost wyartykułować swoje zdanie. Co do zapachu w Delfinku - cały czas trwają prace w celu jego wyeliminowania. Jeśli chodzi o przytaczaną szkodliwość - SAMA MAM 2 DZIECI W TYM PRZEDSZKOLU, i jak każda mama nie narażałabym swoch dzieci. Życzę Państwu byście znalezli przedszkole, które będzie w pełni odpowiadało wymaganiom.
wyślij odpowiedź

Autor: Mama 05.10.2012 12:51  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Delfinek
Po co tyle jadu? Stronniczy postronny. Każdy ma prawo wyrazić opinię na forum, a ja nie mówię o zasłyszanych plotkach, tylko o swoim doświadczeniu, bo mam tam dziecko. Szkoda przenosić, bo za rok już do zerówki damy, chyba w szkole. Ja napisałam wyżej, że szukamy właśnie dla dziecka miejsca w innym przedszkolu, ale mi zależy też na lokalizacji, blisko domu i pracy, bo późno kończę pracę i nie zdążę odebrać dziecka z drugiego końca miasta. Ten jeden feler, brzydki zapach, jest bardzo dokuczliwy i łatwo dostrzegalny i przynosi się go do domu. Napisałam też, że mam inne zastrzeżenia do tej placówki, ale nie chcę ich przywoływać, żeby nie robić komuś pod górę. Niech każdy wybiera za siebie. Odpowiedziałam tylko mamie, która pyta o zapach w Delfinku, że jest dla mnie nie do zniesienia. Innym widać nie przeszkadza.
Napiszcie gdzie na Rubinkowie lub w Centrum są dobre przedszkola.
wyślij odpowiedź

Autor: ANNA 05.10.2012 13:21  
DOBRE PRZEDSZKOLE
Polecam przedszkole Jaś i Małgosia na Donimirskiego.Jest tam dobra kadra ,pyszne jedzenie z własnej kuchni,nowy dobrze wyposażony budynek.Mój synek tam chodzi.Wiadomo wszędzie można doszukać się jakiś uchybień ale nie ma przedszkoli idealnych.Ogólnie polecam.
wyślij odpowiedź

Autor: D.E. 05.10.2012 16:09  
Niech pani zdradzi z jakiego przedszkola jest pani tak zadowolona, bo szukam czegoś pewnego dla dziecka. Polecano mi Jasia i Małgosię, ale widzę tu dużo krytyki i zaczynam się bardzo obawiać. Chciałabym by od początku chodziło do dobrej placówki i bym nie musiała zmieniać. Już ze żłobkiem się nacięłam. Może jeśli nie chce pani tutaj tego upubliczniać to odezwie się pani na tym forum, a ja wtedy podam pani jakiś prywatny kontakt mejlowy lub gg?
wyślij odpowiedź

Autor: mama Maćka 08.10.2012 23:30  
zajęcia dla przyszłych przedszkolaków
od października ruszyły zajęcia popołudniowe dla przyszłych przedszkolaków w przedszkolu na ulicy Gościnnej 8 w Toruniu, można sprawdzić jak dziecko reaguje i czy jest zainteresowane tymi zajęciami, bo pierwsze zajęcia są za darmo:-)
wyślij odpowiedź

Autor: Mama 09.10.2012 22:45  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Jaś i Małgosia
Polecam Punkt Przedszkolny Mali Odkrywcy
na Skódowskiej Curie 18
miła domowa atmosfera wiecej dowie sie pani na stronie http://www.maliodkrywcy.jcom.pl/
wyślij odpowiedź

Autor: Stumilowy las 10.10.2012 15:36  
nowe grupy
Informujemy Rodziców, że w związku z poszerzeniem oferty trwają u nas jeszcze zapisy do grupy przedszkolnej i żłobkowej. Zapraszamy na zajęcia adaptacyjne. www.stumilowylas-torun.pl
wyślij odpowiedź

Autor: mama b 16.10.2012 21:34  
Odp:Klub Maluszka Kłapouchy
czy są na tym forum rodzice, którzy mogliby podzielić się opiniami na temat przedszkola Flisaczek w Toruniu na ul Gałczyńskiego. Będę bardzo wdzięczna.
wyślij odpowiedź

Autor: Aleksandra Rojek 19.10.2012 21:10  
Odp:Stumilowy Las w Toruniu
Ależ Pani żałosna Pani Sylwio! Podobnie jak w wypowiedzi powyżej, mam nadzieję że Pani ulżyło!? Mój syn chodzi do tego przedszkola i jestem szczęśliwa z tego powodu! Bo jest tam naprawdę super! Niech ma Pani chociaż tyle odwagi i się podpisze swoim nazwiskiem, bo oczernianie innych jako anonimowa osoba jest łatwe! I jakie bezpieczne! Przykre, że są takie osoby jak Pani, które zieją zazdrością, zawiścią i nienawiścią!
wyślij odpowiedź

Autor: Kamila 21.10.2012 16:25  
Wesołe Żabki
Drogie Mamy - co sądzicie o klubie "Wesołe Żabki" na Koniuchach? Czy któraś z Was posyła (lub posyłała) tam swoje dziecko? Mieszkam w pobliżu, więc chcę tam zapisać swojego synka, ale nie słyszałam jeszcze żadnych opinii o tym miejscu. Mają fajną stronę internetową, ale szukam potwierdzenia, że w środku jest tak samo fajnie :)
wyślij odpowiedź

Autor: Anna K. 24.10.2012 15:45  
Odp:Odp:Stumilowy Las w Toruniu
Zgadzam się z opinią, że Stumilowy to świetne miejsce, na pewno nie jest to typowa przechowalnia dzieci, jak sądzi wiele mam na temat klubów malucha. Oddałam tam swoją córkę i jestem bardzo zadowolona, żłobek jest naprawdę profesjonalnie prowadzony, przy tym miłe panie, ciepła atmosfera. W przedszkolu też widzę, jak przychodzę po córkę, że dzieci stale coś robią, grają na instrumentach, tańczą, kolorują, wyklejają, lepią... korytarz aż roi się od ich prac! Nawet ogród jest tuż za domem! Czego chcieć więcej?
wyślij odpowiedź

Autor: karolina 27.10.2012 13:59  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Delfinek
Witam, mój syn chodził do żłobka delfinka 1,5 roku, od września chodzi do przedszkola nr 4. Przez ten czas dziecko bardzo zżyło się z ciociami i dzieciakami z grupy, Szkoda nam było rozstawać się z Delfinkiem, jednak ze względu na to, ze mieszkamy na podgórzu od początku zakładaliśmy, ze do przedszkola syn pójdzie bliżej domu i mojej pracy. Podczas tego 1,5 rocznego okresu kiedy syn chodził do żłobka nie miałam żadnych zastrzeżeń do opieki na dzieckiem. Jestem wdzięczna wychowawczyniom za troskę i serce, które włożyły w opiekę i wychowanie mojego synka.
Teraz mój syn jest w przedszkolu, ma już nowe koleżanki i kolegów,mówi, ze lubi nowe panie wychowawczynie, chętnie chodzi do przedszkola.Jednak widzę ze brakuje mu tej czułości,jaka panie w delfinku okazywały dzieciom -rano każdy maluch kiedy rodzic przyprowadzał go do sali był wyściskany, ukochany przez "ciocie" a teraz w p_kolu wygląda to zupełnie inaczej. Wychowawczynie bardzo syna chwalą, mówią "ze wszystko umie i wszystko wie". A ja wiem, ze w naukę "tego wszystkiego" (samodzielne jedzenie, obsługa w toalecie czy sprzątanie zabawek po sobie) olbrzymi wkład maja panie z Delfinka.
Dla mnie - matki ważne jest to, czy dziecko lubi swój żłobek (przedszkole) a nie to , ze MNIE przeszkadza zapach włosków dziecka po wyjściu z przedszkola.
Jeśli pani tak ten zapach przeszkadza to zamiast o tym pisać po prostu proszę zabrać stamtąd dziecko , chyba nikt siłą dziecka nie zatrzyma. W żłobku/przedszkolu najważniejsze jest to jacy są ludzie, którzy zajmują się pani dzieckiem przez te 8 czy 9 godzin dziennie kiedy pani jest w pracy.
Pozdrawiamy panią Halinkę i panią Zanete z grupy Krasnali
wyślij odpowiedź

Autor: Olga 27.10.2012 23:16  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Delfinek
No widzisz mamo a ty nic nie nauczyłaś swojego dziecka, zrobiły to za ciebie panie ze żłobka. Jaka z ciebie matka, jak ci nie wstyd? Wasza rola ogranicza sie tylko do urodzenia. Co za czasy, leniwe nieodopowiedzialne baby.
wyślij odpowiedź

Autor: Żłobkowa Mama 28.10.2012 12:50  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Delfinek
Te leniwe baby muszą iśc do pracy w tych trudnych czasach aby miec dach nad głową i co do garnka włożyc. To ze musimy zostawic swoje dzieci na 8-9 godzin to nie jest nasze "widzimisię" i każda mama sie cieszy gdy jej dziecko miło spędza ten czas na zabawie i nauce nowych umiejętności. To co mamy uczą swoje dzieci w domu to nie jest Pani sprawa Pani Olgo. Np Pani mama na pewno starała się nauczyc Panią kultury i szacunku do drugiego człowieka ale jej sie nie udało. Może złobek lub przedszkole było by tu skuteczniejsze. Niestety się juz nie przekonamy.
Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: M. 29.10.2012 10:50  
Pani Żanety i Haliny nie ma już niestety na Bukowej i dla mnie to zmiana na gorsze.
wyślij odpowiedź

Autor: M. 29.10.2012 11:25  
Do Olga
A pani to w jakich czasach żyje? Jakichś innych? Te "leniwe baby" najczęściej muszą pracować, a nie mają takie widzimisię... Nie można oceniać w ten sposób rodziców, choć faktycznie to ich rola, aby nauczyć dziecko samodzielności, to jednak kiedy nie mogą poświęcić mu całego swojego czasu, bo pracują, to fajnie gdy placówka czy ktoś do opieki uczy dziecko tego, co powinno umieć. Proszę nie być tak radykalną w ocenach i nie mierzyć wszystkich jedną miarą, bo krzywdzi pani wielu dobrych rodziców.
wyślij odpowiedź

Autor: karolina 30.10.2012 08:18  
Pani Olgo, żeby nie wdawać się z panią w dyskusje na pani poziomie odpowiem tylko tyle, że to jest forum , na którym rodzice wymieniają się opiniami na temat żłobków i przedszkoli a nie dyskusja na temat "czy lepiej oddać dziecko do żłobka czy zostać na wychowawczym. " to są indywidualne wybory i decyzje rodziców i nie sądzę , że ktoś w tej kwestii potrzebuje pani rady. Żegnam
wyślij odpowiedź

Autor: Stumilowy las 12.11.2012 15:53  
nowe grupy
Informujemy, że od stycznia poszerzamy naszą ofertę o nowe miejsca dla dzieci w grupach żłobkowych i przedszkolnych, zapraszamy na naszą stronę oraz do klubu na godziny adaptacyjne.
wyślij odpowiedź

Autor: Prowadząca zajęcia - Dorota 13.11.2012 21:11  
Zajęcia dla 2-3-latków w przedszkolu Jacek i Agatka (Kaszczorek)
Wasze dzieci szykują się, aby pójść do przedszkola, ale obawiacie się jak poradzą sobie w grupie, czy są gotowe do zabawy i nauki sterowanej przez nauczyciela? Jeśli chcecie to sprawdzić, spędzić aktywnie czas wspólnie z dzieckiem, nauczyć się zabaw do wykorzystania w domu oraz przygotowujących do edukacji przedszkolnej, potańczyć, pośpiewać, popracować nad motoryką ciała (w zajęciach ruchowych) i rączek (w pracach plastycznych), zobaczyć jak dziecko reaguje na rówieśników - to zapraszam na zajęcia w każdy wtorek po południu. Pierwsze zajęcia - traktowane jako próbne - są gratis. Więcej informacji na stronie przedszkola. Przedszkole ma też szeroką ofertę zajęć dodatkowych dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna Sz. 16.11.2012 07:07  
Pinokio
Mieszkam niedaleko przedszkola Pinokio na Reja w Toruniu, czy ktoś ma jakieś opinie na temat opieki nad dziećmi i kosztami miesięcznymi? Szukam przedszkola od przyszłego roku, a chciałabym w poblizu domu.
wyślij odpowiedź

Autor: Magda Wosztyl 06.12.2012 14:58  
Szukam pracy z dziećmi-pedagog
Witam . Jestem pedagogiem i filologiem, poszukuję pracy z formie niani lub wychowawcy w przedszkolu. Bardzo proszę o kontakt zainteresowane osoby. 884 838 018. Toruń.
wyślij odpowiedź

Autor: kasia p. 14.12.2012 15:31  
wolne miejsca
Czy jakaś mama wie może gdzie od stycznia są wolne miejsca dla malucha 1,5 roku? Może któraś poleca jakiś klub, tu tyle sprzecznych opinii...
wyślij odpowiedź

Autor: mama 15.12.2012 11:49  
Polecam Klub Malucha "Wesołe Żabki" na Koniuchach. Z tego, co wiem, w chwili obecnej mają jeszcze wolne miejsca, a przyjmują dzieci od roku do 3.lat. W środku jest bardzo kolorowo, "ciocie" są miłe, dużo wiedzą o każdym dziecku. No i nie raz widziałam, że dzieci nie chcą wracać do domu - dla mnie to dobry znak :) Odradzam natomiast Kłapouchego - mój syn był tam krótko, ale to wystarczyło, żeby skutecznie nas do tego miejsca zniechęcić. Złe opinie, krążące o tym klubie, mają w sobie dużo prawdy, niestety...
wyślij odpowiedź

Autor: aśka 20.12.2012 20:28  
opieka godzinowa
na czym polega opieka godzinowa czy trzeba być zapisanym wcześniej, czy można przyjść i zostawić dziecko od czasu do czasu na 2 godzinki?
wyślij odpowiedź

Autor: monika 15.01.2013 13:00  
PILNE!!!
Szukam przedszkola dla swojej córci od MARCA 2013-- córcia bedzie miec w kwietniu 2 latka. Siusia na nocniczek bez zadnego problemu. Prosze o pomoc.
wyślij odpowiedź

Autor: Asia 16.01.2013 08:35  
Odp:PILNE!!!
Polecam Stumilowy Las na Suwalskiej, ja zapisałam córkę w listopadzie i jestem bardzo zadowolona. Najlepiej poszukać na ich stronie www informacji.
wyślij odpowiedź

Autor: Karolina Stusińska 22.01.2013 15:28  
Klub Malucha Tęczowa Krainka

posiadamy jedno wolne miejsce dla dziecka od 1 do 3 roku życia, bez wpisowego
tel. 530 993 672, 607 384 250
wyślij odpowiedź

Autor: Karolina Stusińska 22.01.2013 15:32  
Niepubliczny Żłobek Nasze Misie
Zapraszamy wszystkie dzieci od 21 tyg. do 3 roku życia do nowego żłobka, przy ul. Inowrocławskiej 44 w Toruniu.
Całodzinna opieka miesięczna kosztuje 400 zł.

tel. 530 993 672, 607 384 250
wyślij odpowiedź

Autor: Judyta 26.01.2013 11:22  
kraina fantazji
Polecam krainę fantazji, żłobek moim zdaniem rewelayjny. Malo dzieci tylko 15w całym żłobku!! do tego 4 opiekunki (3 opiekunki i dyrektorak) wszystkie miłe i sympatyczne. Dzieci bardzo duzo spiewaja, tańczą wykonuja prace plastyczne prawie codziennie!indywidualne podejście do dziecka. w miare niskie czesne. bardzo dobra komunikacja rodzic wychowawca. Moje dziecko jest na etapie odzwyczajania od pieluchy i nie ma problemu, że np. panie muszą przebrac ją czasami kilka razy w ciagu dnia. córka uwielbia tam chodzic. w poprzednim żłobku było inaczej. I nie sugerujcie sie wyglądem żłobka na zdjęciach na stronie bo ja po obejrzeniu strony nie byłam przekonana, ale teraz po 6 miesiacach jestem na prawdę zadowolona z tego miejsca :)
wyślij odpowiedź

Autor: Mama A 07.02.2013 21:55  
Violinek na Poznańskiej
Polecam przedszkole Violinek w Toruniu na ulicy Poznańskiej 49. Dzieci bardzo lubią chodzic na zajęcia, rodzice w każdej chwili mogą zobaczyc, co się dzieje z ich pociechami. Poza tym oferta zajęć jest na tyle szeroka, że przedszkolaki się nie nudzą.Mają swoją stronę na facebooku, więc mozna zobaczyc, co się u nich dzieje. Zachęcam Mamy i Tatusiów.
wyślij odpowiedź

Autor: I.Spurka 18.02.2013 21:33  
klub szuka inwestora
Szukam wspólnika do prosperującego klubu. 516-138-654
wyślij odpowiedź

Autor: Dorota 27.02.2013 11:26  
Które przedszkole na Jakubskim?
Bardzo proszę o opinie rodziców, którzy mają lub mieli dzieci w przedszkolu Bajkowy Dworek na Lubickiej lub Violinek na Targowej (przy szkole), ewentualnie Bim Bam Bino.
wyślij odpowiedź

Autor: kinga 28.02.2013 20:49  
blondynka
Witam, jeśli mogłabym poradzić to zdecydowanie polecam Bajkowy Dworek. Przedszkole jest świetnie wyposażone, dobra kadra i fajne zajęcia dla dzieci. Znam dwójkę dzieci, które tam chodzą i rodzice są bardzo zadowoleni i dzieci, pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: olka 01.03.2013 11:36  
jakubskie
Violinek już nie jest na Targowej, tylko za wislą, w szkole hebrajskiej.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 02.03.2013 17:39  
Jacek i Agatka
Polecam przedszkole w kaszczorku "Jacek i Agatka". Bardzo przyjemna i profesjonalna kadra, małe grupy i smaczne jedzonko. Panie wychowawczynie zawsze chętnie udzielają informacji na temat tego co działo się danego dnia. Poza tym galeria zdjęć na stronie internetowej jest prowadzona rzetelnie i na bieżąco (wydarzenia przedszkolne i jadłospis).
wyślij odpowiedź

Autor: mama i tata 12.03.2013 18:53  
delfinek
polecam delfinek na Bukowej zarówno przedszkole jak i żłobek! :D may dziecko w żłobku i w przedszkolu!jesteśmy bardzo zadowoleni!!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Matylda 22.03.2013 11:46  
Bim Bam Bino
Czy ktoś ma może jakieś spostrzeżenia dotyczące przedszkola Bim Bam Bino z Szosy Trzeposkeij? Będę bardzo wdzięczna.
wyślij odpowiedź

Autor: Marta i Staś 10.04.2013 19:39  
przedszkole montesori
Czy ktoś słyszał coś o przedszkolu montesori w Toruniu? Czytalam o tej metodzie w necie i chyba chciałabym wysłać tam mojego Stasia, ale nie wiem czy nie jest za mały, bo ma dopiero 2,5...Znacie kogoś kto tam chodzi?
wyślij odpowiedź

Autor: Mama 2 letniej dziewczynki 15.04.2013 21:51  
Odp:zlobek kolo delfinka
kto Pani powiedział, ze to NORMA? kto napisal tą opinie? Pani z Delfinka? to nie jest norma, ze dzieci placzą! jak zabrałam córkę z Delfinka i zaprowadzilam za miesiac do innego żłobka, wcale nie płakała !!!!!!!!! Więc proszę nie pisać, że płacz dziecka to Norma !!! dziecko płacze, bo ma jakiś powód!
wyślij odpowiedź

Autor: mama do właścicicielki Delfinka piszącej tu opinie 15.04.2013 22:31  
Opinie właścicielki Delfinka na forum dla rodziców
c.d. Przeczytałam forum od pierwszego wpisu do ostatniego i stwierdzam, że 99% opinii o DELFINKU napisała sama właścicielka. Kto ma wątpliwości, niech się dokładnie wczyta w te opinie. Powtarzane słowa, struktury, forma wypowiedzi... Nieładnie ...
Jest to żenujące, tym bardziej, że to forum dla rodziców.

Prawda jest taka kochani, że trzeba obserwować swoje dziecko. Po jego zachowaniu będziemy wiedzieć, jaka jest opieka w danym przedszkolu/ żłobku. Zachowanie dziecka jest dla nas najcenniejszą informacją.
wyślij odpowiedź

Autor: Bogna Zalewska, właściciel 16.04.2013 11:06  
Odp:Opinie właścicielki Delfinka na forum dla rodziców
Szanowni Rodzice,
informuję, że nie robię wpisów na tym forum - jeśli są jakieś to się pod nimi podpisuję. Nie wiem skąd ten nagły atak na nasze przedszkole i żłobek, życzę jednak by znalazły Panie placówki, które będą w pełni wam odpowiadać - na szczęście na rynku jest ich sporo.
Pozdrawiam serdecznie.
wyślij odpowiedź

Autor: ktos 16.04.2013 17:13  
konkurencja nie spi
wzmożony ruch na forum oznacza niechybnie, ze zbliza sie termin zapisów do przedszkoli na nowy rok szkolny... na szczescie mam juz to za soba.
Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: RODZIC 17.04.2013 08:53  
Odp:Odp:Opinie właścicielki Delfinka na forum dla rodziców
Witam Pani Bogno Zalewska. Widzę, i tego też się spodziewałam, że bardzo szybko Pani odpisała na mój komentarz. Jak widać, miałam rację. Pozdrawiam i proszę już więcej nie pisać opinii jako rodzic. Niech wypowiadają się prawdziwi rodzice.
wyślij odpowiedź

Autor: Asia 18.04.2013 15:11  
nowy żłobek
W sierpniu otwarcie żłobka na ulicy Morcinka.
wyślij odpowiedź

Autor: Agnieszka Karnas 14.05.2013 14:05  
Wolne miejsca w Przedszkolu na Wrzosach
Witam.
Informuję, że posiadamy jeszcze trzy wolne miejsca w przedszkolu na rok 2013/2014.
Chętnych zapraszam do kontaktu.
Wszelkie informacje dostępne są na naszej stronie internetowej:
www.malywielkiswiat.pl
wyślij odpowiedź

Autor: Asia 29.05.2013 19:18  
Odp:nowy żłobek
http://www.zlobekbambam.pl
wyślij odpowiedź

Autor: karolina 07.06.2013 19:59  
Odp:Odp:Odp:Opinie właścicielki Delfinka na forum dla rodziców
do mama do właścicielki Delfinka i Rodzic: opinie/komentarze podpisane karolina i caroool dot. min. delfinka pisałam ja: Karolina Świerczyńska- mama Marcela "absolwenta" tego żłobka, który chodził do delfinka 1,5 roku.Proszę sobie jeszcze raz przeliczyć te procenty:) cyt."Przeczytałam forum od pierwszego wpisu do ostatniego i stwierdzam, że 99% opinii o DELFINKU napisała sama właścicielka".
wyślij odpowiedź

Autor: naughty 26.06.2013 14:42  
Odp:Odp:ALFIK
Syn chodzi do alfika i to nie prawda ze na 30 dzieci przypada jedna Pani. W kazdej grupie (próc typowej zerówki 6-7 latki) sa trzy panie. Dwie nauczycielki + 1 pomoc. W przedszkolu jest ciepło, syn wrecz nalegal zeby ubierac go wiosna w krótkie bluzeczki. Jesli jednak zbyt lekko sie ubrał a zrobiło sie w ciagu dnia chłodno to pani wysyłała go do szatni po bluzę. Wzane zeby zostawic jakies ubrania na zamianę. Jedzenie przepyszne, w przedszklu syn jada wszystko w domu niewiele (twierdzi ze nei tak dobre jak w przedszkolu). Zapisywalam syna jak mial pare meisiecy do alfika i naprawde nie załuję. Gdybym miala zapisac jeszcze raz to znowu wybralabym Alfik. W zyciu zaden klubik, a bron boze panstwowe przedszkole. Tutaj syn ma mnostwo zajec dodatkowych, ma mozliwosc posmakowania wiedzy z wielu dziedzin: pianino, chór, taniec, angielski i wiele innych których nie wymienie.
wyślij odpowiedź

Autor: Joanna 05.07.2013 10:34  
Nabór do żłobka
Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęliśmy nabór do nowego żłobka w Toruniu.
Żłobek zlokalizowany będzie przy ulicy Morcinka w wydzielonej części Gimnazjum nr 21.

Uwaga!
Powstanie 15 miejsc dla dzieci z roczników 2011 i 2012.

Zachęcamy do kontaktu mailowego i telefonicznego.
biuro@zlobekbambam.pl
531 613 380
wyślij odpowiedź

Autor: Asia 24.07.2013 12:40  
Odp:promyczek
Czy znalazła Pani jakąś informację na temat Promyczka na Moczyńskiego?
wyślij odpowiedź

Autor: anula 25.07.2013 19:42  
Odp:Odp:promyczek
witam

dawałam tam synka....i już nie daje..poza tym ze ladnie wygląda z zewnatrz i w srodku to nie wszytsko.
Panie maja nakaz od dyrekcji szczedzic na wszystkim na jedzeniu, na kredkach, kartkach itd.
chociaż Pani dyrektor zapewniala jak to cudownie i dużo wszystkiego jest
to jest przedszkole przeniesione z pck
wyślij odpowiedź

Autor: Nina 29.07.2013 11:49  
Mikołajek
Jakieś doświadczenia?
wyślij odpowiedź

Autor: Dorota Bartnicka 07.08.2013 09:30  
Zapisy do Punktu Przedszkolnego ,,U Pani Kotki"
Witam wszystkich rodziców zainteresowanych zapisaniem swoich dzieci do przedszkola w r.2013/2014.Proponujemy jeszcze zapisy do miejsca , w którym dzieci poczują się bezpiecznie.Zapewniamy profesjonalna opiekę,całodzienne wyżywienie, zabawy i gry planszowe , zajęcia logopedyczne , terapie pedagogiczną , rytmikę i j.angielski.
Dla rodziców 1x dziennie kontakt z dzieckiem na skype , a dla zainteresowanych i w zależności od potrzeb wspierające warsztaty tematyczne.Polecamy
W samym sercu toruńskiej Starówki ,,U Pani Kotki"
tel.516-022-041
wyślij odpowiedź

Autor: marta 25.08.2013 09:19  
butterfly
Witam szukam opinii na temat przedszkola butterfly. Moze ktoś ma tam dziecko i mógłby się podzielić swoimi spostrzeźeniami.
wyślij odpowiedź

Autor: Mama przedszkolaka 29.08.2013 17:10  
przedszkole nr 12 ul.Złota Toruń
Witam serdecznie, jestem mamą jednego z trzyletnich przedszkolakow stawiajacych swoje pierwsze kroki w przedszkolu na zlotej w Toruniu, ciekawa jestem opinii rodzicow po pierwszych dniach adaptacji.
wyślij odpowiedź

Autor: Alina 09.09.2013 18:47  
promyczek na moczyńskiego
odradzam rodzicom promyczek na moczyńskiego. na kiepsko działającej stronie internetowej informacje o zajęciach dodatkowych, których nie ma. w ramach czesnego jest rytmika i logopeda. oszczędzanie na wszystkim. podwyżki ze względu na ceny żywności, a stawka żywieniowa stoi w miejscu. przedszkole zapewnia dobrą opiekę, ale jest nieatrakcyjne dla dzieci. za każde wyjście trzeba dodatkowo płacić. zestawiając z cenami innych przedszkoli - jedno z gorszych w toruniu.
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa 09.09.2013 18:57  
Odp:Odp:Odp:promyczek
zgadzam się w 100 %.
wyślij odpowiedź

Autor: tata 09.09.2013 21:46  
Violinek
Jedzenie ok. Placu zabaw brak, ale dzieci wychodzą na świeże powietrze często i mają tam ciekawe zabawy. Sale ładne i dobrze wyposażone. Brakuje rolet, co powoduje że sale szybko nagrzewają się i panuje w nich wysoka temperatura i zaduch tym bardziej że pomieszczenia te są w 50% oszklone. Co do opieki nad dziećmi to o tym duzo można pisać a tak w skrócie to najlepsza jest ciocia Magda - świetnie prowadzi zajęcia z dziećmi no i dzieciaki ją bardzo lubią. Dzieci muszą być samodzielne. syn często sam wychodzi do toalety bez nadzoru :( Po podziale na grupy w grupie dzieci młodszych brakuje jednej cioci. Jest tam ciocia Violetta, ale czesto panuje tam chaos a bycie menadzerem, dyrektorem i pełnoetatowa przedszkolanka to za duzo jak dla jednej osoby! mamy nadzieję że Pani dyrektor dotrzyma słowa i zatrudni do pomocy osobę, bo jednoczesne odbieranie telefonów i prowadzenie zajęć i planowanie tysiąca innych spraw, ktore trzeba załatwić nie jest możliwe.
wyślij odpowiedź

Autor: Ania 10.09.2013 08:56  
Złota
Ja jestem bardzo niezadowolona z przedszkola na ul. Złotej...nie podobają mi się metody wychowawcze w tym przedszkolu, mało profesjonalna kadra, która po pierwsze powinna być "odmłodzona" jeśli chodzi o opiekę nad trzylatkami ( są zbyt ruchliwe, żeby 60 letnia babcia za nimi latała, a dzieci jest dwadzieścioro pięcioro przecież). Współpraca o której mówią dotyczy oczywiście jednej strony (rodzica wobec placówki). Moje dziecko bardzo chętnie uczestniczyło w zajęciach z obcymi osobami,ja lub mąż mogliśmy zostawić dziecko w różnych punktach pomocy w opiece nad dzieckiem. Obecnie nie mogę jechać nawet w stronę przedszkola bo dziecko zaczyna płakać oprócz tego siusia w nocy czego nie robiło, przed przedszkolem wymiotuje, jest agresywne i nie chce zostać nawet z babcią, którą tak uwielbia... Jednym słowem straciło najmniejsze zaufanie do dorosłych...może to tylko w mojej grupie było tak nieciekawie z opieką, i nie chce oceniać reszty kadry...ale obecnie szukam innego przedszkola...Boję się tylko, że dziecko jest już tak przerażone perspektywą przedszkola, że nabawi się nerwicy i będziemy musieli odłożyć przedszkole na jakiś czas. Jeśli chodzi o to co jest przyczyną takiego stanu rzeczy to stwierdzamy iż: zmuszanie do leżakowania bądź siedzenia (kiedy to dziecko nie chce spać) na krześle przez ok 2 godziny ( bo tyle ok trwa leżakowanie 11:30-13:30) oraz karcenie dziecka po za klasą ( pani wyprowadza dziecko z sali i strofuje je w sposób agresywny). Naszym oczekiwaniom nie podołali i tyle...każdy ma inne...ja opisuję swoje wrazenia.
wyślij odpowiedź

Autor: Małgorzata 20.10.2013 23:13  
Kraina Fantazji
Polecam ten żłobek. Mój synek chodził tam 2,5 roku i byłam zadowolona. Dziecko było dopilnowane, nauczyło się tam wiele, Panie poświęcały mnóstwo czasu i uwagi dzieciom. Jak mój syn tam chodził były aż cztery Panie a dzieci chyba 15, przez to tez długo czekaliśmy na miejsce żeby tam sie dostać. placu zabaw nie było, ale dzieci spacerowały m.in do lasu. Jak przychodziłam po syna i on spał to mogłam wchodzić do sypialni i go zabrać. Teraz chodzi do przedszkola i niestety już nie jest tak fajnie jak w tym żłobku.

wyślij odpowiedź

Autor: JOANNA 31.01.2014 13:20  
KOCI ŁAPCI
Polecam klubokawiarnię dla dzieci i rodziców KOCI ŁAPCI przy ul.Przy Skarpie 10c w Toruniu.Można tam miło spędzić czas przy dobrej kawie z koleżanką,a dzieciaki w tym czasie świetnie się bawią.POLECAM.
wyślij odpowiedź

Autor: Sandra 17.03.2014 11:16  
Szukam pracy
Witam
Jestem absolwentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na UMK, obecnie studiuję na 5 roku opiekę i wsparcie społeczne. Swoją przyszłość wiążę z pracą z dziećmi. Jestem osobą odpowiedzialną, sumienna i kreatywną. Chętnie podejmę się pracy, jako wychowawca, opiekun w Toruniu lub okolicach. Jeśli potrzebują Państwo takiej osoby, to bardzo proszę o kontakt mailowy: myszka15-dudus@wp.pl
Z poważaniem
Sandra
wyślij odpowiedź

Autor: Michał 26.03.2014 21:49  
Witam.
Podpowiem, gdzie na pewno nie należy oddawać swojego dziecka. Mam na myśli Przedszkole Niepubliczne "Promyczek". Moja 3-letnia Córeczka chodziła tam tylko przez 2 tygodnie. Tamtejsze standardy:
- dzieci (w tym trzylatki) za karę wyciągane są siłą do innej (obcej) grupy już od początku swoich dni w tamtym miejscu, którego nie nazwę przedszkolem,
- takie małe dzieci są jeszcze mało samodzielne i to żadna nowość, lecz nie dla pań, które nawet nie sprawdzają czy dziecko skutecznie podtarło sobie pupę. Skutek - często obficie rozmazana i zaschnięta kupka w majteczkach,
- przez 2 tygodnie pobytu w teczce na prace plastyczne nie znalazła się ani jedna taka praca,
- jadłospis to jedno, a rzeczywistość to drugie.

Jeśli nie kochasz swojego dziecka, to zapisz je tam, bo ono na pewno tego pożałuje.
wyślij odpowiedź

Autor: Monika 14.04.2014 14:08  
Przedszkole promyczek
Dziękuję za opinię bo chciałam tam posłać swoje 2, 5 letnie dziecko. Najwidoczniej jest tam dużo chętnych bo nie mam już miejsc na ten rok. Czy faktycznie aż tak fatalnie? bo moja sąsiadka sobie chwali
wyślij odpowiedź

Autor: Marta Kuś 15.05.2014 09:59  
Odp:Violinek
Zdecydowanie popieram ten komentarz i rowniez nie widze mozliwosci pelnienia jednoczesnie funkcji dyrektora,menagera,wychowawcy..itd.Rowniez razacy jest dla mnie fak,iz dzieci ponizej 3 roku zycia wychodza same do toalety,bez zadnego nadzoru,a nawet sredniego zainteresowania, Droga Pani Dyrektor,wiecej wyobrazni!
wyślij odpowiedź

Autor: Sprtowy Miś 28.07.2014 18:56  
Przedszkole Sportowy Miś w Gminie Łubianka
Nowe niepubliczne Przedszkole Sportowy Miś w Gminie Łubianka
Całodzienna opieka nad dziećmi w godzinach 7.00 - 16.00 (z możliwością wydłużenia czasu pracy 6.00 - 17.00)
Dzieci w grupach 2,5 / 3 / 4 i 5 lat (zerówka)
Wyżywienie (Śniadanie - II Śniadanie - Obiad - Podwieczorek)
Zajęcia edukacyjne oraz zajęcia dodatkowe (plastyczne / cyrkowe / sportowe / języki obce / karate / tańce / logopedia)

2,5 / 3 / 4 - latki cena 200 zł
Przeczno - świetlica wiejska

5 latki "zerówka"
Szkoła Podstawowa w Pigży cena 100 zł
godziny 7.00 - 17.00

www.sportowymis.pl
tel. 609 62 61 60
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko: