MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

FORUM NAUCZYCIELSKIE

Forum > FORUM NAUCZYCIELSKIE > Dziecko onanizuje się
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: stażystka 11.10.2006 21:09  
Dziecko onanizuje się
Jestem na stażu w przedszkolu w grupie 4latków.I piszę, bo chciałabym się poradzić- sama za bardzo nie wiem jak się w takich sytuacjach zachować,co powiedzieć dziecku,żeby moje słowa nie odbiły się na jego przyszłym życiu.

I sprawa - chłopczyk z grupy 4 latków notorycznie onanizuje się,co powinnam zrobić w takiej sytuacji,co powiedzieć?

II sprawa- przyłapano dwie dziewczynki na tym,że nawzajem dotykały się po narządach płciowych.

III sprawa- znów inna dziewczynka powiedziała mi,że jej starszy brat dotyka ją po narządach płciowych i...zademonstrowała jak ją dotyka...Powiedzieć o tym komuś?

Właściwie te sprawy trochę mnie przerastają,bo nie wiedziałam,że w grupie 4 latkow natrafię na takie problemy...

5 października 2005
wyślij odpowiedź

Autor: natala 11.10.2006 21:10  
kłopot

jeśli dzieje się coś niedobrego z dzieckiem należy zgłosić to nauczycielce, chociaż sądzę że w tym przypadku ona powinna to zauważyć wcześniej . I zainteresować sprawą psychologa przedszkolnego.
wyślij odpowiedź

Autor: Elżbieta 11.10.2006 21:11  
Miła młodsza koleżanko.

Mam za sobą wiele lat pracy i z dużo doświadczenia własnego. Jestem przekonana, że nie można patrzeć na to co doświadczają kilkuletnie dzieci oczyma człowieka dorosłego z ukształtowaną seksualnością. Zachowania tych maluchów nie mają bowiem podłoża seksualnego, a jedynie poznawcze jak w przypadku II i III. Dzieci muszą poznać własne ciała i porównać je z innymi. To jest naturalne zaspokojenie ciekawości po czym przechodzą do zabaw i porządku dziennego. Zatem nie należy z tego robić sensacji albo straszyć lub karać. Po prostu dyskretnie skierować uwagę dzieci na inne sprawy lub wytłumaczyć bardzo prosto to co chcą poznać.
Przypadek I jest inny. Co kilka lat mam dziecko które w dogodnych momentach dotyka narządy. Częściej dotyczy to chłopców, ale także dziewczynki. Dzieci te w mojej ocenie miały najczęściej problemy emocjonalne wynikające z niedostatku miłości rodziców. Widzę to jako poszukiwanie miłych doznań, lecz nie seksualnych. Oczywiście starałam się pomagać dzieciom we współpracy z rodzicami. Czasami wystarczyło kilkanaście dni, a czasami wiele tygodni. Głównie terapia to zajmowanie się nim i zainteresowanie dziecka innymi sprawami. Czasami konieczna była pomoc specjalisty i środków medycznych.

6 pa+dziernika 2005
wyślij odpowiedź

Autor: aldona 04.11.2006 23:29  
Odp:Miła młodsza koleżanko.
Z całym szacunkiem dla Twego doświadczenia Droga Koleżanko. Dziecko mówi pani, że jej starszy brat dotyka je po narządach płciowych a ty jej radzisz, by nie poruszała tego tematu, bo to jest normalna rzecz - bez względu na to, czy jest starszy o rok, dwa, pięc, czy w tym samym wieku nie należy tego pozostawić i nikomu nie mówić.Litości.
wyślij odpowiedź

Autor: Elżbieta 06.11.2006 22:32  
Odp:Odp:Miła młodsza koleżanko.
Istotą mojej wypowiedzi była sugestia aby w przypadkach oglądania przez małe dzieci swoich rówieśników nie widzieć cech seksualnych, a jedynie potrzebę zaspokojenia ciekawości. Dziecko w pewnym momencie zauważa różnice w budowie ciała i po zaspokojeniu ciekawości nie wraca do tego. Dorośli i opiekunowie wiedząc o tym nie robią z tego powodu sensacji, ani nie karzą dzieci, bowiem działanie takie wywołać może odwrotne od oczekiwanej reakcje dziecka.
wyślij odpowiedź

Autor: Dorota Klitgaard 26.01.2007 11:03  
Miła młodsza koleżanko
Ja popieram koleznke z doswiadczeniem(ktorego mi bak,niestety).Calkiem normalnym zachowaniem u malych dzieci jest zainteresowanie wlasnymi badz cudzymi organami plciowymi.Poznawanie siebie poprzez dotykanie jest rowniez normalne.Aczkolwiek,poruszylabym temat i porozmawialabym badz wyjasnila dzieciom na czym polega roznica pomiedzy nimi.Nie ma co sie denerwowac,ani tymbardziej karac dzieci tylko dlatego ,ze probuja zaspokoic swoja ciekawosc.
Wydaje mi sie ,iz mozna rowniez porozmawiac z rodzicami,aby na spokojnie wyjasnili dzieciom.Prosze tylko nie robic z tego wielkiego zamieszania.Dzieci wyczuwaja bardzo szybko,ze cos jest nie tak.
wyślij odpowiedź

Autor: Magda 01.02.2007 22:05  
spostrzeżenie
Jestem jeszcze na studiach ale i nawet ja wiem, że u dzieci w wieku przedszkolnym to norma jeśli dziecko dotyka swoje narządy i porównuje z innymi dziećmi. Nie należy dać odczuć, że robi źle i że zostanie ukarane tylko delikatnie zwrócić uwagę i nie tłumaczyć zbyt wiele. Dziecko jest ciekawe siebie czasem gdy napotyka przez przypadek narządów czuje przyjemnosc dlatego robi to nadal. Czasem poprostu che zwrócić na siebie uwagę z różnych przyczyn!
wyślij odpowiedź

Autor: Monik 22.02.2007 21:24  
Odp:Dziecko onanizuje się
Pracuję juz parę lat i jesli chodzi o I i II sprawę to gadzam sie z Elżbietą. Zachowania takie u dzieci w tym wieku nie mają podłoża seksualnego. Jeśli chodzi o trzeci przypadek to niezwłocznie dowiedziałabym sie ile ten brat ma lat? Oczywiście ten wiek ma tutaj istotne znaczenie!
wyślij odpowiedź

Autor: lena awe 08.10.2007 16:27  
pedagog
ja również jestem zdania,że dzieci w wieku przedszkolnym porównują swoje ciala,oglądają je.mam tylko pytanie,czy zadaniem pedagoga jest rozmówka w tej sprawie z dziećmi,czy zadaniem pani z zerówki?bo ja myśle,ze jej!
wyślij odpowiedź

Autor: stazystka 09.10.2007 09:45  
Onanizowanie się w przedszkolu i w domu
W mojej grupie 4 latkow zauważyłem,ze jedno z dzieci kładzie się na podłodze i mocno siskająć uda onanizuje się .Robi się przy tym czerwone i takie stany pojawiają się kilka razy w ciągu dnia.Rozmawiałam z matką tej dziewczynki i ona zauwazyła, ze dziecko zachowuje się podobnie w domu.Podczas takiej sytuacji staram się odwrocić uwagę małej, ale ona po pewnym czasie zaczyna robic to samo.Co robić?
wyślij odpowiedź

Autor: ann ze 15.04.2008 06:23  
Dotykanie przez starszego brata lub inna osobe
Gdy mialam ok 5 lat, moze 6 to moj wujek ktory mial ok 13 dotykal mnie, itd. Seks to za duze slowo ale wplyw jaki to na mnie wywarlo byl okrutny. Pamietam to do dzis a mam 35 i trojke dzieci i moze przez to rozpamietuje to jeszcze bardziej. Mozna powiedziec ze mam to w psychice bardzo zakorzenione i czasem nie moge sobie z tym poradzic. Mysle ze nalezy powiedziec o tym rodzicom BEZWZGLEDNIE!!! i moze jakis psycholog wymarze temu dziecku to z pamieci.
wyślij odpowiedź

Autor: Maria 17.04.2008 07:35  
Odp:Miła młodsza koleżanko
Widzę, ze nie rozrózniacie dwoch podstawowych rzeczy! Czymś innym jest zaspokajanie ciekawości i ogladanie przez dzieci swoich narządów, a czymś innym onanizowanie się!O ile to pierwsze nie jest grozne, o tyle onanizowanie się, draznienie swoich narządów płciowych w celu uzyskania zadowolenia ( dziecko w tym czasie sapie, robi się czerwone, sprawia wrażenie nieobecnego )jest bardzo niebezpieczne dla psychiki dziecka,
i uwazam, że jezeli macie taki problem, to nalezy zwrócić się z tym do psychologa, bo utrwalenie takich nawyków jest bardzo niebezpieczne u dziecka, zwłaszcza w pozniejszym okresie!
wyślij odpowiedź

Autor: Anka 16.07.2008 15:34  
TERAZ JESTEM WYSTRASZONA
opiekuje sie córka kuzynki mała ma 1.5 roczku
i zauważyłam że mała leżąc na podłodze na brzuszku ma wsadzone rączki miedzy nóżki i rytmicznie porusza kuperkiem jest przy tym nieobecne sapie i sie czerwieni i wywala oczy...
jestem przerażona bo nie wiem jak o Tym powiedzieć Kuzynce a tym bardziej nie wiem jak sie zachować wobec Małej
raz jej przerwałam to jakieś 10 minut później powróciła do...
wyślij odpowiedź

Autor: Elżbieta 16.07.2008 20:08  
Odp:TERAZ JESTEM WYSTRASZONA
Nie ma co się wstydzić. Dzieci małe nie mają doznań i odczuć seksualnych !!!!!!!!!! , a dziewczynka jedynie znalazła przez przypadek miejsce uwrażliwione i je pobudza. To się zdarza często i mija. Proponuję dziecku w takiej sytuacji odwracać uwagę, potulić, dać maskotkę, pośpiewać, głaskać. Po kilku dniach zapomni, a jeśli będzie problem porozmawiać z pediatrą i pomoże. Dziecko potrzebuje stale ogromnej ilości czułości, tulenia, pieszczot i trzeba to zapewniać, inaczej szuka alternatywnych bodźców które nie pomagają, a sprawiają napięcie i wysiłek.
wyślij odpowiedź

Autor: Dorota 04.08.2008 04:49  
wydaje się ,że czasem nie tylko brak zaspokojonych potrzeb emocjonalnych ma wpływ na takie zachowanie dziecka!
Mój syn rozpocznie teraz naukę w pierwszej klasie .
Przyłapałam go kilkakrotnie na dotykaniu swoich intymnych miejsc. Gdy podejmowałam na ten temat rozmowę zawsze sprytnie zmieniał temat i próbował odwrócic moją uwagę od tej sytuacji!
Oboje z mężem okazujemy mu bardzo dużo uczucia. Jest naszym jedynym dzieckiem .Dostaje dużo uwagi i zainteresowania.Jak mam reagowac w takiej sytuacji?
wyślij odpowiedź

Autor: Lena 23.09.2008 14:05  
POMOCY !!!! POMOCY!!!!
Jestem mamą 4-letniej Mrysi. Od pewnego czasu mala onanizuje się -robi to w ten sposób, że siada na kszesełku i kręci dupką. Nie wiem jak mam z tym walczyć, wiem że nie mogę kszyczeć i ją za to karcić ale często nie wytszymuję . Czy ktoś wie jakie oprócz tłumaczceń i odwracania uwagi są na to inne sposoby. Jakaś Pani napisała, ze są na to jakieś środki farmakologiczne.......
wyślij odpowiedź

Autor: lena 23.09.2008 14:09  
Czy mogłaby Pani napisać coś więcej o pomocy takim dzieciom przez specjalistę? To znaczy do jakiego lekarza należy się udać- wielu pediadrów u których byłam nie powiedzieło nic specjalnego tzn. musi to samo minąć. Taka odpowiedż i rada za bardzo mnie nie zadawala.
wyślij odpowiedź

Autor: Jowita 23.09.2008 21:00  
brak czulosci? nonsens!
nie zgadzam sie z opinia ze dzieci onanizują się z powodu braku czulości. Moja 5 letnia corka juz dawno odkryła swoje intymne miejsca. lezac i np ogladajac bajke /lub tez przed zasnieciem/ sciska raczki miedzy nozkami. Probuje odwrocic jej uwage, z reguły pomaga. Jest jedynaczka, rozpieszczona, ja nie pracuje, poswiecam jej caly swoj czas, jest pieszczona, tulona, organizuje jej wiele zajec w domu /rysowanie, wycinanie, lepienie z plasteliny, malowanie, tanczenie, spiewanie i wiele wiele innych/ oraz dwa razyw tygodniu zajecia z rowiesnikami w domu kultury. Jest dzieckiem super rozwinietym, ma bogate slownictwo, uczy sie sama angielskiego, bo to ją ineteresuje, zna juz literki i potrafi nawet dodawac do pieciu. Jestesmy prawie caly czas razem, bardzo sie kochamy i na pewno nie brak jej czulosci ani pieszczot. I tak jest od zawsze, a mimo to czasem zdarza sie jej w taki sposob sprawiac sobie przyjemnosc. Musze jednak przyznac ze im starsza tym rzadziej. Przestalam na to reagowac i mysle ze jej to samo przejdzie. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Kazimierz Wójcik 03.11.2008 19:59  
Ped agog
Dołacz się do zabawy i zobacz albo się zawstydzą albo skorzystają. (ty też skorzystarz
wyślij odpowiedź

Autor: maj 14.11.2008 22:52  
to normalne
Z tego co wiem, a poruszalyśmy ta spawe wz psychologiem przedszkolnym, to onanizm u dzieci jest w wieku przedszkolnym czymś normalnym,juz drugi rok mam dzieci leżakujace, ja zawsze w każdej grupie zdaża się dziecko "dogadzające sobie" na odpoczynku. Psycholog radzil, zeby nie upominać dziecka, ewentualnie spokojnie poglaskać poglowie i powedzieć " odpoczywaj kochanie spokojnie", mój syn też od czasu do czasu dotyka się tam (ma 3,5 roku) a jest na tyle naiwny w tym co robi, że kiedys powiedzial do mnie" zabacz siusiak teraz jest duży". normalna spawa, ale co do sytuacji z bratem, to zrobiłabym wywiad ile ma lat, to naistotniejsza informacja.
wyślij odpowiedź

Autor: hela 05.02.2009 21:13  
prośba o rade
mam 5 letnią córke która się onanizuje od urodzenia.teraz się to nasila jestem przerażona
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 07.02.2009 18:26  
Odp:prośba o rade
Wiele rad jest wyżej. A ja proponuję porozmawiać z dobrym pediatrą jeśli nie dadzą skutku różne formy szczególnej troski, miłości oraz tulenia i różne formy kierowania uwagi na inne sprawy.
wyślij odpowiedź

Autor: grazyna szymanbska 23.02.2009 18:59  
nic nie jest normalne co dlugotrwale................
pracuje w przedszkolu od 2o lat.mam spory bagaz doswiadczen. dzieci od zawsze byly ciekawe swiata, siebie itp itd....ale tylu przypadkow onanizowania sie co w ciagu kilku ostatnich lat pracy nie widzialam. odwracanie uwagi jest "lekiem" krotkotrwalym - dzieci do tych czynnosci notorycznie powracaja. sa "wylaczone" z funkcjonowania grupy, wzrok nieobecny, brak skupienia, czesto milczace i izolujace sie.Dlugo by opisywac...cos jest nie tak ze przypadki te mnoza sie....i blagam nie mowmy o normalnosci bo tak jest najlatwiej - wtedy nie ma problemu.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna nauczycielka 23.02.2009 21:41  
Odp:nic nie jest normalne co dlugotrwale................
Masz gorszy okres. Ja istotnego zwiekszenia takich przypadków nie widzę. Faktycznie kilkanaście lat temu było znacznie mniej dzieci "onanizujących" się. Moim zdaniem to skutek pozostawiania dzieci przez rodziców w domu samym sobie i skupianiem się na pracy, telewizji itp. Dziecko potrzebuje opieki, milości i interesowania się nim. Jeśli dominuje wyłącznie opieka dziecko szuka i znajduje, a potem stymuluje sytuacje które je pobudzają. Trudno uwierzyć w to że rodzice nie widzą i nie wiedzą. Jeśli tak jest to tym gorsze świadectwo i potwierdzenie wcześniejszej tezy. Jeśli zaś widzą i nie potrafią pomóc winni zwrócić sie o poradę do pediatry, bo szkoda tych dzieci, tracą bowiem wiele szans optymalnego rozwoju. Może więc mocniej inicjować z rodzicami rozmowy o swoich obserwacjach.
wyślij odpowiedź

Autor: jaan 06.03.2009 17:21  
podobno...
...pomaga rozmowa, o tym, że niektóre zachowania są intymne i nie można tego robić przy innych-porównać z robieniem siku tylko w toalecie itd. aczkolwiek nie wiem czy to dobry pomysł, bo może potem dziecko rzeczywiście będzie się masturbowało tylko w ukryciu i nawet nie zauważymy problemu...?
wyślij odpowiedź

Autor: mama 23.03.2009 21:20  
30 -latka
witam. czytam i nasunęły mi się wspomnienia z dzieciństwa. i szkoda, że nie trafiłam wtedy na doświadczonego i mądrego nauczyciela.
Kiedy chodziłam do przedszkola (wiek mi nie znany) pokazywałam chłopcu moje narządy. koleżanka na mnie naskarżyła i pani nauczycielka zdjęła mi majtki siłą ciągnęła i pokazywała moją gołą pupe we wszystkich grupach. pamiętam jak się jej wyrywałam i płakałam a byłam zawsze ugrzecznionym dzieckiem.
Błagam nie róbcie tego. Mam już latek sporo, ale ciągle to pamiętam. a rodzicom powiedziałam dopiero nie dawno, bo jako dziecko się wstydziłam, bo robiłam "coś złego".
szoda, że nie wiem jaka to była pani, bo chętnie bym się do niej wybrała.
wyślij odpowiedź

Autor: zszokowana 18.04.2009 17:21  
30-latka
nie miesci mi sie w glowie ze mozna tak upokorzyc i osmieszyc dziecko...............
wyślij odpowiedź

Autor: asha 21.04.2009 23:31  
mój 4 letni synek również się onanizuje
niestety zachowania te nasilają się, my z meżem reagujemy spokojnie, dziadkowie tez zostali "przeszkoleni" choć nie było łatwo im to wytłumaczyć. Bardzo martwi mnie zachowanie opiekunki synka w przedszkolu, powiedział mi kilka razy,że kiedy tooo robi i sie zapomni pani ze złością mówi do niego Stachu, ostatnio powiedział,żę tak wyrwała mu wtedy rączkę spod kołdrerki,że uderzył sie w leżaczek, on odebrał to tak,że "pani uderzyła go o leżaczek", chyba zachęcę ta pania do poczytania choćby na tym forum,że źle postępuje...
wyślij odpowiedź

Autor: zabba 11.05.2009 09:56  
do jakiego specjalisty trzeba się udać z Takim dzieckiem?
wyślij odpowiedź

Autor: zabba 11.05.2009 09:58  
Odp:Onanizowanie się w przedszkolu i w domu
Mam ten sam problem z moją córką i nie wiem co robić. Prosze o pomoc, jakąkolwiek wskazówkę. Błagam!
wyślij odpowiedź

Autor: zabba 11.05.2009 10:05  
dokładnie, ja tez wolałam w wieku 2 lat mojego dziecka myśleć, że jej to przejdzie, ale ona ma teraz 6 lat, a jej pomysły w tym kierunku sa coraz bardziej wyszukane, jest to dziecko oczekiwane, kochane, tulone itd. mądre i inteligentne, a to jest "zwierzęce" i nie mogę na nia patrzeć w tym stanie bo bierze mnie obrzydzenie. Nie zamierzam dłużej czekać ,że to minie, bo to naiwne, nie minie, teraz może być już tylko gorzej jeżeli to zostawię.
wyślij odpowiedź

Autor: Jolanta Łysoń 02.06.2009 20:19  
4 latek obnosi się nagością i wkłada klocki do odbytu. czy to normalne?!
Pracuję w przedszkolu już 20 lat i pierwszy raz spotkałam się z takim zachowaniem dziecka, jak to miało miejsce w grupie u koleżanki. 4 latek obnosi się nagością i wkłada klocki do odbytu, czy to normalne zachowanie dla takiego wieku dziecka??!Co jest przyczyną takiego pobudzenia.
wyślij odpowiedź

Autor: Yuka 01.07.2009 21:33  
Odp:Odp:nic nie jest normalne co dlugotrwale................
Przeżywam dokładnie to samo. Lata lecą, a onanizowanie się 4-letniej córki wciąż nasila się. Odwracanie jej uwagi wywołuje w niej agresję. W tym momencie żadne odwracanie uwagi nie skutkuje, świat dla niej nie istnieje. Czy ktoś wie jak nazywa się środek farmakologiczny polecany na tę "przypadłość"? Proszę o radę.
wyślij odpowiedź

Autor: URszula Kubasiewicz 28.08.2009 13:59  
2 słowa od psychologa
Myślę, że onanizowanie się małych dzieci jest powodm czegoś: na przykład nudy, silnej potrzeby stymulacji i doświadczania wrażeń, silnego pobudzenie, czasem nadpobudliwości ruchowej. Dziecko czasem zajmuje się tym bo na przykład nie potrafi się sam bawić lub korzystać z jakichś zabwek czy sprzętów. Często też jest to objaw niepokoju. Myślę , że chodzi tu o odkrycie jaie potzreby zaspokaja sobie w ten sposób.czasem jest to silna potzreba poczucia własnego ciała i reagują w ten sposób dzieci tzw. podwrażliwe proprioceptywnie. Bywa, że onanizowanie się samo przechodzi, ale wzmacniane przez nieprawidłowe reakcje przechodzi w nawyk, który trudno zwalczyć. Prosze zgłosić się do psychologa, który nie tylko powie jak reagować, ale odkryje prawdziwą przyczynę takiego stanu rzeczy. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: andzia 15.10.2009 11:22  
Czy to jest normalne??
Moj syn, który ma 5 lat dotyka miejsca intymne swojej kuzynki o rok młodszej. Kilka razy przylapalam ich jak bawili sie pod kolderka rozebrani, lezeli na sobie i nawzajem sie dotykali. Nie wiedzialam co w takiej sytuacji zrobic?? Wytłumaczylam im ze tak nie wolno, ale sytuacja ciagle sie powtarza. Na dodatek teraz ma 3-miesieczna sistrzyczke i ciagle dotykal by jej miejsca intymne. Tlumaczenia nic nie pomagaja. Juz sama nie wiem co mam robic. Prosze o porade. Czy to wkoncu mu przejdzie??
wyślij odpowiedź

Autor: ewa stozynska 18.10.2009 17:42  
jak zareagowac?
Jestem mama 3,5 letniej Olivii.Nasz poblem polega na tym, ze moja corka jest obiektem zabaw seksualnych starszych kolezanek z przedszkola.Pani przedszkolanka zbagatelizowala moje uwagi, a problem pozostal nadal.Dodam ze dziecko mialo infekcje pochwy,rozmawialam z nia o nie pokazywaniu swoich czesci intymnych.Jej opor wywoluje agresje starszej kolezanki. Prosze o porade . dziekuje ewa
wyślij odpowiedź

Autor: kulisia 01.12.2009 23:54  
onanizm dziecięcy
Witajcie! Moja córka ma 4 lata i od 2 lat się onanizuje zaciskając nogi. Byliśmy z tą "przypadłością" u 3 psychologów. Wydaliśmy pieniądze i mówiąc w skrócie żadnej konkretnej rady nie otrzymaliśmy. Sugestie, aby nie reagować albo odwracac uwagę itd. można przeczytać w internecie. Trzeba sobie niestety powiedzieć, że nie ma specjalistów w tym temacie i nie ma literatury. Niestety.
Nie zgadzam się, że onanizm jest przejawem braku czułości. Córka jest jedynaczką i naszym "oczkiem w głowie".
Córeczka jest z pewnością dzieckiem bardzo ruchliwym, pobudzonym, lubi nowe wrażenia. Coś, co mało ją interesuje bardzo szybko zaczyna ją nudzić. Przy tym jest dziewczynką bardzo bystrą i wesołą.
Zaobserwowałam też pkresy pogorszenia i poprawy, kiedy zachowania te zdarzają się bardzo żadko, po czym znów się nasilają. I tak w kółko. Czy Wasze dzieci to również takie w gorącej wodzie kąpane typy?
wyślij odpowiedź

Autor: dzaga 09.12.2009 10:26  
dziecko udające stosunek
przyłapałam ostatnio 6latka udającego stosunek z dużo młodszym dzieckiem. 6latek oblizywał narządy młodszego, po czym udawał ruchy jakby uprawiał seks, następnie kazał sobie oblizywać. Poza tym ciągle pytał czy młodszemu jest fajnie. Proszę o poradę osobę która zna się na psychologii dzieci, nie wiem co mam o tym myśleć i o czym może świadczyć takie zachowanie.
wyślij odpowiedź

Autor: Andrzej Sampson 28.01.2010 23:44  
Wszystko jest w porządku
Oj ludzie rodzice przedszkolanki psychologowie jak tak was czytam słabość mnie ogarnia dzieci nie masturbują się z powodu nudy z powodu poznawania ciała dziecko jest istotą sensualną i masturbacja dziecka nie ma nic wspólnego z tych wszystkich waszych wypowiedzi dziecko masturbuje się bo sprawia mu to przyjemność i to nie jest nic nie normalnego nienormalne jest to że wy robicie z tego taką panikę ja moją pierwszą masturbacje co pamiętam to jak miałem 5 lat a ile wcześniej było nie pamiętam sam jestem wujkiem 5 letniego chłopca i 4 letniej dziewczynki obydwoje się masturbują tylko że każde osobno sposób na to nie ma bo nie trzeba na to sposobu to normalne Sposobu natomiast trzeba na to wasze panikowanie że na przykład Moja córka ma 4 lata i od 2 lat się onanizuje zaciskając nogi.Byliśmy z tą "przypadłością" u 3 psychologów i żaden psycholog nie dał na to konkretnej rady bo tak owej nie ma nie ma rady na coś co jest normalne jezu litości tak że przestańcie panikować jeżeli dziecko się masturbuje nie przerywajcie mu bo właśnie w taki sposób robicie mu krzywdę dajcie mu spokojnie dokończyć idzie do innego pokoju kuchni czy coś I najważniejsze Zrozumcie To Że To Jest Normalne
wyślij odpowiedź

Autor: Lala lalowata 09.03.2010 20:40  
No wiecie co
Robicie wielkie halo z masturbacji!
A wy to takie aniołki grzeczne byliście a co to seks to dopiero po 18-stce wiedzieliscie;). Heh ;)
wyślij odpowiedź

Autor: nauczyciel 09.03.2010 20:46  
Wszystko jest w porządku ?
Wszyscy się masturbują onanizują i to podobno normalne.Ohyda i bzdura.Sama jestem matką i nauczycielką od 22 lat i spotkałam się tylko raz z takim przypadkiem.Więc nie wypisujcie,ze to takie normalne.
wyślij odpowiedź

Autor: Małgorzata Pietrzak 11.03.2010 10:34  
idę jutro z córką do psychologa
Moja 4-letnia córka również onanizuje się od czasu do czasu . Robi to nawet podczas zabawy z rówieśnikami . Ostatnio układali z kolegą klocki , mała położyła się na brzuchu za jego plecami , tak aby jej nie widział i pocierała się o podłogę . Dlatego nie sądzę , że dzieci robią to tylko jak się nudzą , albo że chcą zwrócić na siebie uwagę .
Parę razy zdarzyło się jej to robić w przedszkolu podczas czytania przez panią bajek . Dzieci leżą wtedy w kółeczku na podłodze .
Dla świętego spokoju idziemy jutro na rozmowę do psychologa .
Napiszę jutro co nam doradził .
wyślij odpowiedź

Autor: Agata 10.05.2010 22:26  
Odp:onanizm dziecięcy
Witam
Mam 2,5 letnią córeczkę. Tak jak w opisach powyżej moja córeczka kładzie się na podłodze i rytmicznie porusza pupą, kiedy staram się odwrócić uwagę to staje się agresywna, prosi mnie aby ją zostawić lub ucieka do pokoju obok. Zaobserwowałam też ze robi to przez sen. Zastanawiałam się skąd takie zachowanie. Nie wiem czy moje przypuszczenia mają jakiś sens, ale może ktoś miał podobną sytuację.
Kiedy córka miała 2-3 miesiące przechodziła pieluszkowe zapalenie, jej wargi sromowe były odparzone, żaden krem nie działał, ktoś polecił mi toremtiol, i szczerze mówią tylko on pomógł, Niestety wargi sromowe nie były już potem pełne i jasne tylko lekko pofałdowane - pomarszczone i troszkę ciemniejsze. Potem córka musiała być szeroko pieluszkowana ze względu na problemy z bioderkami. Teraz kiedy otwarcie pielęgniarki mówią aby nie stosować sudokremu i tormentiolu u dziewczynek aż włosy mi się jeżą że nieświadomie sama doprowadziłam do takiej sytuacji, podejrzewam też ze pieluszki mogą podrażniać wargi. Czy komuś udało się wygrać tą walkę z onanizmem swojego dziecka??
wyślij odpowiedź

Autor: KJ 21.05.2010 13:57  
onanizowanie się dzieci
Onanizm dziecięcy wynika w większości sytuacji z tego, że podczas zabawy czy innej czynności, dotykając sfer intymnych- czują przyjemne doznania/odczucia. Dzieci nie znają terminów, którymi posługują się dorośli, toteż nie wiedzą, co właściwie robią, ale robią to- bo jest przyjemnie i można zająć trochę swój czas, poświęcony np. na zabawę. Często zastępują onanizmem chwile nudy, które dodatkowo są przyjemnie wypełnione.

Pamiętam swoją sytuację- gdy byłam w przedszkolu bardzo często zdarzało się, że z ciekawości zaglądało się w majtki kolegi/koleżanki. Była to zwykła ciekawość- dzieci nie widzą w tym nic zdrożnego, chodzi przede wszystkim, by potwierdzić różnice między chłopcem, a dziewczynką. Nie ma w tym ani źdźbła podtekstów seksualnych.
Co do onanizmu- jest to m.i. poznawanie swojego ciała. I nie zgadzam się z jedną z wypowiedzi, że dzieci nie osiągają ekstazy onanizując się w wieku 4 lat. Sama praktykowałam to od 4 roku życia i doskonale wiem, że mimo młodych lat- nie wpłynęło to destrukcyjnie na moje zdrowie, stan psychiczny etc.
Jeśli będziecie zawstydzać dzieci- robiąc wielkie halo z masturbacji- dziecko zacznie szukać możliwości bycia samemu, gdzie może oddać się onanizowaniu w spokoju (wolny pokój, łazienka, etc). Moim zdaniem jest to normalne doświadczenie, jedne dzieci przechodzą to bardzo wcześnie, inne później, ALE PRZECHODZĄ.
Jestem początkującym seksuologiem i wiem, że najważniejsza jest rozmowa z dzieckiem, mimo wszystko tłumaczenie co i jak i czemu się dzieje- pomaga.
Nie róbmy wielkiego problemu z masturbacji, wytłumaczmy dziecku, że jeśli bardzo chce to robić- niech robi z dala od równieśników, przedszkola, szkoły. Seksualność jest częścią nas samych, a zaprzeczanie i okłamywanie siebie samego, że masturbacja dziecka to wielki problem- jest błędem. My też zapewne byliśmy kiedyś ciekawi narządów płciowych i tego, co można z nimi zrobić.

Pozdrawiam
i życzę wytwałości :)
wyślij odpowiedź

Autor: KJ 21.05.2010 14:13  
Odp:Odp:onanizm dziecięcy
Nie jest to Twoja wina, gdyż bez względu na to, czy sama w tak młodym wieku podrażniałaś jej wargi sromowe pieluszką etc, nie wpłynęło to na "zaostrzenie" ani wystąpienie masturbacji. Dziecko ok 3 roczne nie pamięta, co się działo, gdy miało 2-3 miesiące.
Masturbacja w tym przypadku i tak by pewnie wystąpiła.
Nie da się wygrać walki z onanizmem swojego dziecka, jedynie można ją trochę złagodzić. Jeśli chcesz- najlepiej udaj się do psychologa, bądź seksuologa, zaleci on jakąś terapię.
Nie ma środków farmakologicznych skoncentrowanych na onanizowanie, jedynie mogą to być substytuty roślinne, które nieco zniwelują stan pobudzenia u dziecka.

Nie obwiniaj się- nie ma tu w ogóle Twojej winy. Dziecko to młody dorosły, który ma zakodowaną swoją seksualność i dąży do niej.
Wiadome jest, że córeczka będzie się gniewała, gdy będziesz jej przeszkadzać, bo jest to forma niezrealizowanego celu, do którego dążyła, a ktoś jej bezczelnie przerwał. Najlepszym sposobem jest poczekać w innym pokoju, aż skończy i porozmawiać z nią o tym.

Pozdrawiam!
wyślij odpowiedź

Autor: Jurek Stepniewski - Redakcja 23.05.2010 21:21  
Do KJ
Witam Panią,
Bardzo serdecznie zapraszam Panią do nawiązania kontaktu z redakcją. Będzie nam bardzo miło gdyby zechciała Pani zebrać swoje wypowiedzi do artykułu w dziale Rady i porady.
wyślij odpowiedź

Autor: zastanawiam się 03.07.2010 18:45  
zgadzam się z KJ
Dzieci w wieku przedszkolnym PRZEŻYWAJĄ ORGAZM podczas masturbacji, wiem to z doświadczenia.
Do tej pory zastanawiam się dlaczego dzieci w tym wieku w taki sposób rozładowują napięcie.
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka 04.07.2010 21:20  
Ja mam inny pogląd
Nie zgadzam się z tym,że trzeba poczekać aż dziecko skończy albo mu nie przeszkadzać trzeba natomiast zainteresować go czymś innym.Miałam w grupie chłopca, który na odpoczynku na kocykach przytulał się do dziewczynek, ocierał o nie . w innych sytuacjach wciągał dziewczynki za zasłony zasadzał na sobie i wykonywał wiadome ruchy.Gdybym nie pilnowała nie odciągała mogło dojść do tragedii bo niestety nie wystarczało mu to zaczął dziewczynkom wkładać ręce do majtek, następny krok to próba włożenia dziewczynce kredki do narządów płciowych.Kiedy słyszę o masturbujących się dzieciach to dostaję gęsiej skórki.
wyślij odpowiedź

Autor: mgr Arkadiusz Waszkowski 16.07.2010 18:51  
Zostawcie ich samym sobie
Przez zwracanie uwagi i tym podobne dzieci potem mają uraz do samych siebie i poczucie winy do końca życia. Nie powinno się ingerować w takie rzeczy.
Ingerencje mogą odbić się potem na sferze seksualnej. Takie zachowanie jest normalne.
wyślij odpowiedź

Autor: Ewcia82 17.09.2010 12:34  
:((((((((((((
Normalnie nie mam pytan!!!!! Czytajac to mialam nadzieje ze znajde tu pomoc dla mojej 4-letniej corki ktora tez zaciskajac nogi sie onanizuje.... Ale z tego co widze zadnych konkretow!!!!
W moim przypadku ani rozmowa ani spokojna rozmowa ani krzyki a nawet bicie nie poskutkowalo!!!!
Dzieje sie to dalej i dziac bedzie bo wyglada na to ze na masturbacje dziecieca nie ma rady!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: ania 24.11.2010 22:50  
oooooooo
Mam syna ma 1,5 r i sie anonizuje od 8mca zycia, a czasu mu poswiecamy duzo, zwracanie uwagi czy krzyki nie pomagaja co robic? za rok pojdzie do przedszkole i co wtedy??????
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka przedszkola 25.11.2010 11:55  
Zostawcie ich samym sobie
A proszę mi powiedzieć, jak postępować gdy dziecko robi to nagminne w przedszkolu na oczach wszystkich: każda okazja jest dobra: zabawa w kąciku, zabawa na dworze, nawet podczas spaceru zatrzymuje się i wiadomo co robi. Dzieci zaczęły opowiadać rodzicom i pytają się co ona robi, a więc nie reagować, a jeśli tak to trzeba cały czas tylko jej poświęcić.Ostatnio używa do tego lalki boimy się jak jeszcze daleko się posunie. Proszę o rady.
wyślij odpowiedź

Autor: grazynab 30.12.2010 19:33  
Odp:Dziecko onanizuje się
nie jest to choroba - dziecko jest atakowane przez złego ducha,należy jak najszybciej podjąc modlitwe na różancu do Matki Bożej z prośbą o uwolnienie
wyślij odpowiedź

Autor: Anna G 05.01.2011 12:52  
Odp:Odp:Dziecko onanizuje się
BOŻE ZLITUJ SIĘ... JAK CZYTAM TAKIE BZDURY.. to mi się nóż w kieszeni otwiera.. i co ci da różaniec? chyba powinnaś się leczyć... albo co najmniej... zastanowić jak oddzielić seksualność od religii... Onanizm to normalne zjawisko wśród nie tylko dzieci 4 letnich, ale paru miesięcznych, kilku letnich, czy nastolatków.. a potem dorosłych... więc.. skoro.. ludzie dorośli onanizują się.. to czemu młodsze osoby miałyby tego nie robić? W końcu to wypływa z potrzeby zaspokojenia i zredukowania napięcia. Bodżce jakie do tego są wykrozystywane... będą narastać. Jeśli na początku dziecku starczy pocieranie do osiągnięcia orgazmu, to za parę lat... bedzie potrzebował czegoś innego, ekperymenty w tym zakresie.. są różne.. Trzeba zauwazyć, że im więcej i systematycxzniej dziecko (czy dorosły)onanizuje sie (uprawia seks..) tym częściej będzie tego chciało... Podobnie jak z laktacją. u kobiet karmiących... Dlatego też trzeba zastanowić się ew. jak oslabić to zachowanie... Nie sądzę, żeby środki farmakologiczne dały rozwiazanie... W końcu zależy nam by nasze dzieci rozwiązywały problemy same... a nie były wiecznie na prochach... Odwracanie uwagi, to tylko działa na moment, rozmowa nie bardzo skutkuje w tym wieku.. i zawstydza...bicie? to już trauma na przyszłość w przeżywaniu w dorosłosci orgazmów. Dla pani Ewy rada, by jednak zaniechała bicia za onanizm.. bo skrzywi psychikę dzieckaa... A moze panią to drażni, bo pani także się onanizowała? i czuje pani sie z tym źle?
zawsze drażni nas zachowanie takie, które dotyczy nas... a jednak.. nie chcemy by bylo udzialem naszych dzieci..
dzieci pobudzone szukają spełnienia.. inna sprawa.. że ZA MAŁO RUCHU mają dzieci obecnie.. Może ruch jest jakąś propozycją.. na zmianę zachowania? trzeba pod uwagę wziąć burzę hormonalną u dzieci... może to odzywanie? ma wpływ również w jakimś stopniu... tyle żywności na różnych hormonach?
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa 05.01.2011 13:28  
Odp:Odp:Dziecko onanizuje się
Niech pani nie pieprzy głupstw. To jak dzieciak robi to na oczach innych, to co patrzeć i czekać aż skończy, pewnie jeszcze bić mu brawo. A dzieciom , co powiedzieć, kiedy się pytają co, on czy ona robi? Odpowiedzieć,ze się zaspakaja. A może jeszcze stworzyć kameralne warunki i nastrój,żeby mu się bardziej chciało.To takie normalne, to może iść je tak jak pani pisze do eksperymentowania, niech się dzieciaki uczą,żeby w przyszłości mieli udane życie seksualne, prawda?Pisze pani takie głupoty aż się robi nie dobrze. Seks to sprawa intymna a dla pani to tak jak sport,niech ćwiczą, bo to takie potrzebne, to w przyszłości będą chcieli często.Nic dziwnego,ze później 13- latki zostają matkami. Widok małego dziecka spoconego, sapiącego z przekrwionymi oczami jest chyba najobrzydliwszym widokiem świata i może spowodować uraz u innych dzieci.
wyślij odpowiedź

Autor: ewelina 29.01.2011 16:01  
odp: do Ja mam inny podglod
ja mysle ze to wina rodzicow ze moze podczas seksu dzieciak przylapal ich a potem to powtarzal trzeba o tym porozmawiac z jego rodzicami.
wyślij odpowiedź

Autor: polonistka 29.01.2011 16:14  
Mam problem !
Pracuje w szkole podstawowej ucze polskiego i ostatnio 12 letnia dziewczynka chciala wyjsc do toalety z kolezankom wiec je wypuscilam a w toalecie akurat byla ich kolezanka dziewczynki zamiast pojsc do toalety calowaly sie przy lazience natomiast ich kolezanka wyszla akurat z toalety i je przylapala pobiegla do klasy i mi to powiedziala zadzwonilam po irodzicow 2 dziewczynek .Rodzice przyszli do szkoly jedna matka zaczela na swoja corke przy calej klasie sie wydzierac i przeklinala na nie nagle weszedl dyr
wyślij odpowiedź

Autor: poloniska 29.01.2011 16:17  
dokonczenie do Mam problem!
i powiedzial ze mnie zwolni zato ze nic nie zrobilam gdy matka krzyczala na dziecko
wyślij odpowiedź

Autor: Klotka 21.03.2011 13:31  
dlaczego dzieci wciagaja w "to" inne dzieci?
Przyłapałm starszą córkę(6l)na jak to nazwała "masażu" zabawka !!!! z młodszą córka(3l),która tez jak papużka powielała zachowanie sostry równiez uzwajac innej zabawki.Nie była w pełni świadoma swoich czynności.W pierwszej chwili strasznie sie poirytowałm ta sytuacja,ale zachowałam spokój.Młądszą zajełam jakas pierdła,a ze starsza rozmawiałm,o tym iż nie wolno tak postepować i namawiać maluszków do takich rzeczy!Powiedziałam,zę to jest złe,ze namawia maluszka do robienia takich masażów,zapytałm również,czy spotkała sie gdzieś u kogoś z takim zachowaniem i czy uważa,ze jest to normalne?Czy widział,mnie keidylkolwiek,abym kazała koleżance,mamie,siostrze ściagna ubranie i tak robiła,odp.,ze nie i sama przyznała,ze to głupie!Również wytłumaczyła ,ze nikt nigdy nie ma prawa jej zmuszać do takich czynności,ze to jest złe!potem opowiedziałam jej o roznoszeniu zarazek, zasłoniłam sie bakteriami,zarazkami,pokazałam im zdjecia różnych ,najbardziej wstrętnych bakteri i efektów roznosznia zarazek,niby wysypek ,itp.Wytłumaczyłam,do czego służą vagina i penis ,oraz odbyt na przykładzie smoka wawelskiego,że gdyby nie oddawanie moczu oraz kału bysmy pękli,itp.Opisałam czym i do czego służa nerki i watroba,itp.Na samym końcu zapytałam właściwie dlaczego robi sobie taki"masaż",czy on jej w czymś pomaga,itp.Czy nie jest milsze kiedy głaska sie ja po włosach,przytula,itp..Próbowałam dociec,dlaczego to robi,choć uważam,ze onanizm u dzieci w jej wieku,mam na myśli 6-7latki,jest juz czyms normalnym,poznawanie siebie,itp,ale tez nie onanizm nachalne i oczywiscie ma to być sparwą intymną ,jednak przy całej tolerancji ,nie zgadzam sue w wciaganie tego młodszej siostry,która ma prawo być dalej na etapie malucha.I tu mam problem ,dlaczego anagazuje w to siostrę i jak temu zaradzić i gdzie popełniałm Ja błąd?racjonalnie wiem ,ze mam do tego spokojenie,ale krew mnie zalewa i przyznaję sie pozcułam takie obrzydzenie,wsciekłośc!!!!Co robić?
wyślij odpowiedź

Autor: K.K. 05.04.2011 22:52  
3 letnia dziewczynka
Od niedawna pracuję w przedszkolu. W grupie 3latków jest dziewczynka, która onanizuje się poprzez zaciskanie nóżek, wiercenie sie na krzesełku. Kazda praca przy stoliku(puzzle, rysowanie) wyglaa tak, ze jest ona cała mokra, ma zbłądzony wzrok, nie skupia sie na zajeciu. W czasie leżakowania nie ma problemu-raczki pod główkę i usypia. Mama pow.ze w trakcie jazdy na rowerku uderzyła się w narządy płciowe i tak jest od tego czasu. Zastanawiam się czy nie ma jakiegoś zapalenia, ale mamy co gorsza nie widzi problemu. Jak zaradzić? zwrócenie uwagi "X usiądz ładnie"skutkuje na 3 minuty.
wyślij odpowiedź

Autor: ala 06.04.2011 22:50  
Odp:POMOCY !!!! POMOCY!!!!
Moja córka miała podobny problem. Okazało się że ma zapalenie cewki moczowej. pozdr.
wyślij odpowiedź

Autor: ania 07.04.2011 19:41  
Odp:3 letnia dziewczynka
witam jak patrzę na wypowiedzi niektórych osób to mam wrażenie nie znają wogóle tematu jak można powiedzieć że dziecko pezyłapało rodzicow podczas seksu przecież to paranoja myślę że to napisała osoba która wogóle nic nie wie na ten temat. Podłoża onanizowania się dziecięcego są różne w moim przypadku moja córka przy po urodzeniu miała stwierdzony przerost łechtaczki i zanim wargi większe wróciły na swoje miejce łechtaczka była cały czas pobudzana , przez pampersa póżniej przez majteczki w wieku 10 miesięcy zaczęła sama się pobudzać przez zaciskanie nożek . w wieku 4 lat poszła do przedszkola oczywiście robiła to w przedszkolu miałam dużo szczęscia trafiłam na wspaniałą panią współpracowałyśmy cały czas wspólnie , oczywiście wizyty u psychologa jedyna rada od psychologa ktora mi się przydała i która stosowałam cały czas z panią z przedszkola to odwracanie uwagi to znaczy jeśli zauważymy że dziecko to robi próbujemy zająć go czymś innym i to się sprawdzało.I musze powiedziec że jeśli nauczyciel wyłapie coś takiego to w każdej chwili może zająć dziecko czymś innym i nikt z grupy tego nie zauważy w grupie mojej córki nikt o tym nie wiedział . Uważam że to zależy od nauczyciela , nauczyciel powie to innemu rodzicowi , rodzice rozmawiają o tym w domu , dzieci to słyszą i przynosza do przedszkola i w tym momencie dziecko może zostać napiętnowane a i tak się zdarza. Moja córka obecnie ma 12 lat i od 2 lat mamy z tym spokój ale idąc do pierwszej klasy nie było tak wesoło i tu znowu wspaniała pani z którą byłam cały czas w kontakcie odwracanie uwagi to była jedyna metoda na szczęście pomagała , teraz kiedy córka zaczęła dojrzewać mogłam z nią poważnie na ten temat porozmawiać. Absolutnie nie wolno na dziecko krzyczeć , bić to nie jest dobra metoda borykałam sie z tym problemem prawie 10 lat więc wiem jak to jest i rozumiem rodziców którzy mają taki problem.
wyślij odpowiedź

Autor: MALUTKA 12.04.2011 21:08  
TO NIE WINA RODZICOW
to co tu wypisujecie to bzdury . moj synek ma 5 lat i tez go przylapalam na onanizowaniu sie dotykal sie po miejscach intymnych i podnosil pupe do gory ,niewiem co z tym zrobic ale napewno TEGO NIE WIDZIAL U MNIE I MOJEGO MEZA ,NIGDY NAS NIE PRZYLAPAL I NIGDY NIE WSOLZYLISMY DOPOKI DZIECI NIE SPALY PRZYNAJMNIEJ GODZINE !!! WIEC TAKIE GADANIE ZE WIDZIALO DZIECKO TO U RODZICOW TO BZDURAAA!!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa 08.06.2011 23:47  
SAMA JAKO DZIECKO BYŁAM ONANISTKĄ...
Wszystkich rodziców proszę o wyrozumiałość dla swoich pociech.. Przyczyna onanizmu u dzieci jest bardzo banalna i wynika z dwóch wypadkowych: po pierwsze seksualnego temperamentu dziecka, który ujawnia sie szybciej niż u innych, mniej temperamentnych dzieci, po drugie na skutek zbyt ciasnych, przyległych pieluszek...sama pamiętam, że to pieluszka ujawniła i zakodowała przyjemne odczucie...miałam już tego świadomość i mam do dzisiejszego dnia..Mama wiązała mi rączki, a dziś podnieca mnie przemoc w seksie...więc metoda karygodna..Wiem, że to trudne zwłaszcza w mentalności polskiej, ale nie ma na to sposobu, dziecko będzie to nadal robiło, tylko, że z biegiem czasu w ukryciu..pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Szaza79 22.06.2011 22:29  
Moje dwie coreczki tez sie onanizuja
Starsza cora (3 lata) zaczela to robic juz dawno temu. Mysle, ze nie miala nawet roczku. Mlodsza (1.5 roku) robi to tez juz ladnych pare miesiecy. Obalam teze, ze to z braku milosci, z nudy idt. Obie cory kladlam od zawsze na brzuchu do spania. Tak pewnie odkryly, ze masowanie sobie tych czesci ciala jest fajne. Robia to czesto jak zasypiaja, wlasciwie nie zaobsewowalam jakis szczegolnych zaleznosci, sytuacji. Czasem mam wrazenie, ze jak jedna to robi, to zaraza druga. Staram sie udawac, ze tego nie widze, ale czasem sie wsciekam i reaguje odrywajac je od czynnosci. Mlodsza jeszcze nie protestuje, ale starsze sie wyrywa, krzyczy i po chwili wraca, by dokonczyc dziela. Czasem w trakcie poplakuja, ale to chyba z przyjemnosci, nie wiem sama. Wiem, ze jest to sprawa naturalna, ja tez sama od niepamietnych czasow uprawiam ten sport. Jednak mi on przeszkodzil w doznawaniu przyjemnosci z mezczyzna. Chcialabym uniknac tego u moich dziewczynek, ale obawiam sie, ze nie bardzo moge cokolwiek zrobic.
wyślij odpowiedź

Autor: XYZ 24.06.2011 18:00  
Moje dwie coreczki tez sie onanizuja
ZBOCZONE BABY- FUJ
wyślij odpowiedź

Autor: ewelina 02.07.2011 20:16  
moja 5letnia córka również się onanizuje!
Witam! Widzę że nie jestem z tym problemem sama. moja córka onanizuje się od ponad roku. swoją przyjemność odkryła całkiem przypadkiem, kiedy okazało się że ma owsiki od kota teściowej. zaczęła trzec pupą a potem już samo poszło!! napoczatku sie tym nie martwiłam,bowiedziałam że przyjdzie czas kiedy julie zainteresuje swoje ciało, jednak te "napady" są coraz częstrze, a ja jestem przerażona. kiedys to było tylko pocieranie na dywanie, jednak teraz jej to nie wystarcza i podciąga się na rączkach przy łóżeczku młodszego brata i ociera ... o kant łóżeczka.jestemprzerażona i nie wiem corobić. Próbowałam już wszystkiego --- prosze o POMOC!!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Mariusz 12.07.2011 12:35  
Za duzo porno wokolo- ja widzialem porno gdy mialem 8 lat , a bylo to dawno ,mam teraz 34 lata.
Teraz dostep jest o wiele latwiejszy
wyślij odpowiedź

Autor: mama 12.07.2011 17:18  
Odp:moja 5letnia córka również się onanizuje!
Sam onanizm u dzieci nie jest niczym złym. Dziecko odkrywa, że dotykanie pewnych części ciała sprawia mu przyjemność i dostarcza sobie tej przyjemności. W ten sposób poznaje swoje ciało. Krzywdę dziecku może wyrządzić nasza nieprawidłowa reakcja na to. Również ważne jest to, aby dziecko nie robiło tych rzeczy w miejscach, w których będzie to społecznie nieakceptowane. Myślę, że pięcio-, sześciolatkowi spokojnie można wytłumaczyć, że takie sprawy powinny być intymne, młodsze dzieci, które próbują to robić w miejscach publicznych należy zwyczajnie zająć czymś ciekawym. Nie należy za takie rzeczy na dzieci krzyczeć czy ośmieszać.
wyślij odpowiedź

Autor: Pedagog 21.07.2011 19:51  
Dziecko onanizuje się
Chciałbym przyłączyć się do wartościowej dyskusji i przychylić do wielu tez tutaj przedstawianych. Zgadzam się z opinią Anny G i Ewy i kilkoma innymi, które dotykają istoty zagadnienia. Z moich osobistych doświadczeń i wieloletniej pracy w placówkach wychowawczo – opiekuńczych mogę stwierdzić, że problemem dla dziecka i rodziców nie jest masturbacja sama w sobie, ale jej intensywność i niekontrolowanie. Jeżeli onanizm występuje sporadycznie i nie odwraca uwagi dziecka od innych zajęć zmartwienia dużego niema i można zastosować się do ogólnych zaleceń jakich tu podano wiele. Niepokój może budzić jedynie sytuacja w której dziecko stale oddaje się tej czynności, koncentruje się na tym i wyłącza z otoczenia. Jest to okoliczność w której bezwzględnie należy dziecku pomóc. Dzieje się tak ponieważ dziecko nie może poradzić sobie z silnym napięciem seksualnym, stanem którego nie potrafi jeszcze wyrazić. Interesujące, że z reguły napięcie to występuje nie przed rozpoczęciem masturbacji, ale niedługo po szczytowaniu i krótkim okresie odprężenia. Dziecko zaczyna odczuwać wtedy narastające podrażnienie i napięcie w narządach płciowych od którego może się uwolnić kolejnym szczytowaniem. Zaczyna znowu się onanizować i tak oto okrąg się zamyka. Takie napięcie, po przerwaniu masturbacji może bardzo długo jeszcze się utrzymywać. Czasem antidotum w takim przypadku jest sen, który organizm dziecka sam sobie aplikuje. Małe dzieci często się masturbujące mają niezwykle uwrażliwione narządy płciowe. Każde przypadkowe dotykanie, opieranie się na nich, leżenie na brzuchu wywołują przyjemne odczucia i skłaniają do rozpoczęcia masturbacji. Być może takie wrodzone uwrażliwienie jest powodem wczesnego występowania tego zjawiska. Należy zaznaczyć jeszcze, że w tym wieku dzieci nie odczuwają podniecenia płciowego w pojęciu człowieka dorosłego i nie mają fantazji seksualnych. Znają uczucie orgazmu i dążą do niego. Dzieciom z kompulsywną masturbacją jak wspomniałem bezwzględnie trzeba pomóc raz poświęcając im dużo dużo czasu na zajęcia ruchowe i wysiłek fizyczny dwa na wizyty u dobrego psychoterapeuty, który powinien zalecić jednak jakieś łagodne środki osłabiające napięcie seksualne.
wyślij odpowiedź

Autor: ola 28.07.2011 15:50  
Odp:spostrzeżenie
ja tez nie zwracam uwagi córka9 pokazuje mi cipcie
jak sika a sostra ma 12 lat tez sie dotyka i tez sika przy niej najbardziej lubia bawic sie piersiami albo bawia sie na wzajem cytuje;Magda poka,z jak sikasz ja też ci pokarze jak robie kupke lubia takie zabawy a mi to nie przeszkadza
wyślij odpowiedź

Autor: mama 28.07.2011 16:04  
onanizowanie
moja córka też nie wstydzi sie sikać z siosrzyczką razem sie dotykają ja im tylko powiedziałam zeby ze jak juz sikacie to idzcie do wanny nikt wam nie przeszkadza
wyślij odpowiedź

Autor: ola 28.07.2011 16:53  
dotykanie sie przy sikaniu
moja córka ma 6lat chodzi do przedszkola zachowuje sie dość dobrze ale jak przychodzi do domu rozbiera sie z majtek i idzie sikać ale wola mnie żebym zaglądała potem daje sobie rączkę i sika po niej nie przeraziłam sie bo ja to ciekawi.Jak bawi sie w pokoju siada na dywanie i rozciąga wargi sromowe i dtyka sobie bardzo ciekawi ja jak wychodzi jej kupka pożniej juz tego nie robi i bawi sie zabawkami ale przewaznie przed spaniem tak robi a ja z tego nie robie hałasu bo to nic złego
wyślij odpowiedź

Autor: magda 28.07.2011 17:18  
dotykanie siusiolka
moja corka ma 6lat i zadaje sie z synem mojej sąsiadki ktory ma też 6lat zauwazylam że moja corka pokazuje mu sikanie a on jej jak sikal dotykała go powiedziałam jej że mogą sikać i patrzeć jak juz dotkasz to tylo dziurke a ona mi na to: ja chciałam tylko zobaczyć to sikajcie w łazience mnie to nie przeraziło bo sa to tylko dzieci
wyślij odpowiedź

Autor: ola 28.07.2011 17:38  
Odp:onanizowanie się dzieci
moja córka 9lat lubi zagladac siostrzycce 7lat na wlasne pipki dotykaja sie razem sie posikiwały
lubia sie same bawic w pokoju raz porosily mnie czy pokaże jak ja sikam stanęłam z nimi przy lustrze i popkazałam siku i dziurke do siusiolka ona powiedziala acha tak to wygląda one usiadły przy sobie poszly do wanny i dotykaly swoje siki
jest to normalne.
wyślij odpowiedź

Autor: MG 28.07.2011 19:36  
moja 4-letnia córka masuje swoją sikusię
piszę ponieważ bardoz smutno mi z tego powodu, moja córka od dwóch lat masuje sobie sikusię rączkami, robi to przeważnie gdy jest śpiąca w czasie dnia, albo pozostaje na chwilę sama, poświęcamy jej dużo uwagi ( jest jedynaczką) ja nie pracuję zajmuję się jej wychowaniem, dziś nie wytrzymałam jak ją na tym przyłapałam i krzyknęłam na nią za to a ona się rozpłakała nie wie co dalej z tym robić? może ktoś mi pomoże
wyślij odpowiedź

Autor: kasia 08.08.2011 17:57  
hej
wiecie co wam powiem? ze na to chyba nie ma rady tylko silna wola. jak byłam mała tez ,, to'' robiłam i tak sie wciagnelam ze moglam to robic pare razy na dzien, pod kołdrą, sama w pokoju lub gdzie sie dało. było bardzo przyje,mnie wiec czemu nie. troche podrosłam i zauwazyłam ze to nie jest normalne.skończyłam z tym na pare lat siłą woli. jednak minelo juz z 15 lat a mnie sex nie pociąga tylko wolę robić to tak jak kiedyś. przykre....zal mi ze tyle trace, zero przyjemnosci podczas stosunku...
wyślij odpowiedź

Autor: t 27.08.2011 07:48  
Odp:Ja mam inny pogląd
lecz się ty chora kobieto!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 27.08.2011 11:35  
Odp:Odp:Ja mam inny pogląd
Sam/a się lecz ! To jest jak najbardziej prawidłowa reakcja nauczycielki na zachowanie tego dziecka ! Mało tego,zasugerowałabym rodzicom chłopca wizytę u psychologa(tak profilaktycznie ).
wyślij odpowiedź

Autor: M 05.09.2011 09:05  
Odp:TO NIE WINA RODZICOW
Witam, jeżeli pani się wydaje ze gdy dzieci spia i wy dopiero po godzinie zaczynacie z partnerem wspolzyc to one moga sie nie obudzic ? I niby niczego nie widza ani nie slyszą ? To jest pani w duzym błedzie poniewaz dzieci gdy maja słaby sen moga sie obudzic w kazdej chwili słyszac jakies dzwieki np. zgrzytanie łóżka które wywolaja u nich zainteresowanie. Nie koniecznie dziecko poinformuje was ze nie spi poniewaz beda bardzo zaciekawione dlaczego np. Tatus lezy na Mamusi i rusza systematycznie pupa. Takie widoki z reguły zapamietuja dzieci i jeszcze zapewne sa strasznie zdziwione dla czego mama i tata jecza ! Utrwala sie to w ich pamieci i dla tego powtarza to na innych rowiesnikach. Od urodzenia poznajemy swoje czesci ciała jest to normalna kolej rzeczy a rodzice nie powinni przeszkadzac dziecku w poznawaniu siebie jezeli oczywiscie nie przekracza to pewnych granic. Jestem pewna ze wy wszyscy tutaj majacy takie dylematy robiliscie identycznie tak samo ! A jezeli nie poznawaliscie siebie to macie zapewne straszne problemy łóżkowe do dziś. Kazdy poznaje siebie w swoim czasie po swojemu a wasze negatywne reakcje moga zniszczyc w dzieciach jego naturalne popedy płuciowe które z biegiem czasu wystepuja. Nie chcecie przeciez zeby wasze dzieci jak dorosna zostały dewiantami......
wyślij odpowiedź

Autor: Justyna 16.10.2011 23:03  
moje 3 grosze
witam wszystkich ciesze sie ze watek zostal poruszony i wiele osob sie udzielilo.
mam 25 lat i powiem szczerze ze wasze wypowiedzi pomogly mi w pewnym stopniu zrozumiec to co mnie spotkalo i dlaczego.
gdy bylam nastolatka mama powiedziala mi ze robilam TO od kiedy mialam rok i osiem miesiecy. i ze chyba zabrala mnie do dwoch lekarzy z tym 'problemem'. pamietam rzeczy jak przez mgle albo w ogole nie pamietam bo zawsze staram sie zapomniec.. pamietam rozmowe z rodzicami, mialam moze 4-7 lat, chyba powiedzieli ze mnie bardzo kochaja ale to co robie jest zle i powinnam starac sie przestac, chyba nawet poradzili co mam robic kiedy mi sie chce. tak pamietam ta rozmowe. a teraz co z tego wyniklo:przez kolejne lata bardzo probowalam przestac ale bylo to silniejsze, wiele wiele silniejsze ode mnie ( to tak jak by ktos wam powiedzial, sproboj przestac jesc. jak ci sie chce jesc to zacznij myslec o czyms innym i ci przejdzie. jedzenie jest zle. a potem powiedzcie ile wytrzymaliscie walke z glodem i jak sie czuliscie gdy zjedliscie..winni?). moim zdaniem te lata mlodosci sa najwazniejsze, bo to one nas ksztaltuja. wiec ja dorastalam z poczuciem winy, poczuciem braku akceptacji i milosci i zrozumienia. zamknelam sie w sobie. mialam problemy w kontaktach z rowiesnikami. codziennie powtarzalam sobie ze nikt mnie nie kocha i nie lubi.zaczelam miec problemy z nauka, mysli samobojcze. mialam jedna przyjaciolke ktora mnie lubila pomimo wszystko i pomogla mi przebrnac przez nastoletnie lata. potem w wieku 19 lat poznalam mojego meza, ktory dal mi to samo poczucie. nie mam zadnych problemow z sexem, ale z zyciem socjalnym, az chce sie umrzec. kazdy ma swoja historie do opowiedzenia i kazdy przypadek jest inny.
wyślij odpowiedź

Autor: Marta Darkowska 22.10.2011 09:23  
mojego syna masturbacja
Której syn masturbuje sie tak ze lezy na plecah i ma podgięte nogi i wsadzonego pisorka między nogi i ma zacisniete nogi i trzyma się 2 rękami za tyłek i rusza tyłkiem do góry i nadół niech napisze mi na e-miala: mar2516@interia.pl bo mój 5 letni syn tak robi
wyślij odpowiedź

Autor: nuna 03.11.2011 16:16  
Odp:odp: do Ja mam inny podglod
zgadzam się, bo nie widzę innego wytłumaczenia.
wyślij odpowiedź

Autor: Aneta W. 15.11.2011 22:02  
No cóż...;)
Niestety, nie znalazłam kontynuacji Małgorzaty Pietrzak, czyli jak było podczas wizyty u psychologa...
Sama się zastanawiałam czy iść z córcią (5lat), ale widzę że faktycznie ten stan rzeczy jest bardzo powszechny, nie jesteśmy z tym problemem odosobnieni i jak widać nie bardzo jest na to sposób. Ja zawsze stosuje metodę "na odwrócenie uwagi", działa w danym momencie, ale nie na dłuższą metę, zastanawiam się, kiedy przychodzi ten moment, może faktycznie z nudów (w domu oprócz dziecka są też inne obowiązki), ale przecież rodzice twierdzą, że dzieje się tak również podczas zabawy z rówieśnikami - sama to zauważyłam w domu. U mojego dziecka objawia to się w ten sposób, że leży na brzuchu i rusza biodrami w lewo i w prawo, dociska mocno do podłogi i faktycznie jest wyłączona z otoczenia, dla osoby postronnej jest to prawie nie zauważalne, dla matki-wychwytywane natychmiast i natychmiast jest reakcja z mojej strony, zazwyczaj proszę ją żeby usiadła, żeby nie "przygniatała" sobie cipuńki bo potem może ją boleć albo coś innego może się stać, np dostanie infekcji...to też działa na krótko.
Może to faktycznie normalne, ale dla nas dorosłych jednak irytujące, że takie małe dziecko już odczuwa popęd seksualny i natychmiast chce ten popęd rozładować, nie chcemy, żeby w przyszłości tak impulsywnie rozładowywało napięcia, ale potrafiło nad pewnymi rzeczami panować i mieć nad sobą kontrolę.
Zdaję sobie sprawę ze nie łatwo panować nad sobą w takim momencie, ale może jednak warto przekazać dziecku że nie jest to coś okropnego, tylko trzeba nauczyć się mieć nad tym kontrolę, tak jak z jedzeniem słodyczy czy oglądaniem bajek...
Mam nadzieję, że im starsza, tym łatwiej będzie mi jej to przekazać :)
wyślij odpowiedź

Autor: Ana 29.01.2012 20:48  
Czytam to forum i pierwsza rzecza jaka rzuca sie w oczy, jest to,ze az tyle osob jest przerazonych, spojrzcie ile jest wpisow i przestancie sie przerazac...jak widac to normalne. Wszystkim rodzicom ktorzy z "obrzydzeniem" patrza na swoje dzieci radzilabym mniej wizyt w konfesjonalach a wiecej osobistych u psychologa lub seksuologa bo to WY macie problem i to powazny.Dzieci, szczegolnie te starsze 5-6 lat bardzo chetnie i logicznie odpowiedza wam co i dlaczego robia,wiele osob podkresla, jakie ich dzieci sa szczegolne i inteligentne, wiec dlaczego z nimi nie rozmawiacie? Tym, ktorzy uwazaja ze farmakologicznie mozna "to" wyleczyc przypomne, ze to nie choroba a czasy wmawiania, ze jest inaczej minely...Zaakceptujcie wasze dzieci takie jakie sa, i pamietajcie, ze "nie pamieta wol jak cieleciem byl" to ze czegos nie pamietacie, nie znaczy ze tego nie robiliscie....
wyślij odpowiedź

Autor: Anastazja 31.01.2012 21:10  
PRZEDMIOTY
Mam pytanie i nadzieje, ze uzyskam od panstwa porade badz podpowiedz ktora jakos wyprowadzi mnie ze tej dreczacej mnie sytuacji.Mianowicie mam 4 letnia corke ktora wklada sobie do pupy rozne przedmioty badz nimi dotyka odbyt np. lalki Barbie , klocki badz kredki.Dlaczego tak postepuje?
Z gory dziekuje za odpowiedz.
wyślij odpowiedź

Autor: Dyr 21.02.2012 13:59  
Odp:dokonczenie do Mam problem!
Ty nie uczysz języka polskiego, a co najwyżej zamiatasz salę, w której te lekcje się odbywają.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 2,5 lat-ka 19.03.2012 13:26  
2,5 lat-ek kładzie się na brzuszku i ściska nóżki
witam wszystkich zaniepokojonych rodziców
mój 2,5 letni synek kładzie się na brzuszku i rytmicznie ściska nóżki. Na razie nie robi tego często, ale zauważyłam, że powtarza się to. Myślę, że całkiem niechcący odkrył "coś" miłego, przyjemnego i nie szukam w tym jakiś brzydkich wstrętnych oznak, po prostu wydaje mi się, że podczas oglądania bajki leżąc na dywanie, bardzo przypadkiem zauważył, że coś takiego jest przyjemne. Na razie przeprowadziłam z nim rozmowę. Powiedziałam, że nie wolno tak robić i żeby tego nie robił, zaleciłam żeby nie kładł się na brzuszku chcę w ten sposób sprawdzić czy będzie "szukał" innego sposobu na tę przyjemność np. dotykał się, czy po prostu łączy "to" z kładzeniem się na brzuszek. Nie sądzę, żeby pozostawienie dziecka było dobrym sposobem, myślę że ignorowanie takiego zachowania będzie synka zachęcało, a we wrześniu idzie do przedszkola i nie chciałabym żeby robił tak w przedszkolu. Może jeśli konsekwentnie będziemy mu tłumaczyć, że takie zachowanie jest niedobre to może nie będzie tego robił, nie sądzę żebym mu w ten sposób zaszkodziła, myślę że jest za mały żeby łączyć swoje zachowanie z późniejszymi potrzebami seksualnymi. Muszę jeszcze odnieść się do dwóch rzeczy. Po pierwsze synek nigdy na 100% nie przyłapał mnie z mężem, nie ma styczności z pornografią, filmami innymi niż bajki przeznaczone dla jego wieku więc na pewno nie widział jeszcze o co chodzi w seksie i po drugie na pewno nie brak mu miłości, zainteresowania rodziców i bliskich itp.
Za jakiś czas postaram się dopisać czy zwykła rozmowa pomagała,a tymczasem proszę o wpisy innych rodziców, których synek tez tak robi
wyślij odpowiedź

Autor: magda 21.03.2012 18:57  
mam problem prosze o pomoc
witam mam wielki problem z moim synem 6.5 mieszkamy w angli on jest tu rok czasu jeszcze rok temu wstydzil sie rozebradzi przy koledze u ktorego spal hdy szedl do kapieli a teraz ... przed swietami mialam pierwszy skarge ze szkoly ze syn pokazal siusiaka koledze ukaralam go za to. a dzisiaj dostalam wiadomosc ze szkoly ze syn pokazywal znowu siusiaka koledze dotykal go nim nie wiem jak mam sie zachowac do tej sytuacji. w szkole powiedzieli ze jeszcze jedna taka syuacja i bedzie mial to wpisane w papiery oni sie na to bardzo patrza nie wiem co mam zrobic i nie wiem skad jest ten problem ja jestem samotna matka nie mam partnera zeby cos zobaczyl w domu. nie mam pojecia co jest grane i jak mu pomoc bo tutaj nie mam polskiego psychologa bardzo prosze o pomoc ......
wyślij odpowiedź

Autor: Andrzej 22.05.2012 12:46  
Odp:2,5 lat-ek kładzie się na brzuszku i ściska nóżki
Mój syn zachwouje się identycznie i kompletnie mnie to nie martwi. Jak aż tak Ciebie to niepokoi to jest na o jedna metoda. Zamist tłumaczenia, nie mozesz ,nie wolno itd... odwróć jego uwage i już. Ulubiona zabawak/zabawa i po temacie.
wyślij odpowiedź

Autor: alisa 13.07.2012 22:18  
no tak kiedyś biło się po łapach i mówiło ze to grzech i brzydko,żadne dziecko nie śmiało wiec nawet przyznać się że ma coś w majtkach
wyślij odpowiedź

Autor: alisia 13.07.2012 22:31  
do ewy i jej podobnych
to było do ewy
wyślij odpowiedź

Autor: jj 30.07.2012 02:45  
onanizm
ja jak byłem mały, to się onanizowałem i rodzice mnie za to karali, mówili, że to grzech i kazali trzymać ręce na kołdrze. Zacząłem wtedy robić to w ukryciu i tak jest do dzisiaj. Mam 29 lat. Jedna moja koleżanka w przedszkolu wkładała sobie kredki.
wyślij odpowiedź

Autor: Kasia 27.08.2012 22:08  
Siedmioletni kuzyn dobierał sie do swojej sześcioletniej kuzynki
moja sześcioletnia córka miala sukienkę i kuzyn jej podbiegł podniósł tą sukienkę do góry ściągną jej majtki i powiedział do niej że chce sie z nia kochac nie wiem co mam robić z tym jego matka nie reaguje moja córka sie rozpłakała i powiedziała że on ja straszył że jak nie da jemu tego co on chce to zrobi jej krzywdę pomóżcie?:(
wyślij odpowiedź

Autor: pedagog09 05.09.2012 21:56  
Odp:Siedmioletni kuzyn dobierał sie do swojej sześcioletniej kuzynki
Najwidoczniej dziecko wyniosło tekie zachowania z domu,nie widzi w tym nic złego. Po reakcji matki widać, że nie jest to dla niej nic dziwnego. Dla córeczki najlepsze będzie w takiej sytuacji ograniczenie kontaktów z chłopczykiem na jakiś czas, aż sytuacja się wyjaśni.
wyślij odpowiedź

Autor: szczera 03.10.2012 03:58  
Odp:Odp:Odp:Miła młodsza koleżanko.
A ja muszę się nie zgodzić,pomijajac to, ze jestem osoba z kwitem pedagoga, choc nigdy nie mialam stycznosci z tym zawodem mysle, ze mam prawo wypowiedzi jednak z drugiej strony...jako mala dziewczynka odczuwalam, co ciekawe pamietam kilka momentow wlascie przedszkolnych kiedy widac bylo jak na dloni, ze cos jest nie tak jakby ktos zareagowal moze wyszlo by na jaw molestowanie, niestety nikt "nie widzial nic"
wyślij odpowiedź

Autor: amcyk 28.11.2012 22:19  
jakie testy robią psychologowie
żeby zdiagnozować onanizujące się dziecko? Pytam rodziców, którzy rozmawiali z psychologiem na temat przyczyn onanizmu u małego dziecka, czy jakieś testy są wykonywane, czy da się ustalić powód lub zaburzenia u dziecka? Mimo, że problem onanizmu wydaj się zwyczajny, że to fizjologia itd. to jednak coś jest na rzeczy i warto chyba wcześniej niż później dowiedzieć się, z czym dziecko ma problemy.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna Łastowska 20.12.2012 23:08  
Odp:Ped agog
to co Pan napisał to chyba żart tylko niestosowny żart,
wyślij odpowiedź

Autor: ALICJA 24.12.2012 23:09  
WRAZLIWA
MOJA CORKA MA 6 LAT I WKLADA RECE DO PIPY,JAK MAM JEJ WYTŁUMACZYC ZE TAK NIE WOLNO.PROSZE O POMOC OD CZEGO TO MA
wyślij odpowiedź

Autor: Sylwia Chyska 28.03.2013 17:55  
Sylwia
Mój 6 letni synek sie onanizuje od ponad roku, robi to wszędzie w przedszkolu również nie wiem co robić zwracaliśmy mu z mężem uwagę ale to nie skutkuje pomocy
wyślij odpowiedź

Autor: adam 19.01.2014 06:14  
Odp:Onanizowanie się w przedszkolu i w domu
H
wyślij odpowiedź

Autor: z 13.04.2014 20:47  
P
uwazam ze powinnas zapytac jle brat ma lat powiedziec jej by sie nie dawala dotykac i zapytac nastepnego dnia czy ja dotykal jak tak porozmawiac z rodzicami.
Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Eugenia Krawcztk 17.05.2014 14:18  
Odp:mojego syna masturbacja
bardzo proszę napisać czy synek pani już z tego wyrósł, mam synka 6 lat i mam ten sam problem, czy była pani z synkiem w jakiejś poradni??
wyślij odpowiedź

Autor: piotr potowski 14.06.2014 08:16  
Odp:30 -latka
Ja mam 43 lata i miałem podobny problem.W przedszkolu na tzw. leżakowaniu sie onanizowałem.Opiekunka to zobaczyła i wyciągnęła mnie spod kocyka pokazując wszystkim dzieciom sterczącego ptaka.Strasznie to przeżyłem i do dziś pamiętam.Dzieci się śmiały,czułem się upokorzony.
wyślij odpowiedź

Autor: Iza 16.06.2014 09:13  
Odp:Odp:30 -latka
Współczuję. Postąpiła okropnie i nieprofesjonalnie. Ja też w pracy spotkałam się z onanizowaniem dzieci ale to można przerwać delikatnie mówiąc, żeby ułożyło się wygodniej , poprawiło kocyk, podejść usiąść koło malucha przy leżaczku i pogłaskać po głowie, gdy zasypia. Postąpiono z Tobą okrutnie.
wyślij odpowiedź

Autor: asd 23.06.2014 00:27  
Odp:2,5 lat-ek kładzie się na brzuszku i ściska nóżki
Myślę, że popełniasz błąd mówiąc dziecku, że tak nie wolno. Jestem pedagogiem specjalnym i w mojej pracy zachowania takie są znacznie częstsze niż u dzieci z tzw. normą intelektualną. Łatwiej byłoby mi polecić ci książkę z "mojej działki" ale kiedyś wpadła mi w ręce pozycja, któa może ci pomóc: Frederique Saint-Pierre, Marie-France Viau "Seksualność dziecka". Dowiesz się z niej, jak reagować. Pamiętaj, że dziecko nawet tak małe, chociaż nie będzie pamiętało dlaczego może mieć potem problemy w sferze seksualnej, poczucie wstydu itd. Trzeba być delikatnym w takich kwestiach, bo możesz mu wyrządzić krzywdę.
wyślij odpowiedź

Autor: A.M. Zamoyski 30.07.2014 09:17  
Odp:TO NIE WINA RODZICOW
A nie ogladalo tv z rodzicami? A moze z dziadkami? Z wujostwem? W 6u na 10 przypadkach molestowania dziecka dochodzi do tego z winy dziadkow, wujostwa, przyjaciol rodziny.
DZIECKO JEST NIEWINNE!!! Sprawdzcie SWOJE otoczenie
wyślij odpowiedź

Autor: Anna Zaluch 01.08.2014 16:43  
Odp:Moje dwie coreczki tez sie onanizuja
To nie jest duch ! Inne dzieci też tak robią i to też ani choroba . Co przeczytałam te oto komentarze to same mamy nie wiedzą co robić . Ja mam na to wytłumaczenie dzieci jak są małe to inaczej myślą i są ciekawe co to jest . Recz jak dzieci kładą się na ziemię i się poruszają no i dzieci to libią zostaje im na kilka miesięncy a nawet tygodni ale jak skończą 12,7 lat to otym zapominają
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #     #####   ####### 
  #   #    ##    #     #  #       
 #     #  # #          #  #       
 #     #    #     #####   ######  
 #     #    #    #              # 
  #   #     #    #        #     #