MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > Katar zatokowy
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Ewa 02.12.2008 09:49  
Katar zatokowy
Witam.U mojej sześcioletniej córki każdy katar przechodzi w zatokowy.Zaczyna się od ciagle "zapchanego"noska z którego nie wypływa żadna wydzielina,potem zaczyna spływać zielono żółta wydzielina i zaczyna się kaszel.Rok temu była leczona na zapalenie zatok,które przebiegało z wysoką gorączką.Teraz gorączki nie ma,tylko ciągle zapchany nosek co przeszkadza jej w spaniu.Proszę o radę,może ktoś zna jakieś dobre leki lub inne sposoby na pozbycie się zatok?Euphorbium i inhalacje z olejku olbas i szałwii nie pomagają.
wyślij odpowiedź

Autor: Renata 02.12.2008 12:20  
katar zatokowy
Ja swojej 5 letniej corce plukam nos.Jest to wodny roztwor soli,ktory przechodzi z jednej dziurki przez druga dzuirke nosa,oczyszczajac zatoki.Robie to przy pomocy specjalnej "koneweczki".Na poczatku jest to niezbyt przyjemne,ale mozna dziecko do tego przyzwyczaic.Przy katarze takie oczyszczanie stanowi duza ulge i rzadko spotyka sie zapalenie zatok.Jest to swietne takze dla alergikow.
wyślij odpowiedź

Autor: Grazyna 02.12.2008 13:48  
katar zatokowy
no wlasnie chyba mam ten sam problem,moj syn odkaszluje zawsze rano flegme,wydmuchujemy nos a skoro nie jest przeziebiony i nie jest alergikiem to skad ten katar,chyba z zatok,robie mu inhalacje z rumanku po ktorych lepiej schodzi to paskudztwo ale w nocy splywa mu to do gardla i tak w kolo.Mial usuwanego polipa ,przed zabiegiem ciezko bylo z wysmarkaniem noska teraz duzo lepiej,laryngolog twierdzi ze dopuki nie ma goraczki i nie boli go to jest ok,jakis czas jeszcze ma prawo tak byc,podaje malemu cinabaris lek homeopatyczny na zatoki i katar,zobaczymy co wyniknie,moze ktos mial z tym jakies doswiadczenie??
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa 04.12.2008 17:21  
Odp:katar zatokowy
Witam,młaśnie dziś byłam z córką u lekarza.Dostała bioparox,to taki aerozol do psikania do ust i nosa.Ma dwie różne końcówki.Do tego tafen również do nosa i actitrin,syrop.Ten ostatni zawiera pseudoefedrynę po której moja córka czuje się lekko "skołowana",więc chyba zaprzestanę podawania tego leku.A z resztą środków zobaczymy.Aha i jeszcze antybiotyk lekarz właczył do leczenia.Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Autor: mama Aga 04.12.2008 17:52  
Odp:Odp:katar zatokowy
już bioparox jest antybiotykiem, możesz go podwać do 10 dni i musisz przestać, także jak zapisał ci 2 antybiotyki na raz plus syrop ogłupiający - to GRATULUJĘ TAKIEGO KONOWAŁA JAKIM JEST TWÓJ LEKARZ. Własnie tacy doprowadzają mnie do kur..... i pozabijałabym ich wszystkich. Ciekawe czy swoje dzieci tak wypalają
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa 06.12.2008 11:36  
Odp:Odp:Odp:katar zatokowy
Bioparox jest antybiotykiem,lecz nie przenika do krwioobiegu.Przy zapaleniu zatok jakie miała moja córka sprawdza się doskonale.Syrop co prawda odstawiłam,ale poza tym córce naprawdę pomagają te leki,więc jednak "konował"się do czegoś przydał.Aha i gdyby nie antybiotyk który przy zapaleniu zatok jest niezbędny to wiedz że bakterie które je wywołują,to te same które mogą doprowadzić do sepsy.Trzeba je zwalczać koniecznie.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 06.12.2008 18:03  
katar zatokowy
A ja daje sinupret , on jest zna zatoki idealny.
Ale efekt widac pod 3 /4 dniach . polecam!!
wyślij odpowiedź

Autor: mama Aga 06.12.2008 19:14  
Odp:Odp:Odp:Odp:katar zatokowy
niewiem jak dzielisz antybiotyki ale dla mnie wszystkie to identyczne .....nie będę sie wyrażac. Zdaje sobie sprawę że są przypadki w których innego wyjścia nie ma, zresztą ja sama niedawno podawałm synkowi Bioparox na szkarlatynę. Chodziło mi o to że podajesz 2 na raz !!!!! A to jak on przenika nie ma dla mnie znaczenia bo jeśli pomaga to jakimś cudem jednak robi " porządek " w organiźmie i w sumie sama nie wiesz który bo dajesz 2 po równo
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa 10.12.2008 09:05  
Odp:Katar zatokowy
Witam ponownie.Jesteśmy już po kuracji antybiotykiem.Wszystko jest ok,spłynęło co miało spłynąć i zatoki są czyste.Antybiotyki wcale nie zaszkodziły mojej córce jak sugerowali niektórzy.Podaję jej teraz probiotyki i witaminy.I powtarzam raz jeszcze- na zapalenie zatok,które nieleczone poprawnie może być grożne,TRZEBA stosować antybiotyki.
wyślij odpowiedź

Autor: Grazyna 10.12.2008 10:32  
katar zatokowy
a ja wlasnie wczoraj wrocilam od laryngologa po raz czwarty. Syn nadal odkaszluje rano flegme,nawet udalo mu sie to kilka razy wypluc,jest przezroczysto zolte,podobnie smarkal z noska,ale ostatnio nos jakby bardziej drozny, mniej tej wydzieliny udaje nam sie wysmarkac.A laryngolog stwierdzil ze moje dziecko nie moze miec tego z zatok bo ich jeszcze nie ma!!!????a przeciez ma 4 lata,mam juz dosc, czy to moze miez zwiazek z oskarzelami lub plucami,nie ma goraczki osluchowo czysty,odkaszluje tylko rano,w dzien jest ok albo bardzo sporadycznie,zastanawiam sie czy to nie jakas bakteria typu gronkowiec czy cos,pomozcie
wyślij odpowiedź

Autor: Mama Zuzi 10.12.2008 13:19  
katar zatokowy
U mojej 3-letniej córki podobne objawy. Zapchany nosek i kaszel -duszący, trwa ok 40min wieczorem, nad ranem, jak wstaje.... W ciągu dnia zero kaszlu.Katar ciężko wydmuchać, przez co oddycha buźką, a w nocy łapie bezdechy...Brała Bioparox przez 10 dni, niby pomógł, ale jest nawrót po dwóch tygodniach. Teraz dostała Eurespal i Flegaminę w syropie dla dzieci. Roztwór soli fizjologicznej do noska w ciągłym użyciu... Przerabiałam już też Mucosolvan i inne takie. Wszystko pomaga, ale na krótko. Sama już nie wiem co jej podawać.????
wyślij odpowiedź

Autor: Jean 10.12.2008 15:27  
odp.
To wskazuje na przerost migdałka gardłowego, który blokuje naturalny przepływ wydzieliny w nosogardle i zatrzymując ją jest idealnym miejscem chodowli wszelakich bakterii patogennych. Żadne leczenie czy uodparnianie nie pomoże, będzie to walka z wiatrakami. Tylko adenotomia może pomóc. Konieczna jest wiec kontrola u laryngologa, najlepiej za pomocą kamery endoskopowej wkładanej do noska by zobaczyć dokładnie w jakim stanie jest migdałek gardłowy.
wyślij odpowiedź

Autor: Jean 10.12.2008 15:29  
cd odp.
Trudności przy oddychaniu noskiem i bezdechy nocne potwierdzają jeszcze bardziej przerost migdałka gardłowego. Adenotomia może okazać się w tym przypadku natychmiastową koniecznością by dziecko nie dusiło się w nocy.
wyślij odpowiedź

Autor: Karolina 10.12.2008 17:25  
Odp:odp.
Nie chcę straszyć,ale z tym wycinaniem migdałka bym się wstrzymała.Właśnie wczoraj wróciła ze szpitala córka mojej koleżanki po adenotomii.Miał być tylko rutynowy zabieg,a okazało się że podczas wycinania trzeciego migdałka pękła żyłka,nie wiem dokładnie jaka i nastąpił krwotok,straciła półtora litra krwii.Mała trafiła z powrotem na stół,gdzie była znów operowana.Ma 6 lat i ledwo uszła z życiem.Lekarz powiedział,że gdyby nie bardzo dobre wyniki jakie miała przed operacją,dobry stan ogólny to nie wiadomo jak by to się skończyło.Więc zanim na prawo i lewo będziemy wycinać dzieciom migdałki to chwila zadumy.Znajoma nie wie czy zdecydowałaby się na to jeszcze raz.Dziewczynka nie mówi wyrażniej jak przed zabiegiem i nadal jest w szoku po pobycie w szpitalu.
wyślij odpowiedź

Autor: Mama Zuzi 10.12.2008 17:58  
Migdałek gardłowy
Jeden Laryngolog mówił mi, że trzeci migdałek może być przyczyną tych wszystkich gardłowo noskowych stanów. Chciałam uniknąć adenotomi i spróbować najpierw zachamować przerost migdałka, ale bezdechy i trudności w oddychaniu powracają po każdym podleczeniu. Kolejna wizyta u Laryngologa zatem nieunikniona. Dziękuję za odpowiedź autorowi - Jean. Mam nadzieję, że takich przypadków, o jakich pisze Karolina jest mało. Większość zabiegów tego typu odbywa się prawidłowo i mam nadzieję, że i w naszym przypadku tak będzie. Jeszcze raz dzięki.
wyślij odpowiedź

Autor: Jean 11.12.2008 07:29  
odp.
Tak, to co opisała Karolina to przypadek skrajny, którego nie można traktować jako regułę. Powiem też, że pozostawienie rozrośniętego migdałka gardłowego, który dodatkowo mając coraz mniej miejsca w nosogardle uciska na trąbki słuchowe, może doprowadzić także do nieodwracalnej utraty słuchu. Wtedy dochodzi do gromadzenia się płynów w trąbkach słuchowych, który gęstnieje i zamienia się w perlaka i zrosty w kanałach słuchowych. To dlatego nierzadko dzieci z przerośniętym migdałkiem słabiej słyszą. Pozdrawiam serdecznie mamę Zuzi i życzę dużo zdrówka :)
wyślij odpowiedź

Autor: Mama Zosi 01.01.2009 22:40  
o zatokach i migdałku
Witajcie,
Z dużym zainteresowaniem przeczytałam wszystkie komentarze dot. problemów nosowo - gardłowych u dzieci.
Szczerze muszę przyznać, że niestety od jakiegos czasu sama jestem zatroskana nawracającymi chorobami mojej 6,5 letniej Zosi, która do 5 roku życia nie chorowała.Niestety od 1,5 roku walczymy niezmordowanie z nawracającymi chorobami zatok.Po prostu nie muszę opisywać jak to wygląda, myślę że każda z Mam przeżywa to samo:ciągłe wizyty u lekarza, tysiące idealnych specyfików i inhalacji, które jeśli pomagają to tylko na krótko.
Ostatnio jednak, "typowe" , jak dotąd objawy przy zatokach, zostały "wzbogacone" bólem ucha u mojej Córki.
Skończyło się na wizycie u Laryngologa ale ten - ku memu zaskoczeniu jako jedyny dotąd - odkrył anginę ropną trzeciego migdałka.Skończyło się antybiotykiem i terminem wyznaczonego zabiegu usunięcia go.
Dla mnie to nowe spojrzenie na moją 1,5 roczną walkę z chorobą zatok, katarami itd.czekam na zabieg, z nadzieję, że ten koszmar się w końcu skończy.
W Nowym Roku Wszystkim życzę jak najmniej trosk i jak najwięcej spokoju.
pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: eeeeee 09.01.2009 21:05  
a sprawdzalas jak z trzecim migdałem !! ?? bo wszystkie objawy na to wskazują !!!!!!!!!!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: mama kuby 17.06.2009 16:21  
gardło, katar, kaszel, alergia
Widzę, że nie jestem sama z tym problemem.
Odkąd mój synek poszedł do żłobka, na palcach mogę policzyc dni, w których był zdrowy, a trwa to od października, czyli 9 miesięcy.
infekcja goni infekcję, ale najbardziej martwi mnie ten katar; najpierw woda, później żółty... zielony.. a teraz przeźroczysto-żółta garaletka.
Nie jestem zwolennikiem antybiotyków, ponieważ wyjaławiają organizm i dziecko jest bardziej narażone na kolejną chorobę. Stosowałam dziesiątki sposobów, podobnie jak wy, ale teraz mam nowy pomysł, który nie podsunął mi lekarz, wpadłam na niego sama; postawię bańki, co wieczór smaruję nosek i czoło jodyną (rozgrzewa zatoki) i- poproszę naszą pediatrę o receptę na robaki.
Ostatnio naczytałam się mnóstwo artykułów na temat pasożytów, nie będę tego opisywac, każdy z nas jest na nie narażony, jest ich mnóstwo i wywołują rozmaite choroby. Każdy człowiek jest nosicielem średnio 2 gatunków pasożytów.
Moja metoda na pewno nie zaszkodzi, więc spróbuję, jak pomoże- napiszę.
wyślij odpowiedź

Autor: karolina 15.03.2012 09:15  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:katar zatokowy
jestes kretynka, wlasnie przez takie idio-ekomamy dzieci umieraja, powinnas miec zakaz pisania czegokolwiek na jakimkolwiek forum dotyczaczym dzieci i zdrowia
wyślij odpowiedź

Autor: destulkers 27.06.2012 09:22  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:katar zatokowy
Domowe sposoby czasem są o niebo lepsze od chemii. Większość lekarzy się do nich odwołuje. Wiadomo gdy nic nie pomaga trzeba wspomóc się lekarstwami. Ale czemu np. każą pić dużo herbatki z witaminą C, jeść czosnek, miód a nie przepiszą specyfiku z gatunku Multiwitamina? Przemyśl sobie czasami co piszesz bo żeby od razu wyzywać ludzi od kretynów na forum to trochę przesada. Jak to mówiła mama Foresta Gumpa "Poznać można głupiego po czynach jego". Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Autor: Ania 12.12.2012 16:24  
Odp:Katar zatokowy
kochani rodzice może trzeba zacząć od wymazu z noska i gardła zeby wykluczyć ewentualne zapalenie zatok na tle bakteryjnym
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 10.05.2013 16:32  
lek
Witaj. Poleciłabym ci pneumolan. Przepisała go nam laryngolog gdy moja córka miała zapelenie zatok. Od tego czasy gdy zatykają jej się zatoki, gdy miewa przypchany nos i katar podaję jej za wczasu pneumolan. U mnie sprawdził się rewelacyjnie.
wyślij odpowiedź

Autor: renia0 25.09.2013 09:54  
odp
A używasz wody morskiej? Mój przedszkolak również cierpi na zatoki i z doświadczenia wiem, że jak podawałam mu sterimar baby hipertoniczny, który dobrze rozrzedzał wydzielinę i ją wypłukiwał, to czuł się o wiele lepiej. Spróbuj bo to woda morska, także na pewnie nie zaszkodzi.
wyślij odpowiedź

Autor: barbara chmielecka 16.10.2013 05:38  
do mamy zuzi .a czy twoja córeczka miała usówany trzeci migdal sprawdż pod tym kątem .Mój miały też mial tesame obiawy co u twojej córki ,a po zabiegu nie wiem co to jest zapalenie gadła bo na to najczesciej chorowal przed zabiegiem, i mial tez bezdechy
wyślij odpowiedź

Autor: ola 09.03.2014 09:04  
ola
moja zuza tez ma problem z nawracajacymi zatokami. stosuje do plukania zatok fixsin to taki irygator. wplywa jedna dziorka, wyplywa druga. jest idealny. to roztwor wody mirskiej do stalego stosowania. cudo!! nie mecze jej sztucznymi kroplami a katar wyplywa jak marzenie. procz tego syrop. pectodrill isinupred. pamuetajcie ze w czasie choroby trzeba zostac w domu. a nie leczone zatoki moga prowadzic do m.in do zapalenia opon mozgowych
wyślij odpowiedź

Autor: Kasia03 11.12.2014 11:14  
Katar zatokowy
zainfekowane zatoki u dziecka to długie leczenie, ostatnio mój syn miał katar przez dłuższy czas nie mogliśmy się go pozbyć, w aptece polecono mi Zatogrip na oczyszczanie właśnie zatok, podaję go od 2 dni i już widzą lekką poprawę.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #    #######   #####  
  #   #    ##    #        #     # 
 #     #  # #    #        #     # 
 #     #    #    ######    ###### 
 #     #    #          #        # 
  #   #     #    #     #  #     #