MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

PROBLEMY NASZYCH DZIECI

Forum > PROBLEMY NASZYCH DZIECI > zbyt częste oddawanie moczu
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Nata 04.12.2007 21:23  
zbyt częste oddawanie moczu
moja 4-letnia córka b. często oddaje mocz (co godzina albo częściej) nie ma przy tym żadnych bólów czy pieczenie podczas jego oddawania... czekamy właśnie na wynik badania moczu... może ktoś miał podobny problem z dzieckiem?
wyślij odpowiedź

Autor: joanna b 12.02.2008 19:20  
u nas to samo
witam
nasz 6 latek ma to samo, zrobiłam badania moczu i są ok. Co teraz?
wyślij odpowiedź

Autor: Marlena 14.02.2008 13:02  
podobny problem
Moja córka ma podobny problem ale już została zdiagnozowana Po trwających dość długo badaniach okazało się, że dziecko ma bardzo mały pęcherz moczowy, który na dodatek nie rośnie i w wieku 5 lat jest taki jak u dwulatka. Zastosowane leczenie farmakologiczne i specjalne ćwiczenia na rozciągnięcie pęcherza nie przyniosły efektów. Konieczny będzie specjalistyczny zabieg chirurgiczny, który dopiero przed nami. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: anna p 26.05.2008 12:29  
4-latka i bardzo częste oddawanie moczu
Witam, już pisałam na tym forum. Moja mała też bardzo często siusia. Po badaniu moczu nie wykruto bakterii. Początkowo lekarka polecała psychologa,ale nie widzę potrzeby bo córka jest bardzo żywa, radosna, nie ma powodów do zmartwień (no chyba, że szlaban na cukierki). Sika często nawet w nocy. Za dwa dni idę na powtórne badanie moczu, po 3 tygodniowej kuracji furaginą, która nie przyniosła efektów. Ręce mi opadają, nie wiem co robić, a dzieciak ciągle na kibelku.
wyślij odpowiedź

Autor: Nata 26.05.2008 22:48  
Odp:częste oddawanie moczu
u mojej córki od około 3 m-cy wszt=ystko sie uspokoiło i mocz oddaje prawidłowo.. myslę więc że był to problem gdzieś w psychice - generalnie jest bardzo nieśmiałym dzieckiem, może jakis stres manifestował się właśnie częstym oddawaniem moczu... posiewy moczu, bad. ogólne i usg były ok, innych badań nie robiłyśmy...
to trudny problem ale jest nadzieja że będzie OK pozdrowienia
wyślij odpowiedź

Autor: Krystian Janicki 15.09.2008 15:25  
4-latka bardzo często oddaje mocz bez rezultatów
moja córka od prawie 2 tygodni chodzi po kilka razu do ubikacji bez rezultatu, a wieczorem i rano są częstrze wizyty w toalecie . lekarz nic nie stwierdził mimo nawet posiewu na mocz , lekarz rozkłada ręce , nie wiem co juz robić
wyślij odpowiedź

Autor: Aga 08.10.2008 22:44  
częste oddawanie moczu
Moja 4 letnia coreczka też ma taki problem. Od około 4 tygodni. Nie ma żadnych innych dolegliwości ( bólu, złego samopoczucia ,temperatury itp.) Badanie moczu nic nie wykazało. Dostaje od 2 tygodni furagin ale żadnej poprawy nie ma. Co to moze być?
wyślij odpowiedź

Autor: Robert 09.10.2008 23:44  
często oddaje mocz
Moja 4-letnia córka też ma ten problem, średnio co 10 minut rano i wieczorem oddaje mocz (właściwie to pare kropli), dostaje furagin i nic nie pomaga, już mi ręce opadają. Już nawet po głowie chodzi mi myśl, że to od mleka, które lubi i pije codziennie. Problem się chyba pojawił, gdy zaczęła pić "Świeże polskie" z Mlekovity. Pewnie to głupota, ale spróbuje, bo już nie wiem co robić.
wyślij odpowiedź

Autor: Aga 10.10.2008 21:32  
częste oddawanie moczu
Z tym mlekiem to chyba przypadek.... sama nie wiem. Ja z kolei podejrzewałam Eurespal bo klka dni przed wystąpieniem czestego siusiania była leciutko podziębiona (gardło) Chociaż bardziej prawdopodobne wydaje mi się, że to powikłanie po tym przeziebieniu.
We wtorek idę z małą na USG bo zaczęłam się martwić o nerki. Na wszelki wypadek sprawdzę. Zaczełam od dzisiaj podawać wit. C - podobno to wspomaga leczenie. Jutro dostanie ostatni furagin. Chce powtórzyć badanie moczu i zrobić posiew - moze coś się w końcu wyjaśni.
wyślij odpowiedź

Autor: Tatuś Kornelka 28.10.2008 20:24  
częste siusianie
Mój 4 letni synuś też ma ten problem. wysiusia dużo, potem 3 razy co piętnaście minut dwie krople.
Było badanie moczu i nic. Bierze furagin i też nic.
Jest śmiałym radosnym i ciągle śmiejącym się dzieckiem, nic go nie boli a już napewno w czasie oddawania moczu. Co robić?
wyślij odpowiedź

Autor: Aga 02.11.2008 22:07  
częste oddawanie moczu
Tak jak pisałam wyżej wszystkie wyniki u mojego dziecka były OK, USG też. Nie znalazłam przyczyny.
Natomiast dostała 2 tygodnie temu anginy i w związku z tym antybiotyk. Wskutek leczenia ustąpiła angina i.... częste siusianie.
wyślij odpowiedź

Autor: katarzyna dylik 14.05.2009 11:33  
czeste oddawanie moczu
moja coreczka ma 5 latek i tak samo miala problem z czestym oddawaniem moczu praktycznie co 5minut i po pare kropelek,bardzo sie tym zaniepokoilam i zwrocilam sie do lekarza ,wyniki byly dobre.lekarz stwierdzil ze jest to objaw stresu.zaczelo sie to gdy w zyciu pojawiala sie jej mlodsza siosrta.po pol roku ustalo i juz nie chodzila tak czesto do toalety.ale zauwazylam ze nowe zmiany tak na nia wplywaj.tak samo bylo jak zmienilismy mieszkanie,czy pojscie do przedszkola.stres oddzialowuje tak na moje dziecko i to jest przyczyna czestego oddawania moczu w przypadku mojego dziecka.nawet niewielka zmiana:(
wyślij odpowiedź

Autor: Myślisz że podam? buehehehe 14.05.2009 14:08  
hahaha
moja córónia ma 231 lat i sika co 2 sekundy:}
wyślij odpowiedź

Autor: ewa 30.05.2009 15:30  
Odp:czeste oddawanie moczu
proszę zrobić posiew na escherichia coli to takie bakterie albo wymaz z pochwy dobry ginekolog zrobi to u dziecka jeżeli to będzie dodatnie to wystarczy antybiotyk i po problemie
wyślij odpowiedź

Autor: agnieszka krug 03.07.2009 11:33  
aga
moja córka ma 6 lat kilka razy w ciągu godziny jest w toalecie wyniki na posiew są ok więc gdzie tkwi przyczyna???? lekarz twierdzi że może w psychice???
wyślij odpowiedź

Autor: renata 24.07.2009 13:43  
czeste oddawanie moczu
Moj syn we wrzesniu skonczy 4 latka i takze pojawil sie problem z czestym oddawaniu moczu. Praktycznie co 5 min po pare kropli, zauwarzylam ostatnio ze fascynuje sie siusiakiem, dotyka ciagle i sie z nim bawi do poki nie zauwarze szybko chowa go. Moze to jest przyczyna. Zrobilam mu badanie moczu i wszystko wyszlo ok. Od miesiaca odstawilismy pampersa w nocy, wstajemy 3 razy i tak sie zdarza ze za pozno;(
Mam nadzieje ze ta faza szybko przejdzie.
Nie mam pojecia co robic...?
wyślij odpowiedź

Autor: Zygmunt Jakubczyk 22.09.2009 06:50  
Podpowiedźcie
Moja 12 letnia wnuczka często oddaje mocz. Nie ma problemów ze zdrowiem pęcherza. Rozwija się dobrze. Jest niezwykle ambitna i uzdolniona polonistycznie. W domu rodzinnym panuje atmosfera niepokoju. pomóżcie
wyślij odpowiedź

Autor: Beata Bieńkowska 04.11.2009 10:34  
częste siusianie
Moja córka ma 11 lat.Co jakiś czas pojawia się problem z częstym siusianiem,zwłaszcza w godzinach przed zaśnięciem.Z moich doświadczeń wynika ,że rzeczywiście problem leży w głowie.Jestem przekonana ,że kiedy się czymś denerwuje siusia naokrągło.Jeżeli badanie ogólne moczu jest ok, to nie ma potrzeby szukać w posiewie,bo wtedy dopiero wychodzą bzdury jeśli np.mocz jest pobrany nieprawidłowo(co u dziewczynki wcale nie jest takie proste).Trzeba też zwrócić uwagę na dietę dziecka.Jest mnóstwo pokarmów z grupy tzw.moczopędnych(głownie są to owoce i zielenina np.natka od pietruszki).Także podsumowując-jeśli dziecko normalnie przybiera na wadze i w badaniu nie ma nic niepokojącego to po prostu--jeden sika częściej a inny rzadziej !!!!
wyślij odpowiedź

Autor: GOśKA 05.11.2009 17:10  
częste oddawanie moczu
Mój 6-letni syn od 3 miesięcy ma problem z częstym oddawaniem moczu, szczególnie rano. 2 tygodnie było ok, a teraz znowu to samo. Było robione badanie moczu, nawet parę razy, usg również, wszystko z badaniami ok, teraz czekamy na wyniki posiewu. Lekarz podejrzewa, że to na tle nerwowym. Mam zamiar pójść jeszcze z synem do nefrologa.
wyślij odpowiedź

Autor: MAJA_Z 10.11.2009 16:53  
Mam z moją córcią taki sam problem. Podawałam swojej Eurespal oraz Mukosolvan bo była przeziębiona. Po trzech dniach zaczeła mało i bardzo często siusiać. Analiza moczu nic nie wykazała, żadnych bakterii, a problem trwał. Na następny dzień na wieczór dostała Furaginum i troszkę się polepszyło. Ale dalej ten problem nie daje mi spać.
wyślij odpowiedź

Autor: MAMA 14.11.2009 22:31  
częste oddawanie moczu
Wiatm. Moja 4 letnia córcia ma równierz ten problem. Czesto siusia moim zdaniem zbyt często gdyz nie ma to przełożenia na ilość spozywanych płynów. Brała mucosolvan a on podobno działa niepożądanie w tej sferze. Może jest odpowiedź na zdazenia w przedszkolu gdyż jest bardzo ambitna i nie lubi przegrywać ani byc slabsza od innych ( a w przedszkolu to normalne). Albo coś, nie daj Boże, jest nie tak.
wyślij odpowiedź

Autor: Magda 17.11.2009 15:04  
częste oddawanie moczu
Witajcie
mój 2,5 letni syn też ma problem z częstym gonieniem do kibelka i co gorsza teraz popuszcza do majtek nie potrafi dotrzymać więcej jak godzinę więc co godzinę przypominam mu o kibelku zeby zapobiec ale zaczyna mnie to martwić tym bardziej że nic nie wyczytałam tutaj oprócz że to może być na tle psychologicznym wziełam go z przedszkola i narazie się nie poprawiło gdzy jestesmy na spacerze problem znika i jak spi to tez przesypia cala noc tylko w dzien nie wiem co robić, czy wrocic do pieluszek czy przeczekac moze sie to zmieni ??
wyślij odpowiedź

Autor: Aneta 26.11.2009 21:04  
Witam, u nas ten sam problem, w nocy mały 2,5l nie siusia, za to w dzień popuszcza w majtki i siusia co pol godziny. Od poł roku sam kontrolował swoje potrzeby i sobie radził. Teraz koszmar,badanie ogolne moczu prawidłowe,wiec zostaje chyba problem psychologiczny.U nas zaczeło sie to jak w domu pojawiło sie nowe zwięrzątko.Porozmawiam jeszcze z lekarzem, jak bede cos wiedziała dam znać. Nie chcemy wracać do pieluch.Pozdr.
wyślij odpowiedź

Autor: Zmartwiony Ojciec 06.01.2010 23:28  
Uporczywie i wciąż !
Hyyyyy
Z tego co czytam - znalazłem grupę ludzi z problemami takimi jak i w przypadku naszego synka ... martwi mnie tylko że nikt nie daje jasnej odpowiedzi : CO ROBIĆ - JAK POMÓC DZIECKU
Proszę o wszelkie sugestie i wskazówki fin2@o2.pl
wyślij odpowiedź

Autor: Zalamana mama 24.01.2010 22:01  
Hmmmmmmm
Moj syn 3,5 latka od 3 miesiecy rowniez ma ten problem.Siusia po 50 razy w ciagu dnia i po 10 w nocy...juz nie mam sily.Badania moczu ok.,usg tez ok.,a dziecko sie meczy i my tez:(
Jesli ktos zna jakis dobry sposob,lekarstwo czy cokolwiek co pomaga prosze o info:
SabiVO@inmail.pl
Z gory dziekuje ;)
wyślij odpowiedź

Autor: sonia 27.01.2010 19:55  
a może,,
Wiecie co,a ja właśnie zaczęłam szukać coś na temat częstego sikania.Syn ma 5 lat i tez od jakichś 3 miesięcy robi to często,i właśnie się zastanawiam,czy to nie siedzi w psychice.Badanie ogólne moczu ma ok. jutro wybieram się z tym znów do lekarza,ale nie wiem.Nie wiem,czy mi się wydaje ,ale jak zapomni to chyba nie sika,a jak sika to tak jak piszecie co 5 min.albo i częściej.A drugą przyczyną nad którą się zastanawiam to to ,że on często się bawi na podłodze zabawkami,może pęcherz przemarza?
wyślij odpowiedź

Autor: Joanna 01.02.2010 21:18  
Odp:a może,,
U nas tez ten sam problem - bardzo czesto siusia, dzis od godz 17.30 do teraz z 25 razy wolala do toalety. Nawet w zlobku popuscila co do tej pory bylo bardzo rzadkie. I tez ostatnio brala odpowiednik mucosolvanu. Zastanawiam sie teraz nad zwiazkiem czestego siusiania i brania tego lekarstwa? Moze ktos wie cos wiecej. Za tydzien mamy wizyte kontrolna u lekrza i zobaczymy co powie.
wyślij odpowiedź

Autor: Kamila Bsz 05.02.2010 12:39  
Częste oddawanie moczu- jednak bakterie
Miałam podobny problem z moim dzieckiem. Uważam, że psychika psychiką, ale jeśli dziecko często sika, to trzeba zrobić badanie moczu - i to nie tylko ogólne, ale przede wszystkim posiew z antybiogramem. Czasem badanie moczu wychodzi dobrze, co nie znaczy, że infekcji nie ma. Po prostu nasze laboratoria nie są doskonałe. Trzeba badanie powtarzać, jesli nie wyjdzie za pierwszym razem. Tak było w przypadku mojego dziecka - najpierw badanie ogólne wyszło prawidłowe, następne już nie. Przyczyną może też być nadmierny rozwój grzybów, co już na pewno nie wyjdzie w badaniu laboratoryjnym moczu, ale waro pod każdym względem, aby dzieci nie jadały słodyczy i białego pieczywa, bo są doskonałą pożywką dla grzybków. Polecam "nowoczesną", informacyjną medycynę - np. preparaty dr Josefa Jonasa - na problemy z ukł. moczowym są preparaty Joalis Deuron, Urinohelp, No bacter. Pozdrawiam serdecznie wszystkich
wyślij odpowiedź

Autor: Budzizol Mariiiia 10.02.2010 15:49  
Zesikałam się 1 raz!!!
hej mam 13 lat i nigdy nie sikałąm sie w nocy. od czterech dni budze sie w mokrym łóżku nie czuje tego ani sie nie budze. Co robić?
wyślij odpowiedź

Autor: Ania 01.03.2010 21:21  
Odp:Zesikałam się 1 raz!!!
miałam w rodzinie przypadek, iz chłopiec 5-letni często moczył się w nocy i lekarka z Cenrum Dziecka w Warszawie zaleciła jako jedno z wielu badań - badanie tarczycy. Choroba tarczycy miała wpływ na moczenie. Teraz ten chłpoiec jest dorosłym mężczyzną i wszytsko jest O.K
wyślij odpowiedź

Autor: dorota kowalczyk 18.03.2010 22:15  
sikanie synka
witam widzę że ie jestem sama synek ma 5,5 roku i sikanie zaczeło się jakieś 2 tyg.temu był furagin ,bactrim i niby trochę lepiej ale jak zacznie sikać nie ma końca w poniedziałek posiew ale pani doktor mówi że pewnie nic nie wyjdzie no i dała skierowanie do urologa dziecięcego wizyta w maju a jest marzec nie wiem co robić on już zaczyna płakać że madosyć siusiak bo całyczs sika pozdrawiam i liczę na jakąś radę :(
wyślij odpowiedź

Autor: Małgosia Rękas 21.03.2010 10:18  
Problemy z pęcherzem, zapaleniem oskrzeli / co 2 tygodnie/ itd
Stosowałam metodę, o której wspomniała Pani Kamila - polecam każdej mamie. która ma problemy zdrowotne / mama i dziecko/, od 6 lat nie stosujemy żadnych antybiotyków, a o zapaleniu oskrzeli zapomniałam.
wyślij odpowiedź

Autor: Agnieszka 09.05.2010 15:49  
czeste siusianie
witam
obecnie córka jest nastolatka,w wieku 4lat zaczeła czesto siusiac,zapisywałam kazde wizyty w toalecie.
było to ponad 30razy dziennie...wszystke badania wyszły znakomite...nawet u ginekologa z nia byłam,potem połozyłysmy sie do szpitala na badanie,które było najwazniejsze,czy nie ma refluxu i mocz sie nie cofa z powrotem do pecherza..Badanie takze wyszło OK...
PO 3MC PRZESZŁO JEJ SIUSIANIE,TERAZ WIEM ZE TO BYŁ PROBLEM W PSYCHICE.
obecnie mam 2ga córeczke ,która ma teraz 4latka,kiedys usłyszała ze jej siostra była w szpitalu bo siusiała czesto i nie do konca.
Problem pojawił sie u Nas znowu,teraz mlodsza panienka lata na nocnik co chwilke,objawy identyczne co u starszej Córki były.Oczywiscie badania porobilismy i czekamy na wyniki.
wyślij odpowiedź

Autor: Zielona 13.05.2010 09:34  
A MÓJ PRZYPADEK JEST TAKI!!!
Mój 3,5 letni synek w pewnym momencie zaczął dużo i często sikać.Zrobiłam mu wszystkie badania no i wyszły ok,przy siusianiu nic go nie bolało ,po prostu dziecko zdrowe tylko że dużo i często sikało.I ODKRYŁAM...oczywiście zajęło mi to sporo czasu .A mianowicie od pewnego momentu zmienilam mu dietę tzn wprowadziłam kawę zbożową z cykorią ,aże mu bardzo smakowała to piłą ją nawet dwa razy dziennie.A dodam tylko,że cykoria jest moczopędna!!! na co wpadłam zbyt późno!! Wniosek jest taki ,że mimo że cykoria ma bardzo dobry wpływ na regulację procesów trawiennych to działa przede wszystkim moczopędnie a stosowana regularnie szczególnie.Nie było by więc nic złego w stosowaniupożywienia z cykorią byleby nie zaczęsto .Umiarkowane stosowanie daje same plusy.
Może w ten spośób,przytaczając nasz przypadek komuś pomogłam serdecznie pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Autor: Zielona 13.05.2010 09:39  
A MÓJ PRZYPADEK JEST TAKI!!! cd.
Dodam ,jeszcze że synek często sikał ale się nie moczył.Przesypiał całą noc bez chodzenia do ubikacji .
wyślij odpowiedź

Autor: Co robić? 24.05.2010 22:34  
Izuś
pomocy !!!!!!!!!

Mój syn od jakiegoś czasu bardzo ale to bardzo często chodzi siku choć wcale prawie go nie oddaje , niby miał pęcherz przeziębiony brał furignaldin tak jak trzeba ale wcale nie ustał, zrobiłam badanie moczu i jest czysty co robić dalej . Ma 5lat
wyślij odpowiedź

Autor: dariusz 18.07.2010 12:30  
Odp:sikanie synka
mam pytanie bo już pewnie synuś jest wyleczony.mam ten sam problem z synem ma 7 lat i od miesiaca chodzi sikac co chwile badania moczu posiewu nic nie stwierdziły bieże furaginę i nic,jak się u pani to skończyło gdzie teraz iść .pozdrawiam dariusz
wyślij odpowiedź

Autor: Tutka 19.07.2010 15:01  
Mam podobnie
mój syn ma 4 latka i od jakiegoś czsu siusia co 10 15 minut po kilka kropel,dodam ze w badanie moczu jest OK.Noc przesypia w całości.Już nie wiem co mam z nim robić ,brał furagin bez rezultatu.
wyślij odpowiedź

Autor: dariusz 21.07.2010 10:04  
Odp:Mam podobnie
mógłby ktoś napisać kto wyleczył dziecko
wyślij odpowiedź

Autor: Pomocniczka;D 13.08.2010 17:08  
Odp:zbyt częste oddawanie moczu
A może to cukrzyca? Warto sprawdzić
wyślij odpowiedź

Autor: MamaJo 15.09.2010 11:03  
Większość przypadków to kwestia psychiki
Mam troje dzieci, najstarsza córka po traumatycznym przeżyciu siusiała (i nie tylko) do 5tego roku życia, a i teraz, gdy ma siedem lat także potrafi popuścić raz na kilka miesięcy. Młodszy syn (4l.) odkąd zrozumiał na czym polega siusianie nie miał problemów, do momentu ... pójścia do przedszkola (2 tyg. temu), jeśli tylko pani się na niego zdenerwuje już muszę uważać -jak do tej pory 2 razy w przedszkolu i 2 razy w domu (tego samego dnia), ewidentnie jest to stres, mało tego nie chciał korzystać przy pani z toalety, jakby w ogóle nigdy tego nie robił! Najmłodszy 3latek także przechodzi to samo tylko jest bardziej nasilone siusia często, na ubikacji w przedszkolu nie robi by potem wstać i na środku sali zrobić kałużę. Noce miał już od ponad 2 m-cy suche, ale w zeszłym tygodniu znowu zaczął się moczyć w nocy, weeekend nył suchy i już myślałam, że już się zaaklimatyzował, a tu wczoraj poskarżył się, że pani krzyczała i ... siusiu w domu i to zaraz po oddaniu dużej ilości moczu w toalecie, a potem mokra noc i to jak (wyniki ma oczywiście ok.). Wiadomo, że dzieci w przedszkolu dużo, ale co zrobić, by nasze tam czuło się dobrze traktowane (samo przedszkole jako miejsce Łukaszek lubi, ale panie są jakieś takie oschłe). Konia zrzędem komuś kto powie jak w wyważony sposób dać do zrozumienia przedszkolankom, że są właśnie zbyt oschłe. Nadmienię, że córka w innym przedszkolu miała bardzo miłe panie, które właśnie jej pomagały w walce ze stresem.
wyślij odpowiedź

Autor: selka 15.09.2010 11:56  
czeste oddawanie moczu
Witam. Moja prawie 6.letnia corka ma to samo, dodatkowo lek separacyjny i brak milosci do przedszkola. Wrzesien to kazdego roku ciezki miesiac dla nas obu. Rowniez robilam wszystkie badania nic nie wyszlo, brala Furagin bez zmian. W tej chwili przestalam zwracac na to uwage i podaje krople homeopatyczne L72 na stany lekowe i bieganie do toalety uspokaja sie.
wyślij odpowiedź

Autor: Kasia 16.09.2010 20:00  
mały pęcherz
Witam! Moja dzisiaj już prawie 7-letnia córka też ma problem z częstym oddawaniem moczu od urodzenia.
Przeszła już szereg badan w wieku 5 lat
(USG pęczerza i nerek, cystografię) w wieku 6 lat (urynodynamikę) Badania wykazały, Ze dziecko ma mały pęcherz i tyle. do 5,5 roku moczyła sie w nocy, ale na to pomogła 3- miesięczna terapia Minirinem. Wczesniej brała też Ditropan, ale po nim w ciepłe dni(latem) miała podwyższoną temp. jako skutek uboczny, więc musiałam odstawić. Pomogła (trochę wydłużyła przerwy w sikaniu
wyślij odpowiedź

Autor: Kasia 16.09.2010 20:12  
mały pęcherz c.d
Trochę wydłuzyła przerwy w sikaniu 4-miesieczne leczenie lekiem Uroflow. Dziecko nie moczy sie już w nocy, ale trochę popuszcza, bo nie zdazy do ubikacji. W dzień tez często jej sie to zdarza. Córka chodzi juz do pierwszej klasy i jest to dla niej uciązliwe, a ostatnio jakby się nasiliło. Od leczenia lekiem Uroflow minął prawie rok, myśle, że terapię musimy powtórzyć.Najpierw oczywiście musimy zrobić badanie moczu, aby wykluczyć jakąś bakterie.Strasznie to siusianie jest uciążliwe, ale córeczka moja jest bardzo dzielna, jakoś to znosi. Pozdrawiam serdecznie!
wyślij odpowiedź

Autor: histoirka 22.09.2010 22:25  
moja córcia ciągle siusia
U nas jak u większośco to samo. parę razy dziennie siusia. najgorzej jest jak wychodzimy z domu od razu wydaje sie jej ze chce siusiu, pare kropel, jedzie4my autobusem a ona juz chce wysiadać bo chyba chce siusiu. zawsze to pare kropelek zrobi. Zawsze tez jak wychodzimy w jakies nowe miejsce to sie pyta czy tam bedzie toaleta. Przez to nie pojechała na wycieczkę z zprzedszkolem bo w autokarze nie było toalety. Byłyśmy na pierwszej wizzycie u psychologa ale rozważam jednak kogoś kto prowadzi psychoterapię bo to jednaj problem z psychiką. Dzieci nie wszystko radzą sobie ze stresem łatwo. I własnie moja corka do nich należy. martwię sie bardzo. Jesteśmy z Wrocławia. Jesli ktoś chce napisac do mnie o podobnym problemie podaję adres histoirka@wp.pl
wyślij odpowiedź

Autor: dominik 26.09.2010 08:16  
Odp:Odp:Mam podobnie
witaj Darku.Chciałem Cię zapytać czy dał Ci ktoś konkretną odpowiedż bo mamy z córcią ten sam problem czy komuś się udało wyleczyć albo chociażby znalazłby przyczynę,odpowiedz proszę.domin.dk@onet.pl
wyślij odpowiedź

Autor: marta z. 26.09.2010 21:01  
mamy podobny problem z synem
NASZ SYNEK MA 6 LAT I TAK OD 2 MIESIĘCY CZESTO CHODZI SIKAĆ,CO ROBIC BADANIA MOCZU WYSZ ŁY DOBRE
PROSZĘ PORADCIE pypusia@wp.pl
wyślij odpowiedź

Autor: Ania M 26.09.2010 23:56  
córka 6 lat -problem z czestym sikaniem w przed-spaniowych godzinach
Witam,moja corka wychowuje sie za grancica,od 2 lat juz chodzi do szkoły i od tego czasu zaczeły sie problemy z zapaleniem pecherza.po prostu na poczatku blokada psychiczna w szkole ,trzymała mocz i bakterie rozwijały sie w pecherzu.raz na 2-3 mce był antybiotyk.sytuacja uspokoiła sie w zeszłej klasie,choc w koncu dziecko miało badania usg nerek i jakies kontrastowe.oprocz tego badanie moczu i krwi.badania wyszły dobrze,nerki prawidłowe.na wakacjach była w Polsce u dziadkow,pod koniec sierpnia przyjechałam po nia i jeszcze 2 tyg byłysmy w Pl razem.na dwa dni przed wyjazdem zaczał sie problem czestego sikania ,po kapieli i przed samym spanie.po powrocie do domu problem ciagnał sie jakis czas ,podswiadomie czuje ,ze to psychika.wiec robiła wszystko,zeby mała nie miała za duzo "atrakcji" w ciagu dnia oraz po wieczornej kapieli codziennie spedzałysmy razem czas w jej łozeczku ,ksiazeczki,rozmowy itd az do jej zasneicia.po paru dniach nastapiła poprawa,az do przedwczoraj.przyjechał do nas brat mojego meza i na dobre zaczeła sie druga klasa.po przeczytaniu Waszych postów uswiadomiłam sobie,ze moze to byc tez przyczyna działania grzybów,gdyz w zeszłym roku miałysmy problem swedzacego odbytu.najpiewr leczony jak na owsiki,okazało sie ze to drozdzaki .dzieki stronie callivita ,gdzie sa wspaniałe objasnienia działan grzybów w naszych organizmach oraz leki na nie ,pozbyłysmy sie problemu.dziecko było pilnowane ze słodyczami oraz podawałam aloes w płynie- równiez pomagał.uspiło to moja ostroznosc i chyba za duzo pozwalałam ost na słodycze...od jutra zamawiam zestaw ACZymes oraz wit C dla dzieci ze stronki calli vita'y.
polecam wszystkim,konsultanci sa bardzo pomocni.pozdrawiam i zycze wytrwalosci wszystkim rodzicom
wyślij odpowiedź

Autor: djorka 24.10.2010 00:32  
Odp:moja córcia ciągle siusia
Mam również problem z częstym sikaniem mojego prawie pięcioletniego syna.Sikanie szczególnie nasila się wieczorem a bezpośrednio przed pójściem spać dochodzi do tego, że biega co 2 minuty. Historia zaczęła się w momencie pójścia syna do przedszkola [rok temu], sytuacja trwa do dziś. Wielokrotne badanie moczu zawsze wychodziły ok. Dlatego wydaje mi sie, że zachowanie mojego syna ma podłoże psychiczne. Jest dzieckiem trochę nadpobudliwym. Zamierzam udać sie do psychologa. Czy ktoś ma jakies doświadczenia w tej sprawie? Czy takie wizyty dają poprawę?
wyślij odpowiedź

Autor: maja 24.10.2010 18:40  
problem z siusianiem
Miałam podobny problem a mam córkę 15 letnią. Jest chora na padaczkę i jak miała pójść do gimnazjum to napady się nasiliły. Zauważyłam też, że często przed pójściem spać chodzi do łazienki.Okazało się, że napady padaczkowe może wywołać silny stres/min.przed szkołą/więc zwróciłam się do psychologa i do psychiatry aby wykluczyć ewentualną chorobę psychiczną.Okazało się że te wyjścia do ubikacji to element nerwicy natrętstw.Ona musiała tam pójść, to był jej rytuał przed spaniem.Otrzymała sertagen/bierze już 2 lata -chodzenie na siusiu poszło w niepamięć a córka stała się pogodna uśmiechnięta,chodzi do szkoły z ochotą i napady padaczkowe też ustąpiły.Nie bójcie się specjalistów, trzeba dziecko wyciszyć, jak nie można inaczej to farmakologicznie.
wyślij odpowiedź

Autor: goral 28.10.2010 09:51  
problem
Witam mego synka też dotknął ten problem. Wyniki moczu ok (posiew ok) ale siesianie nadal, furagin nie działa. Znajoma lekarka pobrała wymaz spod napletka i wyszło szydło z worka - bakterie.
wyślij odpowiedź

Autor: edi 23.11.2010 10:44  
Moja Córka ma 7 lat i badania nic nie wykazały bierze FURAGIN ale nie ma skutku poprawy nie wiem co robić a lekarze teraz to leczą z pieniędzy a nie z choroby Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Joanna Pietrzak 23.11.2010 21:38  
już nie mam siły!
mocz posiew- ok, usg jamy brzusznej-ok. Moja 3,5 letnia córka już nawet wzięła sobie nocnik do pokoju i DOSŁOWNIE co 30 sekund sika!RATUNKU !
wyślij odpowiedź

Autor: Ida 25.11.2010 18:55  
2,5 latek ciągle siusia
Mój synek też siusia co 30 sek,badania moczu ok, chodzi w pampersie przez cały dzień bo nie dajemy rady. Lekarz dał nam skierowanie do poradni chirurgicznej z rozpoznaniem stulejki. Czekamy na wizyte
wyślij odpowiedź

Autor: Katarzyna Wosiek 26.11.2010 15:31  
mój synek 2,5 latek sika co chwilkę
Witam około tydzień temu się zaczęło.Synek normalnie już chodził bez pampersa a tu nagle co chwila do toalety dosłownie co 5 minut.Byliśmy u pediatry zrobiliśmy badanie moczu wyszło dobrze,od tego czasu smaruję maścią z antybiotykiem siusiaka bo dr mówiła,że zaczerwieniony troszkę jest i okłady ciepłe robię i nic!! Sika non stop raz kilka kropel a raz normalnie. Poza tym nic go nie boli nie ma gorączki.
Nie ma poprawy wróciłam do pieluchy i jestem załamana.Co robić!
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 03.12.2010 01:06  
Syn często sika, miał bakterie w moczu od urodzenia
Mój synek ma 7 lat i problem z nerkami od urodzenia. Tzn, przez 3 lata mial bakterie w moczu- głównie coli. Bakterie wyszły przez przypadek- miał bardzo nasiloną żółtaczkę i zrobiono Mu w szpitalu mocz na posiew. U dzieci z nasiloną żółtaczką często są bakterie. Przez pierwszy rok brał antybiotyk przy każdej infekcji w goraczką- taki chroniący nerki. Furagin przez 3 lata dzień w dzień. bakterie były ciągle. Cystouretrografia mikcyjna poprawna, Usg nerek i pęcherza ok. Po 3 latach problem bakterii znikł. Dodam, że syn nie miał przy tym żadnych dolegliwości bólowych. Teraz ma przeszło 7 lat i tendencje do łapania infekcji bakteryjnych pęcherza. Od tamtego czasu, tylko rok temu miał bakterie w moczu, objawiło się to wtedy bardzo częstym sikaniem przez kilka dni, bólem, aż wreszcie gorączką i zanikiem sikania na 5 godzin na przykład. Poza tym Syn sika bardzo często, co kilka, kilkanaście minut jest w łazience. Gdy w wieku 2 lat przestał sikać w pampersy, posikiwał sie bardzo często, wiecznie miał posikane majtki, nosiłam dla Niego ubranie na zmianę jeszcze w wieku 5 lat. Od jakiegoś roku, nie nosimy Go w nocy do łazienki! Teraz wstaje sam. Ale za to ma napadowe sikanie co parę sekund. Zdarza się co jakiś czas i trwa przez jakiś czas- że z tego sikania co kilka minut, robi się co kilka sekund. Nasila się to szczególnie wieczorem, przed snem. Sika kropelkami, lub wogóle. Odchodzi od kibelka, przy łóżku wraca i sika znowu. Rano też tak ma przed wyjsciem do szkoły. Dziś Go zapytałam dlaczego tak bardzo często sika. Powiedzial mi że się boi, że posika sie w majtki. I że cały czas czuje potrzebe sikania.No i teraz nie wiem, czy to problem psychiki, czy jakieś problemy z nerkami które nie wychodzą w badaniach. Bo badania moczu wychodzą prawidłowe. Daję Mu furagin profilaktycznie i mam wrażenie, że to sikanie co kilka sekund zanika wraz z jego podawaniem. A może oddziaływuje bardziej na psychikę- coś w stylu- dostałem lekarstwo na sikanie, to nic się nie wydarzy. Przepraszam, że się tak rozpisałam, ale może komus pomoże ta historia z bakteriami ze wczesnego dzieciństwa. Myśmy się z synem nachodzili po lekarzach bardzo dużo. Moja znajoma lekarka, świetny pediatra, powiedziała mi że teraz wychodzi bardzo dużo takich problemów, bo bada sie więcej moczu na posiew. Wcześniej takich badań nie robiono i teraz maja bardzo dużo dorosłych ludzi z uszkodzonymi nerkami, na dializach spowodowanych właśnie bakteriami, które czyniły spustoszenie nie dając latami żadnych objawów.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 03.12.2010 01:15  
Syn często sika, miał bakterie w moczu od urodzenia c.d.
A dodam jeszcze że syn ma tez bardzo wąski napletek, chirurg wykluczył stulejkę, napletek jest do ściągnięcia, ale bardzo ciężko schodzi. Odciąganie co dzień przynosi efekty, że łatwiej go ściągnąć. Ale syn nie jest tym specjalnie zachwycony, bo to boli. Chirurg stwierdził, że siusiak urośnie to problem zniknie. Więc może to rzeczywiście kwestia psychiki. Choć świat się u nas nie kręci wokół siusiaka i problemów z siusianiem, ale być może Syn to odbiera w inny sposób.
wyślij odpowiedź

Autor: Asia 19.01.2011 09:54  
Mamo siku!
Moja 3,5 roczna córeczka sika bardzo często co najmniej trzydzieści razy dziennie z różną częstotliwością kilka razy w ciągu godziny zaraz po piciu bądź rzadziej,jednak jest to strasznie uciążliwe nie ruszamy się z domu bez pampersa.
Jednak najbardziej uciążliwe jest sikanie podczas leżakowania w przadszkolu.Badania moczu wychodzą o.k,w USG lekarz też nie zauważył nic niepokojącego.
Więc o co chodzi?
wyślij odpowiedź

Autor: gosia 08.03.2011 23:24  
Odp:sikanie synka
postaraj sie o skierowanie do nefrologa do niego dostajesz sie z miejsca bo moja corka tez diostala skierowanie do urologa ale musielibysmy pare miesiecy czekac i poszlam z nia do nefrologa i okazuje sie ze zalega jej mocz jej nerki nie prawidlowo funkcjonuja
wyślij odpowiedź

Autor: agnieszka 18.03.2011 14:54  
moja 4letnia corka czesto sika co 10-15 min w malych ilosciach brala juz na to antybiotyk i nic mocz ogolny ok robilismy tez posiew i nic, jedzie na furaginie i bez zadnej poprawy/ dostalam skierowanie do poradni nie trzymania moczu -tylko jak na razie to ona trzyma mocz nie leci jej po nogach !!! a do poradni trzeba czekac 3 miesiace. spodziewamy sie drugiego dziecka i mowia ze moze miec podloze psychologiczne ale jak jej mozna pomoc ???
wyślij odpowiedź

Autor: Justyna 22.05.2011 10:27  
Częste oddawanie moczu
Moja 5-letni córeczka również miała ten problem jakiś rok temu, Na początku często siusiała, właściwie co pół godziny,poszliśmy do lekarza zrobiliśmy posiew,ogólne badanie moczu ale wyniki okazały się dobre, zaczęliśmy podawać furagin,ale niestety w jej przypadku lek w ogóle nie zadziałał, wręcz przeciwnie jakby nastąpiło pogorszenie, zdarzało się tak że z domu nie mogliśmy wyjść bo córcia co chwila chciała siusiu, zaczęła na nowo korzystać z nocniczka, gdyż siedziała na nim próbując zrobić siusiu około 30 min i siadała z powrotem na niego po 5 minutach. Było to dla niej tak meczące,że wiele razy płakała i prosiła byśmy jej pomogli, Do tego jeszcze zaczęło piec ją w okolicach intymnych, w końcu, nie wytrzymaliśmy i zrobiliśmy jej USG brzuszka i okazało się że córka ma z wapnienie na nerkach, dostała zalecenia-pić dużo wody Primavera, pić sok z żurawin oraz nie podawać żadnych witamin!!! Miną prawie rok i powiem że jest już dobrze, chodź czasem jeszcze jej się zdarza robienie często siusiu lub nie danie rady go zrobić , ale problem szybko mija...
Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że chociaż niektórym pomogłam...
wyślij odpowiedź

Autor: Barbara 13.06.2011 14:00  
sikanie 6-latka
Mój syn ma 6-lat i moczy się w dzień ale tylko po południu w domu. nie sika w nocy i nie sika przez 8 godzin w przedszkolu, gdzie panie wysyłają do łazienki, sam raczej nie chodzi. W domu czasem pójdzie sam ale rzadko. Jest bardzo żywy, mocno angażuje się w to co robi. Robiłam badanie moczu, USG nerek i brzucha, wszystko OK. Syn miał operację na spodziectwo. Nadal jeździmy na kontrole raz w roku i lekarz mówi, że sikanie nie ma nic wspólnego z operacją. Jedni każą mi pójść jeszcze raz do rodzinnego, inni do psychologa , a w przedszkolu każą przeczekać. nie wiem co mam robić i martwię się bardzo bo od wrzesnia zerówka. proszę o rade.
wyślij odpowiedź

Autor: RENIA 02.09.2011 13:28  
MAMA RENIA
WITAM WSZYSTKICH ZATROSKANYCH RODZICÓW problem mój był taki sam jak i wasz mój sześciolatek od pewnego czasu zaczął często biegać do łazienki. Poszłam z synkiem do lekarza,zrobiłam badania MOCZ, USG, POSIEW wszystko wyszło ok. Urolog stwierdził że to może na tle nerwowym jego diagnoza była dla mnie śmieszna.Udałam się więc do pediatry mój synek dostał leki na odrobaczenie i mój problem się skończył.
wyślij odpowiedź

Autor: Dominika Zajdel 09.09.2011 12:41  
Moczenie nocne u 10 latka
Mój syn ma 10 lat od jakiegoś już czasu moczy się w nocy byłam z nim u lekarza który zlecił badania ale niestety nic nie wykazały wszystko było w porządku. Po kilku jeszcze wizytach u innego lekarza stwierdził ze może to leżeć po stronie emocjonalnej i wcześniej czy później minie ale zalecił nam też wizytę u psychologa. Jak na razie to wyciągnełam z szafy pieluszki tetrowe bo mi jeszcze zostały ale ogromny był problem z założeniem ich synowi bo okropnie płakał i się wiercił ale udało się. Teraz mam taki problem że co noc gdy synowi założę pieluszkę on ją w nocy sobie ściąga i znowu uszko jest mokre. Co mam zrobić żeby syn ich nie ściągał ???
wyślij odpowiedź

Autor: Barbara 22.09.2011 13:07  
Moczenie nocne u 10 latka
Proponuję, nie zakładać pieluch bo sun doskonale rozumie co się dzieje i może czuć się jeszcze gorzej jak zobaczy, że jest traktowany jak małe dziecko. Jeśli juz koniecznie chce pani zakładać coś na noc to proponuję ceratę lub folię na łóżko lub pieluchomajtki dla syna. Dostępne w aptece na sztuki, ładnie wyglądają i są wygodne. Ja kupuję takie synowi na basen.
wyślij odpowiedź

Autor: Bożena 03.11.2011 15:32  
Moja 5-letnia Zuzanka chodziła do ubikacji dosłownie co 5 minut!!!!!! Myślałam, że zwariuję...Furagina nic nie pomagała, wyniki ok. Aż w końcu udaliśmy się z mężem do prywatnej poradni psychologicznej i dzięki konkretnemu i profesjonalnemu podejściu pani Marioli Kurczyńskiej problem znikł na drugi dzień!!!!!!Pani Kurczyńska podsunęła nam świetny pomysł!! Jesteśmy bardzo bardzo wdzięczni!!!!!!!!!!!!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: iga zwierz 16.11.2011 20:17  
Odp:Odp:zbyt częste oddawanie moczu
Jaki to swietny pomysł??Jestem bardzo ciekawa??
Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: MamaITataSkarbeńka 23.11.2011 19:30  
A ja sikam, sikam i sikam...
Nasza córeczka ma 4,5 roczku, problem ten sam,na sedesie czasem nawet co minutkę, wyniki badań w porządku. Widzę,że siusianie nasila się, kiedy się czymś zestresuje, nawet drobną rzeczą. Jest niesamowicie inteligentą i energiczną dziewczynką, jednocześnie bardzo ale to bardzo wrażliwą. Jeden z lekarzy zasugerował, że może jakies wydarzenie lub stres, o którym niekoniecznie możemy wiedzieć, wpłynał na t sytuację. Zalecił rozmowę, rozmowę i jeszcze raz rozmowę, by dotrzec do źródła problemu!!! Żadnej chemii, bo to nie pomoże. Ten stan rzeczy trwa półtora tygodnia, napiszę, jeśli będzie jakaś poprawa. Trzymajcie się Cieplutko!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Mama 16.12.2011 20:40  
u nas to samo
Córka z 2 miesące tak chodziła do toalety. Upominałam ja żeby tak często nie chodziła poczekała z 1 godzinę i wtedy szła, więc zaczęła chodzić po kryjomu. Ma 5 laat także. Przestałam więc mówić i ona przestała, ale tylko na kolejne jakieś 2 miesiące i znowu zaczęła. Nie wiem co robić. Zgłaszałam u lekarza badania ok. Mieszkam w Anglii więc tutaj się tym nie przejmują. :(
wyślij odpowiedź

Autor: ania 10.01.2012 13:28  
mama
mam 6-letniego synka który jest po operacji siusiaka w wieku 3-lat dwa zabiegi,teraz wystąpiło pieczenie przy oddawaniu moczu,furagin nie pomaga,rivanol też nie,pije sok z żurawiny ale przy przeziębieniu problem wraca;wydaję mi się ze jest zmniejszona odporność organizmu przez antybiotyki tylko jak ją odbudować?
wyślij odpowiedź

Autor: Ona 21.01.2012 18:33  
Mój syn też tak ma..
Mój syn ma 3 lata, oduczamy go od pieluch od roku, byl czas ze ladnie sikał do nocnika, ale od miesiaca albo popuszcza albo całkiem sika w spodnie, i od 2 tygodni czesto, kilka razy w ciagu godziny, nie wiem co robić. Doradzcie coś.
Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: neka 01.02.2012 15:02  
cukrzyca?
u nas ten sam problem jest od jakiegoś czasu... nie potrafie powiedziec od jakiego...
Moja córka ma 3,5 roku i od dawna sama chodzi do toalety a ja nie zawsze jestem w stanie zauważyć każdą jej wizytę w tym miejcu. Pozatym chodzi do przedszkola więc nie obserwuję jej cały dzień.
Ale ostatnio zwróciłam uwagę że co chilę robi siku... Byłysmy dziś u naszj pani doktor... zleciła badania w kierunku cukrzycy... mam nadzieje ze sie nie potwierdzi..
wyślij odpowiedź

Autor: Renata 08.02.2012 10:36  
pomocy
Witam,
moja corka 4,5 lat od dluzszego czesu ma problem z czestym siusianiem. Badania moczu na posiew, usg i przeplyw moczu wyszly w porzadku. Urlog stwierdzil, ze corka ma nabpobudliwy pecherz..ze z tego wyrosnie, gdy dojrzeje jej uklad nerwowy.
Czy ktoras z Was ma podobne doswiadczenia ze swoimi dziecmi?

Prosze o jakies rady....
wyślij odpowiedź

Autor: malgorzata 18.02.2012 22:14  
no wlasnie...jaki to ten swietny sposòb??????
wyślij odpowiedź

Autor: justyna 18.02.2012 22:16  
Odp:Częste oddawanie moczu
dlaczego nie podawac zadnych witamin?
wyślij odpowiedź

Autor: malgoska 18.02.2012 22:28  
czeste sikanie i trzymanie siusiaka 24na 24
moj prawie 5-letni syn czesto sika i trzyma reke na majtkach caly czas...mowi ze mu zimno w siusiaka...
usg i wyniki moczu ok!nefrolog mowi zeby zwrocic sie do psychologa...ale ja nie jestem do konca przekonana..zrobie jeszcze badanie kalu.czy ktos wie czy nadmiar witamin moze byc przyczyna czestego sikania?
wyślij odpowiedź

Autor: Kachna 19.02.2012 10:53  
10 latka moczy sie
Witam ,moja corka 10 letnie moczy sie w nocy ,aczkolwiek niezawsze ,ale moczy sie ..robilam juz badanie moczu bylam u lekarza rodzinnego jest wszystko oki ,tak powiedzial ,przepisal syrop Neospamina, dodal ze moze byc to na tle nerwowym,moze i ma racje niewiem corka jest troche nerwowa,moze ten syrop pomoze oby... myslalam isc wlasnie do psychologa , jesli to ma podloze psychiczne u dziecka moze taka rozmowa z psychologiem cos da....pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: asia 21.02.2012 19:40  
mamy ten sam problem proszę o poradę jaką udzieliła pani psycholog
wyślij odpowiedź

Autor: anonim 25.02.2012 17:34  
anonim
Witam.
Moja córka miała podobny problem.
Częste sikanie, na początku parcie na pęcherz, potem tylko czesto sikała nawet co 5-10 sekund po kilka kropelek. Do tego nadpobudliwa, rozdrażniona. Panie w przedszkolu wysyłały nas do psychologa.
U nas przyczyną była Adenowirus, który powoduje coś w rodzaju śródmiąższowego zapalenia pęcherza moczowego (można poczytać o tym w internecia).
Pomogło: Singulair (lek na astmę) 1x dziennie na noc (przez tydzień) i Atarax (lek na uspokojenie) 3x3ml (przez 3-4 dni).
U nas były w sumie 4 nawroty, po ostatnim przeleczeniu od pół roku mamy spokój.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna Sokolińska 05.05.2012 11:47  
Odp:moja córcia ciągle siusia
Dzisiaj przeczytałam o problemie z którym borykamsię już trzy lata. Córka była w 5 szpitalach, 6 ginekologów ją badało, kilku urologów, nawet psychiatra, na lekarstwa wydałam majątek i cały czas to samo. Przed wyjściem sika co pięc minut. Ledwowyjdziemy z domu wraca się bo siku, itd. W nocy tosamo. Wyniki dobre, nawet tomograf nic nie wykazał. Wiem, że minęło trochę czasu jakto Pani pisała, ale cojest z córką w tej chwili i co faktycznie pomogło. Serdecznie dziękuję.Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Autor: Anonim 17.05.2012 16:04  
Odp:Odp:moja córcia ciągle siusia
Witam!
U córki ostatnie mocne nasilenie było w wakacje zeszłego roku, trwało około 1 miesiąca. Parcie na mocz co 20-30 sekund, rozdrażnienie, pobudzenie, robienie siku "na zapas" przed wyjściem z domu, przedszkola. Z dnia na dzień nasilało się. Tak jak pisałam pomogło: Singulair 1x dziennie na noc i Atarax 3x3ml (w sumie 9 ml ma dobę). Unikanie kwaśnych potraw, potraw typu chipsy, potraw słonych; smarowanie Linomagiem i Termentiolem. Nie dawałam żurawiny i witaminy C z Furaginem - w naszym przypadku zaostrzało objawy. Dawałam też trochę leków przecialergicznych : avamys lub ketotyfen. Próbowałam też nasiadówki z kory dębu. Czy pomogły ??? Pozdrawiam.
Ps. proszę poczytać o śródmiąższowym zapaleniu pęcherza.
wyślij odpowiedź

Autor: lilu 05.06.2012 12:43  
ELOFEN i Zosia
Witam Wszystkich!

Moja córka Zosia ma 5 lat, gdy skończyła 2 latka biegała bez pieluszki i śmiałam się że może startować w zawodach ponieważ bardzo długo wytrzymywała bez oddawania moczu nawet do 3 godzin. Jak miała 25 roku zaczęły się problemy z moczeniem dziecko oddawało siku coraz częściej i zawsze majteczki były mokre. Później było coraz gorzej, pojemność pęcherza się zmniejszyła do 60 ml, dziecko siusiało co 14- 20 minut max 30 i zawsze były majteczki posiusiane. Regularnie tj. co najmniej raz w miesiącu robiłam dziecku badania moczu. Jak miała 3-4 latka zrobiłam badania uro-dynamikę mikcyjną i inne ale również się okazało że wszystko ok.
Jedyną obserwację którą poczyniłam to było to że dziecku jest lepiej tj. czas pomiędzy oddawaniem moczu się wydłuża po podaniu przez 3-4 dni co 6 godzin Nurofenu (wytrzymywała do 30-40 min). potem jednak wszystko wracało do normy tj 15-20 minut.
Dziecko miło problem (alergia) z katarem który nie spływał i Pani Dr Pomolog wypisała nam Elofen (tj lek jak Pulmeo i inne przeciw zapalne podawane np. przy zapaleniu oskrzeli). Pani Dr kazała nam zjeść całą butelkę w mniejszej dawce niż zwykle tj 5 ml a nie 10 podawane 2*dziennie).

Gdy nastąpiła znaczna poprawa od razu zrezygnowałam z pieluch na noc jak tylko dziecko zaczęło sikać co 40 miniut.

Powoli dziecku zwiększa się pojemność pęcherza i coraz rzadziej moczy majtki.
Choć powiem że podałam jeszcze 2 x ten Elofen gdy się pogarszała sytuacja.

Życzę powodzenia wszystkim i cierpliwości
wyślij odpowiedź

Autor: lilu 05.06.2012 16:01  
Odp:pomocy
Moja córka Zosia ma 5 lat, gdy skończyła 2 latka biegała bez pieluszki i śmiałam się że może startować w zawodach ponieważ bardzo długo wytrzymywała bez oddawania moczu nawet do 3 godzin. Jak miała 25 roku zaczęły się problemy z moczeniem dziecko oddawało siku coraz częściej i zawsze majteczki były mokre. Później było coraz gorzej, pojemność pęcherza się zmniejszyła do 60 ml, dziecko siusiało co 14- 20 minut max 30 i zawsze były majteczki posiusiane. Regularnie tj. co najmniej raz w miesiącu robiłam dziecku badania moczu. Jak miała 3-4 latka zrobiłam badania uro-dynamikę mikcyjną i inne ale również się okazało że wszystko ok.
Jedyną obserwację którą poczyniłam to było to że dziecku jest lepiej tj. czas pomiędzy oddawaniem moczu się wydłuża po podaniu przez 3-4 dni co 6 godzin Nurofenu (wytrzymywała do 30-40 min). potem jednak wszystko wracało do normy tj 15-20 minut.
Dziecko miło problem (alergia) z katarem który nie spływał i Pani Dr Pomolog wypisała nam Elofen (tj lek jak Pulmeo i inne przeciw zapalne podawane np. przy zapaleniu oskrzeli). Pani Dr kazała nam zjeść całą butelkę w mniejszej dawce niż zwykle tj 5 ml a nie 10 podawane 2*dziennie).

Gdy nastąpiła znaczna poprawa od razu zrezygnowałam z pieluch na noc jak tylko dziecko zaczęło sikać co 40 miniut.

Powoli dziecku zwiększa się pojemność pęcherza i coraz rzadziej moczy majtki.
Choć powiem że podałam jeszcze 2 x ten Elofen gdy się pogarszała sytuacja.

wyślij odpowiedź

Autor: stokrota 12.06.2012 14:08  
częstomocz przedszkolaka
również u mojej córki (6lat) podobny problem jak częstomocz, noc przesypia, nie moczy się, tyle że w dzień biega siusiu często co kilka minut.

STRASZNIE PROSZĘ O INFO RODZICÓW KTÓRZY NA POWYŻSZYM FORUM ZGŁASZALI PROBLEM ŻEBY NAPISALI CZY I JAK UDAŁO IM SIE TEMAT ZAMKNĄĆ.

I PROŚBA DO PANI BOŻENY PROSZĘ ZDRADZIĆ CO W WASZYM PRZYPADKU POMOGŁO
wyślij odpowiedź

Autor: Izabella 23.06.2012 23:56  
Mamy podobny problem z corka, jest w przedszkolu, a od wrzesnia idzie do szkoly. Kiedy zostala przyjeta do szkoly zaczelismy jej powtarzac, ze niedlugo idzie do szkoly i to chyba byl nasz blad, za bardzo uswiadomilismy jej ta zmiane i zaczela czesto oddawac mocz, jak teraz mamy sobie z tym poradzic, jak jej pomoc?
wyślij odpowiedź

Autor: Beata Kedra 20.09.2012 00:24  
Pytanie
Mam tez bardzo powazny problem moj syn ma juz ponad 7 lat i codziennie sika w pampersa,i to jeszcze nie wszystko oprocz tego ze ma pampersa tak mocno sika,w nocy ze ma mokre cale przescieradlo .Nie wiem juz co mam robic mial robione badania i nic mu nie jest nie wien juz co mam robic:(
wyślij odpowiedź

Autor: Kinga J 29.09.2012 11:45  
Odp:Problemy z pęcherzem, zapaleniem oskrzeli / co 2 tygodnie/ itd
Witam serdecznie,mój Synek również ma ten problem od tygodnia w moczu też nie wyszło.O jakiej dokładnie metodzie Pani mówiła?Prosze o kontakt na kinex@wp.pl
wyślij odpowiedź

Autor: agnieszka kalinska 05.10.2012 23:11  
mija córka też ma 4 lata potrafi robić siku co 10 -15 minut robiłam badanie moczu i nic usg brzucha też nic wszystko o.k stwierdzono że do siudmego roku niema co się martić.
wyślij odpowiedź

Autor: Aga 06.11.2012 14:40  
Problem z czestym oddawaniem moczu
Witam w klubie! Mam ten sam problem z moją 8 letnią córka! Na początku tez myślałam że to na podłożu psychologicznym. Ale siedzenie na sedesie przez 60min w dni wolne od szkoły gdzie organizuję różne wypady z dzieckiem wydaje mi się nie możliwe.
Zrobiłam badanie: mocz, posiew, owsiki, pasożyty wyszły oki Czekam jeszcze na badanie usg, ale myslę, że też wyjdzie oki. Więc jaka jest przyczyna tak częstego biegania -oddawania moczu. Wieczorem kilka razy biegnie do toalety raz za razem i płacze, że chce jej się siku. Można już zwariować. Szukam pomocy !!!! Podaję jej zapobiegawczo syrop żurawit junior i robię nasiadówki 2x dz (szałwia, rumianek, kora dębu)
Napiszcie proszę czy ktoś wyleczył dziecko!
wyślij odpowiedź

Autor: Dr. Alban 10.11.2012 20:36  
Odp:hahaha
Debil!
wyślij odpowiedź

Autor: alicja szot 14.11.2012 11:20  
Odp:Problem z czestym oddawaniem moczu
Witam ,maiłam ten sam kłopot i mogę tylko powiedzieć że jak samo przyszło tak samo przeszło . Wszystkie badania ,wyniki i leki nie skutkowały ,cały problem trwał od września do końca listopada (ubiegłego roku) i nie powrócił. Męczyliśmy się strasznie bo nocne wstawanie odbywało się nawet trzydzieści razy.Córka jest bardzo wrażliwa i być może miało to jakiś podtekst psychologiczny ,ale nic na to nie wskazywało.
wyślij odpowiedź

Autor: emilia lademann 20.11.2012 18:08  
częste oddawanie moczu
Witam ,tez mam problem mój 10 letni syn ok kilku tygodni robi siku po kilkanaście razy i to głównie przed snem nigdy nie miałam problemu z taką sytuacją pomocy !!!!!!!!!!!!1
wyślij odpowiedź

Autor: lekarz 21.11.2012 11:25  
częste siusianie
jestem lekarzem internistą i też mieliśmy problem z częstym oddawaniem moczu. Załatwliliśmy to tak:

Po pierwsze: trzeba dać dziecku Pyrantelum - nawet gdy kał na pasozyty jest ujemny (więc tak naprawdę nie jest konieczne to badanie).Dzieci chodzą do piaskownicy, bawią sie w piasku, a potem wkładają ręce do buzi. Daje się jednorazowo 5 ml, po 2 tygodniach powtarza się leczenie. Przeleczyc się musi cała rodzina. Pyrantelum kupuje sie bez recepty. Dużo pić!!!
duzo to znaczy 1,5-2 litrów na dobę. Mozna kupic Wodę brzozową w aptece Superpharm (bez recepty) i dawać do picia. Oczywiście żurawinę, która zmniejsza przyleganie bakterii do nabłonka pecherza i ułatwia ich wysiusianie.
Poza tym ważna jest też witamina D3 - np. tran Mollers łyzka dziennie.
Niedobór witaminy D3 powoduje wtórną nadczynność przytarczyc co objawia się wielomoczem i częstomoczem. Stężenie witaminy D3 można oznaczyć we krwi w laboratorium, ale w Polsce ze względu na brak odp nasłonecznienia zaleca się suplemntację od pazdz do kwietnia, a przy niskim stężeniu oczywiście przez cały rok.
wyślij odpowiedź

Autor: aga 29.12.2012 11:26  
pyrantelum?
czy pyrantelum na pewno jest bez recepty? bardzo proszę o konkretną odpowiedź please
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 29.12.2012 11:53  
Odp:częste siusianie
Po pierwsze: To jest REKLAMA farmaceutyku (może skutecznego,ale reklama).Nie na każdego działa ten sam środek i bez konsultacji ze swoim lekarzem,w życiu nie podałabym dziecku czegoś nieznanego. LEKARZ powinien to wiedzieć i nie powinien uprawiać krypto reklamy na Forum,gdzie rodzice szukają pomocy dla swoich dzieci.
wyślij odpowiedź

Autor: monia 02.01.2013 07:01  
buehahaha
jak masz pisac takie debilizmy to wogole sie nie udzielaj idiotko
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 02.01.2013 14:16  
Odp:buehahaha
Napisz do Kogo to piszesz !
wyślij odpowiedź

Autor: stokrota 07.01.2013 12:41  
Odp:częste siusianie
Witam,

Miałam podobny problem z siusianiem mojej córki (6 lat-pisałam) o tym 12.06.2012.
U nas okazało się to sprawą "głowy" a nie jakiś konkretnych problemów medycznych. USG, badanie moczu ogólne i mikro, pasożyty - wszystko wyszło ok.
Obserwowałam córkę i znalazłam przyczynę jej siusiania. Robiła to najczęściej jak "czuła się nieswojo", zakłopotana lub chciała czegoś uniknąć. Przed wyjściem z domu to chyba tak na zapas po trzy razy ale tu jest jeszcze sprawa, że nie lubi robić "na trawkę" i w przypadkowych toytojach.
Dziś jest wszystko ok. Jeśli ktoś chciałby więcej info jak znalazłam przyczynę proszę o info na e-maila na pewno odpowiem

pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Monika Dzięcioł 08.01.2013 12:01  
częste oddawanie moczu
Witam
Moja 4,5 letnia córka często oddaje mocz dziennie ze 25 -30 razy po parę kropli w badaniu ogólnym moczu wyszło że czerwone krinki a badanie na posiew wyszło ujemnie dostałam skierowanie na usg i do poradni nefrologicznej z tym że czekam na datę w poradni. Dziecko moje błaga mnie żebym dała je jakiegoś syropu bo ona nie może już wytrzymać z tym siusianiem. Proszę o jakąś konkretną poradę co mam z tym robić.
wyślij odpowiedź

Autor: 17.01.2013 23:57  
Witam
moja4 letnia córka do niedawna też co chwilę biegała do kibelka, bardzo nas to martwiło i z mężem często o tym rozmawialiśmy , denerwowaliśmy się , pytaliśmy jej czy coś ją boli itd. Pewnego dnia postanowiliśmy nie zwracać na to uwagi. Powiedzieliśmy jej , że ma nas nie informować o tym, że idzie siku, ma poprostu iść i zrobić co musi, a my nie musimy o tym wiedzieć. Kiedy szła do ubikacji, nawet nic nie komentowaliśmy i po paru dniach przestała.Ona uwielbia być w centrum zainteresowania, jest bardzo absorbującym dzieckiem i myślę, że to był jeden z jej sposobów zwrócenia na siebie uwagi. Nie twierdze, że z każdym dzieckiem tak jest ale warto spróbować całkowocie nie zwracać uwagi na siusianie Waszych dzieci, może pomoże
wyślij odpowiedź

Autor: Gosia J 02.04.2013 18:03  
częste oddawanie moczu
U nas bardzo podobnie. Nasz 6 letni syn sika od dwoch mieciecy niemal co 15 minut, czasmia sie zdazy godzinna przerwa (noc przesypia cala), badania rowniez zrobilsmy i wystzko ok. Zostal przelczony furaginem, potem antybotykiem i nie ma popraawy w dalszym ciagu. Bylismy u urologa dzieciecego prywatnie i z usg nic nie wyszlo niby wystzko jest ok. Lekarze mowia ze to moze byc na tle nerwowym (ale nic sie nie zmienilo w Jego zyciu co by wplynelo na Jego psychike,problem zaczal sie w ferie), Nadal bardzo mnie to martwi!! Bardzo prosze o pomoc!!!
wyślij odpowiedź

Autor: HK 07.04.2013 23:56  
Częste siusianie
Mamy podobny problem u naszej 5letniej córki tzn. częste siusianie i przesiadywanie, jak również bardzo częste podcieranie po siusiu. Dodatkowo córcia zblokowała się i nie chce nigdzie chodzić - na początku było to przedszkole teraz wyjście na dwór graniczy z cudem. Pierwsze badania moczu wyszły ok - czekam na kolejne wyniki, postanowiliśmy powtórzyć. Czekam tez na badanie kału. Chodzimy z dzieckiem na terapie do Pani psycholog. Będę wdzięczna za każdą podpowiedz bo oboje z mężem jesteśmy wykończeni!
wyślij odpowiedź

Autor: lilijka 11.05.2013 20:22  
częstomocz u 5-latki
moja córka - wesoła i pogodna 5 - latka - pewnego dnia po przyjściu z przedszkola zaczęła często siusiać. przez kilka dni mocz oddawała co 10-15 minut,więc zrobiliśmy badania - wyszły ok. lekarz zasugerował że być może wydarzyła się jakaś sytuacja, która zestresowała dziecko - okazało się, że w przedszkolu jakaś dziewczynka ją uszczypnęła i powiedziała że jej nie lubi. jest bardzo wrażliwa, więc wzięliśmy tę opinię na poważnie. w tym samym dniu po powrocie od lekarza kąpaliśmy jej malutką siostrę - wanienka z wodą była ustawiona w pokoju, a ona niefortunnie na nią wpadła i część wody wylała się na dywan. po tym zdarzeniu niemal od razu zaczęła oddawać mocz co 1 - 2 minutki, po kropelce. trwało to 2 dni, podczas których w domu nie dopuszczaliśmy do żadnych stresowych sytuacji, dbaliśmy z mężem by córka była uśmiechnięta i szczęśliwa. po dwóch dniach spokój - wszystko minęło jak ręką odjął, więc ja jak najbardziej zgadzam się z diagnozą lekarza, że problem z częstym siusianiem był w jej głowie. dodam jeszcze, że podczas siusiania córka nie skarżyła się na ból i szczypanie, noce przesypiała normalnie.
wyślij odpowiedź

Autor: Dorota Ł. Jarczewska 25.09.2013 22:14  
Odp:Odp:częste siusianie
Witam Pania, jestem lekarzem w POZ, mam podobny przypadek w mojej praktyce i chę pomóc tej 8-letniej dziewczynce, co w Waszym przypadku pomogło? Pozdrawiam, Dorota Jarczewska
wyślij odpowiedź

Autor: agnieszka 14.10.2013 20:28  
witam serdecznie. jesli bardzo moge prosic o szczegolowe informacje z fizyty u psychologa,bo moj synek tez czesto robi bo dwoch infekcjach bakteri w moczu i jak tylko wyszedl z tych infekcji to wlasnie zaczol co chwile robic siku. bardzo prosze i pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: iwona 31.10.2013 08:38  
czeste sikanie u 4 letniej dziewczynki
witam. mam problem z córka 4 lata. od 2 miesięcy często sika co 10-15 min czasami ten czas się wydłuża do 1 godz.płacze,ja się denerwuje.brała antybiotyk CECLOR,podejrzenie o zapalenie cewki moczowej,nic nie pomógł,pyzatym że nie ma zaczerwienienia w okolicach intymnych.sikanie trwa dalej ,mocz i posiew ma dobry.nie wiem czy iść do urologa czy zaczekać.dodam ze córka nie chce iść do przedszkola ciągle rano pyta czy dziś idzie do przedszkola.POMOCY!
wyślij odpowiedź

Autor: zmartwiona mama 03.11.2013 17:19  
Witam!
Mam ten sam problem z moją córką, ma 8 lat i strasznie chce sikać jak gdzieś wychodzimy. Znalazłam wpis i jestem ciekawa jak sobie z tym poradzić. Bardzo dużo się denerwuje i jest wrażliwa. Czekam na odpowiedz
wyślij odpowiedź

Autor: j.m 13.11.2013 08:54  
czeste siusiu
Dziecko w taki sposób reguje na stres zauważcie ze prawie wszystkie dzieci opisane w tym forum chodza do przedszkola lub zaczely naukę w szkole cos im sie nie podoba w tych placówkach i chyba to powoduje te czeste siusiu.
wyślij odpowiedź

Autor: Monika Błoch 14.11.2013 10:12  
witam !
Mam podobny problem u 4-latka.W domu i przedszkolu zbyt czesto chodzi do wc.Jest zdrowy pod wzgledem fizycznym, wiec podzielam zdanie autora,ze to stres.Do w/w objawow po okolo miesiacu doszlo do bicia ,szturchania,kopania innych dzieci bez konkretnego powodu.Jestem w bardzo dobrym kontakcie z dzieckiem,maz rowniez choc nie poswieca mu tyle czasu co ja.Nie mamy problemow finansowych,rodzinnych itd.Chce pomoc mojemu dziecku, wiec wybieram sie do psychologa w przedszkolu.
wyślij odpowiedź

Autor: Elzbieta Nowicka 24.01.2014 22:22  
Odp:często oddaje mocz
wycofaj mleko ...nawet jesli jej nie pomoże w tej doleglowości...
wyślij odpowiedź

Autor: Babcia Alina Kruk 22.03.2014 10:37  
Odp:witam !
To jest prawdziwy stres dla dziecka w każdym przypadku:
jeśli problem z układem moczowym i jeśli problem w psychice. U nas w 100 % pomogło nie rozdrażnianie sprawy przy dziecku. Pozwalaliśmy siusiać kiedy chce bez komentarza. Panie w przedszkolu również na naszą prośbę uzgodniły z dzieckiem, że nie pyta, tylko idzie siusiać, nawet podczas rytmiki. Oczywiście zrobiliśmy wszystkie badania moczu i USG - również w atmosferze spokoju. Jeśli dziecko odczuje, że to nic poważnego, że to może się dziać w jego wieku, to się wszystko uspokoi. Możecie wszyscy wziąć homeopatyczny lek przeciw stresowy.
SPOKOJNIE. BADAJCIE UKŁAD MOCZOWY, JEŚLI O.K. TO DAJCIE DZIECKU SPOKOJNIE SIUSIAĆ. JEŚLI ZOBACZY, ŻE TO NIE SENSACJA, WSZYSTKO SIĘ USPOKOI.
wyślij odpowiedź

Autor: Babcia Alina Kruk 22.03.2014 10:51  
Odp:Odp:witam !
I jeszcze jedno.
Szczególnie dziewczynki powinny używać do kąpieli wyłącznie antyalergiczne kosmetyki, a już OBOWIĄZKOWO, DO PODMYWANIA PŁYNY PRZEZNACZONE DLA DZIEWCZYNEK. SĄ TAKIE W APTEKACH - POW. 3 ROKU ŻYCIA.
wyślij odpowiedź

Autor: Olka 26.05.2014 19:11  
Witam,

mialam podobny problem z corka, kiedy miala 4 lata. Robilam jej wielokrotnie badania moczu i usg - wszystko bylo w porzadku. Trafilam w koncu na lekarza, ktory powiedzial mi, ze mam zdrowe:-) dziecko...i stwierdzil, ze badzo duzo dzieci 4-5 letnich ma niedorozwiniety uklad moczowy, ktory wlasnie powoduje takie objawy. Troche cierpliwosci i problem zniknie:-)
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #     #####    #####  
  #   #    ##    #     #  #     # 
 #     #  # #    #        #     # 
 #     #    #    ######    ###### 
 #     #    #    #     #        # 
  #   #     #    #     #  #     #