MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > przedszolanka wymierza kare poprzez ciagniecie za uszy
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: janek terek 16.03.2009 12:06  
przedszolanka wymierza kare poprzez ciagniecie za uszy
wczoraj moj syn powiedział mi jak nowa pani za kare ciągała za uszy jego i jego kolege ,jestem w szoku ze cos takiego zaszlo ,nie wiem co mam zrobic z tym dziecko ma cztery i pół roku ,jest to przedszole publiczne czy przepełnienie ,moze niska placa moze miec wpływ na zachowanie nauczycielki ?moj dzieciak ma problemy z uszami z powodu czestych zapalen bedzie miec wkrotce operacje ,jestem w szoku bo z zona nigdy nie karałem silowo dzieciaka ,czy mam isc z tym do dyrektorki czy czekac drugi taki akt agresji wobec dziecka? prosze o pomoc
wyślij odpowiedź

Autor: Agata 17.03.2009 11:32  
ciąganie za uszy
To niewątpliwie przemoc fizyczna, zabroniona! Może po prostu zacznie pan od rozmowy z nauczycielką. I mimo, ze chyba nic jej nie tłumaczy, warto poznac jej zdanie. Rozmowa z dyrekcją to drugi krok. Rodzice muszą stac po stronie swoich dzieci, bo one nam ufają.
wyślij odpowiedź

Autor: Hania 17.03.2009 14:25  
przemoc w przedszkolu
Jakakolwiek przemoc w stosunku do dziecka jest przejawem słabosci dorosłego. Nauczycielka nie moze, nie ma prawa używać przemocy w stosunku do dzieci i nic jej nie tłumavzy jeśli to robi. Są inne sposoby na "utemperowanie" dziecka, dzieci.

Powinien Pan zacząć od rozmowy z nauczycielką, nie czekac na kolejny sygnał od dziecka tylko od razu reagować. Być może dziecko ma bują wyobraźnię i to sobie wymyśliło, ale lepiej reagować niz nie robić nic. Być może inni rodzice zauważyli jakieś niepokojące sygnały. Najwazniejsze jest aby rozmawiać, przedstawić nauczycielce swoje racje i jeśli okaze się, że faktycznie stosuje kary cielesne w stosunku do dzieci to należy zdecydowanie Jej to wyperswadować, jeśli to nie przyniesie efektu to interweniować u dyrekcji. Nie mozna tego zostawić i zapomnieć.
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka 17.03.2009 16:26  
nauczycielka
owszem owszem nalezy porozmawiac najpierw z nauczycielem, dzieci rowniez maja tendencje do wymyslania albo ubarwiania, Nie bronie kolezanki po fachu,ale bylam swiadkiem jak dziecko mowilo mamie,ze Pani wozna je pobila, powiedzialo dramatyczna historie... a Pani wozna tylko pokazala dziecku miejsce, do ktorego nalezy sie zalatwic.........
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka 2 03.05.2009 20:32  
nauczycielka
Oczywiście jak zawsze nauczycielka jest winna , któż by inny, dzieci oczywiście nie kłamią, czyli należy zawsze im wierzyć. Historyjki, właściwie prawda, (bo przeciez są zawsze prawdomówne), o domu rodzinnym- biciu przez rodziców, awanturach należy traktować poważnie Powinniśmy zacząć interweniować, bo to ze strony rodziców dzieje się im krzywda.
wyślij odpowiedź

Autor: nz 03.01.2010 16:15  
nauczycielka zmuszająca
Historia prawdziwa. Przychodzi mama i mówi, ze dziecko nie lubi chodzić do przedszkola bo zmuszam go do jedzenia. Byłam w szoku bo zmuszanie kojarzy mi się z wkładaniem łyżki do buzi kiedy dziecko nie chce, a takich praktyk po prostu nie urządzam. Spytałam więc biedne dziecko jak zmuszam go do tego jedzenia, a chłopiec powiedział, że mówię: Tomek, jedz.
Od tego czasu nie zmuszam dziecko - nie mówię, żeby jadło.
wyślij odpowiedź

Autor: absens carens 12.04.2010 20:53  
Odp:nauczycielka
Dziś zapytałam córkę (3,5 roku) co jej się stało w uszko (wyraźne zasinienie) - powiedziała, że się uderzyła w domu. Wiem, że wychodząc z domu siniaka nie było, a po powrocie był.
Po dłuższych rozmowach o tym, że nikt nie może jej krzywdzić i może mamie i tacie powiedzieć jeśli coś się dzieje przyznała, że ciocia w przedszkolu się zdenerwowała i ją pociągnęła. Na pytanie dlaczego nie powiedziała prawdy usłyszeliśmy, że ciocia nie kazała.
Jutro idę do przedszkola porozmawiać w tym temacie - chociaż wiem i widzę, że to nie wymysł dziecka.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #     #####    #####  
  #   #    ##    #     #  #     # 
 #     #  # #          #  #     # 
 #     #    #     #####    ###### 
 #     #    #    #              # 
  #   #     #    #        #     #