MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > wykształcenie nauczyciela
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Karolina C. 17.11.2007 23:55  
wykształcenie nauczyciela
Mam pytanie. Czy osoba posiadająca tylko licencjat może wykonywać zawód nauczycielki w przedszkolu? Czy osoba taka posiada dostarczający zasób wiedzy?
wyślij odpowiedź

Autor: magda przedszkolanka 18.11.2007 11:31  
Odp:wykształcenie nauczyciela
oczywiście, pod warunkiem że ma wykształcenie pedagogiczne
wyślij odpowiedź

Autor: marchewka 18.11.2007 15:18  
Odp:Odp:wykształcenie nauczyciela
..........wypadałoby zawęzić te wymagania :) SAMO pedagogiczne to za mało, ważny jest kierunek - wychowanie przedszkolne lub pedagogika wczesnej edukacji (czy pedagogika wczesnoszkolna) :)
wyślij odpowiedź

Autor: ... 21.11.2007 14:09  
Odp:wykształcenie nauczyciela
oczywiscie, ze po licencjacie masz wieksza wiedze :) mam porownanie do kolezanek po podyplomowych....
wyślij odpowiedź

Autor: agnieszka besselink 16.07.2008 15:07  
wyksztalcenie przedszkolanki w Holandii
od dwoch lat pracuje w przedszkolu (w Holandii) z dziecmi w wieku od 0 do 4 lat. Aby ten zawod moc wykonywac mysialam skonczyc 2-letnie studia/kurs (college) o kierunku pedagogicznym (SPW 3- czyli sociaal pedagogisch werker, pedagog spoleczny po Polsku). W Polsce jest poziom o wiele wyzszy. Obawiam sie, ze gdybym chciala wrocic do kraju i kontynuowac prace ktora teraz wykonuje w holandii i ktora uwielbiam, to niestety okazaloby sie ze z moim SPW3 dyplomem drzwi polskich przedszkoli bylyby dla mnie zamkniete...a szkoda
wyślij odpowiedź

Autor: Ania 16.07.2008 19:52  
Odp:wyksztalcenie przedszkolanki w Holandii
Wiele na ten temat jest wpisow w tym formu w kategorii `Forum nauczycielskie`. W Twojej sprawie są musisz widziec u nas dwa poziomy problemu. Przedszkola są dla dzieci 3-6 lat. Młodsze dzieci nie są objęte systemem edukacji w przewdszkolach. Opiekę zaś sprawują żłobki które nadzorują wydziały opieki zdrowia miast. Jest już u nas wiele prywatnych mini żłobków i punktów opieki. W przedszkolu Twoje wykształcenie nie wystarcza, ale w żłobku prawdopodobnie tak. Trzeba tam szukać dla siebie miejsca.
wyślij odpowiedź

Autor: Aga 07.09.2008 14:18  
Wykształcenie rodzica...
Tak sobie czytam wypowiedzi rodziców i stąd moje pytanie. Jakie wykształcenie trzeba mieć, żeby być rodzicem? Uważam, że pytanie jest zasadne :P
wyślij odpowiedź

Autor: AG 10.11.2008 22:05  
nowa
nie trzeba mieć wykształcenia, trzeba KOCHAć
wyślij odpowiedź

Autor: Anita 03.02.2012 17:08  
Odp:wyksztalcenie przedszkolanki w Holandii
mam pytanie dotyczace wlasnie pracy w przedszkolach w Holandii. Czy moje wyksztalcenie wyzsze pedagogiczne wystarczy aby rozpoczac prace w Holandii. Czy musze jednak skonczyc szkoly odpowiadajace wymogom holenderskim, Zaznacze, ze chodzi o polskie przedszkole w Holandii.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 03.02.2012 17:25  
Odp:Wykształcenie rodzica...Aga
To jakie trzeba mieć wykształcenie,aby zostać rodzicem ? Zawodowe,średnie czy może wyższe ? Jeżeli średnie lub wyższe-to ogólne czy może też jakieś pedagogiczne ?! Jeśli ktoś nie ma wykształcenia,to nie powinien mieć dzieci !? Liczę na rychłą odpowiedź.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####    #####   ####### 
  #   #   #     #  #     #  #    #  
 #     #        #  #            #   
 #     #   #####   ######      #    
 #     #        #  #     #    #     
  #   #   #     #  #     #    #