MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

ZAPYTANIA O PRZEDSZKOLA I OPINIE , KLUBY oraz ŚWIETLICE

Forum > ZAPYTANIA O PRZEDSZKOLA I OPINIE , KLUBY oraz ŚWIETLICE > Olsztyn - suuuper przedszkole "Skrzaty"
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: mamagabrysi 03.09.2007 14:57  
Olsztyn - suuuper przedszkole "Skrzaty"
Polecam wszystkim rodzicom,olsztyńskie przedszkole "Skrzaty". Świetne warunki,fachowa, milutka kadra. Moja córcia uwielbia swoje przedszkole. Dzisiaj dowiedziałam się, że otworzyli nowy oddział, więc może komuś przyda się informacja, opinia o tym przedszkolu - jest naprawdę warte polecenia. Na pewno będziecie zadowoleni!
wyślij odpowiedź

Autor: jak.obloki 19.09.2007 10:49  
Odp:Olsztyn - suuuper przedszkole "Skrzaty"
Potwierdzam.
Moje dziecko chodzi cczwarty rok, na chwilę "zdradziliśmy" Skrzaty, bo mamy do nich dość daleko, wróciliśmy jednak czym prędzej.
Dodam, że moje dziecko jest "trudne w obsłudze" - panie kucharki gotują specjalnie dla niego co innego.
Jest mnóstwo wycieczek, festyny, przyjeżdża filharmonia, teatry. Trochę się tylko boję, co będzie - jak pójdzie do szkoły, gdzie nie będzie tylu atrakcji. Chociaż, jest szansa, że w Skrzatach otworzą szkołę. Czego sobie i innym Skrzatkom życczę.
wyślij odpowiedź

Autor: Iza 17.11.2007 19:27  
Pozytywnie o przedszkolu "Skrzaty" opowiem i ja
Mogłabym napisać jednym słowem "POLECAM" ale napisze coś więcej. Przede wszytskim bardzo dobre warunki w salach gdzie przebywają dzieci, dużo zabawek, gier, pomocy dydaktycznych. Moja córa nie wyobraża sobie że mogłaby chodzić do innego przedszkla. Tak jak napisała poprzednia autorka potwierdzam : dużo wycieczek, filharmonia, teatrzy, imprezy okolicznościowe, poprostu wspaniała rodzinna atmosfera. Kadra nic dodać, nic ująć-wielki pozytyw-zawsze uśmiechnięte, troskliwe :) GORĄCO POLECAM
wyślij odpowiedź

Autor: alanek 04.02.2010 20:12  
jaki koszt??
witam, czy może ktoś zdradzić ile kosztuje to przedszkole miesięcznie??
pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: ala 05.02.2010 10:57  
koszt
374 zł. czesne plus chyba 5 zł. dziennie wyżywienie
wyślij odpowiedź

Autor: Iwona 24.06.2010 21:01  
ja żałuję, że posłalam tam dziecko
Witam, nie wiem od czego to zależy - od tego czy to polski oddział (w 2007 r w którym pozytywne posty był tylko ten) czy anglojęzyczny, czy tez od właśnie zmieniającego się z upływem lat stylu ale ja - zachęcona pierwszymi 9sprzed kilku lat) pozytywnymi opiniami - oddałam dziecko do anglojęzycznej filii.
Jest źle! Dla przykładu dziś był ostatni dzień w najstarszej grupie, do której uczęszczało moje dziecko. każdy z nas chyba do dziś przechowuje w starej szufladzie dyplom ukończenia przedszkola ze swojego dzieciństwa. My dzis żeglnalismy sie z przedszkolem, zorganizowano popołudniowe spotkanie dla dzieci i rodziców - i na pożegnanie wręczono dyplomy i upominki... wszystko gra? - taaak, gdyby nie to, że tylko dla tych 90% dzieci, które od września idą do pierwszej klasy. Bo te które odchodzą do szkolnej zerówki 9troje chłopców) zostało bez dyplomu i bez pamiątkowej książeczki. Nie muszę rodzicom tłumaczyć, co czuje dziecko, które czeka, aż wyczytają jego nazwisko aby podszedł po swój dyplom na pożegnanie 3 czasem 4 lat spędzonego życia... i nic !!! Płakałam razem z moim synkiem, i pozostałymi dwoma dzieciakami... jak można tak nierówno potraktować małe dzieci i dla tej trójki, odchodzącej od grupy nie przygotować pamiątki? niech mi spojrzy w oczy pani dyrektor i wytłumaczy ta oszczędność 30 zł w imię sytuacji pedagogicznej...Ponosząc rok temu było to samo, nauczycielki zgłaszały rozpacz dzieci, które zostały bez pamiątkowego dyplomu, ale dyrekcja nie widziała w tym żadnego problemu, a przynajmniej nie na tyle, aby to naprawić w tym roku. To nie jest troska o dzieci i ich dobre samopoczucie, piękne wspomnienia. To troska o pieniądze. Mimo płaconych 630 złotych miesięcznie. oszczędności powodują także ,że stawka wyżywienia przy wysokim jak na Olsztyn czesnym wynosi jedynie 2,50 zł (proszę skomponować coś dobrego w tej cenie. Z oszczędności grupa, gdzie ma być z dziećmi konwersacja po angielski ma 25 osób i obsługuję ja jednocześnie tylko jedna osoba 9są 2 panie ale na zmianę. Angielski jako język komunikacji to fikcja w takim przypadku. Mogłabym długo. Jestem rozżalona, żal mi dzieci, zal straconych 3 lat. nie miałam odwago zmienić dziecku przedszkola w trakcie edukacji, bo polubił kolegów i zawsze to trudna decyzja. Nie będę jednak nikomu polecać. Omijać łukiem!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Arek_M 24.08.2010 09:09  
Ciekawe...
Ja od tego roku zapisałem syna do filii anglojęzycznej. Przeprowadzam się do Olsztyna i polegałem na opinii znajomych. Rozmawiałem z trzema osobami, które posyłały (bądź nadal posyłają) dzieci do Skrzatów. Dwoje z nich ma dzieci w "anglojęzycznej" placówce. Cała trójka bardzo pozytywnie się wypowiadała. Nie znam sytuacji, o której Pani pisze jednak zanim się zdecydowałem odbyłem długą rozmowę z panią Dyrektor. Mam starszego syna (już w podstawówce) i "dzięki" doświadczeniom z jego przedszkola wiem na co zwracać uwagę.
Moja ocena Pani Dyrektor, jej osoby, to jak mówiła o zajęciach, a przede wszystkim CO mówiła spowodowało, że biorę to przedszkole w ciemno. Pozwoliłem też sobie na dwie "luźne" rozmowy incognito z paniami z personelu. I tu też pozytywnie. Cóż muszę chyba spróbować, bo trzy inne przedszkola, które odwiedziłem nie sprawiły na mnie takiego wrażenia.
Szukałem od lutego i sporo czasu na to poświęciłem. Na koniec dodam jeszcze, że podobno to przedszkole było kiedyś placówką wojskową (super wyposażoną)a pani Dyrektor to osoba będąca na stanowisku "od zawsze". Takie też sprawia wrażenie - osoby WŁAŚCIWEJ na swoim stanowisku
wyślij odpowiedź

Autor: Kaja 28.08.2010 00:58  
wcale nie takiesuuper :(
Moje dziecko skończyło przedszkole rok temu i byłam w podobnej sytuacji jak Iwona - koniec roku i bez dyplomu, rozpacz mojego synka była długa i bolesna i nie umieliśmy z mężem w żaden sposób mu tego wytłumaczyć... żal pozostał do tej pory...
A tak swoją drogą to w Skrzatach oszczędza się na WSZYSTKIM - na rzekomym angielskim (to fikcja że jest wiodącym językiem, jak dziecko nie zapisze się prywatnie do szkoły językowej, to z przedszkola NIC nie wyniesie), na materiałach plastycznych, jedzeniu i wycieczkach... Czesne się płaci niemałe a wycieczki są tylko tam gdzie można pójść z dziećmi na piechotę: dworzec, biblioteka pedagogiczna, starówka, OZGRAF - wszędzie tam gdzie za nic się nie płaci - ALE ZA CO MY RODZICE PŁACIMY i za co odwieczna pani dyrektor bierze pieniądze z dotacji i na co je de facto przeznacza?? chyba na to by otworzyć sobie w nowym przydzielonym ZA DARMO lokalu szkołę i przedszkole na Barcza :(
Owszem panie są wspaniałe,dzieci się dużo uczą (ale tak jak w każdym innym przedszkolu) to żadna rewelacja tylko standard. Mit Skrzatów jest przereklamowany... a pieniążki to się oszczędza, by potem dostać znów za darmo kolejny lokal... tyle dzieci, tyle czesnego i dotacji z miasta, tak małe opłaty za czynsze a standardy placówki nie są nowoczesne... :(
wyślij odpowiedź

Autor: Beata 30.08.2010 13:56  
Bardzo Dobre Przedszkole SKRZATY
Moja córka chodzi już ponad 2 lata do tego przedszkola i dużo mi opowiada co robią w przedszkolu. Posiłki są rewelacyjne córka zjada z dokładkami (w domu jest niejadkiem), bardzo często przyjeżdza filharmonia i teatrzyki. Panie są rewelacyjne córa zna wszystkie i wszystkie bardzo lubi bez wyjątku. Co do angielskiego to nazywa przedmiony,zaczyna mówić zdaniam i prawie wszystko rozumie w tym języku, a jak z mężem oglądamy film po angielsku to skubaniutka wyłapuje co mówią.Po rozmowie ze znajomymi którzy mają dzieci w innych przedszkolach uważam że jestem szczęściarą.:)
wyślij odpowiedź

Autor: Maciek 20.09.2010 18:53  
Skrzaty - nie takie najlepsze ...
Potwierdzam niestety negatywne opinie na temat przedszkola. Od tego roku dużo się zmieniło na minus. Dyrekcja nie raczyła poinformować rodziców o dołączeniu do grupy 4-latków dzieci trzyletnich ( w tym roku nie zebrała się grupa), teraz wyszło jeszcze na jaw, że w roku ubiegłym nie było zajęć z logopedą za które tak naprawdę płaciliśmy, ale oczywiście nikt z zarządu nie widzi problemu, że nie wspomnę o likwidacji jadalni dla dzieci. Czesne jest wysokie i za taką cenę osobiście wymagam poważnego traktowania czyli informowania mnie o takich zmianach w przedszkolu a nie stawiania przed faktem dokonanym w momencie gdy trudno już dziecko przenieść gdzie indziej. Nastawienie przedszkola zmieniło się zdecydowanie na zysk a nie na zapewnieniu dzieciom odpowiednich warunków.
wyślij odpowiedź

Autor: Mamma 24.11.2010 17:37  
Bardzo dobre przedszkole - krótko mowiąc
Nowy, z prawdziwego zdarzenia budynek, robi wrażenie. Ale i tak dla mnie najwazniejsza jest jakosc opieki i rozwoj dziecka.
Jesli odbieram dziecko wesole, ktore chetnie wraca do przedszkola, jest ciekawe tego co bedzie jutro i opowiada o tym z zapalem, to dla mnie wypowiedz takiego Eksperta jest bardzo jasna.
Zawsze sa jakies plus i minusy, ale wystarczy zyskac okazje do porownania z innym przedszkolem (przemlicze litosciwie jakie) i juz ma sie inna perspektywe.
wyślij odpowiedź

Autor: Rodzice 04.02.2011 20:53  
Skrzaty jako anglojęzyczne przedszkole to fikcja
Anglojęzyczna grupa,do której uczęszcza moje dziecko,rzeczywiście zapewnia zajęcia jęz. angielskiego prowadzone przez anglistkę,która jest jednak jedynym pracownikiem mówiącym na zmianę po angielsku i po polsku.Wszyscy pracownicy rozmawiają z dziećmi po polsku - wszystkie pozostałe zajęcia odbywają się po polsku!Anglojęzyczność Skrzatów to pobożne życzenie dyrekcji i sposób na wyłudzenie podwójnej opłaty za miesiąc - ponad 600zł.Proszę nie dać się zmanipulować zdjęciom angielskich przedszkolaków w brytyjskich szkołach wiszącymi w wejściu.Te zdjęcia nie dotyczą Skrzatów.
wyślij odpowiedź

Autor: Rodzice 09.02.2011 15:01  
Super anglojezyczne przedszkole !!!1
A w tym tygodniu u naszych dzieci w skrzatach są studenci z Gruzji, Rosji, Turcji i Japonii. I moja córka opowiada mi w jak gada z Japończykiem po angielsku !!! (oczywiście jakieś podstawy ale dogadała się powiedziała jak się nazywa, że w domu ma koty) SUPER!!!
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#    #######  #######   #####  
  ##    #        #    #   #     # 
 # #    #            #    #     # 
   #    ######      #      #####  
   #          #    #      #     # 
   #    #     #    #      #     #