MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

FORUM NAUCZYCIELSKIE

Forum > FORUM NAUCZYCIELSKIE > jak zalozyc domowe przedszkole?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: katarzyna rubiszewska 13.01.2008 20:21  
jak zalozyc domowe przedszkole?
jest ogromny problem na wsiach poniewaz nie ma przedszkoli dla 3-5 latkow. Sama mam 4-letniego
synka i niestety rowniez odczuwam ten problem.Postanowilam dowiedziec sie czy trudno jest zalozyc takie domowe przedszkole?
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 17.01.2008 22:08  
Odp:jak zalozyc domowe przedszkole?
Prawdziwe przedszkole jest założyć trudno i trzeba spełnić wiele wymagań i przepisów. Łatwiej jest prowadzić działalność gospodarczą opieki nad dziećmi (to nie jest przedszkole), ale wtedy nie ma dotacji.
wyślij odpowiedź

Autor: Aga 28.01.2008 18:27  
Nie jest tak trudno
Czytałąm ostatnio gdzieś że teraz można założyć małe przedszkole u siebie w domu dla minimum 3 dzici z którymi trzeba podpisać umowę dostaje się dotację 200 zł na dziecko. Warunki jakie trzeba spełniać nie są inne niż w normalnym przedszkolu. Poprostu musisz konkretnie poszukać informacji. To napewno nie jest takie trudne powodzenia
wyślij odpowiedź

Autor: asa 19.03.2008 15:39  
ale jak zdobyć dotację
czy ktoś wie w jaki sposób zdobyc dotację na prywatne przedszkole - czy można dostać dotacje unijne czy z miasta lub gminy? zamierzam otworzyć przedszkole prywatne w poznaniu lub okolicach
wyślij odpowiedź

Autor: Edyta 31.03.2008 10:57  
Odp:ale jak zdobyć dotację
Dotacje mozna otrzymać z gminy po uprzednim złozeniu wniosku o przewidywanej liczbie dzieci w przedszkolu. W Warszawie wynosi np. 513 zł.Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Jurek 31.03.2008 21:27  
Należy odrożnić dwa oddzielne wątki.
1) Dotacja z lokalnych lub Unijnych pieniędzy na zorganizowanie placówki oświatowej np przedszkola.
Tutaj trzeba szukać programu w ramach którego przewidziane sa pięniądze na ten cel. Trudna sprawa.
2) Dotacja gminy, miasta, na każde dziecko w przedszkolu, płacona co miesiąc, zgodnie z zapisami ustawy o systemie oświaty. Tutaj wystarczy mieć zarejestrowane przedszkole zgodnie z tą ustawą. Wypłaty są obligatoryjne na warunkach tam opisancch, o ile będą dzieci w przedszkolu.
wyślij odpowiedź

Autor: Joanna Rosołowska 04.04.2008 07:41  
a jeśli nie przedszkole to co?
by otworzyc przedszkole to trzeba mieć albo odpowiednie wyksdztałcenie albo przyjąźć osobę która je posiada a jak nazwywa się placówka która pomaga nam ten szczegół ominąć?
wyślij odpowiedź

Autor: Aga 16.05.2008 16:07  
domowe przedszkole
a co z wkładem własnym?Trzeba założyć działalność gospodarczą? Ile to moze trwać?
wyślij odpowiedź

Autor: Asia W. 03.12.2008 09:21  
domowe przedszkole
Czy otwierając punkt opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym muszę spełniać takie same warunki jak punkty przedszkolne? Jak funkcjonuje i komu podlegają domowe przedszkola?Bo nie wiem gdzie skierowac pierwsze kroki?
wyślij odpowiedź

Autor: BARBARA KURYŚ 27.05.2009 13:46  
1248 dziękuję za podpowiedz
wyślij odpowiedź

Autor: Jan Stobiński 02.03.2010 10:57  
Punkt przedszkolny we własnym domu.
Staram się otworzyć punkt przedszkolny we własnym domu na parterze. Czy muszę zmienić sposób użytkowania domu mieszkalnego na punkt przedszkolny? Kto musi odebrać taki budynek?Jak postarać się o środki z Gminy na każde dziecko?
kogo muszę zatrudnić.Ja posiadam studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego i ukończone studia z doradztwa w agrobiznesie.Obecnie jestem osobą bezrobotną z lekkim stopniem niepełnosprawności.Proszę o porady w tym zakresie.
wyślij odpowiedź

Autor: A&E CENTER 09.08.2010 13:09  
Założenie prywatnego przedszkola
Dla wszystkich zainteresowanych założeniem przedszkola:
www.dotacje-szkolenia-bielsko.pl
Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem e-mailowym: aecenter@aecenter.pl
wyślij odpowiedź

Autor: Beata T. 15.01.2011 09:55  
punkt opieki nad dziećmi we wlasnym domu
Od czego mam zacząć? Co jest potrzebne? Jakie warunki powinno spełnic mieszkanie? Czy mogę liczyć na dotacje?
wyślij odpowiedź

Autor: Dominika Chylińska 14.02.2011 15:16  
Klub Malucha na sprzedaż Warszawa Mokotów

Niezwykła okazja dla każdego kto marzy o założeniu własnego żłobka. Istnieje możliwość przejęcia placówki z mocną pozycją na rynku (kilka lat obecna na rynku), pełnym wyposażeniem, pełną liczbą klientów (obecnie brak wolnych miejsc, zapisy na wrzesień), wyjątkowo atrakcyjną umową najmu domu z ogrodem (bardzo niskie koszty stałe) Dochód miesięczny ok. 10 tyś w pełni udokumentowany. Placówka doskonale zarządzana i zorganizowana w idealnej lokalizacji. Cicha, spokojna okolica, 5 min od stacji metra
Zapraszamy do kontaktu
508 035 168
www.zakladamyprzedszkole.pl
wyślij odpowiedź

Autor: Dominika Chylińska 14.02.2011 15:38  
Pomoc w zakładaniu przedszkoli
Doradztwo w zakresie tworzenia żłobków, przedszkoli i klubów malucha.
Marzysz o założeniu własnego przedszkola lub żłobka, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Przeraża Cię ogrom formalności, które trzeba załatwić? Skorzystaj z pomocy oferowanej przez naszą firmę. Pomożemy w znalezieniu odpowiedniego lokalu, uzyskaniu akceptacji sanepidu i straży pożarnej, przygotowaniu kampanii reklamowej, urządzeniu lokalu, znalezieniu firm współpracujących jak księgowi, prawnicy, catering, w rekrutacji pracowników. Zapraszamy na konsultacje. Odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania, opowiemy o plusach i minusach prowadzenia takiej działalności, ile trzeba zainwestować na początek, kiedy można się spodziewać zwrotu inwestycji, jak oszacować miesięczne koszty. Możemy również założyć za Ciebie klub malucha lub punkt przedszkolny.
Dominika Chylińska 508 035 168
www.zakladamyprzedszkole.pl
wyślij odpowiedź

Autor: Kaja 30.08.2011 14:56  
Odp:jak zalozyc domowe przedszkole?
Serdecznie polecam "Niezbędnik Dyrektora Placówki Niepublicznej" - http://www.oficynamm.pl/oferta.php?idd=2&id=71. Mnie bardzo pomógł w przygotowywaniu wszystkiego i nadal dzielnie służy informacjami.
wyślij odpowiedź

Autor: Monika Brześkiewicz 28.10.2011 12:36  
z kąd pieniądze na domowe przedszkole?
Od czego mam zacząć aby uzyskać pieniążki z UNI lub innej instytucj na otwarcie punktu przedszkolnego {nie przedszkola} w Warszawie lub okolicy? dziekuję za wszystkie podpowiedzi.
wyślij odpowiedź

Autor: ika 27.01.2012 13:23  
rodzaj spolki
zastanaiwam sie z kolezanka nad zalozeniem klubu dla maluchow w wieku 1-3 lub "domowego przedszkola" i zastanawiam sie czy zakadajac spolke zoo moge wiecej zyskac czy stracic??
wyślij odpowiedź

Autor: Marzena Pochmara 23.02.2012 15:33  
Szukam zatrudnienia w przedszkolu w Warszawie.
Witam szukam pracy w Warszawie od września może pażdziernik być.Chętnie bym podjeła prace z dziecmi w punkcie przedszkolnym lub placówce integracyjnej.Szczegółowych informacji udzielam pod numerem telefonu 727201310 Bardzo chcę pracować z dziećmi. Może ktoś mi coś zaoferować mam specjalizację z Pedagogiki.
wyślij odpowiedź

Autor: Asia Kowalska 15.04.2012 22:07  
Odp:z kąd pieniądze na domowe przedszkole?
przedszkole to nie tylko punkt opieki, ale także wychowania i nauki. Jeśli uważasz, że zwrot "z kąd" jest prawidłowy to może lepiej nie bierz się za otwieranie przedszkola.
wyślij odpowiedź

Autor: Mirka Mańczak 01.05.2012 19:57  
Odp:Założenie prywatnego przedszkola
Witam.Interesują mnie formalności związane z otwarciem przedszkola ,dotacje .Prosze o pomoc.
wyślij odpowiedź

Autor: Nat 01.05.2012 22:04  
Domowe przedszkole
Chciałabym otworzyć domowe przedszkole,jednak tak naprawdę nie wiem za co sie złapać, proszę o podpowiedzi. Jakie są warunki założenia takiej działalności, rzecz jasna, ze wykształcenie, to mam, ale co jeszcze? Jakie kroki poczynić, aby dostać dotacje, jeśli w ogole mozna ja otrzymać. Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi.:)
wyślij odpowiedź

Autor: Izabella 22.06.2012 15:41  
Pomoc w otwarciu przedszkola z dotacjami
Witam, zajmuję się zawodowo pomocą osobom, które chcą otworzyć przedszkole. Reprezentuję osoby w urzędach przy załatwianu wszelkich formalności. Piszę plany marketingowe, biznes plany dla przedszkoli i statuty, pomagam przy formalnosciach w bankach. Organizuję wszyskie prace, zwiazane z adaptacją budynku. Zajmuje się głównie otwieraniem przedszkoli z dotacjami gminnymi na każde dziecko. Jeśli jest Pani zainteresowana proszę o kontakt na mail izabella_b@interia.eu celem omówienia szczegółów współpracy.
wyślij odpowiedź

Autor: Krystyna Majchrowska 04.07.2012 14:10  
Odp:domowe przedszkole
Chcialabym założyć domowe przedszkole,jestem na wcześniejszej emeryturze, z wykształcenia pedagog.Jednak mam zbyt mało wiadomości na ten temat, b. prosze pomoc w napisaniu biznes planu
wyślij odpowiedź

Autor: mira 29.08.2012 20:19  
Odp:Nie jest tak trudno
ja chcę zaopiekować się w domu kilkoma dzićmi jak to zrobić prawnie, czy ktoś mi doradzi
.
wyślij odpowiedź

Autor: krystyna kozlowska 02.10.2012 21:26  
Odp:Odp:Nie jest tak trudno
Jestem zainteresowana zakupem Klubu Malucha.
wyślij odpowiedź

Autor: izabela 11.04.2013 14:19  
przedszkole w domu
witam!mieszkam na wsi na której nie ma przedszkola ani żłobka,a rodzice którzy mają małe dzieci i nie mają dostępu do przedszkola lub żłobka i nie mają gdzie podziać swoje pociech muszą zrezygnować z pracy,chciałabym utworzyć małą grupkę dzieci 2lub 3 w swoim mieszkaniu jakie wymogi muszę spełnić?proszę o podpowiedź.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####    #####   ####### 
  #   #   #     #  #     #  #    #  
 #     #        #  #            #   
 #     #   #####   ######      #    
 #     #        #  #     #    #     
  #   #   #     #  #     #    #