>> Małe dziecko >> Lektura dla nas >> Każde dziecko może mieć sucho

Każde dziecko może mieć sucho

Gabriele Haug-Schnabel od lat pracuje z moczącymi się dziećmi i ich rodzicami. Swoją książkę zaadresowała do tych rodziców, którzy:
 mają małe dziecko i chcieliby się dowiedzieć czegoś na temat kontroli czystości, zanim ich dziecko znajdzie się na tym etapie rozwoju;
 uczą właśnie dziecko panowania nad procesami fizjologicznymi i nie chcieliby popełniać błędów, aby nie prowokować kroków w tył;
 mają dziecko, które mimo że osiągnęło odpowiedni wiek, wciąż sobie nie radzi z kontrolą pęcherza;
 szukają pomocy, gdyż ich dziecko ma już za sobą długoletni okres moczenia się.
Rodzice znajdą w tej książce różnego typu rady. Da się je zastosować do dzieci na wstępnym etapie nauki czystości, jak i do tych, które zdają się przypadkami beznadziejnymi. Posługując się licznymi przykładami z własnej praktyki, Gabriele Haug-Schnabel dowodzi, że można pomóc każdemu dziecku - a pośrednio oczywiście rodzicom, trzeba tylko znaleźć właściwą przyczynę moczenia się. Jeżeli, jak często się zdarza, jest nią stres i niedowartościowanie, należy dziecku udzielić wsparcia i otoczyć je zrozumieniem.

Stron: 140
Książkę kupisz w internetowej księgarni Rodzinna.pl

Każde dziecko może mieć sucho

23 sierpnia 2019